Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
29-12-2014, 20:54
Wbrew temu, co Koledzy napisali o Stax SRM-717, uważam ten model za bardzo dobre rozwiązanie właśnie dla SR-007. Jest to wzmacniacz gdzieś pośrodku, między modelem lampowym 007t / 007tII a obecnym tranzystorem 727II.

Rzeczywiście, w bezpośrednim porównaniu z Eurydyką trudno nie odnieść wrażenia innej sygnatury dźwięku. Przez kilka lat używałem 717-ki zdecydowanie częściej niż pozostałe wzmacniacze Staxa. Dorównywał holografią lampowym Staxom, a przy tym nie tracił typowych cech dobrego tranzystora. Dla basolubów zdecydowanie numer 1 w ofercie Staxa.

Jeśli aż tak źle Kolegom zagrał, warto by było sprawdzić parametry i dokonać regulacji. W przypadku problemów jak to zrobić, dajcie znać. Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Kienitza znajdzie się wiarygodne info serwisowe dla tej procedury.

;)

Dziękuję Wiktorze
Lepiej nie sposób tego ująć inna sygnatura tak ale nie gorzej :) dodam może trochę od siebie pierwszym wzmacniaczem był 007t znakomity do mk1 następny to T1 mod również dobry ale tak jak to Wiktor podkreślił basktóry zapodaje 717 jest super wzorcowy przynajmniej dla mnie.
Teraz gra sterowany z M DACa i spełnia rolę końcowego wzmacniacza i to kombo sprawia mi bardzo dużo radości kurcze ostatnio nadrabiam słuchanie i nawet nie mam czasu pisać tego mojego bloha hihi a magnetofony się niecierpliwią.
Do sedna ale krótko i na temat 717 z M DAC gra wspaniałym szerokim muzycznym spektrum  jest ten zestaw z Lambdami signature 1 mikro nowymi i 404 signature najlepszym zestaw jaki miałem.
A i żeby było jasno nie sprzedam go bo mam dwa gniazda pro z wysokim napięciem 450v i z żonką możemy raczyć się wspólnie dobrym brzmieniem :)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2014, 21:00 wysłana przez MAG »

Robeeert1

  • 722 / 5551
  • Ekspert
29-12-2014, 21:04
SRM-717 do bardzo dobry wzmacniacz, wystarczający do poprawnego napędzenia słuchawek Staxa,

Baele

  • 753 / 5137
  • Ekspert
29-12-2014, 21:07
Wbrew temu, co Koledzy napisali o Stax SRM-717, uważam ten model za bardzo dobre rozwiązanie właśnie dla SR-007. Jest to wzmacniacz gdzieś pośrodku, między modelem lampowym 007t / 007tII a obecnym tranzystorem 727II.

Rzeczywiście, w bezpośrednim porównaniu z Eurydyką trudno nie odnieść wrażenia innej sygnatury dźwięku. Przez kilka lat używałem 717-ki zdecydowanie częściej niż pozostałe wzmacniacze Staxa. Dorównywał holografią lampowym Staxom, a przy tym nie tracił typowych cech dobrego tranzystora. Dla basolubów zdecydowanie numer 1 w ofercie Staxa.

Jeśli aż tak źle Kolegom zagrał, warto by było sprawdzić parametry i dokonać regulacji. W przypadku problemów jak to zrobić, dajcie znać. Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Kienitza znajdzie się wiarygodne info serwisowe dla tej procedury.

;)

Dziękuję Wiktorze
Lepiej nie sposób tego ująć inna sygnatura tak ale nie gorzej :) dodam może trochę od siebie pierwszym wzmacniaczem był 007t znakomity do mk1 następny to T1 mod również dobry ale tak jak to Wiktor podkreślił basktóry zapodaje 717 jest super wzorcowy przynajmniej dla mnie.
Teraz gra sterowany z M DACa i spełnia rolę końcowego wzmacniacza i to kombo sprawia mi bardzo dużo radości kurcze ostatnio nadrabiam słuchanie i nawet nie mam czasu pisać tego mojego bloha hihi a magnetofony się niecierpliwią.
Do sedna ale krótko i na temat 717 z M DAC gra wspaniałym szerokim muzycznym spektrum  jest ten zestaw z Lambdami signature 1 mikro nowymi i 404 signature najlepszym zestaw jaki miałem.
A i żeby było jasno nie sprzedam go bo mam dwa gniazda pro z wysokim napięciem 450v i z żonką możemy raczyć się wspólnie dobrym brzmieniem :)

MAG,
jeśli masz gdzieś możliwość, to posłuchaj Eurydyki.
Będę mocno zdziwiony jeśli w dalszym ciągu będziesz preferował 717 ;-)

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
29-12-2014, 21:22
Wbrew temu, co Koledzy napisali o Stax SRM-717, uważam ten model za bardzo dobre rozwiązanie właśnie dla SR-007. Jest to wzmacniacz gdzieś pośrodku, między modelem lampowym 007t / 007tII a obecnym tranzystorem 727II.

Rzeczywiście, w bezpośrednim porównaniu z Eurydyką trudno nie odnieść wrażenia innej sygnatury dźwięku. Przez kilka lat używałem 717-ki zdecydowanie częściej niż pozostałe wzmacniacze Staxa. Dorównywał holografią lampowym Staxom, a przy tym nie tracił typowych cech dobrego tranzystora. Dla basolubów zdecydowanie numer 1 w ofercie Staxa.

Jeśli aż tak źle Kolegom zagrał, warto by było sprawdzić parametry i dokonać regulacji. W przypadku problemów jak to zrobić, dajcie znać. Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Kienitza znajdzie się wiarygodne info serwisowe dla tej procedury.

;)

Dziękuję Wiktorze
Lepiej nie sposób tego ująć inna sygnatura tak ale nie gorzej :) dodam może trochę od siebie pierwszym wzmacniaczem był 007t znakomity do mk1 następny to T1 mod również dobry ale tak jak to Wiktor podkreślił basktóry zapodaje 717 jest super wzorcowy przynajmniej dla mnie.
Teraz gra sterowany z M DACa i spełnia rolę końcowego wzmacniacza i to kombo sprawia mi bardzo dużo radości kurcze ostatnio nadrabiam słuchanie i nawet nie mam czasu pisać tego mojego bloha hihi a magnetofony się niecierpliwią.
Do sedna ale krótko i na temat 717 z M DAC gra wspaniałym szerokim muzycznym spektrum  jest ten zestaw z Lambdami signature 1 mikro nowymi i 404 signature najlepszym zestaw jaki miałem.
A i żeby było jasno nie sprzedam go bo mam dwa gniazda pro z wysokim napięciem 450v i z żonką możemy raczyć się wspólnie dobrym brzmieniem :)

MAG,
jeśli masz gdzieś możliwość, to posłuchaj Eurydyki.
Będę mocno zdziwiony jeśli w dalszym ciągu będziesz preferował 717 ;-)

Baele
Naprawdę nie muszę nic więcej słuchać to co teraz mi gra jest bardzo dobre i wystarczające dla moich potrzeb.
Oczywiście kiedyś może będzie okazja posłuchać to tak uczynię ale to co już słyszałem a była to najwyższa możliwa światowa półka sprawiła że przy obecnym moim zestawie czuję się spełniony jako hobbysta słuchawkowiec więcej mi do szczęścia nie trzeba.

Baele myślę że byłbyś zdziwiony z czego ja tak naprawdę słucham :)

Baele

  • 753 / 5137
  • Ekspert
29-12-2014, 21:23
Wbrew temu, co Koledzy napisali o Stax SRM-717, uważam ten model za bardzo dobre rozwiązanie właśnie dla SR-007. Jest to wzmacniacz gdzieś pośrodku, między modelem lampowym 007t / 007tII a obecnym tranzystorem 727II.

Rzeczywiście, w bezpośrednim porównaniu z Eurydyką trudno nie odnieść wrażenia innej sygnatury dźwięku. Przez kilka lat używałem 717-ki zdecydowanie częściej niż pozostałe wzmacniacze Staxa. Dorównywał holografią lampowym Staxom, a przy tym nie tracił typowych cech dobrego tranzystora. Dla basolubów zdecydowanie numer 1 w ofercie Staxa.

Jeśli aż tak źle Kolegom zagrał, warto by było sprawdzić parametry i dokonać regulacji. W przypadku problemów jak to zrobić, dajcie znać. Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Kienitza znajdzie się wiarygodne info serwisowe dla tej procedury.

;)

Dziękuję Wiktorze
Lepiej nie sposób tego ująć inna sygnatura tak ale nie gorzej :) dodam może trochę od siebie pierwszym wzmacniaczem był 007t znakomity do mk1 następny to T1 mod również dobry ale tak jak to Wiktor podkreślił basktóry zapodaje 717 jest super wzorcowy przynajmniej dla mnie.
Teraz gra sterowany z M DACa i spełnia rolę końcowego wzmacniacza i to kombo sprawia mi bardzo dużo radości kurcze ostatnio nadrabiam słuchanie i nawet nie mam czasu pisać tego mojego bloha hihi a magnetofony się niecierpliwią.
Do sedna ale krótko i na temat 717 z M DAC gra wspaniałym szerokim muzycznym spektrum  jest ten zestaw z Lambdami signature 1 mikro nowymi i 404 signature najlepszym zestaw jaki miałem.
A i żeby było jasno nie sprzedam go bo mam dwa gniazda pro z wysokim napięciem 450v i z żonką możemy raczyć się wspólnie dobrym brzmieniem :)

MAG,
jeśli masz gdzieś możliwość, to posłuchaj Eurydyki.
Będę mocno zdziwiony jeśli w dalszym ciągu będziesz preferował 717 ;-)

Baele
Naprawdę nie muszę nic więcej słuchać to co teraz mi gra jest bardzo dobre i wystarczające dla moich potrzeb.
Oczywiście kiedyś może będzie okazja posłuchać to tak uczynię ale to co już słyszałem a była to najwyższa możliwa światowa półka sprawiła że przy obecnym moim zestawie czuję się spełniony jako hobbysta słuchawkowiec więcej mi do szczęścia nie trzeba.

Baele myślę że byłbyś zdziwiony z czego ja tak naprawdę słucham :)

No i tak trzymaj! :-)

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
29-12-2014, 22:44
Koledzy cieszcie się z tego co macie.

Rzeczy w tym słuchawki nawet te najdroższe są dla ludzi czyli nas i nam mają służyć.

Posiadając nawet najlepszy zestaw słuchawkowy świata nie czyni z nas lepszego człowieka.
W tym naszym posiadaniu tkwi cały problem ;)

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
30-12-2014, 13:20
Dzisiaj chciałbym opisać brzmienie zestawu :

Pioneer PD-95 jako transport.
Audiolab M-DAC jako Pre i Dac.
Stax SRM-717 jako wzmacniacz mocy

Stax SR-404 w roli głównej.




Dobrze się stało że mam dwie pary z różnego okresu produkcji nowiutkie nie tknięte przez ciekawskie łapy upgrade-rów więc mogę napisać z czystym sumieniem że 404ki są wyjątkowe!
Może dla niektórych użytkowników jakość Daca jest mniej ważna dla mnie nie było to kiedyś tak istotne aczkolwiek chciałem spróbować czegoś lepszego i tak pod moją strzechę zawitał Audiolab M-DAC i bardzo dobrze że tak się stało po kilku tygodniach użytkowania Bursona zachciało mi się wygody pilot itd więc zamieniłem Bursona na M DACa.
Muszę przyznać że Bursona z dynamikami grał dobrze ale trzaski które powodował przy przełączaniu źródła nie dawały mi spokoju tak jakoś dziwnie przy przełączaniu źródła i poogłaszaniu a sprawdziłem dwie sztuki i było tak samo.




Właśnie teraz podczas pisania słucha na tym zestawie moja żona i potwierdza bez jakichkolwiek sugestii że gra to bardzo czysto, dynamicznie i z rewelacyjnym basem tak to jest ten mały uśmiech który pojawił się podczas odkrycia że tak mogą zagrać słuchawki.Myślę że zasługa jest spora tego całego zestawu po prostu się to zgrało.

Kiedyś przy graniu na zestawie 007t i 007 mk 1 byłem urzeczony ale o dziwo moje 404ki nie chciały z 007t współpracować tak jak bym tego oczekiwał dopiero T1 mod napędził je lepiej.
Teraz uważam że ten zestaw 717 M DAC i 404 jest najbardziej dopasowanym zestawem jako całość:)
Oczywiście jest to moje doświadczenie i moje zdanie na temat ww zestawu.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w przyszłym 2015 roku;)
« Ostatnia zmiana: 30-12-2014, 13:22 wysłana przez MAG »

Synthax

  • 2323 / 4135
  • Ekspert
30-12-2014, 14:16
Tak skromnie i marketingowo to opisałeś ; )

"gra to bardzo czysto, dynamicznie i z rewelacyjnym basem"

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
30-12-2014, 14:29
Tak skromnie i marketingowo to opisałeś ; )

"gra to bardzo czysto, dynamicznie i z rewelacyjnym basem"

No nie zamierzałem przesadzać potem zostanę posądzony o nieczyste intencje ;)

Tak z doskoku od 3 godzin słucham i dodam do tego niesamowita kontrola, impakt wzór heh ;)

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
01-01-2015, 17:39
Życzę wszystkim elektrostatycznym w tym nowym roku 2015 przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.
Jak najwięcej czasu spędzonego z naszym hobby.

Ja dzisiaj słucham sobie listy przebojów na Staxach.

Ged

  • 1716 / 5918
  • Ekspert
01-01-2015, 17:58
A ja dzisiaj testuję przedwzmacniacz Accustic Arts Pre II MK II. Przestawiłem wzmak 717 aby pracował jako końcówka mocy. Słucham na dziewiątkach bo na kolumnach są małe różnice. Pre daje trochę poprawy, ale bez szaleństw :)
Wszystkim kolegom życzę dużo dobrej muzyki, tyle sprzętu ile sobie życzą i pogody ducha.

wiktor

  • 2503 / 5916
  • Moderator Działu Słuchawki
03-01-2015, 23:41
Wszelkiej pomyślności w 2015 roku! Bądźmy wyrozumiali i pomagajmy sobie. Życzę Wam i sobie wielu słuchawkowych spotkań. To naprawdę fajna sprawa, taszczyć te graty, wymieniać poglądy i spotykać niezwykłych ludzi. Takich z prawdziwą pasją. Dobrze tak wyskoczyć z tych niewiele mówiących nicków do reala i poznać się osobiście.

W oczekiwaniu na nowe wpisy, recenzje, etc., proponuję małą podróż w czasie. Trochę archiwalnych zdjęć z epoki pierwszego Staxa. Mówiliśmy już o tym, że firma Stax, zanim została kupiona w 2011 roku przez chińskiego Edifier, ogłosiła upadłość w roku 1995. Na bazie starej firmy powołana została spółka pracownicza.

Znalazłem interesujące zdjęcia z pierwszego okresu Staxa. Nie ma sensu zakładać specjalnego tematu, zatem umieszczę trochę tego w naszym wątku. Warto poznać jak rodziły się dzisiejsze elektrostaty.

wiktor

  • 2503 / 5916
  • Moderator Działu Słuchawki
03-01-2015, 23:44
Poniżej zdjęcia siedziby Stax do 1982 roku.

wiktor

  • 2503 / 5916
  • Moderator Działu Słuchawki
03-01-2015, 23:49
Kolejna zdjęcia to fabryka, do której przeniesiono produkcję po 1982 roku.

wiktor

  • 2503 / 5916
  • Moderator Działu Słuchawki
03-01-2015, 23:55
Trudno to nazwać laboratorium, jednak tak to nazywali. Na drugim zdjęciu komora do składania driverów. Klejenie membran odbywało się w szkodliwych dla zdrowia warunkach. Z tej przyczyny ta zamknięta przestrzeń.