Audiohobby.pl

Vincent CD-S6

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
01-08-2010, 12:50
 K1000 i GS1000 napędzane odpowiednim wzmakiem i na przyzwoitym źródle to bardzo dobre słuchawki

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
01-08-2010, 13:42
>> Rafaell, 2010-08-01 12:50:13
K1000 i GS1000 napędzane odpowiednim wzmakiem i na przyzwoitym źródle to bardzo dobre słuchawki


Rafaellu, mogę posłużyć za żywy przykład Twoich słów ;)

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
02-08-2010, 16:07
No właśnie szanowni Panowie, cóż więc oznacza to przyzwoite źródło i wzmacniacz? Waszym zdaniem po prostu, na którym się oparłwszy mógłbym obrać jakiś kierunek, choć bez odsłuchów rzecz jasna się nie obędzie.

Vinyloid

  • 2470 / 5114
  • Ekspert
02-08-2010, 17:07
Stopień przyzwoitości źródła i wzmacniacza zależy od grubości twojego porfela,  słuchawek z jakimi mają współpracować a przede wszystkim od...twojej cierpliwości. Daj sobie czas na poszukiwania i nie ekscytuj się za bardzo każdą przeczytaną opinią lub recenzją. Uważam, że nie ma innej metody jak odsłuch. Idealnie kiedy jest kilkudniowy, gorzej kiedy jest kilkugodzinny. To co może cię na począku wprawić zachwyt (potężny bas, bardzo szeroka scena, itp) może ci po jakimś czasie wyjść bokiem. Znalezienie odpowiedniego tandemu słuchawki-wzmacniacz wymaga sporo czasu, samozaparcia ale też finansowego realizmu. Ergo - kiedy i gdzie tylko możliwe słuchać i oceniać wg własnego smaku. Pytaj w salonach czy możesz wypożyczyć sprzęt za kaucją a jeśli nie da rady, to możesz w ostatecznośći zakupić sprzęt przez internet i odesłać go do sprzedawcy z żądaniem zwrotu gotówki w ciągu 10 dni bez podania przyczyn. (Uwaga ! To działa tylko przy sprzedaży wysyłkowej). Nie liczyłbym również na to, że taki myk uda ci się więcej niż jeden raz z danym sprzedawcą. Nie namawiam do postępowania w ten sposób, bo jest trochę wredny ale to ty jako klient powinieneś mieć możliwość dokonania wyboru, którego słuszności w żaden inny sposób nie jesteś w stanie ocenić. Poza tym targuj się o cenę. Moje słuchawki kupiłem z 500 złotowym rabatem (za gotówkę mogłem je dostać 800 zł poniżej ceny sklepowej).
Poza tym, kiedy wybierzesz się podróż puść informację na forum w jakich okolicach jesteś. Jestem przekonany, że wielu z nas chętnie zaprosi cię na odsłuch do siebie.

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
02-08-2010, 18:09
Ekscytacja to ja powinienem mieć na drugie imię :). Poważnie mówiąc, Twoja uwaga jest cenna i każdy zaczynający przygodę z audio powinien ją poznać. Owszem istotę odsłuchów podzielam w pełni, choć miałem do czynienia z kolumnowym stereo. Sens jest przede wszystkim finansowy. Ale bez uwag i opinii Waszych mogłoby nie starczyć cierpliwości żadnemu przy takiej mnogości dostępnej elektroniki z różnych przedziałów, jaką mamy obecnie.
Słuszna jest ustawa o ochronie  praw konsumentów i przyznam się, że nie raz już z niej skorzystałem, na szczęście (dotychczas) bez wywoływania negatywnych nastrojów u sprzedawcy.

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
02-08-2010, 23:02
>> Majk, 2010-08-02 16:07:23
>No właśnie szanowni Panowie, cóż więc oznacza to przyzwoite źródło i wzmacniacz? Waszym zdaniem po prostu, na którym się oparłwszy mógłbym obrać jakiś kierunek, choć bez odsłuchów rzecz jasna się nie obędzie.

No cóż każdy ma różne wymagania, forumowicz Piotr Ryka po odsłuchaniu słuchawek Sony MDR R-10  "miał pecha" ;) i wszedł do pewnego dobrego pokoju odsłuchowego i co wtedy zauważył:

 "zaszedłem do ich pokoju odsłuchowego, a tam grała Wadia 581se, która jest na pewno od Ayona nie gorsza i dzielony wzmacniacz Audio Research za straszne pieniądze, i monitory Sonus Faber "Guarnieri", a okablowanie było z tych po kilkadziesiąt tysięcy za kabel. I nie dało się tego słuchać z przyjemnością, no nie dało. To tak jakbyś sobie głowę kocem owinął, albo inaczej – tak jakby to był tylko sam pokrowiec dźwięku a nie dźwięk we własnej osobie."      

Uszy po prostu zwiędły no ale R-10 to wybitne słuchawki i niejeden super system kolumnowy po prostu wymięka, jak bym ich nie słuchał to może bym miał wątpliwości.

Mimo wszystko ja proponuję zejść na ziemie zobaczyć ile jest i czego w szkatule i jak to mówią w Małopolsce "według stawu grobla"                        

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
03-08-2010, 17:50
No to ja zapytam inaczej. Waszym zdaniem Panowie, jakie źródło do 7 tyś naszych pięknych polskich złotych uważacie za najbardziej neutralne, tj. brzmieniowo nie dodające nic od siebie? Ewentualną korektę brzmieniową chcę dokonywać za pośrednictwem zmiany lamp wzmacniacza. Zdaje mi się ta droga słuszna.

Vinyloid

  • 2470 / 5114
  • Ekspert
03-08-2010, 18:26
Jako zwolennik odsłuchu z komputera zdecydowanie wybrałbym dobrą kartę muzyczną (500-2000 zł) + napęd BluRay (500 zł) niż sprzęt stacjonarny czy jak kto woli tradycyjny. Pozostałą kwotę przeznaczyłbym na inne elementy toru.

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
03-08-2010, 19:10
Niestety nie mogę zdecydowac się na to rozwiązanie, choć obecnie zdarza mi się słuchać bezpośrednio poprzez kartę X-Fi po lekkiej przebudowie. Mój PCet jest dość rozbudowany- bierze mnóstwo Watów, jego umiejscowienie jest nieodpowiednie do prowadzenia odsłuchów, no i te nieznośne zakłócenia generowane przez podzespoły komputera. Tak sobie zaplanowałem, co by jednak posiadać sprzęt dedykowany tylko audio.

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
06-08-2010, 09:51
Koledzy, nie zostawiajcie mnie tak w potrzebie...
Wrócę jeszcze do pierwszego posta w temacie, dotyczącego Vincenta. Czy przedstawione w recenzji z linku "podróbki" komponentów odtwarzacza, to rzecz normalna? Czy też może użytkownik został oszukany i trzeba sie takiego zjawiska wystrzegać?

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
06-08-2010, 18:42
Dziękuję bardzo za poradę. Pozdrawiam.

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
06-08-2010, 18:53
>>>>>>>>>>>>

Odpowiadasz na wpis
>> Rafaell, 2010-08-01 12:50:13
K1000 i GS1000 napędzane odpowiednim wzmakiem i na przyzwoitym źródle to bardzo dobre słuchawki  

<<<<<<<<<<<<

Czytam zaległosci na forum i chyba wszyscy doradzający zapomnieli, ze chodzi o słuchanie w środku nocy tak, zeby nie budzić śpiących obok domowników. K1000, GS1000 i STAX-y raczej odpadają.

TO wszystko są słuchawki bardzo dobrze słyszalne na zewnątrz (czyli przez współdomowników)

Zwłąszcza K1000 -> jak mniemam z racji ich budowy bo rzeczonych słuchawek nie dane mi było posłuchac ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Majk

  • 31 / 5034
  • Użytkownik
07-08-2010, 15:34
Ogorek, dzięki za uwagę, ale rzeczywiście chodzi o odsłuchy słuchawkowe ze względu na sąsiedztwo jedynie. Domowników mam że tak powiem, bardzo tolerancyjnych:) Pozdrawiam.