Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

mikolaj612

  • 347 / 3612
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 22:58
Tam są jakieś przetwornice, nie wiem jakie.
Ale generalnie jeśli typowa przetwornica ma częstotliwość przełączania na poziomie 500KHz - 2MHz to nie ma problemu aby postawić prosty filtr LC, cewka nie musi być duża ani kondensator aby to dało dobry efekt.
Rezystor do wytłumienia rezonansu też bez problemu można policzyć i dorzucić.

Za tym jakiś dobry regulator napięć i powinno być całkiem dobrze.
Z Korga to by można było zrobić wyjście coax.
Wejście też by się dało podciągnąć pod CS4398 ale nie wydaje mi się aby to miało sens, kiedy tam cała sekcja cyfrowa jest robiona pod DSD, najpewniej też stopień analogowy.

nsk

  • 549 / 4880
  • Ekspert
28-05-2018, 23:03
TPS62111

Alucard

  • 2557 / 3618
  • Ekspert
28-05-2018, 23:25
"Wydaje mi się Alucard, że dążysz do drogiego gdy tanie gra tak samo albo lepiej." - Sekator


Źle mnie zrozumiałeś. Pisałem już wcześniej że jak będzie taniej a tak samo albo i lepiej to wezmę takiego klocka.  I że po posłuchaniu dopiero wybiorę. Ja dążę tylko do dobrego dźwięku który mnie zaspokoi a żyję z pracy rąk. Jak mam taką kasę żeby było lepiej, to sobie zrobię lepiej. Poza tym pisałem też że wolę takie Grado za tysiaka niż audeze za 5 tysiaków. Więc obalam argument. To co ja chciałem powiedzieć to to że dźwięk dla każdego jest warty tyle ile może za  niego zapłacić. Jak dziwka. Stara i życiowa prawda. Jak coś gra lepiej o 1% a kosztuje 200% więcej, a jesteś w stanie tą różnicę zapłacić i ją płacisz... to po prostu wydajesz siano i masz lepszy dźwięk. O 1%. To nie dążenie do droższego nad tańszym tylko do lepszego nad gorszym, za pomocą wszelkich dostępnych środków. A jak Korg gra lepiej od TT w moim mniemaniu - to biorę Korga.

Ślepe testy uważam są okej ale często w tym hobby bywa tak że rzeczy się zmieniają, jak czułość słuchu z wiekiem, jak nasze pojmowanie dźwięku. Z czasem niektórzy przestają szukać analizy i idą w muzykalność a niektórzy pojmują to wszystko jako całościowy obraz i szukają nirvany. To co dzisiaj jest nie do pomyślenia, będzie referencją za 5 lat dla danej osoby. Jest wiele zmiennych i człowiek jest zmienny. Nikt nie jest doskonały, nikt nie feruje wyroków absolutnych. Wszystkie opinie są subiektywne, nawet ta. Dzisiaj jestem w stanie zapłacić za klocka 10 koła, jutro nigdy w życiu (poniekąd zgadzam się tu z tym co mówisz, o patrzeniu na cenę;) . Ten etap już przeszedłem tak jak etap system za 15 koła kontra smartfon. Nie mów mi co Ci się wydaje Sekator, bo źle Ci się wydaje. Deal with it.

Twoich SR60 mógłbym słuchać ze smartfona spokojnie :) A jak Korg zagra 1% lepiej od Chord TT to wezmę go, jak nie będę miał 20 kafli w kieszeni. A jak będę, to kto mi zabroni wziąć TT? Nikt. Widzisz, w tym rzecz właśnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3327
  • Zaawansowany użytkownik
29-05-2018, 05:46
Tak samo można podejść do słuchawek.
Bo czym jest doświadczenie firm jak Audeze, HiFiMan czy AudioQuest przy dekadach działalności takiej Audio Technici, Beyerdynamica czy Sennheisera.
Nie neguję istnienia tych firm choć i o tym kiedyś już pisałem. Nie podoba mi się jednak pewne zjawisko. wyskakuje firma z krzaków debiutując i wali cenę z kosmosu, do której to ceny audiofile lecą jak ćmy do światła. Co do doświadczenia choćby Audeze to widać je po trwałości przetworników i ich powtarzalności. Dno po prostu. Zresztą skoro na innym forum kolega sam bez problemu z chęci tego zrobienia zaprojektował przetwornik planarny i za garść dolarów w Chinach mu go zrobili to o czym tu mowa. Nie neguję chęci tamtego kolego do zrobienia czegoś samemu żeby nie było.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5369
  • Ekspert
29-05-2018, 07:42
Zrobienie pojedynczych czy krótkoseryjnych produktów zawsze charakteryzowało się znacznie wyższymi kosztami. Małe firmy czy jednoosobowe manufaktury nie mają własnego parku maszynowego, osobnych wyspecjalizowanych działów, każde zadanie to znacznie wyższe koszty oddelegowywanie na zewnątrz zadań pojedynczych jest na prawdę kosztowne.Jeśli chce się w początkowym okresie obniżyć koszty trzeba bardzo mocno inwestować w park masznowy, infrastrukturę a to kosztuje krocie!! Tak że pierwsi fascynaci danego produktu chcąc nie chcąc dofinansowują go ale mają go jako pierwsi!!! O kosztach reklamy zamilczę!

Sekator

  • 447 / 3327
  • Zaawansowany użytkownik
29-05-2018, 07:51
Nie przesadzaj. Koledze z innego forum wyszło kilkaset złotych za wykonanie wg swojego projektu przetwornika w chinach. Także nie przesadzaj z tymi ogromnymi sumami. A Audeze ma tak świetne maszyny i wszystko w ogóle, że każda słuchawka gra inaczej. Twoja deska też raczej specjalnie doga nie jest.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2018, 08:00 wysłana przez Sekator »

zyzio

  • 960 / 5804
  • Ekspert
29-05-2018, 08:05
Cieszę się, że są ludzie na tym forum nie słuchający zerami w cenie.....To mnie tylko utwierdza w tym co słyszę, zresztą ludzie piszący recenzje o Korgu na amazonie też sroce spod ogona nie wypadli, a mają identyczne zdanie....

zyzio

  • 960 / 5804
  • Ekspert
29-05-2018, 08:09
Wydaje mi się Alucard, że dążysz do drogiego gdy tanie gra tak samo albo lepiej. Czym jest firemka choćby Chord przy Korgu? Przy jego profesjonalnym doświadczeniu? Niczym. Jedna z wielu wydmuszek w świecie audiofilizmu. Niestety za dużo przeszedłem slepych testów by patrzeć na cenę.
I tak trzymać....dla audiofila w zaawansowanej chorobie Korg to właśnie taka wydmuszka, a profesjonalne doświadczenie to kolejny negatyw go dyskwalifikujący :-)

zyzio

  • 960 / 5804
  • Ekspert
29-05-2018, 08:30
Na szczęście nie musimy się badać u zyzia który pare lat wcześniej optował za czymś zgoła odmiennym :D

Urządzenia do badań powinny być stabilne a nie dwubiegunowe ;)))

Pijesz do Audiolaba ? Jak kulą w płot ! Sabre robi wielkie WOW ! na początku, potem nie chce się tego efekciarstwa słuchać.....Korga słucha się po roku z taką samą przyjemnością - z iloma urządzeniami mieliście do czynienia, które to potrafią ? I jeszcze jedno- Korg nie potrzebuje gadżetów tak lubianych przez szemranych,  Pacuło-podobnych, schorowanych audiosyfilików w postaci platform czy kabli usb za 1700 czy nawet 12.000 zł......Dżizus jak chora jest ta branża, że byle drut sprzedaje się w cenie samochodu......

Gustaw

  • 3857 / 3331
  • Administrator
29-05-2018, 09:33
.....Dżizus jak chora jest ta branża, że byle drut sprzedaje się w cenie samochodu......

Branża jak każda inna. Tutaj mamy drut w cenie samochodu a w branży samochodowej można kupić samochód w cenie samolotu. itd itp.

Synthax

  • 2323 / 4129
  • Ekspert
29-05-2018, 09:36
.....Dżizus jak chora jest ta branża, że byle drut sprzedaje się w cenie samochodu......

Branża jak każda inna. Tutaj mamy drut w cenie samochodu a w branży samochodowej można kupić samochód w cenie samolotu. itd itp.
Brawo dla tego Pana. Każda branża ma produkty luksusowe - zegarki, kosmetyki, flakon perfum za 1300pln?, etc etc...

zyzio

  • 960 / 5804
  • Ekspert
29-05-2018, 09:56
Kabel usb za 1700 zł z wkładem za 2$ jest szczególnym rodzajem dobra luksusowego :-))))

Gustaw

  • 3857 / 3331
  • Administrator
29-05-2018, 09:59
Jeżeli klient postrzega to jako luksus i jest skłonny za to tyle zapłacić to dlaczego nie?

Luksus (łac. luxus – zbytek, nadmiar, przepych)
« Ostatnia zmiana: 29-05-2018, 10:01 wysłana przez Gustaw »

pastwa

  • 3815 / 5910
  • Ekspert
29-05-2018, 10:33
Luksusem sa tez wszelakie dalsze/drozsze wyjazdy poza dom, nawet sluchanie muzyki juz na dobra sprawe bedzie zbytkiem, jak sie zastanowic ;'))

bum1234

  • 67 / 5565
  • Użytkownik
29-05-2018, 10:49
To jest kapryśny rynek, przez co nie dający stabilnych zarobków. Mógłbym sporo o nim napisać, mechanizmach, relacjach towarzysko-biznesowych, itp.

Lepiej napisz o oszustwach kablowo-deskowych ;)

Wyrosłeś już z tego?

Bo rafaelek nie wyrósł i  dalej wciska kit, a nie rozumie co to transformata Fouriera :D