Audiohobby.pl

Słuchawki 1200 do 1800 złotych

  • Gość
11-01-2011, 18:08
25% REALIZACJA  ,25% sprzęt, 40 % akustyka,10% samopoczucie.

Vinyloid

  • 2470 / 5127
  • Ekspert
11-01-2011, 19:01
>> ZAGRA, 2011-01-11 18:08:02
25% REALIZACJA ,25% sprzęt, 40 % akustyka,10% samopoczucie.


W przypadku słuchawek akustyka praktycznie odpada a jej miejsce zajmują po trosze pozostałe czynniki.

Vinyloid

  • 2470 / 5127
  • Ekspert
11-01-2011, 19:04
fallow,

To czy realizacja jest - jak to trafnie ująłeś - zajeżdżona nie zależy od ProTools\'a tylko od ludzi, którzy na nim pracują. Nie mylmy kierowcy z samochodem ;-)

fallow

  • 6457 / 5882
  • Ekspert
11-01-2011, 19:35
Ja nigdzie nie napisalem ze ProTools jest czemukolwiek winny. W mojej wypowiedzi chodzilo o sam fakt, "dokonania cyfrowej obrobki" ;)

A sam ProTools to tylko symbol, bo wiadomo ze nie samym ProToolsem obrobka cyfrowa zyje.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5371
  • Ekspert
11-01-2011, 19:53
ProTools jest  OK, ważne jest tylko co jest przed i po nim oraz z czym i jak on współpracuje na wejściu jak i wyjściu.
Niby proste jak budowa cepa, tylko dla czego dobrze wychodzi to tylko co niektórym :)

kamil_krotki

  • 26 / 5910
  • Użytkownik
11-01-2011, 23:35
Nikt nie wspomniał w tej cenie o Denonach AH-D2000, czyżby nie były warte swojej ceny? Sam szukam dla siebie słuchawek zamkniętych w tej cenie i zastanawiam się nad nimi. Słuchałem je kiedyś przez chwilę ale to było krótko i na nie najlepszym sprzęcie towarzyszącym bynajmniej pod mój gust brzmieniowy. Bezpośrednio porównywałem z AH-D5000 i muszę przyznać że bardziej spodobały mi się D2000, miały bardziej spójne brzmienie, lepszą średnice i nienarzucały się z górą jak D5000 ale może to wrażenie to właśnie wina tego sprzętu towarzyszącego czyli jakiś chyba tańszy wzmacniacz ProJecta i CD nie pamiętam jakie ale cyfrowo grające a dodam że jestem zwolennikiem nie za ciemnego, analogowego, żywego brzmienia.

Vinyloid

  • 2470 / 5127
  • Ekspert
12-01-2011, 16:25
Wzmacniacze ProJecta to zdaje się nie najlepsze towarzystwo dla jakichkolwiek słuchawek. D2000 sobie podaruj bo są ciekawsze w tej cenie. Daj sobie czas na posłuchanie kilku innych modeli bo kiedyś możesz pożałować, że się pospieszyłeś.

kamil_krotki

  • 26 / 5910
  • Użytkownik
12-01-2011, 16:50
>> Vinyloid
Jakie byś polecał w tej cenie? Wcześniej miałem Grado SR325i i grały one z Forum608 II i DACiem North Star M192. Dźwięk był dla mnie zbyt szkieletowy, brakowało mu mięsa i solidniejszej podstawy basowej. Myślę że była to wina Grado które poprostu mają taką sygnature dźwięku. Dlatego słuchawki i wzmacniacz sprzedałem a DAC sobie zostawiłem bo podoba mi się jego analogowe brzmienie i chce złożyć niedrogi zestaw ze słuchawkami zamkniętymi najlepiej ale nie koniecznie. Może byście coś polecili, jakiś sprawdzony zestaw słuchawki + wzmacniacz?

Vinyloid

  • 2470 / 5127
  • Ekspert
12-01-2011, 18:03
Moje zdanie wyraziłem na pierwszej stronie tego wątku, wie nie ma sensu powtarzać. Najbezpieczniejszą opcją byłyby Sennheisery HD598 bo zagrały z każdym wzmacniaczem jakiego słuchałem, drugie w kolejce byłyby DT880 ze wzgl na delikatnie wyostrzona górę, są za to bardzo wygodne. AKG 701 są świetne ale dość wybredne w kwestii napędu. Jak widzisz ideału nie ma. Ze wzmakami jest podobnie więc sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Niemiecka firma thomann.de przyjmuje zwroty do 30 dni więc ryzyko nietrafionego zakupu jest stosunkowo małe. Możesz zamówić wszystkie 3 modele i 2 odesłać, pozostawiając sobie ten, który najbardziej Ci odpowiada. Pytanie czy wystarczy Ci funduszy na taki myk. Jeśli nie, to będziesz musiał to robić pojedyńczo a to z kolei zwiększa koszty wysyłki. Niektóre wzmaki też możesz potestować przed zakupem. Z tego co wiem m.in. Majkel oferuje taką opcję ze swoim BP a także firma WhiteBird. Jestem pewien, że znajdziesz również zagraniczne firmy oferujace odsłuch za kaucją lub możliwość zwrotu w przypadku braku satysfakcji.
Nie spiesz się z ostateczną decyzją bo możesz zostać ze sprzętem, którego nie będziesz miał ochoty słuchać, czyli faktycznie ze złomem. Grado SR325i  nie słyszałem, może sie okazać, że masz już całkiem fajne słuchawki i wystarczy tylko do nich dobrać odpowiednio miękki wzmak. Może przed zakupem innych słuchawek warto zapytać o opinię  posiadaczy twoich Grado ?

majkel

  • 7476 / 5912
  • Ekspert
12-01-2011, 18:47
>Dźwięk był dla mnie zbyt szkieletowy, brakowało mu mięsa i solidniejszej podstawy basowej.

Za te niedogodności odpowiada North Star M192. MkI gra właśnie filigranowo, do wyrazistych słuchawek jak SR325i nie najlepsze towarzystwo, niemniej prawidłowo wygrzane i napędzone SR325i grają gęsto, a na pewno gęściej niż DT880 lub AKG K701. Do tego mają twardy bas, który powinien być wyraźną podstawą dla muzyki. Zacznij od podmiany innych elementów toru zanim zmienisz słuchawki. Parę tygodni temu słuchałem w swoim systemie SR325is i powiedziałbym, że są po lekko soczystej stronie świata. Fakt, że miały nieco inne pady - DIY obszyte aksamitem, ale kształtem podobne do standardowych bowl.

a_men

  • 746 / 5909
  • Ekspert
12-01-2011, 18:59
Też uważam, ze to wina niedopasowania z systemem.

fallow

  • 6457 / 5882
  • Ekspert
12-01-2011, 19:59
@Kamil: Wydaje mi sie, ze tego North Stara nabyles wlasnie ode mnie - wiec bardzo dobrze wiem jak gra, nie opieram sie na doswiadczeniach w stylu slyszalem raz czy dwa.

Mysle, ze bedzie on swietnym kompanem do ktorychkolwiek Denonow a same Denony - zwlaszcza D5000 i D7000 to swietne sluchawki. Kluczowe bedzie tylko wybranie odpowiedniego wzmacniacza trzymajacego je za morde. Sam takze kiedys uzytkowalem D5000 z zrodlem byl miedzy innymi ten DAC, probowalem z kilkoma roznymi wzmacniaczami.

Bylem wtedy "fanboyem" Grado GS1000 i przy nich wlasnie zatrzymala mnie ich surrealistyczna przestrzen oraz bardziej podbita gora - wtedy bylem fanem brzmienia loudness. Denony sa wyraznie bardziej wyrownane, co obecnie bardziej mi odpowiada - teraz wybralbym wlasnie je.

Przy tym DACu, dobrze dobranym wzmacniaczu D5000 spisza sie swietnie a gora na pewno nie bedzie dawac sie we znaki, natomiast tylko przypuszczam ze bedzie tez podobnie w przypadku D7000 bo takiego polaczenie nie przerabialem.

Vinyloid

  • 2470 / 5127
  • Ekspert
12-01-2011, 20:26
fallow,

Wszystko się zgadza tylko, że D5000 są droższe od D2000 o jakieś 900 zł a od innych jeszcze więcej.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5371
  • Ekspert
12-01-2011, 20:46
No i co w tym Naszym Audio jest garbate a co proste  :)

kamil_krotki

  • 26 / 5910
  • Użytkownik
12-01-2011, 21:33
@fallow: Bardzo prawdopodobne, że kupiłem go właśnie od Ciebie bo pamiętam jak rozmawialiśmy przez telefon i mówiłeś że przeszedłeś z Thety Pro Gen Va na North Stara M192, a ja właśnie wtedy byłem posiadaczem Thety Pro Basic IIIa :)

Powiem Ci szczerze, że mi już jakiś czas temu minęła ochota na "gonienie króliczka" i chciałbym zestaw z którego czerpałbym przyjemność najlepiej za jak możliwie najmniejsze pieniążki. Czyli aby mój zestaw miał bardzo dobry stosunek cena/jakość i odpowiadał moim preferencjom brzmieniowym.

Planuje zakup karty E-mu 1212m w roli transportu cyfrowego i ewentualnego źródła analogowego jeśli sie sprawdzi. Wiem że Ty zaprzestałeś tej gonitwy właśnie na tej karcie. Mógłbyś opisać chociaż w kilku krótkich słowach jak ona gra po analogu?

A może znacie jakieś DACi grające analogowo z "mięsem i wykopem" za nie horrendalne sumy pieniędzy?

Odnośnie wzmacniacza to co polecacie do Denonów d2000/d5000/d70000?

Na pewno znacie z doświadczenia, słyszeliście zestawienia wzmak + słuchawy a może i z DACiem które świetnie ze sobą współgrają i do siebie pasują...