Audiohobby.pl

Słuchawki które wgniotły Was w fotele

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
30-08-2013, 13:33
lan, ale ja przecież nie o tym...

wszelkie (również te prowokacyjne :) ) spekulacje na temat twojego słuchu służyły jedynie celom demonstracyjnym
z grubsza wiem co lubisz i dlaczego, a dodatkowo dość mocno ci ufam, o czym świadczy między innymi prośba o zrobienie mi DAC-a w ciemno i bez negocjacji (odnośnie dźwięku)

chodzi mi tylko o fakt, że jeszcze wczoraj każda wzmianka o (jakichkolwiek) różnicach pomiędzy foobarem a jplay wywoływała śmiech politowania, ew. święte oburzenie wielu dyskutantów
a dzisiaj...? jak ręką odjął...

i nie ma znaczenia, czy różnice są czy ich nie ma, a jeśli są, to skąd się biorą
chodzi mi tylko o samo podejście do tematu


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4703
  • Ekspert
30-08-2013, 13:48
lan -->

osobiście w "ślepym teście" nie słyszałem jakichkolwiek różnic w brzmieniu poszczególnych playerów :(
w momencie gdy wiedziałem co jest włączone różnice były wręcz kolosalne :) najlepsza była oczywiście najdroższa amarra:) ... ta analogowość  hmmm :)

zdezintegrowany

lancaster

  • Gość
30-08-2013, 13:49
magus, odnosnie  tematu braku zjechania mojej skromnej osoby za taka czy inna opinie... moze miły jestem, nie mlaskam, nie dygoczę z podniety, nie wygaduje gustów kulinarno-alkoholowych ;-)
Wychodze z zaqlozenia, ze najlepsza diete ma ten co mu dobrze służy.

z DAC nie ma dramatu, aczkolwiek termin sierpniowy zawalony. Mam juz do niego wykwint - chromowana gałkę, obudowy w malowaniu proszkowym a pcb musze w Eaglu zrobic od podstaw na postawie grajacego prototypu  bo przy ostatnim formacie kompa projekty "niechcący" udaly sie do wiecznosci. Wrzesien bedzie.

lancaster

  • Gość
30-08-2013, 13:53
zdezi, ale dla mnie jplay naprawde nie jest pod kazdym wzgledem lepszy od foobara. Zrobie ten ślepy test dla Ciebie, bo widze bede poddawany waterboardingowi az tego nie uczynię ;-/

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
30-08-2013, 13:55
no problemo

(uwierz, albo nie, ale nie wspomniałem o dacu, żeby cokolwiek sugerować - będzie we wrześniu? git!)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4703
  • Ekspert
30-08-2013, 14:01
lan -->
zrób ten test dla siebie :)
moim zdaniem szkoda wydawać 100 EUR, no chyba że się ma wersję via torrent :)

zdezintegrowany

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
30-08-2013, 14:03
Magus, czym innym jest stwierdzenie, że jakaś tam jest różnica w ściśle określonych i bardzo nietypowych okolicznościach, a czym innym panegiryk pełen mistycznej i niczym nieuzasadnionej egzaltacji, jaki popełnił Piotr Ryka.

Lan napisał natomiast kilka luźnych spostrzeżeń na podstawie odsłuchu z integry w laptopie, to tak jakby testować Ferrari Enzo na osiedlowej ścieżce i stwierdzić, że rozpędza się tylko do 60km/h czyli jest gorszy o Fiata 500, bo ten mieścił się w zakrętach. O niczym to nie świadczy, o niczym nie przesądza. Ja podobnie zrobiłem, obserwacje miałem analogiczne jak Lan, natomiast na "normalnym" DACu poprawnie skonfigurowany Foobar złoił dupsko JPlay`owi, że hej. Dowodzi to tylko tego, że każdy produkt można przedstawić w dowolnym (pozytywnym/negatywnym) świetle, wszystko zależy od aranżacji takiego "testu". Wniosek zatem jest taki, że jeśli ktoś chce wydać 420 zł na voo doo, które na integrze zagra nieco inaczej niż sprawdzony, darmowy, milion razy bardziej ergonomiczny program, to niech płaci. Facet się podobno żeni, kasa mile widziana.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
30-08-2013, 14:10
Roland, dla Ciebie specjalnie zrobie test na DACu. Żeby ten Ferrari Enzo czy nawet Lambo Sesto Elemento miał sie gdzie robujac. Przy okazji moze poslucham jplay na glosnikach.

Kaszanka Twój wróg !

Gustaw

  • Gość
30-08-2013, 14:20
> magus, 2013-08-30 12:59:43
Leszek, przecież to nie o to chodzi

Ja tam się nie mam za wyrocznię.
Co najwyżej za wszechwiedzącego guru, któremu cała redakcja Sterophila nie godna nawet sandałów zawiązać.
To, że podczas audiofilskiej medytacji, doznałem audiofilskiego oświecenie nie oznacza, że mam zawsze rację, chociaż należy zawsze przyjmować, że tak jest. Innymi słowy, Magus nie dyskutuj, bo rozmawiasz z audiofilem o wieloletnim stażu, któremu należy się dyplom za to, że jeszcze kompletnie nie zwariował. Może coś tam zrobiono z tym Dżej Pleyem, że zaczęło grać inaczej ale ja do tego już nie mam cierpliwości pomimo, że posiadam tą cechę w wersji "Anielska Reference".

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
30-08-2013, 14:24
Roland,

i produkujesz się tutaj od wczoraj tylko po to, żeby ostatecznie skonkludować "jeśli ktoś chce wydać 420 zł na voo doo, które na integrze zagra nieco inaczej niż sprawdzony, darmowy, milion razy bardziej ergonomiczny program, to niech płaci"?

ktoś inny mógłby wpaść i stwierdzić, że tracąc czas na rozpisywanie się o sprawach, które jak się w końcu okazuje masz głęboko faktycznie "wydałeś" na to co najmniej 100 Euro
tylko że to twój czas, twoje (ewentualne) Euro i twoja sprawa...


jak tam Siurki, warto było (prze)płacić?
bo wiesz, mnie to tak naprawdę obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, a wracam co i rusz do tematu słuchawek duuuużo droższych niż ustanowiony przez ciebie samego próg rozsądku w nadziei, że w końcu załapiesz aluzję do własnych anty-audiofilsków ataków
najwyraźniej na próżno...
(wiem, wiem, ty chciałeś je mieć tylko po to, żeby móc z czystym sumieniem wyśmiewać innych...)


Roland,
koniec złośliwości (niezależnie od tego, co odpowiesz)
tylko przypomniał mi się mój wczorajszy wpis o koncepcji z modułami w mózgu i wynikającej  być może stąd właśnie wszechobecnej hipokryzji...

a tak naprawdę - żyj i daj żyć innym



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
30-08-2013, 14:41
>> Gustaw, 2013-08-30 14:20:02
>> magus, 2013-08-30 12:59:43
>>Leszek, przecież to nie o to chodzi

>Ja tam się nie mam za wyrocznię.
>Co najwyżej ....


OK :)

jak już tu kilka dni temu napisałem - za chwilę przyjdą czasy true bitperfect, reference bit perfect a może i superluminal bitperfect
nic na to nie poradzimy, a z drugiej strony... nie byłoby wcale aż tak tragicznie, gdyby ludzie głupieli jedynie na punkcie audio i bab
(zakładasz tę firmę? pomysł na nazwę - "Audiobab" :) )

ja co i rusz słyszę (wierutne jak dla mnie) bzdury z ust ludzi uznawanych za wybitnych w swojej dziedzinie...
żyjemy w czasach marketingu, który rządzi nie tylko gospodarką, ale każdą praktycznie dziedziną życia - w tym również, niestety, pozornie odizolowaną od tego szajsu, fizyką
albo ludzie to kiedyś zrozumieją, albo wszyscy skończymy .... marnie....
(a zegar tyka...)

także, olać tych audiofili
jedyne co można zrobić, to próbować z ludźmi rozmawiać i dać im szansę na refleksję
a jazda po "debilach" na pewno tego nie ułatwia...



PiiiiS i marihuana, maaan.... :)

 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
30-08-2013, 15:09
>> Rolandsinger, 2013-08-30 12:31:58
Dobra, wziąłem na warsztat tego JPlaya. Testowałem na Realtecu w lapku Dell i7 XPS, Win 7 i usłyszałem różnicę, na korzyść JPlaya.

Ale na XEO + opamy Muse z USB czy Audionemesisie via Musical Fidelity V-Link jest gorzej - klucha, marazm, mgła w porównaniu z Foobarem.

Tak więc jest to kwestia ustawień i okoliczności sprzętowych, w jakich testujemy.<<

-> Roland, czy ja dobrze przeczytałem, że masz włożone op-ampy Muses? Nie wiem ile za nie dałeś, ale ich mierzalne parametry są takie jak w kostkach po 4zł/szt. To nie ma prawa grać lepiej od NE5532 albo OPA2134.

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
30-08-2013, 15:11
:))))

(ja nic nie mówiłem.... :) )
Odszedł 13.10.2016r.

Rolandsinger

  • 2894 / 5909
  • Ekspert
30-08-2013, 15:22
>>jak tam Siurki, warto było (prze)płacić?
 bo wiesz, mnie to tak naprawdę obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, a wracam co i rusz do tematu słuchawek duuuużo droższych niż ustanowiony przez ciebie samego próg rozsądku w nadziei, że w końcu załapiesz aluzję do własnych anty-audiofilsków ataków
 najwyraźniej na próżno...
 (wiem, wiem, ty chciałeś je mieć tylko po to, żeby móc z czystym sumieniem wyśmiewać innych...)<<

Magus, lubisz wbijać szpilę, odreagowujesz coś, czy jak?

A co słuchawek, to nie mam Shurków, a Ultrasy Sign pro, które uważam za bardzo dobre, podobnie jak Fidelio L1. Różnice między nimi to rzecz gustu, a cena x 4 na niekorzyść Ultrasone. Aha, zapomniałbym do Ultarsów jest super neseser z baaardzo audiofilskim napisem "Signature". To pewnie stąd ta cena ;)))
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5457
  • Ekspert
30-08-2013, 15:24
Nazwijcie mnie heretykiem, ale zaprawdę uważam, ze różnice, które słyszycie to różnice w ustawieniach i hardware. Jeden ma EMU, inny Realteka HD, a trzeci Creativa, do tego wypowie się ktoś z iOS\'a i mamy komplet zupełnie nie weryfikowalnych opinii.

W foobarze jest tyle różnych ustawień, które też zmieniają troszkę dźwięk, ale co by było śmieszniej używam foobara na kilku kompach, które mam (a co zatem idzie na kilku kartach tj. EMU 404 USB podpięta Toslinkiem do Realtek HD pracującej tylko w trybie wyjscia optyczne, wewnętrzna w Lenovo, i DAC Meiera przez USB) i podpinam pod nie dysk z muzą przez USB. Zmiana tego samego parametru daje różne efekty na każdej z tych maszyn/konfiguracji. Np Buffer lenght na każdym z tych sprzętu inna jest minimalna wartość, która daje dźwięk bez "przeskakiwania" clippingu, wiadomo, ze to nie wina softu a raczej szybkości pamięci i rozmiaru plikówczy łącza gdy gramy z neta, ale nie zmienia to faktu, że np ustawienie na 400ms tylko w jednym z 3 przypadków jest tu wystarczające.