Audiohobby.pl

http://xyzpawel.blogspot.com/

lancaster

  • Gość
28-06-2010, 12:38
Właśnie odkryłem :)
....też mi odkrycie....działa od jakiegoś czasu.
Lektura jak zwykle, tyle ze bez standardowych przepychanek i natręctwa jakim bywało Paweł zasypywał wszystkie dyskusje. Na blogu przemyślenie spisane całkiem zgrabnie. Polecam też komentarze :)))
Warto przeczytać, niezależnie od tego czy się zgadzamy czy nie.
Odnośnie mainsteramu audio zgadzam się w 90%.
Reszta to udane konfiguracje ;-)

...a Oriony Pawla nie są takie złe ;) choć do dobrego hornika z lampką się nie umywają moim zdaniem.

Paweł, zaniedbujesz ostatnio swojego bloga !

lancaster

  • Gość
28-06-2010, 12:48
Jeszcze link dla leniuchów :

http://xyzpawel.blogspot.com/

Corvus5

  • 2596 / 5374
  • Ekspert
28-06-2010, 12:54
Mogli robić testy na słuchawkach, wyszłyby większe różnice ;) No ale nie porównywałem nigdy sprzętu za kilka tys. $.

Dudeck

  • 5101 / 5875
  • Ekspert
28-06-2010, 13:23
2 zł za metr kabla ? To nie będzie grało !

Corvus5

  • 2596 / 5374
  • Ekspert
28-06-2010, 13:56
Najlepszym przewodnikiem są złotówki. Im więcej, tym lepiej. W końcu to złoto ;)

Molibden

  • 1906 / 5909
  • Ekspert
29-06-2010, 20:46
Pogratulować Pawle bloga! Bardzo konkretnie , treściwie i na temat!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
01-07-2010, 12:10
Przylaczam sie jako fan tego bloga hehe :))

Bednaar

  • 556 / 5866
  • Ekspert
03-07-2010, 08:11
Ale interkonekt mam niemal identyczny, nawet wtyki :) Niemal, bo na moim jest napis "Audio-Technika Professional Microphone Cable", a na tym XYZ - "Sheller Professional Microphone Cable" (identyczną czcionką).

ogorek

  • 855 / 5246
  • Ekspert
03-07-2010, 11:56
Odpowiadasz na wpis
>> fallow, 2010-07-01 12:10:36


Ale ja odbieram intencja XYZPawła jako odwrotne niż te które Ty głosisz :)

Według niego poprawnie skontruowane źródło (np. karta graficzna) gra tak samo jak drogie.
Ważna jest "końcówka". Czyli kolumny (i zapewne słuchawki)

Wniosek jeden. Wystarczy podpiąć T1,PS1000 K1000 do czegokolwiek. Wydać pieniądze na słuchawki a zaoszczędzić (nie wydawać) na resztę toru.

Doradzany przez wielu (na tym forum też) recabling to czysta bzdura. Wystarczy udowodnić w testach ABX, że nie słychac roznicy pomiedzy standardowym kablem a wymienionym.

A już miałempisać do Ian w sprawie Lectora ... tylko niepotrzebnie poniósłbym koszta. XYZ - dzięki za otwarcie oczu i zaoszczędzenie pieniędzy ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Molibden

  • 1906 / 5909
  • Ekspert
03-07-2010, 13:06
Źródło ma znaczenie podstawowe i z budżetowym CD czy DACem nie osiągnie się najlepszych rezultatów.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

josef

  • 536 / 5909
  • Ekspert
03-07-2010, 15:18
>> ogorek, 2010-07-03 11:56:11
>Według niego poprawnie skontruowane źródło (np. karta graficzna) gra tak samo jak drogie.

o kurde ale ten postęp idzie - to już karty graficzne grają ;D
moja trochę szumi niestety ;)

>Doradzany przez wielu (na tym forum też) recabling to czysta bzdura. Wystarczy udowodnić w testach ABX, że >nie słychac roznicy pomiedzy standardowym kablem a wymienionym.

mogę iść na taki zakład - DT 990 standard kabel vs. mikrofonowy Sommer, Tasker czy coś innego :)

ogorek

  • 855 / 5246
  • Ekspert
03-07-2010, 16:11
>>>>>>>>>>>>
Odpowiadasz na wpis
>> josef, 2010-07-03 15:18:58

o kurde ale ten postęp idzie - to już karty graficzne grają ;D
moja trochę szumi niestety ;)
<<<<<<<<<<<<

Dodają to jako opcję zaawansowanego renderningu :P ->  łoczywiscie nie chodziło o karty graficzen.

Ja tam uważam, że wszystko jest szare (a nie czarne i białe). Sam mam dwa IC podobnej klasy cenowej i obydwa inaczej brzmią w moim systemie stereo. Nie lepiej/gorzej -> inaczej.

Co do nieporozumień w rozpoznawaniu klasy brzmienia różnych zestawów, to co dla kogoś jest przepascią/zdjęciem 10 kocy/nirwaną -> dla kogos innego moze być klarowniejszym przekazem (niekoniecznie wartym dodatkowych pieniędzy)

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

lancaster

  • Gość
16-12-2010, 22:23
Dostałem maila od Pawła z info o konkursie :



"Witam,
Zapraszam do śledzenia "Pierwszej Międzynarodowej Bitwy Poetów
Audiofilskich".

Będzie to pierwszy taki konkurs na świecie...

Czy prawdziwy poeta jest w stanie dorównać, w ekstatycznych opisach
wrażeń słuchowych, profesjonalnemu "recenzentowi" sprzętu audio ?!?

http://xyzpawel.blogspot.com/2010/12/pierwsza-miedzynarodowa-bitwa-poetow.html

Pozdrawiam
Paweł "

Pytanie otwarte :

Co jest nagrodą ???
Sm bym stanął w szranki opisując np. przewykwintny wplyw powietrza o większej niz zwykla gramaturze ale cholera w imie czego ???

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
16-12-2010, 22:41
Z potezna niczym kopyto olifanta zostawiajace odcisk swoj na ziemi orkiem poszytej,
Checia sledzil bede konkurs ow epicki, furtke otwierajacy do recenzentow kreatywnosci pokladow zacznie ukrytej.

Haka

  • 2996 / 5194
  • Ekspert
16-12-2010, 22:47
Mam wrażenie , że XYZPawełek już nie słucha muzyki , tylko udziela się na blogu , co w zupełności mu wystarcza.