Audiohobby.pl

SS Illuminator

marko3T

  • 421 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 09:43
zoltar idąc tym tropem, Accuton to Ferrari.




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

  • Gość
23-04-2008, 09:48
eeee jakie Ferrari raczej maybach   :)

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:24
Pamowie nie wiem z kąd takie zachwyty na Accutonami i krytyka Scanów. Poniżej zamieszczam foto 18cm midwoofera Accutona. W porównaniu do Revelatorów czy Illuminatorów to właśnie Accuton ma budowę "Fiata", brak wentylacji pod dolnym zawieszeniem, zwykły aluminiowy kosz bez na "kant" bez aerodynamicznie ukształtowanych żeber i obleśna metalowa siatka na każdym przetworniku. Rozumiem, że te głośniki mogą bardzo dobrze grać ale Panowie z Accutona na pewno mogli się bardziej postarać skoro to taki high end....

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:28
Seasy Preestige mają lepszą budowę zewnętrzną nie mówiąc o nowych Scanach... Wiem, że pozostaje jeszcze napęd, membrana oraz zawieszenie ale przecież nadwozia Ferrari nie są klepane przez pana Henia w garażu i tak jak w przypadku koszy głośników mają bardzo znaczący wpływ na osiągi.

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:29
Panowie, mercedes dobre :)
Nowe iluminatory 18cm podobaja mi sie designersko....jak zagrają to sie pewnie niebawem okaze....scan speak w tanszych modelach jest w najlepszym wypadku urokliwy w wyższych nie uwazam e to jakiś absolutny top....o accutonach wypowadac sie nie zamierzam bo z dotychczasowych moich doświadczeń to bym powiedział ze to raczej taki przesacowany Fiat....zresztą o czym my tu piszemy skoro 50 letnia babcia greencone w dobrej aplikacji zjada wiarygodnoscią średnicy takiego 8535 ktory ponoć średnice ma niezłą....
....o ile w motoryzacji widac postęp w okresie ostatnich dziesieciu latto w technice głośnikowej jakby mniej....a nie wiem czy ceny driverów i audio ogolnie nie poszybowaly znacznie mocniej niz ceny aut.
Z serii revelator jedynie 15cm(i pewnie 12cm tez) nadaje sie IMHO do szycia powyżej 2KHz....jak sobie do tego wexmiemy ze zadko który tweeter czuje sie pewnie w tym paśmie to sami rozumiecie ze to raczej woofery są a nie midbasy....niby hitech a średnicy brak ekspresji....oczywiście mozena zawsze powiedzieć ze pokazują wady elektroniki :))))....kto sie odwazy powiedzieć ze król jest nagi ?:)
Serio, scan speak to porządna firma robiaca glosniki ale zadnym kultem bym ich nie otaczał. Sporo pracuja nad nowinkami i chwała im za to, ale szczerze mówiac dawno nie syszałem niczego co byłoby "niezastąpione", ani nawet niczego co by mnie przyciągnęo na dłużej(ostatnia interesujaca prezentacja ss ktorą mialem okazję zaliczyc to ESA Furioso + Struss Chopin zdaje sie)
Wszystkie konstrukcje ktorych do tej pory słuchałem z udzialem 18cm revelatorów byly natomiast bardziej lub mniej niemrawe. W tym momencie to sorki, ale nie zastanawiam sie jak nisko bas schodzi :)

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:30
kris, no fakt. Ten accuton którego wkleileś wyglada z daleka troche jak tonsil z siatką :) .
..no i oby grał jak GDN13/40/2 ;)

  • Gość
23-04-2008, 10:30
ale jak gra ceramika....

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:33
Przepraszam za błedy, oczywiście "skąd" nie "z kąd". Jeszcze gdzieś mi się niechciane "bez" wkradło. Dopiero wstałem więc takie babole mi wychodzą :/

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:38
audiovena, jak dla mnie z tego co slyszalem kiepsko. Jakoś tak nijako bez pokazania faktur.....jest jakis taki nalot na wszystkim. Wokale brzmią jak z generatora dźwieku. Serio mi sie to nie podoba. Technicznie pewnie nie ma sie do czego dowalic ale ja tam zupełnie nie widze muzyki. Przynajmniej do tej pory nie miałem okazji(słuchalem 2 modeli avalona i kitu akkusa).  

Krs47

  • 1037 / 5911
  • Ekspert
23-04-2008, 10:39
Widzisz Lancaster z tego co widziałem to one wszystkie wyglądają jak Tonsile z siatką a ich kwadratowe tweetery to już szczyt paskudnego designu. Może kiedyś zmienię zdanię ale jak narazie wybieram Scany i Seasy, one w każdym calu reprezentują przemyślane rozwiązania nowoczesnej techniki. Panowie z Accutona pewnie kiedyś zrozumieją, że poza ceramicznymi membranami warto również zadbać o odpowiedni przepływ powietrza...

marko3T

  • 421 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 10:40
Krs47

Patrz gdzie oko nie siega.  O dupa mozna sobie rozbić wentylacje i aerodynamiczne kosze jeżeli głośnik gra nijak(SS) . Wykresy , zniekształcenia .... jak sie to przekłada na muzyke.

Słyszałeś kiedyś sekcje dęta na Accutonie? Porównaj jak zabrzmi na przymulastym Revelatorku , to własnie odróżnia te głośniki , a nie ich wygląd. Siatka jest po to żebyś nie uszkodził ceramicznej membrany.




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

marko3T

  • 421 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 10:42
Lancaster ja na papierowych membranach słysze sygnature kartonu , piszę całkiem serio.




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:42
kris, ja tam nawet sie nie zastanawiam. Seas mi sie zwyczajnie bardziej podoba od scana i to nie ze wzgledu na cenę.

marko a słyszałes sekcję dęta na dobrym hornie ?:))))

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:44
marko, a ja na ceramicznych słyszę sygnaturę porcelanowej świnki skarbonki. Też całkiem serio.

marko3T

  • 421 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 10:45
Lan jak ten horn bedzie na Accutonie to bedzie na pewno w mój gust:-)




____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!