Audiohobby.pl

Słuchawki, DAC/Ampy na biurko i do laptopa

maccoo

  • 162 / 4196
  • Aktywny użytkownik
17-11-2013, 01:47
Dodam jeszcze, że takiej separacji muzyków na scenie, głębi i czystości nie słyszałem kilka godzin temu na koncercie - żeby nie mówić fenomenalnym, ale poglosy sali robią swoje. Całe to idealne słuchawkowe brzmienie jest mocno wyidealizowane w takie konfrontacji przy jednoczesnym braku tej głębi i barwy. Chyba czas na jakieś LCD3 czy inny wykwint ;0

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
17-11-2013, 01:51
Masz racje Maccoo, wszystko zalezy od wlasciwej konfiguracji poszczegolnych elementow naszego toru oraz od posiadanego gustu muzycznego, ma sie rozumiec ;")

maccoo

  • 162 / 4196
  • Aktywny użytkownik
17-11-2013, 02:00
No jak na mój gust, niezależnie od reszty toru mytkowi daleko do suchot i urządzenia monitorującego. Ma za...y drive i fajną holografię i na pewno nie jest kliniczny ;) Chociaż wysokie można by jakoś poprawić, coś kiedyś Majkel wspominał o modach mytka. Majkel??

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
17-11-2013, 02:04
Dla mnie najlepszym modem danego urzadzenia jest inne urzadzenie, po to mamy taki duzy wybor klockow na rynku (o roznych przymiotach i cechach muzycznych) by nie trzeba bylo modowac pralki dla uzyskania latarki ;\'))

maccoo

  • 162 / 4196
  • Aktywny użytkownik
17-11-2013, 02:13
To poproszę wskazówkę - co zawiera zalety mytka plus lepsze wysokie w cenie 5k nowe (potrzebuję fakturę) ;)

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
17-11-2013, 02:34
odpowiedzialem ;\')

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
17-11-2013, 09:10
IMHO Mytek + T70 = ogromna praca dla wzmacniacza nad ociosaniem tego brzmienia z kamiennego sterylizmu :) Jak dla mnie zupelnie nie tedy droga. Uwazam, ze w okolicy <1K PLN mozna kupic bardzo dobre zrodlo grajace w dowolnej wymarzonej konwencji. Oczywiscie potem mozna lepiej, ale dla mnie to sa juz roznice bardzo dobrze, wiecej niz bardzo dobrze. Najwiekszym waskim gardlem jak dla mnie sa sluchawki, ktore w 70% decyduja o brzmieniu.

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
17-11-2013, 09:41
>> pastwa, 2013-11-17 02:04:53
Dla mnie najlepszym modem danego urzadzenia jest inne urzadzenie, po to mamy taki duzy wybor klockow na rynku (o roznych przymiotach i cechach muzycznych) by nie trzeba bylo modowac pralki dla uzyskania latarki ;\'))

To jest jasna sprawa, a w przypadku torów słuchawkowych powinno się zaczynać od... słuchawek. Ja nie przerabiam pralek na latarki, tylko żeby to dalej były pralki i lepiej prały. Szczegóły na www w zakładce Tuning. Sam się śmieję z przeróbek, gdzie ktoś tylko zmieni kondensator na innego producenta i obwieszcza znaczący postęp jakościowy. To są zmiany smaku, dobre na deser.

Co do urządzeń "wszystko w jednym" czy też "kombajnów" - sprawa jest taka, o czym już dawno pisałem, że w ich gabarytach nie da się zmieścić pełnoprawnego wzmacniacza słuchawkowego i DACa, żeby to grało tak, jak zazwyczaj oczekują tego takie urządzenia kupujący. Trzeba sobie na początku postawić cel - co ma być ważniejsze, sekcja słuchawkowa czy źródło liniowe w postaci DAC? No i dalej - czy ten DAC bardziej pod S/PDIF czy USB. Oczywiście jest jeszcze klientela, która nie ma wymagań super-hiper, a szuka uniwersalności i nie chce plątaniny kabli na biurku czy stoliku. Tak samo jak mnie do celów "dydaktycznych" wystarcza jamnik Philipsa. Nie muszę puszczać piosenek o Człowieku z Piernika na systemie stereo w zaaaptowanym pokoju. ;)

Corvus5

  • 2596 / 5374
  • Ekspert
17-11-2013, 10:03
Czy Little Dot Mk 1, Mk 2 i Mk 3 to ciekawa pozycja? Do tego Audist hud-mx1 na WM8740 za 600zł ma w ogóle sens? Mx2 to aż 1100zł i jest nieco cięższy, a poza tym? Szukałem kity DIY DACów, ale klapa. Jedynie jakieś ampy słuchawkowe DIY z prądowym sprzężeniem zwrotnym. Muszę więc poszukać znowu w Polsce czegoś do kupienia. Do 300zł to chyba tylko na słabych kostkach można coś mieć? Nawet jakby to było minimum WM8716, to już by nie było tragedii, ale tak się chyba nie da w tej cenie.

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
17-11-2013, 11:16
Majkel z tym porownaniem oczekiwan klienteli ukierunkowanej na all in one do jamnika chyba troche pojechales. Chyba, ze zle zrozumialem. Moim zdaniem wiele z tych urzadzen to zaden lowend nie jest. Wiele z nich jest juz co najmniej dobra. Dla przykladu Z tego co widze jest w stodku Black Pearla to wystarczyloby 1/5 tej obudowy, zeby to upchac? Z reszta przeciez Bp byl chyba przez dlugi czas w takiej maluskiej obudowie jak Moonlight a pochwalne hymny byly.

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
17-11-2013, 11:38
Redan,

Tego DACa wlasnie ostatnio kupilem na probe. Nie jest to za bardzo taki Meridian, roznice sa w wielu aspektach. Przede wszystkim w chinczyku jest tez wyjscie SPDIF wiec moze robic jako konwerter USB->SPDIF a wyjscie sluchawkoe jest na TDA1308, ma to swoje dobre i zle strony, czytalem ze niektorzy wywalaja go i wola takie brzmienie na sluchawkach. Line out jest na 2 x RCA a nie mini-jacku wiec IMHO latwiej dopasowac kable. Chinczyk przyjmuje takze zewnetrzne zasilanie. Regulatory nie sa juz takie zle, plytka jest 4 wartswowa a 8 warstwowa w Meridianie. Zegary Meridian ma lepsze ale i te w chinczyku mozna wymienic na bardziej-hiendowe - jeszcze tego nie robilem ale zrobie. Pozostaja takze niestety niedorobki w kwestii software\'u. Urzadzeniek otrzymalem nie mialo sflashowanego prawidlowego identyfikatora USB wiec sterownik nie chcial go wykrywac. Sterownik dostepny dla XMOSa ze strony producenta generuje "beep" co 30 min a produkcyjny jest platny. Uzylem wiec programu, ktory pokazuje wszystko co mozna odczytac odnosnie sprzetu podlaczonego via USB, recznie dodalem w odpowiednich miejsca odpowiedni identyfikatory urzadzenia do steronika Meridiana i tym sposobem poszlo na tych wlasnie driverach. Producent powinien o to zadbac - ale jak to czesto w przypadku chinskich produktow po prostu to olal.

DAC nawet bez przerobek gra dla mnie dobrze, wiec mysle ze sporo mozna z niego wyciagnac.

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
17-11-2013, 11:40
ps. Sterowniki sa koniecznie oczywiscie tylko dla WIndowsa, ktory standardowo nie obsluguje USB Audio Class 2. DLa Linuxa i OSX jest plug\'n\'play :)

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
17-11-2013, 12:27
>> majkel, 2013-11-17 09:41:29
Co do urządzeń "wszystko w jednym" czy też "kombajnów" - sprawa jest taka, o czym już dawno pisałem, że w ich gabarytach nie da się zmieścić pełnoprawnego wzmacniacza słuchawkowego i DACa, żeby to grało tak, jak zazwyczaj oczekują tego takie urządzenia kupujący.

Wklejam Ci ponizej zdjecie modulu DACa, czyli wszystkie bebechy z bardzo uznanego DACa Calyxa, ktory jest pozbawiony wyjscia sluchawkowego (2/3 \'opakowania\' stoi tutaj odlogiem). Jak widac, w wiekszosci obudow (chyba, ze mowa o kieszonkowych wersjach), obok DACa bez problemu upchniesz zasilanie (i jeszcze zostanie miejsca na audiofilskie powietrze), i wyjscie sluchawkowe (tak samo, jak masz wyjscia RCA i XLR).

Wiekszosc dedykowanych wzmakow sluchawkowych to wewnatrz \'pustostany\' jak spojrzec na zdjecia, zza wyjatkiem zminiaturyzowanych wersji.

Stad te tlumaczenia o specjalizacji, wynikajacej z gabarytow, to prawie jak argumentowanie, ze w pokoju mieszkalnym daje sie samo krzeslo, bo jakby tak jeszcze dodac kanape, to juz jakosc komfortu siadnie ;\'))

jjurek

  • 2064 / 5838
  • Ekspert
17-11-2013, 13:07
>> fallow

Nowy DAC gra po Ciemnej Stronie Mocy ?

jjurek

  • 2064 / 5838
  • Ekspert
17-11-2013, 13:10
PS. TDA1308 ma skromniutkie Vo.
Nadaje się raczej tylko do niskoomowych słuchawek.