Audiohobby.pl

Magnetofon

matwiej72

  • 255 / 3036
  • Zaawansowany użytkownik
10-10-2022, 19:17
Jak powyżej...
też bym rzucił okiem na foto stanu na dzień dzisiejszy.

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
10-10-2022, 20:13
Może w sobotę albo niedzielę.  Teraz pracuję paskudnie-  tzn zaczynam o 13-tej    i tak do 18 mniej więcej.   Teraz mam przerwę  ale za pół godziny spadam bo mam jednego klienta (zakład)  z kontenerem który skończą ładować ok 21:30 .  Potem muszę go zatargać do DHL Krefeld zabrać pusty na wymianę i wrócić na plac. Będzie północ albo raczej ok 0:30.  Samochodem roboczym do chaty nie mogę wracać bo on z pustym kontenerem waży ponad 8 ton a tam gdzie mieszkam max 3,5 tony.    Raz gliny mnie złapały i przymknęły oko :)
Ale drugi raz mi nie darują.   Muszę bydle zostawić na placu i wracać swoją kopniętą Hondą hehehehe.   Będzie 1-1:15  w nocy.
   Mam tak już drugi tydzień-   jeden kolega w szpitalu.  Drugi i trzeci na urlopie i tak się bujam teraz po nocach.
Poza tym mój sprzęt foto nie jest w formie i muszę co zastępczego uruchomić:



zapomniałem że mam w kieszeni na tyłku i usiadłem.   A to dziadostwo ze szkła.     Wszystko w sumie działa ale szybka przed obiektywami też szlag ją trafił

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
11-10-2022, 10:19
Sam pod sobą ale to chyba nie szkodzi.  Ostatnio dużo eksploatowałem JVC  a dzisiaj rano dałem mu wolne i uruchomiłem Kenwooda.   Tak chyba ze dwa miesiące stał i nic nie robił.    No więc odpalam go a on wydaje dźwięk jak z....  beczki?
   Co mogło zdechnąć?
(KX 5010)

JaKub92

  • 1822 / 5490
  • Ekspert
11-10-2022, 11:42
Sprawdzałeś na różnych kasetach? Prowadzenie taśmy?
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5490
  • Ekspert
11-10-2022, 11:45
Wczoraj chorazy3 wkleił w znaleziskach głowice.   Ryzyk -fizyk   zamówiłem jedną i jeżeli pójdzie wszystko dobrze to złoży się  o takie cóś >

Super :) I te głowice są faktycznie w dobrej cenie. A że tak zapytam, co z oryginalną głowicą w tym LoD? Bo nie wierzę, że zajeżdżona... :P
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
12-10-2022, 10:29
Super :) I te głowice są faktycznie w dobrej cenie. A że tak zapytam, co z oryginalną głowicą w tym LoD? Bo nie wierzę, że zajeżdżona... :P

Wspomniałem już- jakimś cudem wyrwane piny.    To pewnie jakoś zalewane na dole - ktoś może kiedyś czyścił jakimś np.  rozpuszczalnikiem i rozpuścił-  cholera wie.  Poza tym wygląda jak pęknięta po stronie odtwarzającej.   W sumie to podobnie to wygląda jak w Akai -  jakby to >szkło<   odwarstwiało się od rdzenia.
  No a Akai też nie zrobiłem do dzisiaj psia kość.    Muszę jakoś się ogarnąć żeby nie skończyć z kilkoma rozgrzebanymi sprzętami.

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
12-10-2022, 21:13
Przyniosłem tuner TEAC T-707 i urzekł mnie brzmieniem delikatnym, aksamitnym...może przesadzam,

JaKub92

  • 1822 / 5490
  • Ekspert
13-10-2022, 22:34
Wspomniałem już- jakimś cudem wyrwane piny.

Oj, to nie doczytałem. Ehh, tak spieprzyć taką głowicę... Ale tyle dobre, że trafiły się nówki :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Krzysztof_M

  • 1471 / 5296
  • Ekspert
14-10-2022, 06:30
A przy okazji - kupił już ktoś te głowice z ebay, o których wspominamy?
https://www.ebay.pl/itm/144612353034

Ja nie muszę kupić, ale jeśli ktoś musiał i je akurat przetestował, to jestem ciekawy opinii.
Może na zapas sobie taką kupię?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
14-10-2022, 10:58
A przy okazji - kupił już ktoś te głowice z ebay, o których wspominamy?
https://www.ebay.pl/itm/144612353034

Ja nie muszę kupić, ale jeśli ktoś musiał i je akurat przetestował, to jestem ciekawy opinii.
Może na zapas sobie taką kupię?
To bardzo dobry "czarny Alps", ale nie do wszystkiego się nadaje. Te głowice były stosowane w 80% trzy-głowicowych magnetofonów Hitachi. Chyba Robert pisał gdzieś że jedną kupił do swojego 3300.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
14-10-2022, 11:27
Tak -    zaciągnąłem jedną :)    I znowu cło cholera do zapłacenia będzie.   Przyjdzie to się zobaczy co to za jedna
   A co do tego czy do mojego złoma podejdzie pewności nie mam.   Serwisówka na 70 stron a o głowicy piszą tyle że można wykapować że jakaś jest :)     To wszystko
 (poza tym to przerażają mnie obrazki z tej serwisówki.   Jak można tyle napchać do małego magnetofonu?  Masakra- zginę jak mucha pod packą)
« Ostatnia zmiana: 14-10-2022, 11:31 wysłana przez pień »

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
15-10-2022, 11:30
Próbowałem odespać orkę z tego tygodnia i jeszcze do końca nie obudziłem się.   Ale za to kupiłem na ebayu  zwłoki Kenwooda.   Zwykła kopiarka ale w końcu Kenwood- moja ulubiona magnetofonowa firma :)   A takiego jeszcze nie mam i postanowiłem się poprawić,  tym bardziej że za równowartość dwóch paczek fajek łącznie z wysyłką.   A i wszystkie dotychczasowe Keny  są spoko.    Ja już nawet mówię że nawet pierwszy z brzegu Kenwood powinien zagrać dobrze :)   Nawet gdy wygrzebany z pod gruzu hehehehe.

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
05-11-2022, 11:15
Jak to zwykle w serwisowaniu padak wszelkiego rodzaju,  brakuje czasu.   Wszystko idzie jak za komuny w planach heheh.
  Naszło mnie dzisiaj takie coś, hmmm.    Chodzi o blaszki które robią docisk taśmy do głowic w kaseciakach.
No bo to tam człowiek naczytał się różności i weźmy taki dual capstan.   Założenie było takie żeby taśma szła jak w porządnym magnetofonie i żadne dziadostwo jej nie czochrało w miejscu gdzie styka się z głowicą.    Oczywiście odpowiednie napięcie itd....
  Wszystcy znają zalety i szkoda pisać dalej o tym.

  Fajna sprawa ,   gdzieś tam pisze że niektóre magnety maja jakieś popychadło które podnosi niepotrzebną szczotkę.
   Ale np.  moje machiny są ze zbyt przyziemnej półki żeby takie cos posiadać ale czy można by zwyczajnie z kaset wywalić ten zabawkowy docisk?
Oczywiście maszyny bez dual capstan  miałyby kłopot, ale rozważam problem tylko dla tych które ów dual capstan posiadają.

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
05-11-2022, 11:54
zrób experyment na uszy i pomiary i pochwal się wynikami

Krzysztof_M

  • 1471 / 5296
  • Ekspert
05-11-2022, 14:31
Popychadło odsuwające filc dociskowy posiadają chyba wszystkie 3 głowicowe Nakamichi.
Ale patrząc na to do strony mechanicznej to chłopaki musieli to solidnie przemyśleć - głowica prawdopodobnie tyci głębiej wchodzi w okienko z taśmą a same głowice mają odpowiednio do tego przystosowany kształt.
W 3 głowicowych Nakach głowica odczytująca jest prawie tak wielka jak normalna uniwersalna, a zapisująca to maleństwo dostawione z boku. To nietypowe ustawienie prawdopodobnie działa najlepiej gdy przesuwu taśmy nie paskudzi potem jakiś filc, który raz może mocniej a raz słabiej dociskać, raz jest czysty raz uświniony, raz większy, raz mniejszy.
Wyeliminowali jedną zmienną z toru przesuwu, ale nie zrobili na bank tego na pałę tylko przemyśleli sprawę.

Natomiast we wszystkich innych magnetofonach konstrukcja jest obliczona na obecność filcu, ale zapewne wynik eksperymentalnego usunięcia filcu będzie zależeć od konkretnej pary głowica-taśma.
Może niektóre taśmy w niektórych magnetofonach dadzą nawet pozytywny wynik.
Ale potem taka kaseta wcale nie musi dobrze działać na innych urządzeniach.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −