Audiohobby.pl

Wybór projektu pomieszczenia do odsluchu.

lok

  • 432 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 10:23
Vector pewnie wiesz jakiego typu glosniki powinny tam grac............:)

ahaja

  • 513 / 5921
  • Ekspert
04-12-2009, 10:49
Jak zbudujesz i tak będziesz musiał zaadoptować je akustycznie. Wirtualnie nie da się tego zrobić. Pomierzysz pomieszczenie mikrofonem i będziesz wiedział z czym, jak i w których miejscach walczyć (pułapki, rozpraszacze etc). Wtedy jest szansa, że zagra. I nieistotne jakie kolumny wsadzisz, one będą grać.
Wiesz kto ma tak zrobione, podpytaj ....

K

vector

  • 321 / 5920
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 11:38
Krystian,

Moim zdaniem pokoj powinien byc duzy. Duzy i wysoki. Ja, najlepszy dzwiek slyszalem siedzac jakies 5-6m od glosnikow. Adaptacja oczywiscie moze okazac sie niezbedna ale najwazniejsze zeby nie byl to pokoj zbyt dobrze albo za slabo wyciszony. Musi byc caly czas "zywy" bo w za bardzo wyciszonym muzyka staje sie szuczna.
Ja sobie buduje teraz w proporcjach z Cardasa. Zobaczymy co wyjdzie za ca. 2 lata.;)

Jakie glosniki wstawic..????    Hmmmmmm......DOBRE!!!!
Ja by np. mogl postawic jakies takies:)   :


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

cir

  • 360 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 15:43
Vector
tak jak napisałes zalezy jak sie czujemy w takim wnętrzu.   Ja tego nie lubie dlatego jestem na nie ale np. moja siostra mieszka tak od lat
a czy w Paryzu wolno im malowac dachy na wsciekło jasno zielony obok sasiadów ktorzy maja stonowane kolory? :)

vector

  • 321 / 5920
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 16:23
Cir
...no jasne! Masz racje!
Ale musisz przyznac, ze to co w tej chwili sie buduje w Polsce (mysle o prywatnych domach) to w 95% wszystko na "jedno kopyto"...:)))

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Gustaw

  • Gość
04-12-2009, 16:27
>> vector, 2009-12-04 16:23:16
Tak się składa, że w okolicy (500 m) mojego domu buduje się cztery nowe domy. Trzy z nich są właśnie na "identyczne kopyto" jak wkleiłeś wcześniej :)

vector

  • 321 / 5920
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 16:38
Gustaw

.....panta rhei kai ouden menei .....:))))

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

cir

  • 360 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 17:19


dominuje wersja dworek z garazem i uzytkowym poddaszem :)  Vector tu masz racje jakos to trafia to ludzi i wiekszosc decyduje sie na taki projekt
sam chciałem miec dom jak najbardziej zlewajacy sie z otoczeniem  / jednoczesnie mam dosc nietypowy /wiec obsadziłem go roznymi pnaczami .Teraz po latach mam z tym duuuuuzo zajecia aby toto poskromic

w nowoczesnych wnetrzach natomiast mnie męczy brak mozliwosci wstawienia wielu mebli, zagracenia scian obrazami
to dobrze wyglada tylko z pojedynczymi rzeczami ustawionymi w scisle okreslonych miejscach

lok

  • 432 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2010, 22:48
Witam
Ponownie odświeżam wątek. Niestety musiałem trochę zmodernizować plany. Musiałem wybrać nowy projekt. I Panowie prośba do was ponownie. Jak ustawić w takich pomieszczeniach kolumny. Mam 2 propozycje zabudowy kominka. Schody zabudowane.
Gdzie i jak proponujecie rozmieszczenie kolumn. W przypadku umieszczenia kominka przy drzwiach mogę go umieścić na środku.
Zaczynam coraz bardziej doceniać dlaczego nie wybrałem projektu indywidualnego.
Dziękuję za pomoc.

Molibden

  • 1906 / 5921
  • Ekspert
15-03-2010, 23:03
Jak ustawić to się jeszcze okaże. Podejrzewam, że najlepsza będzie ściana południowo-wschodnia.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lok

  • 432 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2010, 23:18
Dlaczego to się dopiero okaże. A co myślisz o umieszczeniu kolumn między kominkiem gdy ten stanie na środku ściany. Jutro z rana zamieszczę jeszcze wersję z innym umieszczeniem kominka.

lok

  • 432 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2010, 12:42
Zapomniałem dodać. Jeszcze jedna opcja istnieje.

ogorek

  • 855 / 5258
  • Ekspert
16-03-2010, 13:18
Czy to bedzie tylko salon audio ?
Bo kominek na srodku wyłączy Tobie możliwosc centralnego umieszczenia telewizora :(

Ja mam u siebie w salonie tzw kino domowe i tu kolumny mogą stac po bokach telewizora (w twoim przypadku kominek tak jak na pierwszym rysunku a wypoczynak na przeciwleglej scianie.

Wtedy kacik audio-video jest limitowany do tej czesci pokoju pomiedzy kominkiem a wyjsciem na taras.

Inna opcja to kacik audio-wideo na przeciwleglej scianie niz kominek a wypoczynek obok kominka ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

lok

  • 432 / 5921
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2010, 13:54
Telewizorem sie nie przejmuje. Jezeli lepiej w audio sprawdzi sie kominek na srodku a tak podejrzewam to telewizor moze byc w innym pokoju.
Miedzy kominkiem a wyjsciem na taras obawiam sie ze moze byc za wasko.

digi58

  • 70 / 5869
  • Użytkownik
16-03-2010, 16:16
Witam ,oczywiście możesz sobie planować jak ustawisz kolumny ale to jest tylko planowanie.Szkoda że nie masz symetrii w tym pomieszczeniu.Ja mam pomieszczenie około 40m jest wymiarowo symetryczne natomiast z oknami z boku jeszcze walczę.Gdybym budował jeszcze raz na pewno zrobiłbym wyższe pomieszczenie mniejsze problemy z basem no i przede wszystkim proporcje .Druga sprawa słuchanie muzyki z odpowiednim dystansem słuchacza od kolumn 5-6-7metrów to całkiem coś innego inny wymiar dżwięku .Oczywiście ustawienie tego kominka ma przede wszystkim znaczenie w funkcjonalności i musisz to dobrze przemyśleć.Sam ogrzewam dom tylko kominkiem już od ładnych paru lat.Kominek w okresie zimowym bardzo wysusza powietrze pomyśl o nawilżaniu powietrza ma to duże znaczenie jak słuchasz muzyki ,pozornie śmieszne ale jak jest za sucho kiepsko się słucha to tego często zdarzają się wyładowania elektrostatyczne w powietrzu które słychać w głośnikach wysokotonowych .Miałem takie zakłócenia zastanawiałem się od czego okazało się że jak była mała wilgotność to się takie rzeczy działy.

Pozdrawiam