Audiohobby.pl

Co zrobić z Harmanem Kardonem?

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
17-03-2010, 09:25
Witam,
Mam wielką prośbę i zarazem dylemat. Kupilem niedawno zestaw kina domowego Harman Kardon BDP 10 i AVR 260. do tego mam PolkAudio RTi A7.(chcialem LSi 15 ale wtedy nie bylo teraz sa) Myslalem ze mi to fajnie zagra. w ogóle mialem jakies generalne zamulenie umysłu. generalnie widze teraz że chcialem sluchac muzyki 80% a film 20%. Gra to srednio. na pół gwizdka jest fajnie ale mocniej jest kiepsko.
Mam 3 opcje:
1 sprzedac wszystko (beda straty) i kupic nowy tylko stereo.
2sprzedac elektronike, zostawic glosniki
3 zostawic wszystko i dokupic używke dobre żródło i koncówke mocy na polki (mam pre out w HK). TYLKO CO?
bardzo prosze o rade bo juz jedna nieprzemyslaną decyzje mam za sobą.

bardzo dziękuję

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
17-03-2010, 12:38
Słuchasz płyt oryginalnych czy sam nagrywasz muzę z netu ? Sprzęt nie pomoże jak nagrania kiepskie .
Jeśli muza jest ok to najwięcej zmiany przyniesie zmiana kolumn ( pomijam zestaw KD , rzeczywiście będą straty przy odsprzedaży , niech już zostanie na jakiś czas ) .

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
17-03-2010, 12:45
slucham tylko oryginałów. zmiana glosnikow mowisz? a zrodlo i wzmak nie maja az tak wielkiego znaczenia

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
17-03-2010, 13:22
Absolutnie wszystko ma znaczenie , ale głośniki wprowadzają największą różnicę w brzmieniu - no i szkoda pozbywać się nowego sprzętu za połowę ceny . Może trzeba popracować nad miejscem odsłuchowym , zapewnić dobrą akustykę , itp ? Warto , bo to czasami nic nie kosztuje .

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
17-03-2010, 18:51
wiem, miejsce jest akustycznie surowe. mam ok 30m2 podloga z drzewa, 180cm/250cm gruby dywan, sofy ze skory no i za kanapa tylko szyby wiec dzwiek mocno lata przy glosniejszym odsluchu. ale to salon wiec jest ograniczona mozliwosc wyciszenia. jakies rady?

  • Gość
17-03-2010, 19:46
kupić regał na książki i kupować ksiażki - żonie ( w dużych ilościach)

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
17-03-2010, 20:22
Niestety często kino domowe nie jest dobrym rozwiązaniem do muzyki ... Nawet te baardzo drogie.

Z kolei dobrze zestrojone stereo potrafi zaskoczyć przy oglądaniu flmów. Wtedy nagle zauważamy jak dużo muzyki jest w każdym filmie. Ze swojej strony proponuję WYPOŻYCZENIE z Krakowskiego Nautilusa wzmacniacza HEED OBELISK SI i jakiegoś CD który do tego polecą. Jak dobrze to zagra z Twoimi kolumnami to mozesz sprawdzic jeszcze jak zagra wspomnainy HEED podłaczony do twojego DVD (na DVD wtdy musisz linear PCM ustawic, lub stereo jak jest takowa opcja). HEED bardzo dobrze potrafi wysterowac wiele róznych kolumn.

Zadzwoń do Nautilus-a, wydaje mi sie, ze jest opcja wysyłki sprzętu do potestowania ... (czyli odpada jazda do Krakowa).
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
17-03-2010, 20:30
dzieki za rade tak postaram sie zrobic. Szczerze powiem ze po raz pierwszy slysze o takich praktykach. Ale to super jesli firmy potrafia tak zrobic.

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
17-03-2010, 21:05
Z Nautilus-a W-wa w ten sposób wypożyczałem własnie HEED-a ... Jeden z pracowników był w okolicy i przywiózł sprzęt. Tak samo nastąpił jego odbiór.

Wogóle to teraz tylko wypożyczanie i odsłuchy we własnym pomieszczeniu. W salonie podłaczą wszystko do kondycjonera, użyją najlepiej dopasowanych kabli, no i mają dostosowane pomieszczenie.

Nauilus, Audiosystem -> sami preferują taki sposób odsłuchu -> u klienta. Mniej później rozczarowań.
Ale zanim zaczniesz testować sprzęt może spróbuj inaczej ustawić kolumny. Odsuń je (na próbę) 1 m od tylnej sciany i min 50 cm od bocznych. Przy takim ustawieniu spróbuj je ustawić w trójkąt równoboczny (słuchacz, kolumny).

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
17-03-2010, 22:12
Prawy glosnik tak wlasnie stoi a lewy nie. mam troche nieszczesliwe ustawienie, takmusi byc.(na razie) ale staralem sie miec taki wlasnie trojkat. Mysle ze za soba te szyby sa nieszczesliwe. beda w niedlugo jakies zaslony etc to na pewno bedzie lepiej.

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
18-03-2010, 07:14
Mniejsza o trójkąt, przetestuj ustawienie 1 m od sciany tylnej i min 50 cm od bocznej. Szybami bym sie tak nie przejmowal jak czystoscią basu ...

Jeżeli to pomoze to masz bezkosztowe częsciowe rozwiązanie.

Jak jest to limitowane meblami, kominkiem, ... to ustaw na próbę w innym miejscu. Trochę dzwigania a może jednak warto
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
18-03-2010, 13:19
bedzie ciezko ale cos pokombinujemy. mam taki efekt ze jak wstane to slysze wiecej basu. (chcialbym zatrzymac te glosniczki bo wszyscy na Amerykanskich forach o nich sie wspaniale wypowiadali. oczywiscie chodzi mi o uzytkownikow, nie tylko recenzentow. dalem za nie 5 kzl. chociaz to pewnie daleko od jakiejs referencji. ale myslalem zee beda naprawde super. moze poprawienie akustyki i leprzy wzmacniacz i bedzie git. zobaczymy.oto pare zdjec:

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
18-03-2010, 22:01
Zanim zaczniesz ponosić koszta i przemeblowywać pokój (oraz wieszać zasłony) przenieś sprzęt w inne miejsce (dla TESTU). Ustaw tak jak mówiłem (1m od sciany tylnej) kolumny od siebie na 2.5 (między nimi pusto !!!), usiądz w odległosci 2, 2.5 od nich i posłuchaj. Jak będzie dobrze to wszystko jest kwestią ich ustawienia ...

Jak źle to kombinacja ze wzmacniaczem. W powyższej konfiguracji powiniennes mieć najmniej znieksztalcen.
Chodzi o to, zebys posłuchał zestawu a nie pokoju a dopiero potem kombinował.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
19-03-2010, 22:15
postaram sie to zrobic  chociaz widze problemy z  mozliwoscia przestawienia ich na stale. dzieki za rade i powiem co uslyszalem. Jesli przeslal bym ci zdjecie jak to obecnie wyglada w pokoju moglbys cos doradzic?

princip

  • 26 / 5173
  • Użytkownik
25-03-2010, 06:23
ogorek

posluchalem glosnikow. miales racje. chyb bede musial je zmienic (jesli je sprzedam) graja bardzo fajnie, ale na moje nieszczescie u kolegi posluchalem Triangle Quartet. Oj nie zapomnne tego dzwieku. Podrasowalem swoj system pozyczajac, lampowy przetwornik 16 bitowy do HK, bi-wirowalem kolumny, dalem wszedzie super kable, i rzeczywiscie dzwiek byl bardziej otwarty, szczegolnie na wokalach, obecny. ale to nie triangle, wiem ze to inna polka, ale teraz ten dzwiek mam w glowie i sie mecze. jesli mi sie uda ten sprzet sprzedac to mysle ze triangle znajda nowy dom a na razie moze kupilbym cos uzywanego typu Pionieer reference ze wzmacniacza i jakis uzywany CD? co myslisz ?