Audiohobby.pl

Regeneracja płyt CD

reactor

  • 1649 / 5340
  • Ekspert
28-04-2011, 22:17
Jestem posiadaczem płyty CD, która jest dla mnie bardzo cenna, ale niestety dawno temu została dosyć mocno porysowana co skutecznie uniemożliwiło jej odtwarzanie. Przyznam, że nawet próbowałem samodzielnie polerować tą płytę, ale z odwrotnym skutkiem. Mam nadzieję, że nie zniszczyłem krążka całkowicie i jest jeszcze cień szansy na  naprawę tego co zniszczyłem.

Poszukuję osoby posiadającej profesjonalną maszynkę do polerowania płyt Cd lub namiarów na solidną firmę świadczącą podobne usługi (najlepiej z Poznania).

Jeśli macie podobne doświadczenia z "polerowaniem" płyt co ja to również bardzo chętnie poczytam.

Pozdrawiam,
R

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
29-04-2011, 11:08
Stare odtwarzacze philipsa odtwarzały wszystko , nawet płyty które nie dało się używać w innych modelach innych ( uznanych ) marek . Jeśli ta płyta nie chce być czytana , to albo doszło już do wielokrotnego naruszenia warstwy z zapisem , albo to nie jest ... stary odtwarzacz philips :)
Jeśli to pierwsze , to umarł w butach , ale jeśli to drugie .... u mnie była kiedyś płyta zryta chyba rylcem do wykonywania exlibrisów - i grała , że miło ; na pioneerze PD-8700 zaledwie :)

spalon

  • 33 / 4943
  • Użytkownik
29-04-2011, 11:27
Nie dawno w TV był program gdzie polecano polerowanie płyt CD przy użyciu pasty do zębów i ściereczki spróbowałem na płytach przegrywanych używanych w aucie których już nie udawało się odtworzyć i po tym zabiegu można ich nadal używać .  

reactor

  • 1649 / 5340
  • Ekspert
29-04-2011, 11:51
Pasta do zębów i ściereczka to stanowczo za mało. Potrzebne są bardziej radykalne środki - bez profesjonalnej maszyny nic z tego nie będzie.

lancaster

  • Gość
29-04-2011, 11:59
Może wystarczy szlifierka mimośrodowa z naklejonym filcem polerskim zamiast papieru ściernego i kilka gramatur past polerskich (w zależności od stopnia zarysowania płyty) ?

  • Gość
29-04-2011, 12:05
Małe obroty !

Pasta do zebów, popiół papierosowy z markowych fajek bez gałęzi , naturalna bawełenka..ircha i pucu pucu.

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
30-04-2011, 12:54
Jeśli koniecznie coś "mocniejszego" , to politura ścierna firmy sonax serii x-treme .
Słabsza ( 2 ) lub mocniejsza ( 3 ) - niesamowite rysy wypolerowałem , ale na samochodzie  :) , bo to generalnie do lakierów samochodowych jest .
Konsystencja delikatnego mleczka , efekt końcowy - doskonały .

Edson

  • 66 / 5902
  • Użytkownik
02-05-2011, 01:44
Mechaniczne zabiegi mogą tyle pomóc co i zaszkodzić. Zanim cokolwiek do tej płyty się przyłoży w celu przeszlifowania radzę zgrać ją EACkiem w możliwie najlepszej konfiguracji.