Audiohobby.pl

Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.

lancaster

  • Gość
18-01-2014, 07:51
Temat jest prosty. W cenie sklepowej + 1000zl w zyciu by go nie sprzedal, a przy odpowiedniej cenie przynajmniej ktos sie zainteresuje. Naprawde nie mam pretensji ze wzgledow j.w.
W zasadzie to nawet powodzenia w sprzedazy zycze calkiem szczerze.

lancaster

  • Gość
18-01-2014, 08:26
eeee, no przejrzalem ogloszenie :
"Podana cena jest sporo niższa niż same części użyte do jej budowy. "


Obudowa 4500zl http://allegro.pl/origenae-s21t-atx-htpc-z-ekranem-dotykowym-12-1-i3876884809.html
Karta AES EBU (poprawcie mnie jesli nie o taka chodzi) - znalazlem w cenach od 700zl po przecenie z 1500 do 3500zl liczmy 3500.
2 szt dysku 2T to jakies 700-800zl
Windows serwer pewnie kosztuje 3000
Do tego bebechy kompa w stylu karta ze zisntegrowana grafika itp pewnie z 1000zl.

Koszty faktycznie sa w okolicach ceny sprzedazy, wiec bez jaj ze ktos na tym robi jakiej kokosy. Uwazam ze cena jest OK.
Pytanie tyllko jak to gra w porownaniu z kompem, bo do tego sluzy.



A.H.

  • Gość
18-01-2014, 09:21
Za te pieniądze (20 kzł) można mieć 6-7 komputerów, które nie zagrają gorzej od tego cudaka. Przecież w środku jest zwykły komp na Windows.
Po jakiego diabła siedzi tam Windows Serwer? Cała firma będzie słuchać muzyki w układzie klient-serwer? Co takiego jest potrzebne do tak niewymagającego procesu dla komputera jak granie zwykłych plików muzycznych?

gutekbull

  • 498 / 5850
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2014, 09:28
"Po optymalizacji, czarach marach itp spodziewam się może z 10% różnicy."

Za dużo ,dużo mniejszą różnicę audiofile są gotowi wydawać grube tysiące ,patrz sieciówki, kable po 6-10 000zl i więcej,
a ja proponuje pół godziny zabawy z nowym systemem i gwarantuję większą różnicę jak te 10% !

A.H.

  • Gość
18-01-2014, 09:36
Jeżeli to mają być bezkosztowe zmiany, które dodatkowo są  bezpieczne dla innych zadań do których zwykle używa się komputera to OK ale kiedy czytam o gigantycznych zmianach i zasilaczach audiofilskich do kompa to macki mi opadają.

gutekbull

  • 498 / 5850
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2014, 09:52
A.H =>
Patrz tytułowy wpis tam jest mowa o małej zabawie z systemem - programem Windows 7 pro (lub Windows 8).
Chodzi tylko o software.
Ważne , chodzi o nowy postawiony system przez siebie samego bo kupując laptopa dostajemy go z tzw. całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli jest tam zainstalowanych więcej programów niż ja mam na swoim po roku używania.
Do muzyki i tylko do muzyki używam małego komputera ASRock 100HT, nie ma na nim nawet przeglądarki czy antywirusa itp.
Zresztą prawie wszystko opisałem wyżej.

lancaster

  • Gość
18-01-2014, 09:52
A.H, jeszcze raz :-) Sama obudowa kosztuje 4200zl + karta AES EBU kolejne 3000zł. Dyski 700-800zl.
Pewnie ze mozna kupic za te pieniadze kilka PC-etow ale jesli maja byc tak wyposazone to NIE MOZNA. Mozna kupic jeden.

Mnie ten windows serwer specjalnie nie robi roznicy. Za to sensem sdmusa mialo byc uzycie kart ssd czy jakos tak, bo dyski mialy degradowac dxwiek ? Poprawcie mnie jesli sie myle, bo jesli tak to te 2 x 2 T sa powaznym downgradem ;-)
Jesli cos mi sie pozajacowalo prosze o sprostowanie.

PS. Gutek, wezme sie, wezme, ostatnio DL 165 x 6 lecialem, +15kg od ostatniej rozmowy. Trzeba sie skupic na powaznych rzeczach a nie jakichs PC-drobiazgach ;-)

Kraft

  • 448 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2014, 10:39
>> sebna, 2014-01-17 21:16:05
>> Ty właśnie udowodniłeś, że bitperfect bitperfectowi nierówny

A mnie się wydawało, że Ogórek zwiększył bufor (do czego namawia twórca wtyczki w razie problemów) by uzyskać bitperfect, a nie _poprawiać_ bitperfect.

gutekbull

  • 498 / 5850
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2014, 11:16
lancaster=>
Nie chcę cię załamywać ,ale ja od 150 zaczynam ;-)
Także faktycznie musisz się sprężyć ;-)
A tak poważnie to bardzo ładny wynik , ja się tym zajmuję - jeszcze trochę i będzie 40 lat, także mam trochę doświadczenia.

Co do reszty nie masz racji no ,ale cóż nic na siłę ;-)

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
18-01-2014, 11:17
>> Kraft, 2014-01-18 10:39:48
>> sebna, 2014-01-17 21:16:05
>> Ty właśnie udowodniłeś, że bitperfect bitperfectowi nierówny

A mnie się wydawało, że Ogórek zwiększył bufor (do czego namawia twórca wtyczki w razie problemów) by uzyskać bitperfect, a nie _poprawiać_ bitperfect.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dokładnie taki był azamysl mojego postu.
Zaniemówiłem jak można róznie interpretować proste stwierdzenie.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Kraft

  • 448 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2014, 11:59
I jeszcze ta aura wszechobecnego jittera, a nawet, jak widzę w podlinkowanym wcześniej tekście - pocket jittera (można pobrudzić spodnie ze śmiechu). Czy ktoś ogarnięty mógłby mi powiedzieć o co chodzi, jeśli standard USB 2.0 już tylko w trybie half duplex zapewnia przepustowość 6-krotnie większą niż prędkość odczytu blu raya, nie mówiąc o CD, a obciążenia współczesnego procesora odtwarzaniem plików audio jest tak niskie, że ciężko je zmierzyć? Dlaczego panowie z jplay, mqn i wacek wie czego jeszcze chcą, na dodatek programowo, zmniejszać "jitter" w transporcie danych między interfejsem nadawczym PC i odbiorczym w DAC-u, jeśli ostatnim zadaniem jakie te interfejsy mają na celu jest timing próbek dźwiękowych i żaden z nich nie ma wpływu na słyszalny, wpływający na jakość dźwięku jitter? Czy ktoś tym panom wytłumaczył, że jitter wpływający na falę dźwiękową powstaje nie przy przejściu danych z jednego interfejsu na drugi, ale przy samej konwersji D/A, albo przy miksowaniu dźwięku z wielu źródeł różniących się zegarami, i że można go bezproblemowo mierzyć (nieregularny przez poziom szumów, a regularny przez poziom zniekształceń intermodulacyjnych)? I zanim Corvus poleci pakować gdzie się da zegary TCXO ktoś mu delikatnie zaznaczy, że najbardziej dziadowski kwarc oscyluje na częstotliwości 128-krotnie większej niż standardowy plik Audio CD?

Tak sobie marudzę ;)

Kraft

  • 448 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
18-01-2014, 12:21
Reasumując - mogę tu i teraz dokonać zakładu, że gdy audiofil przyniesie najbardziej wypasiony, jubilerski napęd CD, a ja wyciągnę z piwnicy kompa z lat 90-tych na pierwszym pentiumie, załaduję go bloatware\'m ze współczesnych laptopów, a i tak w ostatecznym rozrachunku mój rupieć zdewastuje tego cedeka w roli transportu :)

MAG

  • 2393 / 5887
  • Ekspert
18-01-2014, 12:57
>> Kraft, 2014-01-18 12:21:20
Reasumując - mogę tu i teraz dokonać zakładu, że gdy audiofil przyniesie najbardziej wypasiony, jubilerski napęd CD, a ja wyciągnę z piwnicy kompa z lat 90-tych na pierwszym pentiumie, załaduję go bloatware\'m ze współczesnych laptopów, a i tak w ostatecznym rozrachunku mój rupieć zdewastuje tego cedeka w roli transportu :)

Kiedyś byłem obecny przy takich doświadczeniach i jakoś obóz komputerowy wypadł bardzo blado , poza tym komputer to komputer a sprzęt grający produkowany jest po to by grać ale niektórzy próbują widzieć w komputerach coś więcej , rozumiem może z braku miejsca może z innych powodów.
Ta dzisiejsza mikroskopijność produktów z czego wynika jak myślicie ?







  • Gość
18-01-2014, 14:01
Audio Reserch CD9 vs zwykły blaszak jako transport. Co wygra? :p

  • Gość
18-01-2014, 14:08
Panie Kraft, musisz Pan swoje tezy przedstawić Panu Wiktorowi który na co dzień udziela się w elektrostatach, tylko polecam na PW, bo może wyjść kupa śmiechu jak Pan napisze to ogólnym forum. Zamiast topowego Accuphase Wiktora, mógłby Pan zalecić swojego piwnicznego blaszaka jako transport dla jego systemu. :)

A teraz Pan MAG wykłada się właśnie ze śmiechu przed ekranem monitora :) Zgadłem czy nie? :p