Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
29-09-2017, 21:37
cd


ma fajniejsza klape  niz wersja   MKII
to moje zdanie
klapa  jest w dolnej czesci przezroczysta 
daje to troche lekkosci konstrukcji
ktora jak wiecie na mnie       jest problematyczna


na razie nie mam wiecej fotek
musze ochlonac  i rozgrzac   akai
« Ostatnia zmiana: 29-09-2017, 21:52 wysłana przez nano »

sido

  • 54 / 2421
  • Użytkownik
29-09-2017, 22:50
Miałem dzisiaj trochę czasu aby otworzyć onkyo TA 2570. Wrócił oczywiście problem zawieszenia się mechanizmu. Włączanie i wyłączanie z prądu nie pomogło. Zatem otworzyłem budowę żeby zajrzeć. Poczytałem sobie także więcej o takich przypadkach i za każdym razem główny podejrzany to silnik ze ślimakiem - ktoś mi to już podpowiedział. Na razie jednak nie rozbierałem go. Poruszałem wszystkie przewody które idą z okolic przełączników do płyty. Poruszałem styki znajdujące się nad silnikiem które są odpowiedzialne za przełączanie funkcji. I na razie tyle co zdążyłem zrobić. Oczywiście magnetofon zaczął działać. Przyciskałem kilkadziesiąt razy różne klawisze, co chwilę zmieniając opcje i wszystko jak na złość działa. Wolałbym gdyby to na amen stanęło wówczas wziąłbym i po prostu zajął się silnikiem.
Rozebrawszy jednak obudowę zwróciłem uwagę na następującą rzeczy:
1) Po pierwsze wydaje mi się iż mam nieoryginalny pasek, jest dużo węższy niż zamiennik który posiadam w zapasie. (zdjęcie poniżej). Na razie nie odczułem aby miało to jakiś wpływ na działanie ale zdaję sobie sprawę że węższy pasek może zacząć szybciej się ślizgać, wyciągnąć się szybciej itd.
2) Po drugie na jednej z płytek zauważyłem przecięty brązowy przewód (na zdjęciu zaznaczone czerwoną obwódką). Na stronach niemieckich widziałem że jeden niemiaszek miał te przewody dwa przecięte a drugi odpowiedział mu że to tak może być. Dalej nie do końca zrozumiałem tłumaczenia bo twierdził że w zależności od kraju przeznaczenia te przewody były obcinane lub nie. Dla mnie to trochę dziwne. Czy spotkaliście się z tym?

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
29-09-2017, 23:28
1     no tak  urzadzenia sa stare   i jak  ruszales  wsio na raz  to traz ciezko bedzie ogarnac  co sie naprawilo
ale jednoznacznie nie moze to byc silnik   czyli jakis styk lub zimny lut  lub kabel na wtyczce



2  tak    przecinala   firma  onkyo ten kabelek opcjonalnie

sido

  • 54 / 2421
  • Użytkownik
30-09-2017, 00:39
Też mi się wydaje że to nie raczej silnik bo gdyby był padaka to przez te kilkadziesiąt kliknięć znowu by stanął. Złośliwość rzeczy martwych jest jednak niezmierzona. Może właśnie teraz postanowił się nie ujawnić.
Trzeba czekać na następną zawiechę.

Dzięki Nano za poprzednie wskazówki oraz za informację o przeciętym kabelku. Z czym to ma jednak związek i czym skutkuję tego zupełnie nie pojmuję.

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
30-09-2017, 13:51
wiem tylko ze w germani  jakis standarcik czestotliwosci byl inny niz w reszcie europy
czyli jak masz przeciety kabel deck pochodzi z germani


chodzi o redukcje czy wplyw wyzszej czestotliwosci  na prad zasilania w decku
niby deck moglby troche buczec   w odp  pasmach  jakbys np radio  ukw nagrywal


czyli  przeciety kabelek inne fitrowanie przez kondesatory


ale ja sie nie znam na tych klockach
nawet nie chce
a moze gupoty pisze  he he

sibelius

  • 190 / 2789
  • Aktywny użytkownik
30-09-2017, 21:11
Nano,miałeś kiedyś decka firmy TEAC?

sibelius

  • 190 / 2789
  • Aktywny użytkownik
30-09-2017, 21:14
Czy może ktoś z Was ma namiar na katalog firmy Teac(z deckami)z roku 1977-go?

mops

  • 603 / 2706
  • Ekspert
30-09-2017, 21:15
Zapytaj którego nie miał, ;D mam v770.
Waldek.

sibelius

  • 190 / 2789
  • Aktywny użytkownik
30-09-2017, 22:11
Ja mam A-480 z 1977 roku.

mops

  • 603 / 2706
  • Ekspert
30-09-2017, 22:34
Jakoś nie przekonał mnie ten mój.Odsłuch może być - od biedy.Nagrywanie nie akceptowalne.Pewnie są lepsze modele,ten jest poprawny i nic więcej.I dość ładny.
Waldek.

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
01-10-2017, 01:41
powiem  tak


TEAC   hm   niektore  ktore widzialem i mialme w reku z tych lat  to polacznie  plastiku metalu nie zawsze  trafiony designe
nie wiem mnie ta firma jakos tak nie odpowiada
wiem  jest wspanialy   z pokretlem  z sejfu   model  8300  czy jakos tak ktory niby  fajnie brzmi ( nie mialem  wiec milcze )
ale nawet ten wyglad   eeee tam


jedyny egzemplaz ktory mnie  osobiscie pasci 
i osobiscie sluchalem i polecam  to uwaga


terz mozecie sie smiac na serio  autoreverse
ale jaki


ech piekny


Teac R919X



reszta srebrnych starych   teac   ,, nie wiem


jaki egzemplarz cie intersuje ?
« Ostatnia zmiana: 01-10-2017, 01:43 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
01-10-2017, 09:48
pare danych


wymiary  idlera do akai gx 75


oponka

srednica wewnetrzna 12 mm
srednica zewnetrzna  17,70 mm
grubosc oponki 2,6 mm


oska na ktora wchodzi kolko 2 mm
kolko plastikowe    srednica zew  14,58
grubosc kolka z plastiku   4,78 mm
...kenwood  kx1100 g


i  oki
wsio dziala  nic  do opowiedzenia
mozna rozkoszowac sie muzy plynaca z tego decka
« Ostatnia zmiana: 01-10-2017, 13:05 wysłana przez nano »

mops

  • 603 / 2706
  • Ekspert
01-10-2017, 15:31
Powyższy to jeden z czterech Kenwoodów które należy posiadać, :),swoją drogą przydał by się mechanizm odsuwający idler podczas postoju.
Waldek.

paciorek

  • 25 / 2431
  • Użytkownik
01-10-2017, 21:13
wiem tylko ze w germani  jakis standarcik czestotliwosci byl inny niz w reszcie europy
czyli jak masz przeciety kabel deck pochodzi z germani


chodzi o redukcje czy wplyw wyzszej czestotliwosci  na prad zasilania w decku
niby deck moglby troche buczec   w odp  pasmach  jakbys np radio  ukw nagrywal

czyli  przeciety kabelek inne fitrowanie przez kondesatory


ale ja sie nie znam na tych klockach
nawet nie chce
a moze gupoty pisze  he he
W jakich pasmach może deck buczeć przy nagrywaniu r radia (UKF)? Sygnał pilota (19kHz) jeżeli jest w niewystarczającym stopniu tłumiony przez układy odbiornika może być dodatkowo tłumiony przez filtr w decku (jaki to każdy magnetofoniarz wie)

Jakie germania miała inne standardy częstotliwości? Co najwyżej normy DIN opisywały inne warunki pomiarów ale tam wykorzystywane inne częstotliwości przy pomiarach z przeciętym kabelkiem nie mają nic wspólnego. Biją dzwony tylko nie wiadomo gdzie A już wpływ wyższej częstotliwości na prąd zasilania w decku to jak "wpływ faz księżyca na rozwój kolarstwa w Chinach".

Co ma przecięty kabelek do inne filtrowanie przez kondensatory. To kondensator inaczej filtruje gdy ma obok przecięty kabelek?

Nie rozumiem jak można brac się za decki nie mając podstawowej wiedzy z elektroniki. Chyba, że działamy na zasadzie: "a może się uda".
najlepsze szpery są w Dusseldorfie :)

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
01-10-2017, 21:18
paciorek


wyluzuj czleku


zalozmy ze ja nie ma zielonego pojecia


to wytlumacz nam  co ten kabel  powoduje i jest git


a nie wypisoj komus litanie to nie ma sensu
napislem
jak byk


moze pisze glupoty


twoim wpisem nic nie wniosles


jakbys napisal
..
kolega nano nie ma racji to to samo
mysle ze  sie rozumiemy
,,


wytlumaczan nam co i jak i jest oki
,,
zreszta nie trza
to twoj pierwszy wpis na forum
wsio jasne
« Ostatnia zmiana: 01-10-2017, 21:24 wysłana przez nano »