Audiohobby.pl

SS Illuminator

  • Gość
23-04-2008, 10:46
a pro po przepływu powietrza to powiem jedno accuton nie nadaje sie na bas ich 22 poprostu maskakra nie to co średniaki i twetery są pardzo wyrafinowane w KONTEŚCIE dziwięku ,ale to kwestia gustu a wiadomo o gustach ...
-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:46
marko3T

Nie chodziło mi o to, że te głośniki muszą grać źle tylko o to co dostajesz za określone pieniądze. Nie wątpię, że te głośniki mogą brzmieć dobrze ale jestem pewien, że nie w zakresie basu przy wyższych poziomach wysterowania (o to mi chodziło w kwestii aerodynamiki). nie bez powodu większośc konstrukcji na Accutonach jakie widziałem było wspartych na basie Etonami. Chodzi mi przede wszystkim o to, że w midwooferze za 1kł możnaby chociaż oczekiwać budowy kosza na poziomie Seasów Prestige za 250-300 zł.

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:46
marko, ten horn to moze stać nawet ZA accutonem....i tak bedzie wieksza petarda :)

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:47
no dobra o gustach nie rozmawiamy. Accuton w hornie ....hmmmm...no może :)

marko3T

  • 421 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 10:52
Krs
 Ale wiesz , że Etony nie maja aerodynamicznych koszy , wentylacji(większość) i mają małę Xmax :-)

Lan

Ty sobie jeszcze kiedys kupisz Accutony


p.s. To dla was moje robaczki




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:54
marko, bardzo mozliwe ze kupię sobie np. avalon eidolon....po to zeby stały do porównań dla niedowiarków :)))

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:55
Ok, moje podsumowanie w kwestii Acutonów bo tyle się nagadałem a dalej chyba nie wiecie do czego zmierzam. Większośc tweeterów Accutona (poza tymi za 20 000 zł :O) nie radzi sobie z niskimi podziałami i ma kiepskie charakterystyki częstotliwościowe, ich midwoofery i woofery nie radzą sobie z basem a wszystkie przetworniki wyglądają jak zrobione we Wrześni. Moim zdaniem za tak duże pieniądze można wymagać zdecydowanie więcej chociaż ROZUMIEM, że komuś może podobać się brzmienie Accutonów i mimo braku wszechstronności tych przetworników decyduje się na budowę kolumn z ich użyciem.

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:58
Wiem marko3T i sam bym ich nie zastosował. Mają za to duże Sd (przeważnie są to 11 lub 12 calowe basowce) i tak naprawdę to może wystarczyć. Tak duży głośnik ma zdecydowanie więcej miejsca z tyłu i dużą powierzchnię więc Xmax i aerodynamiczny kosz tracą na znaczeniu. Trzeba słuchać naprawdę głośno żeby te niedociągnięcia wyszły na wierzch.

  • Gość
23-04-2008, 10:58
marko3T nie przekonasz juz lan on przepadł w OB

a żebym niezostał zle zrozumiany nie tylko dla tego chwale accutony że je mam na stanie pomimo wszystko miałem seas,vife scan to nie jest moja pierwsza konstrukcja ,a i miałem OB ale teraz mysłe ze juz prawie złapałem królika :)

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 11:10
Wracając do nowych Scanów, o których miał być ten wątek bardzo ciekaw jestem wariantów z twardymi membranami a w szczególności berylowych tweeterów. Mam tylko nadzieję, że nie będą kosztować po 5k zł za sztukę ;)

marko3T

  • 421 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 15:54
>> lancaster, 2008-04-23 10:46:42
>>marko, ten horn to moze stać nawet ZA accutonem....i tak bedzie wieksza petarda :)


Tak sobie pomyślałem , że ta petarda to dupnięcie wyższego basu (bo niskiego nie mają , ale po co komu niski bas... no nieee) i podbitej średnicy. Szkoła dźwieku jak z estradówek np. WLM.

____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

yolaos

  • 605 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 19:53
czytam i czytam i widze ze przepychanki na całego, a tak naprawde każdy z Was ma racje i jej nie ma.

Czy mozna mieć żyletkową scenę i potworną dynamike? Piękną barwę a zarazem potęzny bas? Wszytkie głośniki obarczone są manierami , które wynikają z ich budowy, każdy ma jakąś koncepcje i dany głośnik musi się wpisać w nią, natomiast prawdziwą miarą dobrego grania jest chęć pozyskania takiego samego u siebie, czyli akceptujemy pewne wady, które będą zawsze , ale w zamian otrzymujemy coś co pozwala nam słuchać płyt, a czy to bedzie na acutonach SS czy Sesach hm myślę ,że na każdym głośniku można zrobić coś co pod pewnymi względami przebije inne oczywiście zachowując cenowy znak równości.

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 20:15
Yalaos, moim zdaniem była to raczej merytoryczna dyskusja a nie przepychanki ale masz rację, nie ma głośników idealnych chociaż są lepsze i gorsze. To, który jest lepszy chyba rzeczywiście zależy głównie od osobistych preferencji odbiorcy :)

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 20:16
przepraszam za literowkę w nicku, oczywiście Yolaos.

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 21:03
marko, to nie zadna szkoła dźwięku :) ....to muzyka....niski bas ? A co to takiego? Znów wracamy do poczatku tematu....perka/kontrabas to zejscie max 40Hz...wystarcyz e zestaw ma takie przy -6dB...reszte podbije pomieszczenie....można sie wściec i tak bedzie :)
Gorzej jezeli basu mamy nadmiar, tzn pomieszczenie nadal podbija a dodatkowo jest ok "liniowy" wtedy pojawia sie go niezgodnie z naturą zbyt wiele, daja c tzw "poduszkę" - pojecie nie mające miejsca w naturze dxwieku :))))
...hmmmm...no moze te organy...myslisz ze accutony oddadza potęge organów jak w naturze ?:))))
Podbita średnica to oczywiscia obecna - jezeli ta to taka ma byc bo nieobecne instrumenty jakoś mnie nie kręcą !:)