Audiohobby.pl

Rehdeko pomiary

lancaster

  • Gość
28-08-2009, 22:52
Panowie, nie wiem czy zauważyliście ale sztuczne zamieszanie wokół tej sprzedaży robicie sami.
Facet wybrał co mu bardziej odpowiadało z tego co wiem i w czym problem ?

Na dole w banerku moze sie reklamować każdy. Jedyne 70zł/netto miesięcznie. Zapraszam :)
....zreszta apropos banerków też była juz dyskusja i stanęlo na tym, ze jeden z potencjalnych reklamodawców zapytał czy nie mozna by przenieśc banerka na gore strony a reklam adsensa na dól(moje życzenie).
Zapytałem Was, kilka osób odpowiedzialo ze nie widzi problemu(bo niby w czym), przekazałem pytającemu, ale jakoś nie ma odzewu.
sorki za offtopa.

WaldeK

  • 188 / 5416
  • Aktywny użytkownik
29-08-2009, 01:44
Lan


Nie badz przewrazliwiony  :-)
Zwyczajnie ciekawy jestem


Powaznie. Zwlaszcza bas mnie interesuje .  




WaldeK

cir

  • 360 / 5916
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2009, 10:31
lan
nic nie mam do banerków wręcz przeciwnie /byle nie latały po całej stronie/,  moj wpis był spowodowany ciekawoscia tych tajemniczych pogromców rehdeko :)

rochu

  • 332 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2009, 10:43
Ja też jestem ciekaw co jest na basie w tych dipolach.

Yogi

  • 493 / 5916
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 07:42
prawdopodobnie eminence alpha 15 to najbardziej lubiany głosnik do łączenia z szerokopasmowcami w odgrodzie

vector

  • 321 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 10:17
Rehdeko 175 sprzedaje. Tak i owszem.
Slucham teraz glownie na Sensusach. Ale mam jeszcze jedne Rehdeko, mam tez Altecki i mam Lowthery.......:)))
Rehdeko 175 nie sa ani gorsze ani lepsze niz Sensusy. Prawde mowiac mozna je nawet pomylic bo graja bardzo podobnie. Ta sama szkola dzwieku. Zblizona dynamika itp itd........ Ze wzgledow glownie ekonomicznych (zbyt duzo przeroznego sprzetu) i tzw. szybkiej "sprzedawalnosci"postanowilem sprzedac Rehdeko 175. Sa to jednak WYBITNE glosniki!!!
Pozdrawiam wszystkich z audiohobby...:)...!!!!

PS W Sensusach bas jest na modyfikowanym Monacorze z neodymowym magnesem. Nie pamietam teraz dobrze ale cos ok 102db. Reszte faktycznie obsluguje Visaton B200 ala bardzo zmodyfikowany.



A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
02-09-2009, 10:58
Sensusy podobnie jak Rehdeko goszcza u osob ktore bądx audiofilską drogą już przebyly poszukując najcześciej w nieskończonosć "idealu" lub po prostu nie mialy okazji do wkroczenia na nią...po prostu posluchaly, spodobały się a potem większosc systemów brzmi im sztucznie :)
Kwestia przyzwyczajenia do danego typu prezentacji. Muzyka na żywo jest wystarczajaco piekna - nie wymagala dodatkowych żabotów w postaci cyknieć na gorze, zoomu na dole itp ;)
sam jestem fanem DIY, ale wogóle sie nie dziwie osobom u ktorych w domu w jednym pomieszczeniu stoi Rehdeko w drugim dipol a w trzecim horn :)
"Klasyczne" "nowoczesne" audio oferuje swoj charakter-często "firmowy", często "kultowy", często"niepowtarzalny i wyjątkowy" ktory sie lubi badx nie, jednak jest on na dłuższa mete mniej satysfakcjonujacy i skania do dalszych poszukiwan. Przynajmniej z dotychczasowych doswiadczeń.
W tym(temat wątku) przypadku podoba się bądx nie(jak i kazdy inny zestaw) ale jeśli tak to mamy godziny spedzone na słuchaniu muzyki i jak dla mnie o to w tym wszystkim chodzi. Niezaleznie od poniesionych nakładów....własnie jestem w trakcie sciągania glośnikow Tang Band. Z tego co kiedys czyalem mala 14cm szerokopasmówka byla porównywana(grajac na desce) ze zdaje sie Virgo Audio Physica i pod wieloma względami okazała sie lepsza....50USD/szt
Sprawdze :)

cir

  • 360 / 5916
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 11:04
vector
jak sie odniesiesz do nowego CD Docet lector 7
poprzednio w swoim zestawieniu promowałes chyba starszy model ?

cir

  • 360 / 5916
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 11:07
pytanie drugie
zapowiedz nowych głosników sensusaudio
co to bedzie? wersja budzetowa czy wersja topowa firmy ?

lancaster

  • Gość
02-09-2009, 11:10
cir, mam okazję posluchac nowego CDP07. Zasadniczo jest on o wlos jasniejszy od poprzednika. Gęstośc dźwieku pozostala na podobnym poziomie....lampy wyjściowe seryjne mozna ze spokojem ducha wymienic na dobre NOS np. Telefunkena bo z montowanymi oryginalnie dźwiek jest nieco uproszczony i "poruszony".
W sumie i tak dynamiczniejszy i mniejs ztuczny niż z chyba wszytskich CD playerów w okolicach 10Kzł jakich sluchałem, ale można lepiej w pewnych aspektach :)
Zwlaszcza zwartosci dxwięku i swobodzie wychodzi to na dobre. Nie powiem że o klase -bo to słowo wytrych dla maniaków 70klasowej punktacji chyba:)...ale słyszalnie in plus.

cir

  • 360 / 5916
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 11:35
lancaster
dziekuje za odpowiedz,cedek wzbudza kontrowersje ostatnio /albo za tani :) albo duzy budzet na reklame :) w cenie bo tak podobno w USA było/ fakt ze obecnie jeden z kilku wartych posłuchania-tak mysle
z klasami to trafna uwaga ,zwykle koledzy maja przeskoki od 1 do 3 klas wyzej wiec cała skala rzeczywiscie musi miec  tak spokojnie 70 stopni :)

lancaster

  • Gość
02-09-2009, 11:42
cir, jeśli jesteś zainteresowany blizszym zapoznaniem sie z odtwarzaczem(uwazam że zdecydowanie warto:)) to moge pomóc.
Daj znac na PW - umówimy sie na podeslanie odtwarzacza.


pojecie klas sprzetu w swiecie audiofilskich serwisów internetowych(przynajmniej niektórych lokalnych) zdecydowanie sie zdeklasowało :D

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
02-09-2009, 11:53
Jakie są kryteria "własności"? No bo przykładowo - druta nikt sam nie pociągnie, ani rurki sam nie zrobi, ale druta w rurkę już sam włoży. Idąc dalej - można wziąć kabel i w odpowiedni sposób przylutować mu właściwe wtyczki. Idąc jeszcze dalej, można kupić gotowy, zrobiony kabel, który po zakupie już jest mój. :)
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez moderator3 »

Conto Usuniente

  • 755 / 5590
  • Ekspert
02-09-2009, 13:31
>> vector, 2009-09-02 10:17:06

>Reszte faktycznie obsluguje Visaton B200 ala bardzo zmodyfikowany.

w jaki sposób? ciekawią mnie wszelkie modyfikacje B200

pozdrawiam!
graaf

a_men

  • 746 / 5910
  • Ekspert
02-09-2009, 13:36
>graaf
Tu jest odpowiedni wątek:
http://audiohobby.pl/topic/1/131#koniec