Audiohobby.pl

Beyerdynamic Dt 880 pro vs Grado RS1

matman

  • 22 / 5449
  • Użytkownik
09-07-2009, 16:43
Można sobie zamówić wersję testową Holdegrona FMB mk3 Dual-mono. Kaucja 800 zł. Myślę, że warto wypróbować.

Rafaell

  • 5033 / 5906
  • Ekspert
09-07-2009, 17:10
Tylko po co?
                 

Rafaell

  • 5033 / 5906
  • Ekspert
09-07-2009, 17:11
Wyżej chyba koledzy napisali co słyszeli a nie czytali
                 

Rolandsinger

  • 2894 / 5910
  • Ekspert
09-07-2009, 18:22
@ Kicek

DT880Pro na wzmaku lampowym OTL klasy hi-end (4,5 kzł) to jest ogień, słuchawki kreują po prostu ogromny realizm. RS-1, które takzę męczę na tym piecu, to inna bajka, nie tną wprawdzie górą, ale brak wypełnienia jest dla mnie nieznośny.

Niestety na tańszych i skromniejszych wynalazkach nawet DT880Pro brzmią za chudo, chyba że masz zniekształcające, bardzo ciemne i przesłodzone źródełko, jakiego używa np. Majkel do Grado to inna sprawa, nawet przezroczysty, niedrogi tran da radę.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Kicek

  • 123 / 5500
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 18:58
@ Rolandsinger
>DT880Pro na wzmaku lampowym OTL klasy hi-end (4,5 kzł) to jest ogień, słuchawki kreują po prostu ogromny realizm

Wierzę Rolandsinger, wierzę...tylko wszystko to za 4,5 kzł
Mój Technics wzm Su V45A, raczej należy do ciemnego i przesłodzonego, a Cd Marantz 63 Mk2 KIS też do jasnych nie należy, tak więc uzyskałem do moich 880pro dobrą synergy. Dźwięk w tym zestawie naprawdę nie jest cienki czy chudy.
Właśnie przed chwilą słuchałem pierwszej symfonii Brahmsa na EMI pod Otto Klempererem i ....się zachwyciłem!
Moc smyczków w forte niebiańsko mocna, gładka i lśniąca, bas silny, podkreślający masyw tego dzieła. Na pewno nie można by powiedzieć, że jest to brzmienie cienkie, ale na Holdegronie tak by było!
Zatem niskobudżetowy wzmak Technicsa V45A, jest tu znaczący elementem dla całości brzmienia toru i słuchawek.
Nie twierdzę, że to wzmak klasy high-end, ale....daje właśnie w tym zestawie to coś, co w rezultacie fantastycznie się zgrywa z całością. To jest właśnie ten paradoks...nie zawsze urządzenia high-endowe są wyrocznią dobrego dźwięku.

Kicek

  • 123 / 5500
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 19:00
Chociaż pewnie masz rację. Na lampowcu OTL byłoby pewnie lepiej, ale cóż....ta cena....

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
09-07-2009, 21:48
OTLa kupisz poniżej 1000zł jak się dobrze porozglądasz po naszym rynku. Spróbuj konstrukcję Marka Bożka, bywa na Allegro. Można poprosić o lepsze lampy za dodatkową kwotę, może akurat podpasuje. Prądu do 250 omów dużo nie trzeba, raczej napięcia, a tego lampom nie brakuje. Nie wiem jak to zagra, bo OTLa to ja zasadniczo słuchałem Twin Heada modyfikowanego, i chyba tyle. ;) Podstawowa wersja z podstawowymi lampami $2500. ASL robi też tańsze OTLe, do tego jest parę firm jak Darkvoice, Little Dot albo droższe Woo, Cayin, i chyba od 200$ + ship za nówkę byś coś kupił. Nie wiem jednak jak by to zagrało, choćby względem czegoś od WBA.

Kicek

  • 123 / 5500
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 22:10
Dzięki Majkel!
Ta informacja jest dla mnie ważna, porozglądam się w wyżej wymienionych przez Ciebie możliwościach.

Rolandsinger

  • 2894 / 5910
  • Ekspert
10-07-2009, 13:19
@ Majkel

Jeśli chciałbyś porównać sobie w celach poglądowo-poznawczych najlepsze wcielenie Moona SL1 z Woo2 i polskim prototypowym hi-ednowym lampiakiem, którego właśnie testuję, to zapraszam do siebie. Jestem bardzo ciekaw rezultatów pojedynku mocarnych lamp kontra bardzo dopracowany tran. Wszystko mam u siebie co najmniej tydzień.


_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
10-07-2009, 14:09
Pewnie, że bym chciał, ale z wolnym czasem u mnie będzie przegwizdane chyba do września. Zresztą, ja już ćwiczę kolejne rozwiązania układowe, a dąży to do upchania w jedną obudowę. SOHA II podobno ma do mnie od Was przylecieć, to przynajmniej pośrednio coś porównam.

Rolandsinger

  • 2894 / 5910
  • Ekspert
10-07-2009, 14:39
W najgorszym wypadku mogę Ci wysłać wersję finalną na testy, jeśli miałbyś oczywiście ochotę.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Kicek

  • 123 / 5500
  • Aktywny użytkownik
10-07-2009, 15:19
Majkel..a jak by chodziły Beyery 880 pro na Twoim Moonlight\'cie ?

majkel

  • 7476 / 5909
  • Ekspert
11-07-2009, 00:25
Rolandsinger, taka opcja też dobra. Ja do Ciebie też bym mógł coś wysłać - lepszy zasilacz do v.6, na testy albo i dłużej. ;)

Kicek, to wie jedyny posiadacz wersji SL1, bo ja się mogę tylko domyślać. ;) Pisał mi np. że Pogorelic z płyty brzmi tak, że na koncercie nie byłoby lepiej, i ogólnie klasyka mu się bardzo podoba.

pastwa

  • 3815 / 5909
  • Ekspert
11-07-2009, 01:41
Male wyjasnienie z mojej strony, jako ze padlo posadzenie mnie o posiadanie wzmaka lampowego (CS300 ?), nic podobnego, mam zwyczajny tranzystor; Rudistor RPX-33 i nie planuje miec kiedykolwiek jakiegokolwiek lampiaka w swoim systemie (mam co prawda zrodlo zaopatrzone w 2 lampy na wyjsciu i jest to o 2 lampy za duzo w moim torze), zwyczajnie nie widze takowej potrzeby :"))

x500

  • 461 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
11-07-2009, 03:01
Z tego co sie orientuje soha2 jest aktualnie u Fallowa lub Rolandsingera ( Fallow pisal ze obaj maja jej posluchac ) , nastepnie trafi do Ciebie Majkel - ale kto wysle ? Fallow czy Rolandsinger tego nie wiem . Majkel jesli bedziesz chcial mozesz zaniesc ja do Nautiliusa ( cokolwiek to jest ) i ostatecznie odeslac do Piotra Ryki ( jesli ten bedzie chcial posluchac ) . Piotr odesle wzmak do mnie .
Prosba do Was panowie o jakies opinie - nie wazne czy zmieszacie wzmak z blotem czy tez bedzie ok , opiszcie prawdziwe odczucia - mysle ze przydadza sie przyszlym ewentualnym posiadaczom tego wzmaka .