Audiohobby.pl

Słuchawki, DAC/Ampy na biurko i do laptopa

redan

  • 155 / 4740
  • Aktywny użytkownik
17-11-2013, 13:25
dzięki fallow za info o tym dac-u
udostępnisz ten zmodowany sterownik? chyba sobie zamówię tego chińczyka

warto dopłacić do tych lepszych zegarów 35 usd?

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
18-11-2013, 08:41
Jurek: po ciemnej stronie mocy to w moim odczuciu nie. O ile ten z hifimediy gral fajnie ale jasno i ostro i z malym cialem, to ten gra firmowo neutralnie. Do ciemnych bym go nie zaliczyl. Ma spora swobode, niewymuszone granie i nie jest ostry ani za jasny jak na moj gust. Tego Tda na wyjsciu to mye czy po prostu nie wywalic...

Redan:
Jasne, ze udostepnie. Zaloze watek o tym dacu i tam podam linka. Chlopaki na pewno beda mieli tez fajne pomysly co do przyszlych modow.
Co do zegarów. Nie wiem. Kupiłem standard aby później go zupgrejdowac. Sam się chce przekonać co to da. Był czas gdy miałem droższy dac i wypozyczylem wtedy zew. Zegar Lucida. Żadnej zmiany nie uslyszalem. Z czasem okaze sie jak bedzie tu. Zegary raczej zostawię na później.

jjurek

  • 2064 / 5838
  • Ekspert
18-11-2013, 08:59
Dzięki za info.
Nie moje granie-szkoda.

Jak na razie zostają mi starocie...

jjurek

  • 2064 / 5838
  • Ekspert
18-11-2013, 09:10
fallow

Zakładam się, że za jakiś czas przywieje Cię do tego maluszka:
http://www.ebay.com/itm/Dual-AD1865R-Mini-DAC-Board-DAC-Kit-/111207070659?pt=US_CD_Players_Recorders&hash=item19e4753bc3

Gra lepiej niż zlampizowany :)

SlawekR

  • 173 / 4638
  • Aktywny użytkownik
18-11-2013, 11:26
>> pastwa, 2013-11-17 12:27:13
>> majkel, 2013-11-17 09:41:29
Co do urządzeń "wszystko w jednym" czy też "kombajnów" - sprawa jest taka, o czym już dawno pisałem, że w ich gabarytach nie da się zmieścić pełnoprawnego wzmacniacza słuchawkowego i DACa, żeby to grało tak, jak zazwyczaj oczekują tego takie urządzenia kupujący.

Wklejam Ci ponizej zdjecie modulu DACa, czyli wszystkie bebechy z bardzo uznanego DACa Calyxa, ktory jest pozbawiony wyjscia sluchawkowego (2/3 \'opakowania\' stoi tutaj odlogiem). Jak widac, w wiekszosci obudow (chyba, ze mowa o kieszonkowych wersjach), obok DACa bez problemu upchniesz zasilanie (i jeszcze zostanie miejsca na audiofilskie powietrze), i wyjscie sluchawkowe (tak samo, jak masz wyjscia RCA i XLR).

Wiekszosc dedykowanych wzmakow sluchawkowych to wewnatrz \'pustostany\' jak spojrzec na zdjecia, zza wyjatkiem zminiaturyzowanych wersji.

Stad te tlumaczenia o specjalizacji, wynikajacej z gabarytow, to prawie jak argumentowanie, ze w pokoju mieszkalnym daje sie samo krzeslo, bo jakby tak jeszcze dodac kanape, to juz jakosc komfortu siadnie ;\'))
______________

Przepraszam, że się wtrącę. Ale naszła mnie jedna myśl, jak czytam te Wasze rozważania. Dla zilustrowania dyskusji na temat rozmiarów sprzętów, pozwolę sobie podać linka do zdjęcia z zawartością jednego ze wzmacniaczy słuchawkowych, znanej skądinąd  polskiej manufaktury, które to zdjęcie znalazłem w jednej z recenzji:

http://www.highfidelity.pl/foto_testy/1209/ear/19.jpg

Wygląda znajomo? :)

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
18-11-2013, 11:36
No o tym wzmaku wlasnie pisalem, mozna zmiescic w 1/5 obudowy ;) Chyba kazdy wie co to jest za wzmak.

SlawekR

  • 173 / 4638
  • Aktywny użytkownik
18-11-2013, 11:37
Dal tych co nie wiedzą, rozwiejemy wątpliwości:
http://www.highfidelity.pl/@main-1404&lang=

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
18-11-2013, 11:38
Sławek, spróbuj to co widzisz na zdjęciu wsadzić do pudełka Myteka. Przypominam, że do włożenia masz jeszcze DACa i konwerter USB, czyli wszystko to, co kupujący chciałby mieć wykonane na najwyższym poziomie. Na dzień dobry transformator będzie musiał być jeszcze większy, kondensatorów objętościowo prawie drugie tyle, a płytek jak te z radiatorami to proporcjonalnie w sensie powierzchni jeszcze ze trzy - konwerter, DAC i stabilizacja zasilania do nich.

Co do samego wzmacniacza słuchawkowego - weź na objętość BP i jej baterię lub zasilacz, a następnie podziel znane Ci wzmacniacze słuchawkowe na dwie grupy - te, których obudowa pomieści całość BP i te, których obudowa tego nie pomieści. Teraz zobacz, co masz pod maską pierwszej grupy i podziel na kolejne dwie podgrupy - w których jest więcej powietrza niż w SP i w których jest mniej.

Następnym razem, jak mi będziesz chciał dopiec, to będziesz zmuszony się bardziej wysilić intelektualnie. Niemniej zachęcam do ćwiczeń.

szwagiero

  • 2239 / 5909
  • Ekspert
18-11-2013, 12:03
Znaczy się w obudowie SP nie ma miejsca na DACa co najmniej tak wysokiej klasy jak sam wzmacniacz?

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
18-11-2013, 12:05
Jest, natomiast co do pełnoprawnej konwersji USB to już nie jestem pewny. Przypominam, iż wewnętrzne wymiary SP to 31x22x8cm minus bloczki w narożnikach. Na zdjęciu pewnie tego nie widać.

SlawekR

  • 173 / 4638
  • Aktywny użytkownik
18-11-2013, 12:22
>> majkel, 2013-11-18 11:38:46
Sławek, spróbuj to co widzisz na zdjęciu wsadzić do pudełka Myteka. Przypominam, że do włożenia masz jeszcze DACa i konwerter USB, czyli wszystko to, co kupujący chciałby mieć wykonane na najwyższym poziomie. Na dzień dobry transformator będzie musiał być jeszcze większy, kondensatorów objętościowo prawie drugie tyle, a płytek jak te z radiatorami to proporcjonalnie w sensie powierzchni jeszcze ze trzy - konwerter, DAC i stabilizacja zasilania do nich.

Co do samego wzmacniacza słuchawkowego - weź na objętość BP i jej baterię lub zasilacz, a następnie podziel znane Ci wzmacniacze słuchawkowe na dwie grupy - te, których obudowa pomieści całość BP i te, których obudowa tego nie pomieści. Teraz zobacz, co masz pod maską pierwszej grupy i podziel na kolejne dwie podgrupy - w których jest więcej powietrza niż w SP i w których jest mniej.

Następnym razem, jak mi będziesz chciał dopiec, to będziesz zmuszony się bardziej wysilić intelektualnie. Niemniej zachęcam do ćwiczeń.

_________________



Ja tylko podałem przykład, że wartości technicznej i sonicznej urządzenia, nie należy określać po jego gabarytach, bo to może być złudne. O jego wartości powinny stanowić, przemyślana konstrukcja i efekt finalny, czyli właściwości odsłuchowe.

Nie wiem czy to co widzę  na zdjęciu dałoby się zmieścić do pudełka Myteka, ale w drugą stronę jak najbardziej by się dało.
A w tym Twoim wzmacniaczu, z racji na charakter konstrukcji, zmieściłby się cały Mytek, z całym dodatkowym konwerterem i jeszcze miejsce by zostało. Więc przykład tym bardziej pasujący do omawianego zagadnienia.

Nie wiem dlaczego odczytałeś to jako próbę dopieczenia Tobie. Dlatego że jesteś konstruktorem wzmacniacza? Czyli co, wspomnienie o komercyjnym produkcie audio, ma być jakoby próbą dopieczenia jego producentowi?

Naprawdę, jak będę miał do Ciebie personalnie jakieś "ale" i będę chciał Ci "dopiec", jak to ładnie określiłeś, to zrobię to na priva i będziesz o tym wiedział w 100%. A póki co nie odmawiaj mi prawa do dyskusji nad komercyjnym produktem audio na forum audio, w dedykowanym wątku tematycznym audio. A już szczególnie, jak próbujesz to robić w formie ewidentnych personalnych zaczepek. Patrz, ostatnie zdanie w Twojej wypowiedzi jak wyżej, to wygląda to co najmniej dziwnie.

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
18-11-2013, 12:22
Co Ty gadasz Majkel.

Porzadny receiver USB->I2S na XMOSIe L1. Wymiary plytki 50mm30mm. Teraz policz, ze gniazdo USB jest w obudowie i nie potrzeba zlacza I2S. Wiec to 50mm skraca sie prawie o polowe. To ja sie pytam, z czym tu problem?

SlawekR

  • 173 / 4638
  • Aktywny użytkownik
18-11-2013, 12:34
Odpowiadasz na wpis
>> fallow, 2013-11-18 12:22:57
Co Ty gadasz Majkel.

Porzadny receiver USB->I2S na XMOSIe L1. Wymiary plytki 50mm30mm. Teraz policz, ze gniazdo USB jest w obudowie i nie potrzeba zlacza I2S. Wiec to 50mm skraca sie prawie o polowe. To ja sie pytam, z czym tu problem?

___________________

To samo tyczy się przetwornika. Piękno, także inżynierskie, choćby takiego ESSa 9018 tkwi w skali jego integracji. Mamy tam niezależnych 8 przetworników z kompletnym "osprzętem" w tym z filtrami cyfrowymi i zaawansowanym interfejsem wejściowym z poczwórnym przełącznikiem wejść. Stąd i rozmiary choćby wspomnianego Calyxa są takie jakie są. A wewnętrzne stanowią 1/3 obudowy. Obudowa jest "napompowana" na potrzeby dostosowania rozmiarami do Maca Mini. A tak naprawdę, sam przetwornik jest totalnie miniaturowy.

Nie widzę problemu żeby coś takiego upchać w obudowie wzmacniacza Majkelowego, albo i nawet Myteka, ale to już by wymagało nieco konstrukcyjnej gimnastyki, rodem z Nuforce HDP, który jest idealnym przykładem maksymalnego zagospodarowania miejsca.
Ale jest to jak najbardziej możliwe. Kwestia tylko, aby chciało się inżynierom błysnąć zmysłem konstruktorskim.

Narzędzia i materiały mają, ES9018, XMOS, wzmacniacz słuchawkowy o odpowiednich wewnętrznych rozmiarach też by się pewnie znalazł.

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
18-11-2013, 15:36
@fallow - płytka, o której wspomniałem u siebie ma gabaryt mniej niż 2x większy od tego co podałeś. Nie widzę jak na moje oko dostatecznej ilości pojemności, a to idzie w objętość.

@SlawekR, przepraszam jeśli źle zrozumiałem wpis. Owszem, cały Mytek wejdzie do środka i jeszcze zostanie miejsca. Tyle że to będzie urządzenie, o którym ja piszę, że jako kombajn nie oferuje maks. jakości w każdym dedykowanym zastosowaniu i dalej będę tak twierdził. Najwięcej objętości robi zasilanie, głównie kondensatory, a pośrednio transformator(y). Na jednym małym nie zbuduje się hi-endowego kombajnu. Ja tu cały czas tylko o tym. Jak chcesz mieć wzmaka na maksa, DACa na maksa, konwerter USB na maksa wypasionego - musi wyjść większy gbaryt niż znane (mi) urządzenia wielofunkcyjne. Czemu np. Accuphase DC-901 jest taki wielki? Przecież to tylko DAC. Skądinąd jedyna mi znana, w pełni udana aplikacja ES9018. Wszystko inne co słyszałem to pokaz tego, jak kość DAC przerosła konstruktora. Lepsze rzeczy wychodzą Azjatom na PCM1793. Bez sensu się porywać z motyką na słońce z tym Sabre, ale to tak na marginesie.

zibra

  • 812 / 5003
  • Ekspert
18-11-2013, 16:29
Ponoc to tez super brzmienie i to zrobione przez Azjatow:

The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)