Audiohobby.pl

Jaka karta dźwiękowa - system aktywny

mordensiur

  • 934 / 5818
  • Ekspert
14-09-2008, 13:16
Witam

Zastanawiam się nad wyborem karty dźwiękowej. Zależy mi na przynajmniej 4 wyjściach analogowych. Moje typy:
- http://novamusic.pl/product_info.php?cPath=32_36&products_id=956
- SB Audigy 2 za 1/3 ceny powyższej

Wiadomo, że chodzi o jak najlepszą jakość dźwięku. Zamierzam się pobawić z aktwywizacją zestawu i DRC.

I pytanie z drugiego bieguna: czy można kupic CD do ok 400 zł o jakości przetwarzania dźwięku lepszej niż któraś z powyższych kart lub innych niewymienionych w tej kategorii cenowej.

  • Gość
15-09-2008, 19:44
Raczej nie mozna kupic lepszego. A za tyle to prędzej jakiegoś starego rupcia.

Krs47

  • 1037 / 5900
  • Ekspert
15-09-2008, 19:52
Mam SB live! 5.1 i zwrotka aktywna z jego użyciem śmiga bardzo ładnie. Jako ciekawostkę dodam, że podłączyłem do tego SB całkiem w porządku DAC i dżwięk z nim mniej mi się podobał niż z samej karty ;)

mordensiur

  • 934 / 5818
  • Ekspert
15-09-2008, 20:25
A używasz filtrów z kX, czy czegoś innego? Ja zamierzam pobawić się wtykami do foobara. A do twoich testów z OB mógłby się przydać programik do DRC. Generuje on plik do convolvera na podstawie pomiarów akustycznych. Teoretycznie załatwia całą zabawę z voicingiem. Wystarczy karta wielokanałowa, zestaw pomiarowy, kilka końcówek mocy i głośniki z obudowami. Potem trochę zabawy z pomiarami i w miejscu odsłuchowym jesteś w stanie uzyskać charakterystykę przetwarzania płaską jak stół.

Krs47

  • 1037 / 5900
  • Ekspert
16-09-2008, 00:20
Używam wtyczki do foobara, łatwa w obsłudze i skuteczna. Jeśli chodzi o konstruowanie zwrotki IMHO płaska jak stół charakterystyka w miejscu odsłuchowym nie jest jedyną właściwą drogą i celem samym w sobie. Bardziej zależy mi na skonstruowaniu kolumn, które w dośc "naturalny" sposób będą wypełniac dzwiękiem pomieszczenie, a nie będą silnie skorygowane żeby zapewnic mi płaską jak stół charakterytykę przetwarzania na powierzchni rzędu 10cm2 :) Mógłbym mocno rozwianąc i uargumentowac to co powiedziałem wyzej ale wybacz mi, teraz już trochę brakuje mi na to siły :) Generalnie wielu znanych w "światku" DIY konstuktorów ma już etap "płaskej charakterystyki" za sobą. Jasne, że warto zadbac o jej wyrównanie ale IMHO pełna korekta pod miejsce odsłuchowe jest kiepskim roziwązaniem.

Z rezsztą i tak na razie wolę pasywny podział środek/góra w 3way z racji lepszego zabezpieczenia gwizdka i minejszego skomplikowania. 2 zamiast 3 wzmaków do zakupu, zasilenia i kalibracji ;)

mordensiur

  • 934 / 5818
  • Ekspert
16-09-2008, 10:50
Dla mnie też nie jest celem ostatecznym. Jednak dla samej ciekawości się pobawię:)

mordensiur

  • 934 / 5818
  • Ekspert
24-10-2008, 17:52
A czy ma ktoś jakieś doświadczenia z ww. Audiotrak 7.1, Asus DX i Asus D2 ? Która z nich ma szansę być najlepsza?