Audiohobby.pl

Audio Show 2009

Gustaw

  • Gość
20-10-2009, 14:00
>> Rafaell, 2009-10-20 13:55:19

Dystrybutor JM Laba chyba zawsze wystawia się na AS w tej samej klitce, po prawej stronie od wejścia w Sobieskim. To stanowczo za mało dla dużych Utopii. Dodatkowo, Utopie były sterowane chyba za pomocą topowego lampiaka Unison Research a ja jakoś nie mam specjalnego zaufania do wzmaków tej firmy.

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
20-10-2009, 15:30
Unison Research ładnie wtedy tam wyglądał ale sprzęt także ma grać :)

Czyli typowy przykład ze konfiguracja wynika na AS z tego co się sprzedaje a nie z synergii poszczególnych urządzeń :(                              

Gustaw

  • Gość
20-10-2009, 15:40
Utopie to mają chyba jakiegoś pecha do AS. Pamiętam na pierwszej edycji AS kiedy dystrybutorem był jeszcze Amar Audio z Grańska, pierwsze Utopie zaprezentowano ze wzmacniaczami Burdjak&Sikora, które zupełnie nie dawały sobie rady z tymi kolumnami. Okazało się, że wzmacniacze Jeff Rowland nie dojechały na czas :-(

P.S. Dla mnie to ten Unison nawet nie wyglądał, a raczej wyglądał ....jak  radziecki lotniskowiec  :-)

  • Gość
20-10-2009, 15:48
>> Rafaell, 2009-10-20 15:30:17
Czyli typowy przykład ze konfiguracja wynika na AS z tego co się sprzedaje a nie z synergii poszczególnych urządzeń :(

to nie przykład, to reguła

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Bacek

  • 2366 / 5898
  • Ekspert
21-10-2009, 20:52
Kolejny powód żeby odwiedzić AS2009. Podobno mają być JBL K2 S9900.

Zawsze chciałem posłuchać poprzedników S9800 i jakoś nie było okazji.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

wiedzmin1973

  • 86 / 5843
  • Użytkownik
29-10-2009, 10:26
Witam,
myślę że powodów odwiedzenia AS będzie więcej przynajmniej dla mnie. Kilka słów poniżej o tym co usłyszałem o najbliższym AS i czym mogę się podzielić. Wkleiłem te informacje już na jednym forum, więc wklejam także i na Audiohobby, aby nie być posądzony o stronniczość. Czytam z równą chęcią oba.

I tak na początek Hotel Kyriad sala Kantata i Hi-end Studio.
Polska i zdaje się europejska premiera Art Loudspeakers Deco 20 Signature (dźwięk Ces 2009) 92- 93 db skuteczności i minimum 7,8 Ohm, 3 drożna konstrukcja, napędzane monoblokami Art Audio Charlize na lampie 211 (także premierowe) sterowanymi z pre lampowego Conductor. Za źródło cyfrowe będzie służył świetny krakowski Lektor Prime Ancient Audio. Kolejną premierą i to światową będzie nowy model gramofonu Systemdeka model III D – nie wiadomo tylko czy będzie to wersja ostateczna czy zaawansowany prototyp. Synowie Petera Dunlopa i właściciele Art Loudspeakers w hołdzie ojcu postanowili powrócić z nową wersją tego kultowego gramofonu (poprzednia została sprzedana AN GB i produkowana jest do dziś jako ANTT1) a i pewnie też ma na to wpływ odrodzenie się tego formatu. Najprawdopodobniej panowie Dunlop będą na AS. Za phono-stage bedzie służył Art Audio Phono - Conductor kolejna nowość. Ponadto będzie można obejrzeć wzmacniacze Jota i Diavolo:), może dystrybutor da się namówić i któryś z nich także zagra... Wszędzie gorące lampy (nawet na wyjściu CD), tor analogowy, celulozowe głośniki. Będzie ciekawie:)))

Hotel Sobieski:
Pokój 507 - Albedo / Audio Connect / HiEnd Studio, czyli połączone siły. I tak już od lat. W tym roku będą tam grały zupełnie nieznane na naszym rynku duńskie Horning Eufrodite Mk3 i być może będzie można obejrzeć model Aristoteles (mniejsza konstrukcja). To 3 drożna, ale nietypowa ( konstrukcja o wysokiej skuteczności. Napędzana będzie kolejną nowością w Polsce  monoblokami ADAGIO   firmy Art Audio  na EML 520 lub lampami z rodziny 300BXLS. Jest to konstrukcja w układzie PSE dająca w zależności od amplifikacji 40 – 50 watów mocy (tak wyczytałem na stronie producenta). Wysterowaniem zajmie się Pre Line Conductor ART AUDIO pewnie w trybie CF:) jak i w Kyriadzie. Ci, którzy tej konstrukcji słuchali wiedzą o co chodzi (w  tym pre mamy 2 tryby do wyboru i w zasadzie dwa przedwzmacniacze). Dźwięk z płyt będzie podawał dzielony  Horning SATI DAC + Transport (też podobno z zasilaniem lampowym na napędzie Philipsa). System będzie okablowany przez ALBEDO nową topowym głośnikowym  kablem METAMORPHOSIS o budowie ze srebrnych żył różnych przekrojów z dodatkiem taśmy srebrnej. Umarł król Versus, niech żyje nowy:). Cena to też chyba rekord wśród polskich konstrukcji ponad 20 000 PLN.  Być może będzie także system analogowy, ale to jeszcze nic pewnego.  

W pokoju 707 - Avcon / Hi End Studio będzie można posłuchać głośników (żebym tylko nie przekręcił nazw) AVALANCHE + TIVANO + SUESTADO.
Pierwsza konstrukcja to zupełnie nowy głośnik.  Potężny 3 drożny monitor z dołem i średncą pasma opartą na celulozowych głośnikach Seasa i wstęgą na wysokich tonach. Słuchałem ich w 15 m2 więc są strojone pod pomieszczenia kilkanaście metrów. Miałem przyjemność posłuchać ich w trakcie wygrzewania z amplifkacją TRI. Robią wrażenie tak dźwiękiem jak i jakością wykonania stolarki. Podstawkowe mniejsze Tivano podobały się bardzo mojemu znajomemu. Głośnikom będizie towarzyszyła elektoronika TRI Japan. CD  TRV-CD4SE + premierowy wzmacniacz TRV-845SE na lampach 845 20 Watów pięknego nasyconego brzmienia I słusznej postury -38 kg wagi + TRV-88SE maluszek (18 kg) na Kt 88 z wielkim sercem do grania. O tym, że elektronika TRI gra (o wyglądzie nie wspomnę) naprawdę dobrze może świadczyć choćby fakt że grać będą na niej prawdopodobnie także Panowie z Ansae pokój 501. Tam dzwięk zawsze na wystawie był b.dobry – bedzie porównanie jak grają Acony I Spendory na podobnej elektronice.

Pokój 315. Jedna z moich ulubionych marek głośnikowych Harpia Acosustics (głosowałem portfelem) gościnnie razem z Moje Audio. Będzie można posłuchać Harpii 300B Grand w nowej wersji z elektorniką Neo Manley300B PSE, źródłem Blacknote DSS 30 Tube. Znając marki w tego dystrybutora stawiam na okablowanie Harmonixa (sam będę go chciał posłuchać).  Znam starszą wersję tych głośników na Seasach. Klasa.

Hotel Bristol
Sala Curie I Ancient Audio I nowe monitory na Etonach. Powiem, że Pan Jarek Waszczyszyn jest bardzo zadowolony z tych nowych głośników.  Zagrają z CD Prime i monoblokami Single Six na 6C33S. Okablowanie w założeniu w całości Acrolink 7N. W tamtym roku grało fajnie na większych 2 drożnych konstrukcjach. Jeszcze lepiej  zaś u Pana Jarka w Krakowie.

Velum. Mam nadzieje, że spotkamy się na holu jak co roku Panie Mariuszu. Wiem, że coś tam ciekawego się szykuje. Znajomy u którego testowano prototyp nowego IC  pozytywnie się wypowiadał o tej konstrukcji. Meczowali go z Tarą 0,8 i szło łeb w łeb z pewnymi przewagami to jednego to drugiego przewodu.

Mam wielką nadzieję że w tym roku usłyszymy głośniki Sound&Line. Dosyć absencji na wystawie Panie Marcinie:). Może się uda wystawić? Chciałoby się  posłuchać Enigm Medius. Nie miałem możliwości ich posłuchać osobiście, ale opieram się na opiniach dwóch niezależnych słuchaczy.  Opinie jak najbardziej na tak, a trochę Panowie już posłuchali w życiu sprzętu i wiedzą co mówią.

No i to na tyle. Przepraszam jeżeli coś przekręciłem albo pomyliłem.
pozdrawiam  
 



 

  • Gość
29-10-2009, 11:41
>> wiedzmin1973, 2009-10-29 10:26:55

Czy Avcon Avalanche to MPL (Monitory Pana Lulu) ?

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

wiedzmin1973

  • 86 / 5843
  • Użytkownik
29-10-2009, 12:45

http://www.audiostereo.pl/Test_kolumn_Reference_Monitor_54458.html  sam dół . Tak zdaje się że to dokładnie ten monitor.

Gustaw

  • Gość
02-11-2009, 14:40
>> qb_1, 2009-10-18 22:38:22
@Gustaw
Elberoth może sobie wymieniać King V2, ale będą Prince V2.

http://www.highfidelity.pl/@main-171

konrad

  • 850 / 5539
  • Ekspert
02-11-2009, 14:56
O k..wa! Ten średniak to nie tonsil, ta ich 13stka, czy 15stka z włókna szklanego (chyba) ?? :P

konrad

  • 850 / 5539
  • Ekspert
02-11-2009, 15:06
Dobra już doczytałem że to osiemnastka, chociaż mają jeszcze GDN 17/40 z tych nowych aronów średnica 178mm, brakuje 4mm :D

wiedzmin1973

  • 86 / 5843
  • Użytkownik
03-11-2009, 12:02
Jeszcze informacja odnośnie nowego Systemdeka 3D w Kyriadzie.

Systemdek 3D przybliżony koszt: - napęd DC, zawieszenie miękkie, 12" ramię Glaswegian Audio Origami + wkładka (niestety nie wiem dokładnie jaka) - łącznie około 10 000 Ł. Tanio niestety nie jest:(

Na zdjęciach zrobionych na wystawach można przeczytać że to prototyp. Ciekawe czy ten na AS będzie bardzo odbiegał od tego co poniżej...

http://www.avreview.co.uk/news/article/mps/UAN/3177/v/3/sp/ a nieco powyżej Horning Eufrodita mk3.
http://theartofsound.net/forum/showthread.php?t=4028&page=3 - gdzieś po środku strony.
http://www.hificritic.com/downloads/NasShow09.pdf

Nowy dystrybutor Sophii Electrics będzie prawdopodobnie w Sobieskim pokój 707 i w Kyriadzie w Hi End Studio. Przynajmniej wiem, że tam będą namiary. Strona dystrybutora ma ruszyć od końca tego tygodnia.
 

Gustaw

  • Gość
03-11-2009, 12:17
Sporo tego dobra szykuje się na AS 2009 ale......., jeżeli na tej imprezie prężenia muskułów, cen za dziesiątki tys USD, kapiących złotem obudów i mlaskającej na widok każdego znanego loga rozanielonej publiczności, usłyszę dobry dźwięk z dwóch, lub trzech,  systemów to już będę zadowolony.

Po cichu liczę, że "wystrzeli" jakaś mało znana firma, z dźwiękiem zawstydzającym Panteon producentów high-endu.



foxbat

  • 1057 / 5905
  • Ekspert
03-11-2009, 13:34

Gustaw! oczywiscie! i beda to AudioSuchary!!!!! :D

---------------------------------------------
licza sie tylko podroby AudioSuchary!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
03-11-2009, 13:52
"Monitory L-707A Signature, pretendują do miana najlepszych monitorów na światowym rynku bez względu na cenę. Wycenione są na $40.000 (przez pierwsze pół roku $30.000) co stanowi w tej kategorii cenę bardzo umiarkowaną"


Gdzie są granice szaleństwa?