Audiohobby.pl

DLACZEGO audiofile się ścinają o SPRZĘT audio ?

lancaster

  • Gość
12-12-2008, 09:58
Otwieram watek w stereo bo to ciekawe zjawisko.
Mam nadzieję na dyusję a nie dalszą czesc tych ścinek :)
z mojej strony wygląda to tak:
akis tam ty prezentacji odpowiada mi. Zdecydowanie go preferuję i wiem DLACZEGO.
Mam ochotę od czasu do czasu popisac sobie na ten temat...nawet w watkach nie powołanych tylko temu tematowi a powiedzmy traktuacych temat bardziej ogolnie.

Zdajmy sobie sprawe z tego ze nawet te hie-endy za 10 000 000 USD to kupa drutow, plytki drukowane, trochę elementow mechanicznych poruszajacych czasteczki powietrza i sporo ale to naprawdę sporo...w mojej opinii za duzo zdecydowanie audiofilskiej "brandzlerki" jak to niedawno mnie uświadomił pewien facet zajmujący sie PA.

Do czego zmierzam. Roznice w rezentacjach mogą być tak niewielkie ze w ślepych testach są nie do rozpoznania.....dla kogos innego sa to roznice wrecz piorunujace(przyomnę o czym mowimy :)....plytki drukowane, kabelki etc)
No i teraz dwoch takich w sumei fanych i clakowicie przekonanych co do swoich doświadczen ludzi spotyka się :)
Dopói jest to wymiana ogladow w stylu....wiez mi tam taki a taki styl prezentacji nie lezy bo mi to zwyczajnie (np.:)) dudni, albo muli, albo podbarwia a muzyka aka slyszę na zywo jest inna....lub kto inny (np.) wiesz ja tam lubie np ak mi leko basik buczy, gra "ćwierka' a srednica nie jest zbyt dobtna, tylko w "proporcjach".
To uwazam OK.

Trochę gorzej i "geściej" zaczyna sie robić kiedy nastepuja porownania bezposrednie i pojawiają sie roznice zdań....ale to jeszcze obleci bo mozna sie np. nieproszony o wyrażenie opinii nie odzywac(polecam:)) zamiast np. komentować, ze skandal, kupa itp :) (na faktach)
To mysle jest kwestia braku wyobraźni ze dokadnie w taki sma sosob kto inny moze odebrac system osoby wyrazajacej taką opinie :)
I tu jeszcze w miarę luzik :)
.....po tem niestety nastepują dowalanki personalne, np - on jest głuchy :)
Czyli "dowod ostateczny" (:P)  na to ze sie "dobrze" w sensie "słusznie" slyszy.
No i tu to juz w zasadzie rozmowa sie konczy bo nie ma o czym.

Nei prosciej popisac sobie o rzeczach ktore sie preferuje ?
Czasami jest tak ze faktycznie ktos sie snobuje(myślę ze zadna z osob tora tak postepuje nie powinna sie obrazić - to nie jest nic zlego do cholery !:)) i kupuje bardzo drogi sprzecior ot np z recenzji(oby trafionej a nie zamówionej :)) i trfia na uper dźwiek, czasami ktos liczy na 6-gwazdkową "okazję" i kupuje wzmaka za 2Kzl bo gdzieś napisano ze gra jak 3-krotnie droższy....a tymczasem uczciwie musialby pryzznac ze gra jak jego stary dobry Radmor czy Diora.

A czaami trafi sie perełke za grosze i kupi wynalazek za kupę kasy.
No ale oczywiscie znów to samo....tzn. nawet jezeli zrobi sie bezpośrednie porownanie i okazuje sie ze wzmak(ot. taki np. GC za paręset zł) gra lepiej od ampów z okolic 10Kzl to jest to "niemozliwe" :)
....i na porządku dziennym sa texty o "pociweszajacych sie gołodupcach"....czy czasami(sporo rzadziej z tego co obserwuję....szczerze mowiac pojedyncze przypadki) ludzie robiace porownanie taniego wzmaka(ze wzmakiem to taki przykad, bo dotyczy to calej elektroniki i gadżeciarni) z droższym pisza ze naiwniactwo kupuje za np. 15Kzl podczas gdy czestokroć lepszy okazuje sie piec  na scalaczku za 20zł.

I znów to samo "ostateczne rozstrzygniecie kwestii plytek drukowanych" poprzez wywlekanie czyjegoś PIT :)
Pisze o tych dwoch zjawiskach bo akurat takie zaobserwowałem.
Moze macie jeszcze jakieś doswiadczenia.


....no i moze wreszcie pora zatrzymac sie na jaimś tam etapie, który związany jest jeszcze tylko ze sprzętem ?
....bo w koncu rozmawiamy o gadżetach majacych nam suzyć wylacznie jako rozrywka(oobom handlującym nimi równiez jako źródło zarobkowania, ale myślę ze i tu mozna ustalic jakis rozsądny kompromis - zalezy to od woli).

Bardzo chętnie czytalbym np. dwa równolegle idące wątki w ktorych w jednym kable graja (i to jak !:)) a w drugim nie ma rożnic między urządzeniami :)
....i zebys ie nie mieszaly, a jak sie juz pomieszaja to temat nie schodzi z urzadzen na testujące je osoby :)

Pozdrawiam

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
12-12-2008, 11:27
eeeeeech.......
Odszedł 13.10.2016r.

konto_usuniete

  • 56 / 5438
  • Użytkownik
12-12-2008, 11:36
Kultura osobista to nie tylko epitety ale też szacunek dla cudzych przekonań, poglądów i odmienności.
Nie trzeba przecież mówić "k.....a" aby wyjść na burasa. W przeważającej większości nie jest to starcie poglądów tylko ludzi. Przy ściśle określonych charakterach nie ważne, że ścięcie jest o sprzęt audio, kolekcję znaczków albo puszki po piwie.

iwok

  • 169 / 5911
  • Aktywny użytkownik
12-12-2008, 11:40

Szkoda, że na takim forum jak nasze trzeba przypominać o podstawowych zasadach savoir-vivre.

Fajnie, że się spieramy.  Niestety najczęściej spory tutaj przeradzają się w dyskusje o gustach, które z natury swej prowadzą donikąd.  Często sprowadzają się do chęci agresywnego postawienia na swoim - bez względu na temat jakiego dotyczą.

Niestety mentalności nie da się zmienić ani żadnym regulaminem, ani zakazami, ani deklaratoryjnymi wpisami.  Ręce opadają.

lancaster

  • Gość
12-12-2008, 11:48
Tu nalepszy numer, ze odnosze wrazenie ze nik nie chce źle a jakos tak pasztet sam wychodzi.
Dobry pasztet nie jest zly...ale od czasu do czasu :)

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
12-12-2008, 11:49
Paweł,

nawet dowcipnie....

dobra, lancaster ma 100% racji, to bez sensu i do niczego nie prowadzi.
z pewnymi rzeczami trzeba się pogodzić
ja wysiadam - przestałem wierzyć, że jakoś się zrozumiemy

pozdrawiam serdecznie
Odszedł 13.10.2016r.

chrees

  • 1653 / 5912
  • Ekspert
12-12-2008, 11:54
Lancaster ---> poruszyłeś bardzo ważną kwestię, nie jesteś pewnie pierwszy, ale o takich rzeczach warto przypominać. Ludziom brakuje bardzo często dystansu i (parmanentnej) świadomości, że nie są tym, co kupują ;>
Sam się czasem zastanawiam, czy pojawiająca się na forach o szeroko rozumianej tematyce audio (ale nie tylko, to samo jest na przykład na wszystkich vortalach o tematyce komputerowej jeszcze od czasów commodorowców i atarowców... no nie wiem, czy był wtedy net... ok: AMDkowców i INTELowców, weheh) nie wynika z ogólnie słabej kondycji finansowej naszego społeczeństwa (z miłymi wyjątkami, z tymi "miłymi" różnie zresztą bywa ;>). Jeśli musimy się niekiedy mordować życiowo, żeby kupić upatrzony klocek audio, to zapewne częściowo dlatego mordujemy się (również nawzajem), żeby przekonać cały świat (światek ;>), a z nim samych siebie, że nie trafiliśmy kulą w płot...

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
12-12-2008, 11:54
pozdrawiam serdecznie. serio
Odszedł 13.10.2016r.

konto_usuniete

  • 56 / 5438
  • Użytkownik
12-12-2008, 11:55
> XYZPawel, 2008-12-12 11:48:34
>Ciekawe, że Ty się o kulturze wypowiadasz :)))

No właśnie a ty niby dlaczego ?

>Twoja niedawna "tfurczość" to był przejaw kultury czy buractwa ?!

Oczywiście, że buractwa. Mam nadzieję, że załapałeś, że zawsze możesz trafić na większego buraka niż sam jesteś.

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
12-12-2008, 12:07
Gustaw, Paweł,

Dajmy spokój. Wszystko zacznie się od nowa.
Spróbujmy się jakoś nawzajem ścierpieć.
Może jak będziemy się ignorować przez jakiś czas, to wszystko się naturalnie uspokoi?
Niezależnie od racji, to co działo się na forum przez ostatnie kilka dni niczego nie rozwiąże.
Każdy zacina się przy swoim i robi wszystko, żeby jego byo na wierzchu.
Tak można w nieskończoność: "Jesteś głupi", "To ty jesteś głupi", "Nie, to ty jesteś głupi", "Ale ty jesteś 2 razy głupszy", .......
Przecież to żenujące.

Naprawdę serdecznie pozdrawiam :)
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
12-12-2008, 12:09

Rafaell

  • 5033 / 5909
  • Ekspert
12-12-2008, 12:31
XYZPaweł wziął byś sie za jakąś robotę a nie określał poziom swojego buractwa!

Co mnie to kurcze obchodzi, ile jest buraka w Tobie a ile człowieka.

To forum jest o audio i przyjemności czerpania z tego hobby a jak widzę Ty masz ciągłe problemy;wszyscy Ci przeszkadzają.

Chłopie naucz się cieszyć tym co masz i daj innym cieszyć się tym co mają i pisz na temat czyli:

DLACZEGO audiofile się ścinają o SPRZĘT audio ?

To nie jest wątek o buractwie-naprawdę

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

konto_usuniete

  • 56 / 5438
  • Użytkownik
12-12-2008, 12:45
>> XYZPawel, 2008-12-12 12:22:30

Ja już próbowałem dyskutować i wręcz prosić o pewne zachowania.
Szczegóły możesz sobie przypomnieć w wątku o gęstych formatach.

Przy wszelkich próbach "nawracania i naprostowywania" mojej osoby powrócę do mniej wykwintnych sposobów komunikacji z tobą.
Innymi słowy, nie zaczepiaj to nie będziesz zaczepiany.

To mój ostatni wpis w tym temacie.

aasat

  • 2263 / 5895
  • Ekspert
12-12-2008, 12:46
Już wiem dlaczego XYZPaweł jest męczący. Ileż można czytać w niemal każdym wątku o dawaniu dowodu na ślepy test, o tym, że kable "nie grają" itp. Takie powtarzanie się jest bardzo denerwujące dla każdego (oprócz XYZPawła)

Aż strach zakładać jakiś wątek, bo nagle pojawia się w nim XYZPaweł i dalej pisze o tym samym. w ten sposób odbierając chęć do jego czytania.

Pawle, już wszyscy znamy Twoje zdanie, nie musisz pisać o nim w KAŻDYM wątku.

Prosimy oszczędź nam tego.

Rafaell

  • 5033 / 5909
  • Ekspert
12-12-2008, 12:53
>> XYZPawel, 2008-12-12 12:47:01
Z Tobą nie da się dyskutować jesteś jak ZUS-niereformowalny

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges