Audiohobby.pl

PUNKT ODNIESIENIA :)

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 13:47
Od samego poczatku nic innego nie piszę :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

bartek_z

  • 404 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
05-09-2008, 23:54
Słabo znam M1, moze faktycznie ma znaczną przewagę... A tak na poważnie to nadinterpretujesz moje wpisy i dlatego moze nie do końca je rozumiesz. Tego śmiesznego Onkyo to jak sobie posłuchasz to tez trochę zmienisz zdanie. ja piszę o DOBRYCH tranzystorowcach, a nie o tych co dużo kosztują i mozna posłuchać w sklepie, pisałem Ci kiedyś co sądzę o kilku markach, które w tym kraju są wielbione.

Po trzecie nigdy nie uwazałem i nie uważam tego sprzętu za referencję, pisałem Ci to kilka razy zresztą, zdaję sobie sprawę ze wszystkich jego wad, tylko za oszałamiające 650 PLN jakie kosztował można mu wiele wybaczyć (i tak zresztą bym go nie zamienił na Gryphona). Tym bardziej za żadna referencję nie uważam Rotela to z kolei jakoś nie mozesz od roku zapomnieć - rzuciłem go jak przykład sprzętu, który z całą pewnością nie pójdzie z jakimiś wysokoefektywnymi paczkami, natomiast zwykłe, ale dobre kolumny mogą z nieco wyciągnać coś poprawnego, to też nie był żaden przykład referencji, wiec please - nie wracaj już do tego, gdybym ja się chciał uczepić Ciebie to bym wrócił do klonow Totemów mite, tylko jaki sens ma takie czepianie się słówek?

Słyszałem już wzmak który mi się naprawdę podobał, ale to był prototyp i nie wszedł do produkcji, o tym też już kiedyś pisałem. Tego urządzenia tak naprawdę nie ma, ale skoro skonstruowanie go było mozliwe to na pewno mozna coś w tym stylu dostać. Wielu fajnych rzeczy nie słyszałem, jestem cholernie ciekaw Crimsonów, ćwierćwiecznych topowych Marantzów, chętnie bym też przećwiczył NVA o którym tyle trąbi Arek 50, myślalem nawet żeby zbudować sobie F4, ale mając w pamięci wszystkie klony Alepha jakie słyszałem (co jeden to gorszy) to jakoś sam nie wiem czy czuję się na siłach. Tyle, ze żyjemy na zadupiu i dostęp do takich klocków jest utrudniony, trzebaby skorzystać  czyjejś gościnności żeby tego posłuchać (w moim przypadku to trzeaby człowieka sprosić ze sprzętem) a potem ściągać nie wiadomo skąd. Z Sun Audio zresztą jest podobny problem, w tym kraju to mozesz sobie jakieś Jolidy posłuchać - od tego to nawet Rotel lepszy.

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
07-09-2008, 21:10
no wreszcie powiało grozą i hororem na naszym forum

dyskusja mocna , ale niestety oklepany temat, wszyscy maja rację w tym temacie , a przykład Wilków z telewizorem jak najbardziej poprawny, jedno co mnie martwi , że nie należy wyciągać wniosków porównywać , albo co gorsza oceniać czegos czego sie nie słuchało u kogos w domu i dwa ostatnie słowa podkreślam, pisemne dewagacje na forach są tylko wąskim ujściem naszych chciejstw lub przemadzalstwa.
Fajnie by było stworzyc wątek o tym ,że byłem u tego i tego gościa słuchałem tego i tego było wypierdnie z przytupem chce to mieć, swoje wszytko sprzedaje ))
pozdro

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
07-09-2008, 21:11
acha co to jest NVA??

Arek_50

  • 1130 / 5902
  • Ekspert
07-09-2008, 21:22
NVA-- Nene Valey Audio,produkcja i sprzedaz bezposrdnia przez eBay.uk
adres    NVA indexframe

Arek_50

  • 1130 / 5902
  • Ekspert
07-09-2008, 21:26
..lepiej wpisac  NVA Index Frame

Arek_50

  • 1130 / 5902
  • Ekspert
07-09-2008, 22:49
Tak  OT , CD NVA Transparent Statment warty pare lat temu ok 1000 funtow dzis na rynku wtornym do nabycia za 1800 funtow.

lancaster

  • Gość
07-09-2008, 23:16
Arek, dysponuesz jakims schematem ampa NVA ? Chodzi mi o topologie....co to jest fety, bipolary ? driver opamp. dyskretny ?



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Arek_50

  • 1130 / 5902
  • Ekspert
07-09-2008, 23:40
Schematu nie mam.Wklejalem zdjecia wnetrza .To sa 12 amp  tranzystory w ukladzie Darlingtona....

Arek_50

  • 1130 / 5902
  • Ekspert
08-09-2008, 00:07
Po co klonowac jak mozna kupic aktualnie na eBay.uk uzywany AP 20 za 149 f+15 poczta (nowy 350)-to jest najtanszy ale zacny.Za ok 700 zl tak wiele muzyki.....

lancaster

  • Gość
08-09-2008, 00:13
Arek, nie chce klonować, chce tylko rzucic okiem na topologie....np. taki accu załacza schematy urzadzeń(milo z ich strony, ale i tak nie skorzystam :)) i tam np jets to typowy opampofeowiec ze sprzęzeniem obejmującym tylko driver.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

bartek_z

  • 404 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
08-09-2008, 09:51
yolaos - nie wypowiadam się o Rehdeko i Sun Audio - wypowiadam się o percepcji dźwięku, posługuję się jedynie przykładami kilku osób, które słyszały najbardziej boski zestaw na swiecie i nie uważają go za boski. No i to w zasadzie tyle.

Arek 50 - no, przyznaję że punktujesz. "Darlingtonowce" to jedne z najfajniejszych IMO wzmaków. Mój staruszek łwąsnie pyci na tego typu ukladach no i sądzę, że nawet lancaster się zdziwi. Szybkość, dynamika, moc, wydajność prądowa a przy tym barwa naprawdę spoko, szczególnie na tle współczesnych tranzystorowców (choć tutaj akurat chętnie bym co-nieco poprawił). Ale zapewniam - znalazłoby się paru ludzi, którzy by stwierdzili, że ten klocek jest nudny, szary i do dupy.

lancaster

  • Gość
08-09-2008, 10:17
Bartek, z tego co pamietam nikt nigdy nie pisał ze R+SA to najbardziej bosi zestwa na swiecie :)
Po prostu stawiajac obok inne paczki okazuja sie jak do tej pory naczesciej mniej interesujące....
Z siłą ludzkich pryzwyczajeń nie ma sensu dyskutować....wiekszosc ludzi "spoza" naszego hobby słuchajac zestawy tzw "hi end" nie rozpływa sie nad dźwiekiem z nich plynacym....cały komentarz to....fanie, albo czasami "za glośno" :)
Natomiast jak to kolega opowiadal kiedy przyszła do neigo siostra, usiadla i akurat kręcila sie na vinylu zdaje sie Norah Jones...."to słychac tak, jakby ona tam byla"....
....mysle ze  z tym naszym hobby to trochę jak z religią swego czasu....zakrecio sie to wszytsko tak ze sami kaplani nie wiedzieli o co biega :)....a przecietne zdrowe dziecko puka sie w czolo jak oglada świat dorosłych(wojny, polityka, wyścig szczurow itp).

Audiofile to wogóle fajni ludzie :) jedni sluchają zestawów kompletnie nie majacych nic wspólnego z muzą live, innym coś tam stale nie gra....a jak posluchają czegos z czego ktoś jest zadowolony 100% to zdziwieni.

Nie mowili ci przy okazji ci sami ludzie ze pisze dobrze o Rehdeko bo chcę wejsc w dystrybucję Tocaro ?:)))))
Zawsze mam szczery ubaw kiedy myślę o tym.....a dziwnym trafem na "klasyczne" audio sie nie napalam bo mnie zwyczajnie nie wciąga z tendencją do nudzi....zwlaszcza urzadzenia ujednolicone barwowo/dynamicznie.

....wczoraj byłem na koncerciku...oczym my tu wogóle rozmawiamy ?:)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

vector

  • 321 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
08-09-2008, 10:52
bartek_z

Rehdeko + Sun sa niewatpliwie dobre ale na pewno nie jest to najlepszy zestaw na swiecie...:))
Mysle, ze np takie "Ale" moze byc lepsze i jeszcze kilka innych "wynalazkow" Niemniej R+S jest to naprawde bardzoooooooo dobry dzwiek.
Ostatnio slucham sobie sporo na Altecu i tez jest pieknie (basik 416+horn 805 robia duzo prawdziwej muzy)! Dobra odgroda tez gra super.
Jedyna prawidlowosc to taka, ze "burczybasy", w znakomitej wiekszosci niestety nie graja muzyki! Jednym slowem IMHO do hi-endu sie nie nadaja.........hihihi.......:))

Popatrzcie na zestawy ALE - naprawde fajne, tylko te ceny.....:(( http://ns.tachyon.co.jp/~sichoya2/ale/drivers.html



A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

bartek_z

  • 404 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
08-09-2008, 20:17
Pierwszy raz skłonny jestem nie prostestować. Szczególnie jeśli nacisk położyć na stwierdzenie "w znakomitej większości", bo "znakomita większośc" to jeszcze nie wszystko. Nigdy nie kwestionowałem faktu że R+S daje znakomity dźwięk, uwazałem tylko i nadal uważam że sam fakt, że coś jest burczybasem nie przekreśla takiej możliwości. Zresztą kurna - Rehdeko z której strony nie spojrzeć jest własnie burczybasem. Specyficznie strojonym i zrobionym na głośnikach wielkosci patelni, ale to przecież najzwyklejszy w świecie bass-reflex, ani OZ, ani OB, ani tuba, a jedynie prozaiczny, banalny i pogardzany bass reflex i to w dodatku o urodzie Altusów (i tutaj gadajcie co chcecie, dla mnie to dokładnie tak wygląda). Paradoksalnie są własnie najmocniejszym dowodem na to co cały czas mówię, że nie nalezy niczego szufladkować i to nawet jeśli uznaje się za dobrą tylko jedną opcję, bo określone efekty mozna osiągnąć na różne sposoby.