Audiohobby.pl

"Stereo underground" - projekt gazeta

Wilku

  • 54 / 5895
  • Użytkownik
23-07-2008, 15:52
czy jeśli gazeta ruszy to będzie możliwość jakiegoś zatrudnienia? (np korekta)

Wilku

  • 54 / 5895
  • Użytkownik
23-07-2008, 15:59
umiem tez trochę w photoshopie, więc proste montaże to nie problem.

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 16:09
Panowie, widzieliście foty w naszych gazetach ? Poza hiend czy cos takiego co ukazywałow sie kilka lat temu niczego porywającego nei widzialem...niestety. I nie o to chodzi uwazam zeby robić fotograficzny art - choć milo by było.....atopos co o tym myslisz ? Wogóle interesuje Cię temat ?


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

violett

  • 786 / 5899
  • Ekspert
23-07-2008, 16:22
Fotografie muszą być bezwzględnie. Choć faktycznie nie musi to być jakieś Spitzenklasse.
Mi np. trochę brakuje w gazetach audio-stereo fotografii bebechów. Skupiają się autorzy głównie na pokazaniu jaki sprzęcik jest ładniusi z zewnątrz i jak się pięknie lśni i błyszczy. A zdjęć słuchawek "od wewnątrz" nigdzie (poza forum) nie widziałem w gazetkach w PL.

tomant

  • 71 / 5855
  • Użytkownik
24-07-2008, 21:15
zgłaszam się do pomocy przy budowie wersji elektronicznej (html, php, css, photoshop-grafika i jej optymalizacja). oczywiście jeśli będziecie mnie potrzebowali ;).

http://audionote.pl

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5870
  • Ekspert
28-07-2008, 14:10
>> lancaster, 2008-07-21 14:35:04
>Przecież DIY nie gra - wiadomo.

To zbyt wielki skrót myślowy. Oczywiście GRA, tylko właściwie JAK?
To bardzo ciężko ustalić Panom Redaktorom, bo o ile w przypadku sprzętu komercyjnego mozna ustalić JAK, to tu tak trochę jakoś dziwnie...może nawet bez sensu?

foxbat

  • 1057 / 5911
  • Ekspert
28-07-2008, 18:06
halooo kto mi przesle Minasy+MusicAngel po tjuningu+CD Onkyo Lampucera do recenzji??
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lok

  • 432 / 5911
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2008, 10:04
lancaster uważam że na stronie http://www.highfidelity.pl/ są zamieszczane świetne zdjęcia sprzętu.

pawcio

  • 167 / 5896
  • Aktywny użytkownik
29-07-2008, 13:34
moim skromnym zdaniem UNDERGROUND w tytule kapitalnie pasuje do takiego wydawnictwa.
przynajmniej mi od razu kojarzy się z niezależnością ;)
pozdro, trzymam kciuki!

lancaster

  • Gość
30-07-2008, 20:01
atopos

"A we wspomnianym wyzej wydawnictwie :


Propozycje :

Zupelnie Swiezego Panstwa oraz Rewolucji Zycia Codziennego, Zupelnie Swiezych Mitow, Zupelnie Swiezych Tradycji,
Zupelnie Swiezej Muzyki oraz Zupelnie Swiezych Klockow DIY, wykasowujacych jakoscia brzmienia te komercyjne itp. :"

przyjdzie na to pora ale nie w piśmie o tematyce audio !!!!! :))))
Serio !
Tutaj skupmy sie nad perodykiem po prostu dobrym/tematycznym....no i moze zrobimy darmowe reklamy dla PiSu na okładce ???:))))
Jaja sobie robie oczywiscie.
Ma szanse powstać niebanalny, może też i nie pod kazdym względem doskonały magazyn dedykowany ludziom kochajacym suchac muzykę.
Trzeba z kazdej strony przygotowac się max dobrze/odpowiedzialnie a i to nie gwarantuje sukcesu....a dlaczego ? A bo inne wydawnictwa na rynku sa tiptop i ja np. nie chciałbym zeby tak wygladal nasz magazyn.
nie bylo mnie na miejscu przez ostatnie kilka dni....teraz wogóle sezon urlopowy więc temat na dobre ruszy pewnie dopiero od połowy sierpnia kiedy ludzie zaczna wracać z wakacji....tak czy inaczej nikt nie ma nic przeciwko ładnym fotom....a foxbat będzie robił recki jednego znanego tunera....oczywiscie sprzęciory bedą wyszarpywane pokątnie ;)





\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
31-07-2008, 14:10
Nie wiem, czy o tym już było w tym wątku, ale w czasopiśmie o aspiracjach, jakie nadmienił lancaster powinny być artykuły, a przynajmniej informacje o wydarzeniach muzyczno-kulturalnych w Polsce.

Adamo D

  • 194 / 5851
  • Aktywny użytkownik
01-08-2008, 08:22
O tych wyadrzeniach kulturalnych to dobry pomysl - mieszkamy w roznych czesciach Polski - wiec jakies info od forumowiczow co gdzie kiedy i jak...

Ps. Sorki za pisownie (cholerny -I-mac)

intuos

  • 1003 / 5908
  • Ekspert
01-08-2008, 10:42
no wiec od poczatku.

Lancaster pomysl fajny ale mam pra zastrzezen co do strony graficznej(bo merytorycznie ani ani:)

nazwa czasopisma jest za bardzo wskazujaca na probe ataku obecnego ryznku. Pan Piotr slusznie zauwazyl ze powinno sie to nazywac inaczej, moze " audio-asylum", "audioazyl",cos spokojnego, w koncu audiofilizm to sztuka sluchania a nie walki :)
co do okladki, to wg mnie kolejny blad -za podobne do tego co jest na polkach. Jestem za tym by czasopismo oprocz nazwy glownej nie mialo nic na froncie. Historia powinna sie zaczynac o momentu kiedy otworzy sie pierwsza strone, czyli cala okladka to czarna satyna z bialym napisem/nazwa czasopisma, jedynie grzbiet moglby miec jakis kolorek wskazujacy na miesiac wydania, tak ze kiedy ulozymy to czasopismo na polkach bedziemy mogli spokojnie sobie namierzyc dany nr., albo poprostu tez mala cyferka wskazuajca na nr i rok.
Oprocz zawodu architekta zajmuje sie grafika i pracuje rowniez jako grafik wiec moge pomoc by przygotowac dobry , wyjatkowy layout.
pierwsza zasada to taka "ze im mniej tym wiecej".....kiedy zsumujemy elementy cytatu tworzy sie gotowy , dobry material a nie choinka ktora rozswietla sie jak dzisiejsze czasopisma. Niech forma podania wskazuje na wyjatkowosc tego czym sie tu zajmujemy.
Jakby co dajcie znac
pozdrawiam.


pomysl niezalenego czasopisma niezly, tylko to jak z alternatywnym paliwem..... jestem z wami :)

Adamo D

  • 194 / 5851
  • Aktywny użytkownik
01-08-2008, 10:55
Co do okładki - jak pisałem - zrobiłem ją dla "jaj" w 10 minut w pracy - nie jest TO ŻADEN PROJEKT OBOWIĄZUJĄCY
Nad layautem mamy zamiar popracować - jeżeli masz jakieś pomysły - lub wizję - to wspaniale - pokaż - stwórz coś - niech inni też coś zrobią a ztego wszystkiego coś połączymy - i wyjdzie coś innego oryginalnego.
Pomysł jest, realizacja w powijakach - czekamy na pomysły, opinie, itp...    

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
01-08-2008, 11:01
Widzę, że Tomek ma podobne zdanie o słowie "underground" jak ja, i jeszcze co najmniej dwie osoby - nie podoba mi się ono, gdyż to pachnie krecią robotą, pójściem na przeciw nie wiadomo właściwie czemu, i jakby na siłę. Profil gazety i upodobania jej autorów, a potem i czytelników wykrystalizują się same, i po jakimś czasie, jeśli pomysł wypali, wszyscy będą wiedzieć, że jest to gazeta, która chce wrócić do pięknej, pierwotnej idei systemów stereo i hi-fi według naturalnej definicji tego słowa, a nie matematyczno-parametrycznej. Audio Azyl też ciekawy tutuł, i do tego pojemniejszy, bo nie musi traktować tylko o sprzęcie, może też o muzyce nagranej i koncertach - nadchodzących, jako informacja dla szukających wartościowej rozrywki, i tych, które miały miejsce, w postaci relacji i spostrzeżeń tych, którzy byli i posłuchali.