Audiohobby.pl

Wzmacniacz do Jamo d870 (concert 11)

dzejmsbond

  • 13 / 5458
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 15:26
Po wymianie Dali 450 na Jamo paradoksalnie pogorszył mi się dźwięk. Zwłaszcza bas jest mniej czytelny, średnica mniej namacalna.
Podejżewam tu wzmacniacz (marantz pm 17 mkII), myślę, że jest on za słaby do Jamo.  Zwłaszcza, że przy głośnym słuchaniu gdzieś ok. godz. 14-tej jest lepiej, ale dalej nie to co z 450-tek.
Pytanie kieruję do byłych i obecnych użytkowników Jamo. Czy pomysleć o nowym wzmacniaczu, czy dokupić do niego końcówkę SM 17?
Nie ukrywam, że od poczatku mam ochotę na to drugie rozwiązanie.

pzdr.

L3VY

  • 224 / 5644
  • Aktywny użytkownik
17-08-2010, 17:57
Przeczytaj cały wątek http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=14222
A potem zapytaj Pana Andrzeja Witka za ile zrobi Ci pre i monobloki takie jakie zrobił dla Zydelka
http://www.sonusoliva.pl/

Ewentualnie szukaj czegoś pokroju Ayon Triton.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

dzejmsbond

  • 13 / 5458
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 18:16
Niestety to nie na mój budżet. Nie dodałem, że to max. 2500zł.
Kolumny kupiłem tanio 3500zł stąd ta dysproporcja w cenie wzmacniacza i kolumn.
W każdym razie chciałbym je wykorzystać w miarę swoich możliwości na maxa. Stąd ten wątek.

pzdr.

L3VY

  • 224 / 5644
  • Aktywny użytkownik
17-08-2010, 18:24
1. Odsprzedaj mi kolumny

lub

2. Kup Yaqina 100B - może pociągnie.

Pamiętaj że masz kolumny które jako nowe były wycenione na ~16.000zł, przy czym ich wartość była mocno zaniżona wg wartości części.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

dzejmsbond

  • 13 / 5458
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 18:41
Kolumny zostają :-)
Mam przykre doświadczenia z chińskimi lampowcami. Miałem Music Angel\'a. Grał fatalnie, na "tuning" wydałem 1000zł i - grał - tak samo (prawie).
Kupiłem 17-ke i z 450-tkami byłem zadowolony.
Vintage juz też przerabiałem i nie interesuja mnie poniekąd zacne wzmacniacze typu Luxman L530. Musi być coś nowszego.
Może Electrocompaniet, albo jakić Copland?

pzdr.

lancaster

  • Gość
17-08-2010, 20:23
Audio Analogue Crescendo.

ogorek

  • 855 / 5243
  • Ekspert
17-08-2010, 20:48
>>>>>>>>>>>>>>
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2010-08-17 20:23:06
Audio Analogue Crescendo.
<<<<<<<<<<<<<<

A to nie jest przedzial 5-6 kPLN ? Za 3.900 próbowałbym wypożyczyć HEED Obelisk SI z Nautilusa (tzn. z tego co wiem, to z wypożyczeniem nie ma żadnego problemu). On doskonale wysterowuje dużo wymagajacych kolumn (Dynki za 16 i 30 kPLN).

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

YoDyna

  • 38 / 5458
  • Użytkownik
17-08-2010, 22:18
A to nie jest przedział 5-6 kPLN?

Nie cena detaliczna tego wzmacniacza (mowa o Audio Analogue CRESCENDO) wynosi 2499 pln
Jest to nowość w ofercie tego producenta, i faktycznie gra całkiem, całkiem.
Porównywałem go z droższymi wzmacniaczami, i pod wieloma względami podobał mi się z nich wszystkich najbardziej!
Naprawdę warto go posłuchać.

lancaster

  • Gość
18-08-2010, 00:01
Pewnie jestem znany z kontrowersji, więc postaram sie i tym razem nie rozczarowac :-)
Urzadzenie gra bardzo dobrze przy urządzeniach WIELOKROTNIE droższych.
Barwa, harmonia, dynamika i ładne różnicowanie nagrań (dla mnie b.ważne)
Tego typu urzadzenia pojawiają sie nieczęsto, a za tą cenę szczerze mówiąc nie znam.
Nigdy nie byłem fanem Audio Analogue.

Wzmacniacz jest realnie OK.

dzejmsbond

  • 13 / 5458
  • Nowy użytkownik
19-08-2010, 18:19
Na pewno przy najbliższej wizycie w Krakowie posłucham polecanych wzmacniaczy. Jednak tylko na miejscu. Wypożyczenie nie wchodzi w grę, nie mam takiej gotówki i mieszkam 100 km od Krakowa.
Nikt nie wypowiedział na temat mojego pomysłu, czyli dołaczenie końcówki SM17 w biamplingu.
Czy ktoś używal takiej opcji?

pzdr

L3VY

  • 224 / 5644
  • Aktywny użytkownik
19-08-2010, 19:31
Owszem Porshe pojedzie na silniku od malucha, ale czy Ci chodzi aby tylko grało czy aby dobrze grało?
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

dzejmsbond

  • 13 / 5458
  • Nowy użytkownik
19-08-2010, 20:00
Aż tak źle?
Widzę, że musze się pożegnać z moim "genialnym" pomysłem.
Skupie sie na używanym accu "i tej opcji będe się trzymał".

Tak na marginesie.
Na AS w ciągu ostatnich, chyba kilku lat nigdy nie otrzymałem tak konkretnych odpowiedzi. Niewiele, ale jednak w miarę możliwości, szczerze i w temacie!
Na podobne pytanie na AS otrzymałem zero odpowiedzi. Natomiast w wątku np. "czy ta mini wieża jest....", wątek się ciągnie....
Może to i tak lepiej niż jakbym dostał do zrozumienia, że jestem debilem, lub jak mnie nie stać na wzmacniacz za 5 kzł - to nie zawracaj głowy.

szczerze pozdrawiam

lancaster

  • Gość
19-08-2010, 21:52
L3VY, słuchaleś AA Crescendo i porównywałeś z innymi ampami, czy postanowiłeś tylko napisać o wnioskach jakie płyną z rynku motoryzacyjnego ?:-)
100% się z Tobą zgadzam...szczerze mówiac nawet do głowy by mi nie przyszło tuningować Porsche przez downgrade, raczej bym sie zastanawiał czy np. potencjalne zapakowanie silnika z McLarena F1 nie popsuje np. trakcji :-))) - jeśli już.

Proponuję człowiekowi REALNIE dobre urzadzenie, ktore było porównywane łeb w łeb z ampami za naście Kzł i to na niekoniecznie prostych do wysterwania zestawach.

Równie dobrze jakiś "doradca" nie słuchający zestawu Zydelaka(nie słuchałem) moglby napisać, że lepiej kupić coś co dostało 7gwiazdek niż garażową dłubaninę...


Accu to zakup bezpieczny o tyle o ile łatwo odsprzedać :-)

L3VY

  • 224 / 5644
  • Aktywny użytkownik
19-08-2010, 22:18
Lan nie chodziło mi o AA C tylko o tą starą końcówkę Marantza (której de fakto również nie słuchałem), ale domyślam się że dość sporo odstaje jakością od wyżej wymienionych alternatywnych klocków.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

yolaos

  • 605 / 5903
  • Ekspert
19-08-2010, 22:29
Tak?
A ja uważam ,ze kolumny są gorsze i Porshe i cała reszta nie pojedzie jak nie ma drogi.
Dwa pierwsze zdania dobitnie o tym swiadczą, ale ponieważ kolega zmienił kolumny to niedopuszcza mysli ze tak może być, o ile wzmak może lepiej wysterować i pobudzic kolumny to raczej niewiele juz chyba zdziala na średnicy no chyba ,że z innej bajki będzie .Ale to chyba się nie skalkuluje.
pozdrawiam