Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Samuel

  • 117 / 4003
  • Aktywny użytkownik
23-12-2018, 10:45
a tak na marginesie - nowe gs3000e są wizualnie uwodzicielskie - patrze na ekran i mówię sobie od razu - "biere"

Alucard

  • 2557 / 3612
  • Ekspert
23-12-2018, 12:22
To bier :) Napiszesz recenzję itd :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5597
  • Ekspert
24-12-2018, 00:34
Ech te grado, wystarczy przylozyc rece do muszli i cala magia znika;) no coz zawsze o nich marzylem, moze kiedys ....;)

Alucard

  • 2557 / 3612
  • Ekspert
24-12-2018, 06:19
Przepływ powietrza w słuchawkach Grado jest integralną częścią sposobu kreowania dźwięku. Kiedyś przeczytałem o tym przy okazji wałkowania artykułu o HP1000, gdzie autor opisywał jak Joe Grado chciał zestroić komory tak aby były przepustowe. W całej historii firmy mieli chyba jeden zamknięty model z tego co pamiętam.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 12:06
Dzisiaj wylądowały RS1. Zdjęcia i opis później.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 17:50
.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2018, 17:56 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 18:03
Jest to konkretnie wersja Classic A wyprodukowana około 2000 roku bez nr seryjnych na driverach i muszlach. Oryginalne pady się rozpadły, zrobiłem na razie flats DIY z chińskich zamienników, najwygodniejsze jakie do tej pory miałem w Grado (siedzę w nich od rana) :-)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2018, 18:48 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 18:06
Mahoniowe kubki są bardzo ciemne, piękny odcień drewna. Pałąk jest znacznie szerszy niż w nowszych RS, GS czy PS. Dla porównania moje stare RS1 buttonless.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 18:33
Jak grają? Jak to RS1 - potężny bas, super średnica, bardzo rockowo i koncertowo i z bliskimi intymnymi wokalami, najlepsze słuchawki do muzyki elektronicznej i gitary w każdej odmianie i ciężarze. Przy ich wielkości i lekkości dźwięk daje odczucie bardziej spektakularnego widowiska niż w dużych modelach gdzie pojawia się uczucie "hełmu" na głowie. Dlaczego akurat ta wersja? Od nowszych są bardziej bezpośrednie, mają lepszą masę dźwięku, średnica jest bardziej czarująca i angażująca, bas kolumnowy, ale nie loudnessowy, zaś góra jeszcze lepiej dociążona (zero cykania/szeleszczenia). To wszystko kosztem mniejszej przestrzeni lecz nadal trójwymiarowej i bardzo realistycznej holografii. Nie są to słuchawki "wyczynowe" do poławiania planktonu ale w nich można słuchać cały dzień i wszystkiego jak leci. Stara dobra amerykańska szkoła grania. Na razie tyle opisu, muszę jeszcze dorwać bowlsy żeby sprawdzić ew różnicę w padach, tutaj jest trochę inaczej zestrojony przetwornik, ale muszę mieć pewność zanim zamówię oryginalne flats.

Co do wygrzania...wygląda na to, że są dotarte. Chociaż czasami daje się wyłapać delikatny suchy nalot na przełomie górnej średnicy i góry, jednak reszta pasma jest już soczysta jak w wygrzanych :-) Ciężko to ocenić bez porównań, do tego mam jeszcze mały dylemat z padami, jak posłucham dłużej to będę wiedział, na razie chłonę dalej płyty :-)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2018, 18:40 wysłana przez -Pawel- »

Samuel

  • 117 / 4003
  • Aktywny użytkownik
29-12-2018, 18:50
wyglądają wspaniale - jak to grado. Potężny bas??? Nigdy takowego w RS-1 nie uświadczyłem, a miałem RS-1i długo na własność i parowałem go z różnymi torami, również takim hi-price :) Praktyczna rada; sam próbowałem wszystkich prawie rodzajów padów w grado i muszę powiedzieć, że o dziwo wszystkie seryjne rozwiązania są faktycznie najlepsze; i do Twoich grado pady L będą najlepsze, wygoda wyraźnie siądzie, ale dźwiękowo będzie jeden stopień wyżej; mówię to po przeprowadzeniu wielu wielu testów z gradosami i padami do nich.

Samuel

  • 117 / 4003
  • Aktywny użytkownik
29-12-2018, 18:57
oryginalne pady niekoniecznie będą dźwiękowo lepsze od L, ale muszę przyznać, że nigdy do małych gradosów oryginalnych padów nie zakładałem, więc pewności nie mam; mam też świadomość, że do tej wersji rs-1 fabrycznie były zakładane inne pady; pamiętam też jak oglądałem raz jeden filmik właściciela hp-1000, który wysłał słuchawki do serwisu na wymianę kabla (była taka akcja w grado) i dosłali mu też parę padów i to oryginalnych, choć L były już produkowane; nie wiem tylko jak ze średnicą hp-1000 w porównaniu do rs, może była inna i dlatego nie szło założyć do nich L, nie wiem.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 19:05
Właśnie nie mogę znaleźć konkretnych informacji odnośnie oficjalnych dat i parowania z konkretnymi wersjami, ale ten egzemplarz był na pewno sprzedawany oryginalnie z padami S - Cushion (sprzedawca miał oryginalne, które już się sypały więc ich nie wysyłał, aby resztki gąbki nie dostały się do przetworników, wysłał mi tylko fotki). To był okres końca flats, ale przed wejściem bowls.

No dobra, może nie tak potężny bas jak w PS1000, ale ja zawsze odnoszę wrażenie, że w RS1 jest on "nieproporcjonalnie" duży w stosunku do budowy słuchawek ;-) Tak czy inaczej - ma impakt i to nie byle jaki, po przesiadce ze Staxów jest to szczególnie zauważalne.

Z tego co mi wiadomo strojenie na małe pady to trochę inny sound RS'ów. Nowsze RS1 grały większą przestrzenią, tutaj jest blisko i mięsiście, a lekkie odsunięcie przetworników od ucha robi dosyć wyraźny efekt loudness przy czym dźwięk traci całą masę.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2018, 19:10 wysłana przez -Pawel- »

Samuel

  • 117 / 4003
  • Aktywny użytkownik
29-12-2018, 19:19
słuchałem i porównywałem bardzo dokładnie RS-1i z padami S, L i G; było tak jak napisałeś; ale zdania swojego nie zmienię - z L dźwięk jest po prostu najlepszy, najbardziej wyrafinowany. Z padami S nie ma tej mikrodynamiki i tej napowietrzonej sceny, poza tym na padach S rs-1 bliżej jest do modelu 60; dopiero po założeniu padów L, człowiek zaczyna rozumieć czemu są o tyle droższe niż modele 60-225. Prawdą jest, że zakładanie do małych grado, w tym także rs-1 padów G to głupota; owszem, wygoda super, scena fajna, ale te kubki i przetworniki są po prostu za słabe do tych padów; L to najlepszy wybór.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
29-12-2018, 19:27
Czytałem, że RS1i bardzo źle grają z flats i Comply. Sam nie próbowałem nigdy Comply w modelach innych niż SR60 do teraz. Jednak również zawsze lubiłem granie L'ek dlatego też bez względu na to co piszą na head-fi muszę się przekonać jak zagrają L'ki z tymi RS'ami bo w dotychczasowych porównaniach dochodziłem do takich samych wniosków jak Ty.