Audiohobby.pl

Audio => Audio z PC => Wątek zaczęty przez: gutekbull w 01-01-2014, 21:23

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 01-01-2014, 21:23
Komputer mój jest przeznaczony tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki z dysku twardego !
To co tutaj podam ,pozwala na małą konfigurację komputera pod względem mobilności i audio.
Zapewne można lepiej czekam na poprawki i modyfikacje uznajmy to za punkt wyjścia ;-)

Instalujemy Windows 7 pro. plus większość niezbędnych poprawek.
Po instalacji ,instaluję dwa programy do konserwacji ; Odkurzacz i CCleaner ,darmowe do ściągnięcia z netu.
Ponieważ nie instaluje programu antywirusowego, a serwer ma połączenie z netem (sterowanie Androidem) polecam zainstalować Malwarebytes Anti-Malware i od czasu do czasu przeskanować ,przy instalacji odhaczamy wersję komercyjną.
Po instalacji Windowsa 7 pro.;

1. Najeżdżamy myszką na - komputer- Prawy klawisz myszki - właściwości-po lewej stronie -zaawansowane ustawienia - Zdalny i odhaczamy - Zezwalaj na połączenie Pomocy zdalnej z tym komputerem.

2. Obok - Ochrona komputera -konfiguruj - Wyłącz ochronę systemu.

3. Zakładka - Zaawansowane - od góry Ustawienia - Efekty wizualne - i zaznaczamy -dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności

4. Obok Efektów wizualnych - zakładka Zaawansowane - zaznaczamy Usługi działające w tle

5. W tej samej zakładce -Pamięć wirtualna -klikamy na Zmień i zaznaczamy -Bez pliku stronicowania i Ustaw i restart systemu. ( zakładam,ze mamy 3-4GB RAMu !)

6. Najeżdżamy myszką na - komputer- Prawy klawisz myszki - właściwości-po lewej stronie -zaawansowane ustawienia - zakładka Zaawansowane i na samym dole ustawienia - odhaczamy -Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych i Czas wyświetlania w razie potrzeby opcji odzyskiwania
Na dole - zapisywanie informacji o debugowaniu - ma być-  brak

7. Start - Panel sterowania - Programy i Funkcje - po lewej stronie u góry - Włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows ,klikamy to i cierpliwie czekamy - ja mam tu odhaczone praktycznie wszystko poza Microsoft .NET framework 3.5.1 zatwierdzamy i czekamy ,aż system wprowadzi zmiany.

8. Najeżdżamy myszką na - komputer- Prawy klawisz myszki- Zarządzaj - po lewej stronie - Zarządzanie dyskami -
Najeżdżamy myszką na dysk C -prawy klawisz - właściwości i na dole ma być wszystko (2) - odhaczone i Zastosuj i czekamy...Ignoruj wszystkie itd. To samo czynimy z każdym dyskiem jaki mamy.
Wyłączamy indeksowanie.

9. Najeżdżamy myszką na - komputer- Prawy klawisz myszki- Zarządzaj - po lewej stronie - Zarządzanie dyskami -
Najeżdżamy myszką na dysk C -prawy klawisz - właściwości - Narzędzia - Defragmentuj - Włącz harmonogram - i odhaczamy zakładkę - Uruchom zgodnie z harmonogramem (zalecane)
Wyłączamy defragmentację.

10. Najeżdżamy myszką na - komputer- Prawy klawisz myszki- Zarządzaj - po lewej stronie rozwijamy - Usługi i aplikacje - klikamy na Usługi - tutaj możemy trochę powyłączać- ja podtrzymuje większość usług sieciowych bo są mi potrzebne ,mam dość rozbudowaną sieć w domu.
Możemy wyłączyć - Defragmentację ,Windows Search, Usługa obsługi Bluetooth, Rejestr Zdalny,Routing i dostęp zdalny, Serwer, Telefonia, kompozycje, Bufor wydruku, Usługa pulpitu zdalnego, Usługa szyfrowania, - Centrum zabezpieczeń, Zapora systemu Windows, Windows Defender, Windows Update, Telefonia, WebClient itp.
Tutaj są spore możliwości ,ale radzę to robić w oparciu o net i raczej metodą prób i błędów, niż na hura.
Niektórych usług nie można wyłączać w ogóle bo komputer nie wstanie ;-) !!!

11. Start- Panel sterowania - Opcje zasilania - ja mam tutaj zaznaczone - zrównoważony- moim zdaniem procek i3 radzi sobie z flacami i biblioteką muzyczną bez najmniejszego problemu ,ale można ustawić na Wysoką wydajność.
Obok wybranego planu klikamy na - Zmień ustawienia planu- i na Zmień zaawansowane ustawienia zasilania - Zarządzanie energią procesora - zasady chłodzenia systemu - i tu dajemy wszędzie pasywne- system zamiast gonić wiatrak będzie obniżał taktowanie procka ;-) Najlepiej jakby system był chłodzony pasywnie (Shuttle XS36V - mam takowy i trudno taniej)
Jeśli mamy laptopa można tutaj wymusić inne zachowania np. dla klapy - wznawianie bez logowania itp.
zatwierdzamy wszystko i restart.

12.Start - odnajdujemy uruchom - wpisujemy (regedit)- HKEY LOCAL MACHINE - SYSTEM - CurrentControlSet - Control-
po prawej stronie mamy - WaitToKillServiceTimeout - klikamy dwa razy na ten wpis i wpisujemy np. 3000 co daje nam 3 sekundy - tym samym skracamy czas zamknięcia systemu ;-)

13.Wyłączamy UAC - Kontrola Konta Użytkownik- Start - Panel Sterowania - Konta użytkowników - Zmień Ustawienia Funkcji Kontrola konta użytkownika - zjeżdżamy suwakiem na dół - Nie Powiadamiaj Nigdy - OK

14. Wyłączamy nieużywane urządzenia ,im więcej tym lepiej, ale z rozwagą - komputer - zarządzaj - Menadżer urządzeń - tutaj najeżdżając na niepotrzebne urządzenie możemy wybrać Wyłącz.Radzę wyłączyć wszystkie karty dźwiękowe poza widzianym DACiem czy konwerterem - nie będzie konfliktów - problemów, można też wyłączyć kartę graficzną ,wi fi , kamerę , CD-ROM, Bluetooth itp.

15. Ściągam bardzo dobry program Ashampoo Core Tuner ze strony np.

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Core-Tuner,Program,Windows,27724.html
Po prawej stronie klikamy na linki bezpośrednie i tam mamy nasz program ;-)
Nie jest darmowy ,ale kosztuje jakieś grosze w porównaniu do pewnego ogólnie znanego na forum programu to są grosze ;-)
Teraz instalujemy i uwaga, "Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji."
Po instalacji klikamy w programie na Ustawienia - Główne - i odhaczamy wszystko, poza pierwszym - czyli pozwalamy programowi na start razem z systemem !
Wciskamy w tej samej zakładce - konfiguruj i odznaczamy wszystko.

Klikamy na Procesy - i tutaj wszystko co się da ustawiamy na - NISKI i na procek 2,3,4
Program który używamy do odtwarzania muzyki np. Foobar czy J.River ustawiamy, -przydzielamy mu -  Priorytet BIEŻĄCY i procek nr. 1  !!!!

16. Instalujemy Foobara (najtaniej) dogrywamy wtyczki Kernel Streaming Output, WASAPI output czy ASIO support no koniecznie RAM-Disk
W zakładce Library - Configure -Output - Device podajemy w moim przypadku - Kernel Streaming, poniżej Output format - 24-bit.
DSP Manager - pusto.
Playback - ReplayGain -Source mode - none.
Playback - ReplayGain - processing - none.
Media Librrary - Add - podajemy miejsce gdzie mamy foldery z muzą.
Mając płytę w foobarze zakreślam oznaczam go na niebiesko - klikam myszką prawy klawisz - Utilites -Send to RAM-Disk -potem na dowolny kawałek i - Play ;-)
Mamy odczyt z RAMu.

Ale wolę J.Rivera ;-)

Całkiem nieźle to gra, używam konwertera Berkeley Audio Design Alpha USB wcześniej Stello, DACow mam kilka ( Lampizator, Asus Xonar One, Satch ), a reszta to już wedle woli.
Serwer jest postawiony na ASRock Core 100HT-BD z prockiem i3 i 4GB RAMu.
Proszę o uwagi poprawki , jak czegoś zapomniałem, a sobie przypomnę to dopiszę.

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: domzz w 01-01-2014, 23:56
Polecam również program Process Lasso do ustawiania priorytetów I/O, rdzeni procesora, pamięci itp.
To co napisałeś to są podstawy, jest wiele ustawień w rejestrach dotyczących audio (Win7+). Poza tym świetna robota. Mam nadzieję, że będziesz kontynuował, bo przyda się to zebrane w jednym miejscu.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 02-01-2014, 08:18
Zapomniałem dodać . Na końcu jak mamy wszystko zrobione i bez błędów.
Najlepiej program Acronis i robimy nim obraz dysku.
Uważam ten program za genialny i niezbędny !
Trzy dni temu  odtworzyłem nim system i mam znowu nowy i jakież było moje zdziwienie jak dźwięk poprawił mi się o klasę. Wniosek mimo ,ze system służy tylko do muzy i tylko w tym celu jest odpalany i są programy czyszczące to mimo wszystko......
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 02-01-2014, 14:00
Przed wykonywaniem jakichkolwiek tweaków wypadało by przetestować MQNa czy jplaya bo inaczej po prostu zaczyna się od złego końca i marnuje się czas.

MQN to obecnie bez dwóch zdań najlepszy player z obu platform PC i Apple (na linuxie jeszcze wszystkiego nie przetestowałem). Co więcej jest darmowy oraz nie wymagający dedykowanego audio-pc do rozwinięcia skrzydeł jak to np jest z płatnym jplayem.

Z innych Twoich postów wyczytałem, że MQN (pomimo, że go nie przetestowałeś) nie odpowiada Ci ze względu na braki w interfejsie.

Tak MQN ma ograniczenia co do funkcjonalności ale Jplay w hibernacji pozwala na zbliżoną jakość dźwięku do MQNa a daje się kontrolować za pomocą np. telefonu komórkowego, tak jak lubisz, czy to za pomocą foobara czy jrivera z czym tam Ci wygodniej współpracować (osobiście używałem z foobarem także tutaj mogę służyć radą gdybyś chciał po eksperymentować). Jplay to oczywiście 100e.

Fajnie, że taki wątek powstał i że chciało Ci się opisać swoje tweaki systemowe ale prawda jest taka, że jeżeli ktoś zadaje sobie trud kupienia / zbudowania dedykowanego Aduio-PC to powinien raczej patrzeć na Windows 8, 8.1 albo 2012 Server R1 albo R2.

Powody są takie, pomijając już domniemaną wyższą jakość silników audio na tych systemach i po prostu lepsze brzmienie prosto z pudełka, to przede wszystkim chodzi o dostępność gotowych skryptów (także darmowych), które są rozwijane na bieżąco i wykonują kilkadziesiąt razy więcej poprawek systemowych i to automatycznie za jednym kliknięciem w stosunku do tego co Ty proponujesz do wykonania manualnego (skrypt CADa, AudioPhil Optimzier, tweaki JC).

Niestety ale windows 7 to obecnie ślepa uliczka i nie ma co na niego marnować czasu jeżeli się decydujemy na dedykowany Audio-PC na systemie Microsoftu.

Który level i generacje masz lampiego?

Kilka linków dla zainteresowanych:
http://www.computeraudiodesign.com/computer-setup/
http://jplay.eu/forum/computer-audio/release-of-new-windows-server-2012-audiophile-core-edition-this-weekend/
http://ppastudio.blogspot.ie

I wreszcie obecnie mekka i bleeding edge computer audio na świecie:
http://www.tirnahifi.org/forum/viewforum.php?f=15

Niepozorne irlandzkie forum ale jest ono domem dla najbardziej obecnie rozwojowych na świecie, projektów na platformę PC (w tym domowy wątek MQNa, Lektplayera, JC tweaktów i hardcorowych grzebaczy w sprzętowej stronie tematu).

Pozdrawiam
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 02-01-2014, 15:17
Windows 8 leży u mnie w szufladzie bo jeśli chodzi o dźwięk to nie pokazał wiele więcej niż Windows 7.
Gdzieś mam kopie zrobiona Acronisem gotowego systemu Windows 8, - porównywałem oba systemy.
Momentami miałem wrażenie, że może ciut lepiej ..
W ogóle nie podoba mi się 8 , -zmierza w bardzo komercyjnym kierunku, no cóż taka jest przyszłość i kto wie czy nie przyjdzie się przenieść na Linuksa ? ;-(

To co opisałem to w większości zwykła optymalizacja Systemu Windows i nie ma większego go znaczenia czy to 7 czy 8.
W ogóle każdy system po postawieniu powinien przejść jakąś optymalizację pod własnym kontem.
Ileż to razy kupowałem laptopa i się okazywało ,ze był wolniejszy od starego ,kilkuletniego.
Tak już jest ,że sprzedają z całym "dobrodziejstwem inwentarza", wtedy należy zrobić format, podzielić dyski i postawić system
W zasadzie interesował mnie tylko nr. Windowsa, a reszta w powietrze ... ;-)
Tak się składa ,ze audio nie ma prawa na takim fabrycznym ,-przepełnionym systemie dobrze wypaść.
Ja proponuję optymizację wykonaną samemu, bez wydawania kasy ,mało tego,- sprawdziłem to i gra to doskonale !
Nie można być leniwym ;-) Trochę inwencji ,a jaka radocha jak coś wyjdzie.
Liczę tez na wpisy- poprawki, czy dalsze usprawnienia i może to być Windows 8 -to nie ma znaczenia, proszę sprawdzić ,większość tego co podałem tyczy się 8.
Bawiłem się Jplayem i Fidelizer i nie usłyszałem nic więcej jak ze swojej konfiguracji plus program z priorytetami.
Nie wyobrażam też sobie audiofila ,który nie ma dostępu z poziomu tableta czy komórki do całej swojej biblioteki muzycznej, - możliwość przeskakiwania pomiędzy płytami itd.
Co do jednego będę się upierał optymalizacja systemu to zupełna podstawa do dalszej zabawy !

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 02-01-2014, 15:28
Ja zrezygnowałem z 8 i siedzę na 7 w pracy i na "lapku", w domu dalej męczę ... Vistę ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: folab w 11-01-2014, 13:50
A nie można ominąć tego wszystkiego kupując odtwarzacz sieciowy i podłączyć do tego dysk po USB ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: folab w 11-01-2014, 13:51
Czy taki odtwarzacz nie będzie lepszej jakości napędem ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: domzz w 11-01-2014, 22:08
>> folab, 2014-01-11 13:51:15
Czy taki odtwarzacz nie będzie lepszej jakości napędem ?

Będzie na 100%, ale coś za coś :) Na przykład:
http://nadelectronics.com/products/masters-series/M50-Digital-Music-Player
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 12-01-2014, 17:14
Z tym na 100% to bym się tak nie spieszył. Nad 50 jest komputerem klasy PC z linuxem na pokładzie z tego co się orientuje. Jako taki niekoniecznie musi zagrać lepiej od PC z trzema zasilaczami liniowymi bo jego sekcja zasilania nie jest aż tak rozwinięta.

Mam nadzieje mieć na testy tego NADa za jakiś czas i porównamy go do maksymalnie stuningowanego audio-pc od strony HW i SW.

Wiem, że Gordon (twórca MQN) twierdzi, że NAD jest na porównywalnym / nieco lepszym poziomie niż MQN będzie na ten moment jego rozwoju w stanie osiągnąć (i być może kiedykolwiek bo jego koncept napotkał ścianę jak sam twierdzi, której może mu się nie udać ominąć).

Ale nie zapominajmy, że Gordon nie ma stuningowanego PC od strony HW... więc na dwoje babka wróżyła.

Do tego dochodzi bardzo ciekawy wynik testów, który mi wyszedł kilka dni temu zupełnie przypadkiem. Mam w tym momencie w domu a w zasadzie miałem bo wczoraj oddałem część sprzętu kilka par głośników (Zingali, Quady, Eist) i kilka wzmacniaczy, przedwzmacniaczy i różnego rodzaju kabli. Do tego 3 PC w różnym stopniu zaawansowania tuningu od mocnego PC z MQN po maks stunignowan PC na 3 zasilaczach liniowych Tony Pardo i z całym asortymentem części od PPA i windowsem 2012 r2 działającym z karty pamięci w trybie linii komend.

Jeden ze wzmacniaczy powodował ground loopa i na wysoko skutecznych Zingali (95) można było posłuchać wszystkiego co się dzieje w PC podczas odtwarzania muzyki (w postaci elektrycznych zakłóceń oddających elektryczną aktywność poszczególnych komponentów i związane z nimi zakłócenia).

Okazało się, że wyraźnie było słychać ograniczenie, które napotkał Gordon i które leży u podstaw pracy MQN i jego designu. Ograniczeniem jest to, że nie może on przy WASAPi zmusić muzyki do bycia odtwarzanej bez angażowania CPU (to tak w skrócie) a co jest przewagą NADa który stramuje prosto z pamięci bez niepotrzebnego przepuszczania strumienia audio przez procesor układu.

Co natomiast było zaskoczeniem to, że w przypadku jplaya i hibernacji pracującego CPU (w postaci zakłóceń prze Groundloopa i wysokoskuteczne Zingali) nie było słychać wcale. Tak jak by jplay robił to co NAD a przynajmniej używał CPU w 99% mniej niż MQN bo po prostu nie było w ogóle słychać zakłóceń wynikających z aktywowania i pracy CPU jak w przypadku MQN.

Zaznaczam, że to wszystko o czym pisze dotyczy szczególnej sytuacji, błędu całego toru audio a nie normalnej pracy podczas, której żadnych zakłóceń nie słychać oczywiście. Jednocześnie MQN moim zdaniem daje o wiele lepszy dźwięk niż jplay co nie zmienia faktu, że inne rozwiązania zastosowane przez programistów jplaya mogą być bardziej perspektywiczne co oczywiście nie znaczy, że ostatecznie dadzą lepsze efekty przez lepsze ich spożytkowanie... co na razie ma miejsce bo moim zdaniem nie dają całościowo lepszych efektów.

Ot taka mała anegdotka.  

Pozdrawiam
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 12-01-2014, 17:24
Mam Squeezeboxa Toucha z modyfikowanym softem ,czyli po USB wychodzę z dźwiękiem na konwerter USB BADA.
Czyta gęste formaty 24/192.
I gra to wyśmienicie, ale z tego urządzenia Asrock-core-100ht-bd mam minimalnie lepszy dźwięk  :
http://www.trustedreviews.com/asrock-core-100ht-bd_Desktop-PC_review
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 12-01-2014, 17:30
Można też tak:

http://www.mains-cables-r-us.co.uk/siteuploads/Serverreview.pdf

http://www.mains-cables-r-us.co.uk/music-servers/520-the-mcru-music-server.html#

Czy to Linux, czy Winda to ja bym użył coś z pasywnym chłodzeniem, dysk SSD, żadnego wiatraka, żadnego napędu, tylko USB i karta LAN. Ktoś chce WiFi -> zewnętrzny box lub podłącza do rutera
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 12-01-2014, 17:42
Kupiłem Shuttle XS36V :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2331730.html
Jest pasywnie chłodzony ,ale procek słaby z biblioteką audio wolniej pracuje jak wyżej wspomniany ASRock.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 12-01-2014, 17:44
ogorek => moja propozycja jest za grosze ,ale twoja bardzo audiofilska ;-) tylko czy jest sens ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 12-01-2014, 17:53
To nie jest propozycja - to przykład. Generalnie box z radiatorami lub bez, zero wiatraków, bez dysku, bez diód, bez dziury na CD/DVD, bez napędu. Mini płyta gł. z jakims nowym energooszczędnym i3, dobry zasilacz.

Nie wiem ile by wyszło gdzyby zrobić samemu np. na takiej płycie:

http://www.asus.com/Motherboards/P8H77I/

Lub czyms tańszym. Do tego obudowa, zasilacz, dysk SSD ...

Tutaj gotowiec (ciekawe ile by wyszedła jakby samemu zrobic):
http://www.tx-team.de/index.php?cPath=2&MODsid=45f8fdfe4e78ccd5c27fb3a869d29771

A ja mam taki gotowiec:
http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=34

tylko wcześniejszą wersję z grubszego ALU i radiatory

Generalnie są gotowe kompnenty, zasilacz zewnętrzny - i wio
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: daru w 13-01-2014, 01:09

>> ogorek
http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=34

Ile dałeś w sumie za to cacko i jak to zakupić
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 13-01-2014, 11:02
>> daru, 2014-01-13 01:09:42

Opisałem wszystko prawie rok temu tutaj:

http://audiohobby.pl/topic/12/7484/1

Od roku nie zagładałem na tę stronę. Klikasz, wybierasz konfigurację, do koszyka, płacisz payPalem - tak jak wszędzie

Miałem nadzieję, że to staniało (ja płacilem 510 EUR). Ale jakoś widze drożej :O

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 13-01-2014, 11:13

http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=16

Ten Mikro PC z i3 i dyskiem 60 GB wychodzi 500 EUR

500,04 EUR
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Shipping time: 4-7 working days

Kiedyś oferowywali refruby WINDOWS 7 - za 25 EUR. Obecnie niestety nie :(
Powyższa konfiguracja to świat i ludzie na multimedialny serwer. Podłaczasz zewnętrzną macierz Synologi do rutera i zewnętrzny dysk USB do rutera i masz absolutnie bezgłośnie PC

Można też kupić mini PC:
http://www.tx-team.de/product_info.php?products_id=34

Z i3 i 4GB RAM bez dysku a dysk taniej na alledrogo ...
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 13-01-2014, 16:43
Nie chciałbym się wpier... między wódkę a zakąskę... ale czy takie coś nie jest aby lepsze? ;)
http://store.apple.com/pl/buy-mac/mac-mini?product=MD387PL/A&step=config

tak, windows też można zainstalować jeśli ktoś baaardzo chce

... dobra już spadam, jakby co to mnie nie było :D
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 13-01-2014, 19:15
A dlaczego miało by być lepsze? Oba to komputery klasy PC. Oba proponowane rozwiązania to ślepe uliczki ze względu na trudność podpięcia czystego prądu we własnym zakresie.

Dodatkowo Apple nie ma zaplecza w postaci softu :P

Jak ktoś nie zamierzam grzebać przy stronie sprzętowej, której poprawki są lwią częścią efektu to wtedy takie rozwiązanie oczywiście mają większy sens ale wtedy wolał bym jednak zostać przy transporcie CD bo da lepsze efekty.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 14-01-2014, 10:35
Odkąd pecety zawładnęły umysłami audiofilów fora zamieniły się w istny kabaret. Kilka postów Sebny wystarczyło bym się niemal odtlenił ze śmiechu.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 14-01-2014, 12:04
Ostatnio gdzieś czytałem że najlepiej z całego jakiegoś show audio zagrał zestaw którego transportem był laptop apple. Później fallow polecał gdzieś tego lapka beale. Chyba ten

http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-air
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 14-01-2014, 12:19
>> Kraft, 2014-01-14 10:35:06
Odkąd pecety zawładnęły umysłami audiofilów fora zamieniły się w istny kabaret. Kilka postów Sebny wystarczyło bym się niemal odtlenił ze śmiechu.

hehe ciesze się, że Ci poprawiłem nastrój :)

A co dokładniej Cię tak bardzo rozbawiło :)

>> Odkąd pecety zawładnęły umysłami audiofilów fora zamieniły się w istny kabaret

W moim przypadku to akurat na odwrót bo to PC były zawsze u mnie pierwsze audio hobby to tak przy okazji i od niedawna ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 14-01-2014, 12:27
Przecież to jest chore - cały ten świat Apple to jedno wielkie naciąganie.
Coś co jest warte ok. 2000zł sprzedają za 5000zł i wszyscy są zachwyceni ?!
No ,ale jak ktoś lubi , to ja nie będę się upierał ;-)
Swego czasu miałem telefon Appla i odżyłem jak go sprzedałem , a tak poważnie to ciągle wołał o kartę kredytową.

Panowie spróbujcie napisać coś co by mieściło się w temacie tego wątku ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 14-01-2014, 13:32
Cena Appla jest z pewnością napompowana ale nie płacisz jedynie za logo bo jednak dostajesz za swoje pieniądze produkt unikatowy w swoim rodzaju ze względu na najwyższą jakość użytych materiałów zewnętrznych, ich spasowanie oraz całościowy design. Do tego dostajesz świetnej jakości ekran (bezcenne dla mnie) oraz no-nonsense customer service, który nawet i po upływie gwarancji wymienia uszkodzone lapki na nowe (znane mi przypadki).

Oczywiście pod wspaniałym ekranem oraz estetyką (która może się podobać lub nie) kryje się najzwyklejszy w świecie PC do tego na słabej platformie w postacie OSX dlatego ja osobiście nie mam czego szukać u Appla ale to co dla mnie jest jego słabością dla innych będzie jego siłą bo OSX to system który po prostu działa... ze swoimi wszystkimi ograniczeniami ale jednak działa i to do ludzi przemawia. Rozwiązanie, które działa bez potrzeby grzebania przy nim.  

Oczywiście do audio-pc jako dedykowany komputer do audio tylko zwykły PC ze względu choćby nawet na soft na tą platformę systemową.

Pozdro
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 14-01-2014, 17:23
sebna=>
Co ty wygadujesz.
OSX to tak zwany "idiotsystem" dla ludzi którzy nie zauważyli ,ze komputery wkroczyły w ich życie.
W Applu oprócz opakowania nie ma nic wspaniałego.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: zenek w 14-01-2014, 17:29
OSX to Unix.
Czy to system dla idiotów to zależy tylko od definicji "idioty".

Tomek
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 14-01-2014, 17:40
Tak się to określa, podobnie było z tanimi aparatami fotograficznym - dla ludzi którzy nie bardzo chcieli się wysilić.
Naciskałeś i było zdjęcie, ale co i jak to już mało, istotne  ...............
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 14-01-2014, 18:47
Używanie PC i Windows, a szcególnie używanie ich do muzyki, jest jak bzykanie brzydkiej baby, bez świadomości, że jest brzydka.


Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 14-01-2014, 19:11
A po przeczytaniu postu kolgi Sebna stwierdziłem, że fora internetowe są niczym Stepy Akermańskie, wersety Kabały i Księga Dzungli w jednym.

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 14-01-2014, 19:43
Musimy kiedys zrobic spotkanie i porownac drewnianą Winde z ustawieniami foobara jakie proponuje domzz vs wykwintny Mak :-)
Na razie wiem tyle ze pewien DAC usb na Maku sie wywalal a na Windzie chodzi stabilnie.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 14-01-2014, 19:48
Tylko fujara używa Fubara :)



Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: -Pawel- w 14-01-2014, 19:54
Postawilem sobie niedawno OS X na starym laptopie. Chodzi na tyle szybko, ze juz nie chce go wyrzucac, cud? Druga sprawa. W przeciwienstwie do Windowsa, od momentu zakonczenia instalacji po prostu z niego korzystam. Tak! Bez 2-3godzinnej konfiguracji, wywalania niepotrzebnych rzeczy i czyszczenia dysku ze smieci, po prostu siadam i korzystam, wszystko dziala i nie martwie sie o wylaczanie zbednych aktualizacji czy procesow, ktore opozniaja start systemu. Chyba do tego ma sluzyc komputer? Windows przypomina mi troche produkt niedokonczony. Czy to byl XP, czy 7, o 8 nawet nie wspominam, nie da sie po prostu do niego siasc bezposrednio po instalacji i zaczac korzystac nie zmieniajac niczego. Oczywiscie wszystko ma swoje wady, jednak w tej chwili daleko mi do przyznania wyzszosci Windy nad Applem. To, ze nie trzeba udawac specjalisty, aby komfortowo z niego korzystac, nie oznacza, ze jest to stystem dla ludzi nie chcacych myslec. Wole myslec nad komputerem kreatywnie podczas pracy, do ktorej ma mi sluzyc, niz tracic czas na nauke wylaczania zbednych kluczy w rejestrze czy robienie mega-konfigu aby ze spokojnym sumieniem moc wlaczyc muzyke :) Powyzsze to takie luzne przemyslenia of course ;-))
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 14-01-2014, 20:08
"Tylko fujara używa Fubara :)"

Kazdy posiadacz Maka tak mowi do - czasu porownania !!! :-D
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 14-01-2014, 20:16
Jedno wiem, w czym Mak ustępuje blaszakowi. Nie da się do niego podpiąć trzech zasilaczy liniowych Tony Pardo :)
Ja większego odlotu dawno nie czytałem. Bardzo przepraszam ale po tego typu wpisach nie mam możliwości pisania zdań na poważnie.


Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 14-01-2014, 20:26
>> sebna, 2014-01-13 19:15:16
A dlaczego miało by być lepsze? Oba to komputery klasy PC. Oba proponowane rozwiązania to ślepe uliczki ze względu na trudność podpięcia czystego prądu we własnym zakresie.

Dodatkowo Apple nie ma zaplecza w postaci softu :P

Jak ktoś nie zamierzam grzebać przy stronie sprzętowej, której poprawki są lwią częścią efektu to wtedy takie rozwiązanie oczywiście mają większy sens ale wtedy wolał bym jednak zostać przy transporcie CD bo da lepsze efekty.

_____

Pozwolę sobie na pytanie, co rozumiesz pod pojęciem "Apple nie ma zaplecza w postaci softu".
Amarra, w trzech wersjach, Audirvana, Pure Music, Decibel, Fidelia i jeszcze parę innych. Ile według Ciebie powinno być aplikacji stricte dedykowanym do maksymalizacji i optymalizacji odtwarzania muzyki z komputera, abyś uznał, że posiada on zaplecze w postaci softu?
Skoro nie masz dostępu do sprzętu, to może chociaż coś na początek warto poczytać, zanim zacznie się takie rzeczy wypisywać.

Macbook Air, podczas normalnej pracy wraz ze środowiskiem graficznym, podczas odtwarzania muzyki - pobór energii 3 do 5W.  Praca na akumulatorze przez blisko 12  do 16 godzin (model 2013). Świetne ekranowanie komponentów, z racji na w pełni aluminiową obudowę, wytłoczkę z jednego bloku aluminium, składającą się raptem z dwóch elementów, topcase i klapa dolna. Jeden ultracichy i wolnoobrotowy miniaturowy wentylatorek, daleko od wrażliwych komponentów, na cały komputer. Poza tym całkowity brak elementów ruchomych w komputerze, a dysk ssd podłączany z pominięciem dodatkowych interfejsów sata, wprost przez magistralę pci express. To są te słabości od strony sprzętowej?

System operacyjny oparty o całkiem inną filozofię niż Windows, wywodzący się ze środowisk unixowych, czyli nienaruszalny core + nakładka graficzna, która na core praktycznie nie ma i nie może mieć wpływu. Stąd też brak typowych wirusów, znanych z Windows. A nie wszędobylskie, DLLe, które nie wiadomo co robią i mieszają każdy w każdym zakątku systemu. Pełne, natywne, wsparcie dla UAC2. Brak wymagań odnośnie instalacji sterowników firm trzecich, dla interfejsów USB do 32bit/384kbit.
To jest ta ślepa uliczka programowa?

Pozwolę sobie być odmiennego zdania, jako użytkownik obu systemów, zarówno Windows jak i MAC OS. Od czasów Mountain Liona, w zasadzie całkowiecie przemigrowałem na Macbooka jako źródło audio. Bo już sam Itunes, w zasadzie gra jak maksymalnie przerzeźbiony PCtet z Windowsami. Więc po co się męczyć.... Oczywiście można hejtować firmę, dla samego hejtowania, też nie lubię monopoli, które wszystko wiedzą za nas lepiej. Ale akurat w przypadku odtwarzaniu muzyki z komputera, to trudno mi zdobyć się na hejtowanie firmy dla samego hejtowania. To jest na dzień dobry lepsze rozwiązania do audio. I jakoś nie czuję się przy tym "oszukiwanym idiotą" korzystając z MacBooka w tej roli.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 14-01-2014, 20:34

>> A.H., 2014-01-14 20:16:49
Jedno wiem, w czym Mak ustępuje blaszakowi. Nie da się do niego podpiąć trzech zasilaczy liniowych Tony Pardo :)
Ja większego odlotu dawno nie czytałem. Bardzo przepraszam ale po tego typu wpisach nie mam możliwości pisania zdań na poważnie.

________________

No właśnie to bardzo ciekawe "przeciw" Macowi. nie da się podpiąć trzech zasilaczy, za to da się zasilać go wprost z akumulatora, który wystarczy od 7 do 16 godzin słuchania muzyki. A wpływ zasilaczy wewnętrznych ograniczony jest do minimum przez wysoką skalę integracji płyty głównej macbooka, pracującej w oparciu o komponenty ULV. Więc i kombinacji z zasilaczami wewnątrz z wielkiej nie ma. W ogóle taki MacBook to dramatycznie nieprzemyślana konstrukcja, pewnie dlatego ma 12 czujników temperatury wewnątrz obudowy, nadzorujących optymalną pracę komponentów :).

Kompletna płyta główna Macbooka z procesorem, grafiką, pamięciami i całą resztą:
http://images.anandtech.com/doci/7085/boardfront.jpg

I to wszystko zamknięte pomiędzy dwoma kawałkami aluminium, praktycznie bez jakichkolwiek otworów dodatkowych.

Sprzętowo to faktycznie średniowiecze. Tylko zasilacze Teddy Pardo mogą pomóc :D.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 14-01-2014, 21:23
>> Sim1, 2014-01-13 16:43:56
>> Nie chciałbym się wpier... między wódkę a zakąskę... ale czy takie coś nie jest aby lepsze? ;)
>> http://store.apple.com/pl/buy-mac/mac-mini?product=MD387PL/A&;step=config

mac-mini jest śliczny i wspaniały i jak najbardziej się nadaje, ale ja akceptuję tylko rozwiązanie bez żadnego, nawet najcichszego wiatraka, do tego systemwy tylko mały SSD ... Ale podkreślam, że dla mnie mac-mini to najelegantszy mini PC jaki znam. Jak ktoś słyszy komponenty to jest to jakiś bład całości. Nie mówię o budowie PC-ta w którym będzie siedział DAC i wzmacniacz. Mówię o PC-cie jaki transport i zewnętrznym DAC-u. Pewnie zmiana DAC-a lub wpięcie czegoś w postaci m2techa EVO z własnym zasilaniem rozwiązałoby sprawę zamiast odzszumiania/stabilizowania komponentów PC-ta
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 14-01-2014, 21:24
hehe się porobiło. Panowie ja nie mam nic przeciwko MACom ja tylko stwierdziłem, że to nie jest platforma dla mnie ponieważ nie lubię być ograniczany (tak na marginesie wszystkie co bardziej i mniej znane playery z MACa przetestowaliśmy... i porównaliśmy do playerów z PC i kilku z linuksa).

Pytanie czy wolisz kupić klocki lego, z których możesz budować co chcesz ale musisz poświęcić na to czas czy może jednak wolisz kupić auto na sterowanie, ale z którego już nie zrobisz samolotu. To tak w dużym uproszczeniu.

Tak z OSX i piękną obudową appla dostajesz naprawdę świetne urządzenie gotowe do pracy ale wiele więcej z niego już nie wyciśniesz jak chcesz go wyspecjalizować natomiast winda to czysta księga. Zapisz ją czym chcesz co sprowadza się do tego, że większość użytkowników zamienia ją w ruinę w 30 minut... pomijając już fakt, że sam system prosto ze sklepu szczególnie w wersji laptopowej to jeden wielki bloatware... nadający się jedynie do reinstalacji. hehe

Co do wzmacniaczy liniowych. U kolegi akurat Tony Pardo bo on taką miał fantazję ale są dużo tańsze liniowe równie skutecznie rozwiązania jeżeli ktoś niekoniecznie chce płacić 300$ za zasilacz... natomiast wypowiadanie się o efektach bez ich posłuchania no cóż co tu dużo więcej można dodać :D

Im bardziej high-endowe urządzenia audio tym bardziej rozbudowane sekcje zasilające, po 3 - 4 transforamtory itp itd no ale nie przecież to nie działa to wszystko wymysły! Panowie w swoich fotelach klepiący po klawiaturze wiedzą lepiej chociaż tak przygotowanego PC nigdy nie słyszeli :D

Zabawne to życie jak można pozjadać wszystkie rozumy od patrzenia na ekran monitora.

Na koniec powiem tylko, że prawie wszystko co wymieniłeś jako plusy Air Booka to tak naprawdę jego minusy w budowaniu dedykowanej audio maszyny. Do takich celów wybiera się najprostszą płytę główną o solidnych komponentach o jak najmniejszej ilości bajerów. Wybacz ale 12 czujników temperatury to tylko niepotrzebne zakłócenia. Speedstepy i mnożniki pierwsze lecą do kosza... itp itd. Procesorowi zmniejsza się napięcie i robi się underclocking. Bardzo duże znaczenie ma precyzyjne kontrolowanie timingów pamięci z poziomu BIOSu itp itd.

Jak już wspominałem w innych wątkach nie jest to zabawa dla każdego ale nie ma potrzeby jej krytykować tylko dlatego, że się w nią nie zamierzamy bawić.

Naprawdę na tym świecie jest miejsce i dla CD playera, gramofonu i hardcorowo dłubniętego PC :) czy też po prostu MACa prosto ze sklepu.

Swoją drogą właśnie inny znajomy potwierdził, że wpada z jeszcze bardziej pociągniętym do granic absurdu PC do mnie na testy... nim podejmę ostateczną decyzję co robić z testowanymi głośnikami. Jego PC to głównie zasilanie bateryjne zasilane przez zasilacze liniowe ;D Zobaczymy jak to gra.

Pozdrawiam
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 14-01-2014, 21:31
Oczywiście wszystkie testowane dłubnięte audio-pc przez nas nie mają żadnych części ruchomych i są całkowicie pasywne.

Między PC a DACiem pojawia się ifiUsb do testów. DACi to głównie Eximus, Maitener i ciunas. USB jest z kart rozszerzeń, które mają własne wtyki i mogą brać prąd albo z zasilacza liniowego albo baterii. Do tego większość części od PPA (które w różnych ilościach w różnych komputerach się pojawiają) ma na sobie zamontowane własne zegary przetaktowujące i synchronizujące o jakiejś tam zwiększonej dokładności i częstotliwości... lista się ciągnie a efekty są naprawdę ciekawe i warte posłuchania.  
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 14-01-2014, 21:41
:)))))))))



Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 14-01-2014, 21:50
Czy mogę liczyć na instrukcje wbijania gwoździ za pomocą autokaru wycieczkowego? Jeżeli mamy sobie już tak utrudniać życie w porównaniu do CD to proponuję też jako jeden z pomysłów pieczenie tostów za pomocą lokomotywy spalinowej.

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: -Pawel- w 14-01-2014, 22:01
Wracajac do glownego tematu watku. Jesli chodzi o Winde 7 to szczerze moge polecic jej grzebana wersje instalacyjna pod kryptonimem "Ingresso S". Uzywam czegos takiego w wersji Ultimate i bez wiekszych dodatkowych przerobek to naprawde fajnie chodzi. Juz po samej instalacji mamy znacznie zdrowszy stan systemu, niz zrobilibysmy to z oryginalnej plytki. Jest to wersja dosc odchudzona, a przy tym wyjatkowo stabilna, do audio rowniez sprawdza sie znakomicie. Oczywiscie wlasna licencje nalezy posiadac ;P
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 15-01-2014, 07:33
sebna, nie bardzo wiem o czym piszesz, byc moze nie zwracam na cos uwagi u siebie lub mi nie przeszkadza. Wspomniales o tym ze slyszysz zaklócenia podczas pracy CPU. Jak to sie objawia ?

Z nieco innej beczki. Byc moze na sluchawkach takie rzeczy sa istotniejsze, natomiast podczas odsluchu na kolumnach owszem slyszalne, natomiast sa inne rzeczy w systemie i jego ustawieniu (np. kolumn w pomieszczeniu :-)) ktore daja mysle efekty nieporownywalnie wiekszej skali niz konfiguracja kompa.
Moze sie myle, nie kombinowalem za duzo w PC, ot sprawdzilem ze 2-3 programy i gram na tym ktory mi pasuje....a najczesciej i tak z youtube w sumie. Mi tam bardzo dobrze sie slucha, po instalacji przykladowego jplay roznica miedzy foobarem byla do stwierdzenia, ale powrot do foobara dal mniej "analogowy" za to bardziej kontrastowy dxwiek. Lepiej/gorzej ? Co kto lubi lub pod system. U mnie po prostu inaczej lub w zaleznosci od plyty.

Tak sie sklada ze mialem okazje sluchac serwera NAD, nie pamietam tylko czy to sie nazywalo 50 czy 51 ?
W kazdym razie lapek Della. Porownywalismy z CD Moona za circa 12Kzl i CD zagral lepiej slyszalnie. Roznica byla na pewno wieksza niz u mnie miedzy softami do odtwarzania dxwieku. Lapek byl raczej nie skonfigurowany a na pewno bez dodatkowych zasilaczy.

Pzdr
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 15-01-2014, 22:58
Odpowiadasz na wpis
>> sebna, 2014-01-14 21:24:07
Im bardziej high-endowe urządzenia audio tym bardziej rozbudowane sekcje zasilające, po 3 - 4 transforamtory itp itd no ale nie przecież to nie działa to wszystko wymysły! Panowie w swoich fotelach klepiący po klawiaturze wiedzą lepiej chociaż tak przygotowanego PC nigdy nie słyszeli :D

Jest pewien mały problem. Niestety się mylisz, bo słyszeli.
Super PC audio, z super zmianami i super programem na literkę J. Całość przygotowana przez obecnego Guru audio PC.
Miało zagrać , że hej! Szczena na podłodze i high-end.
Obok, dla porównania, zwykły Maczek. Be żadnych zmian, wodotrysków, tajemnych zaklęć , czarnych mszy i bez sabatu czarownic. Zwykły Mak biurowy, z darmowym oprogramowaniem.

Dopowiedz teraz sobie sam zakończenie, mając na względzie moje ogólne rozbawienie Twoimi wpisami.

Rozumiem, że komuś może sprawiać przyjemność modyfikowanie PC i Windows ale chyba celem jest dobry dźwięk z komputera i związany z tym komfort operowania dużą bazą danych muzycznych a nie droga cierniowa i utrudnianie sobie życia. Bardziej do mnie przemawia koncepcja mini PC. Prostego rozwiązania w którym nie bardzo jest co zmienić a raczej zepsuć. System operacyjny? Nawet niech to będzie Android :-)

 
Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 17-01-2014, 20:04
Już opisywałem swoje testy bitperfekt. Nie na słuch ale testy mDAC-a transmisji cyfrowej. Są dwa 5 minutowe nagrania 24/96 i 16/44,1 i włacza się mDAC-a w tryb testu i puszcza się nagranie. Sprawdza poprawnośc transmisji łącznie z timmingiem. Założyłem kiedyś wątek w którym opisałem te testy. Opisałem tam również rózne wyniki dla Foobarowych WASAPI EVENT i WASAPI Push. Teraz jest nowa wersja 3.2.3 WASPAI do Foobara i znow przetestowałem i ... kupa.

96/24 test failed czy PUSH czy EVENT czy przez kabel USB. Wystarczyło zwiększyc bufo w foobarze na 150 i test przechodzi i na EVEN i na PUSH. Zarówno przez transport m2tech hiface EVO z dobrym zasilaczem jak i po kablu USB. Po co takie grzebanie hardware i software ???

Żadnych szumów, przydźwięków nie słyszę ...
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 17-01-2014, 20:43
A czemu nie ustawisz KS ,testowałem wszystkie opcje i jadę na KS.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 17-01-2014, 21:16
>> ogorek, 2014-01-17 20:04:29
96/24 test failed czy PUSH czy EVENT czy przez kabel USB. Wystarczyło zwiększyc bufo w foobarze na 150 i test przechodzi i na EVEN i na PUSH. Zarówno przez transport m2tech hiface EVO z dobrym zasilaczem jak i po kablu USB. Po co takie grzebanie hardware i software ???

Jak to po co? Przecież sam właśnie wykonałeś grzebanie w softwarze i sobie udowodniłeś sensowność tego grzebania, ponieważ zanotowałeś jakiś tam poprawę / sukces, pomimo że niby bit perfect to bit perfect i każde gra tak samo i poprawić nic tam się nie da nie mówiąc już o różnych brzmieniach (Ty właśnie udowodniłeś, że bitperfect bitperfectowi nierówny bo na bitperfect inne czynniki mają wpływ niż tylko slogan na pudełku z softem). Różnica między nami jest taka, że Ty wykonałeś swój tweak ewidentnie nieświadomy tego faktu, że tweakujesz, bo z innych powodów i pod dyktando jakiegoś tam testu a my to robimy w sposób kompleksowy na wielką skalę słysząc różnice, które te poprawki wprowadzają... jak już wspominałem różnice są potężne jak się zaaplikuj cały pakiet HW + SW + właściwy player.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 17-01-2014, 21:34
>>  jak już wspominałem różnice są potężne jak się zaaplikuj cały pakiet HW + SW + właściwy player.

Z pewnością są potężne. :)
Rozumiem, że potem dosiadasz różowego jednorożca ? :)

No chyba, że ten "właściwy player" ma górę plug-inów i innych poprawiaczy dźwięku. Nie jest przecież specjalnym problemem aby na komputerze zasymylować nawet gramofon.

Dobrze, że operatorzy Pro Toolsa nie mają tego typu problemów, bo ja np. nie słyszałem o tajemnych modyfikacjach realizatorskich komputerów.
Nikt z producentów DACów studyjnych też nie wspomina o konieczności stosowania tajemnych modyfikacji komputerów.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 17-01-2014, 21:41
I co jest takiego wyjątkowego w komputerze do audio? Czy ktoś mając np  silną maszynę do Photoshop-a nie może jej użyć do Worda? Stawia sobie nowy, specjalny komputer do klepania tekstu? Nie.

Skąd ten ewenement na skalę światową, że akurat audio wymaga tajemnch zmian systemowych, magicznych ingerencji w sprzęt oraz umiejętności arcykapłana albo druida?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 17-01-2014, 21:52
I jak już się tak rozgadałem to jeszce dodam jedno

Jaki przekaz idzie do normalnego audiofila w sprawie PC audio? Zastanówcie się.

PC audio to temat arcy trudny, dla wybranych, drogi i znacznie mniej wygodny od CD.

Ja stawiam konkretną tezę, że to gówno prawda i tylko straszycie normalnych ludzi, którzy mogą uzyskać bardzo dobry dźwiek za małe pieniądze i prostymi sporobami.

Uważam wpisy kolegi Sebna za szkodliwą dezinformację, mogącą użytkowników tego formu narazić nie na wirtualne tylko na wymierne koszty.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 17-01-2014, 22:13
Ja się tym nie zastanawiam na poważnie. Są pewne różnice, ale bardziej to kwestia miksera. Muzyki słucham m.in. z klipów video i jest dobrze. W systemie z DS przeszedłem na KS, bo było wcześniej coś niezbyt rozdzielczo, a tak jest jak na video. ASIO kiedyś używałem, bardziej na Xonarze ST, ale tak można było wychwycić dziwną różnice między sterownikami 32-bit i 64-bit. Zakłócenia do otoczenia szły, gdy miałem wyjścia ostatniego opampa wyprowadzone po kablu za obudowę. Na kablu ściągało mi zakłócenia z wnętrza komputera. Praca myszki (USB bezprzewodowo), rozpędzanie dysku twardego i inne piski. Na 64-bitowym sterowniku ASIO w Foobarze piszczało ostro. Na 32-bitowym było wyraźnie lepiej, ale dalej.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 17-01-2014, 22:38
Nie bardzo wiem o czym rozmawiacie, wlasnie mam odpalone :
 (wiem, obciach ;-)), rownolegle gra na przegladarke i slucha sie bardzo fajnie. Co bym poprawil...no nie wiem moze dolożyl jakis kabel usb za 15 kola ;-P
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 17-01-2014, 22:42
Na nieoptymalizowanym windowsie oczywiscie caly ten horror sie dzieje.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 17-01-2014, 22:45
Jak  nie optymalizowałeś Windowsa to skąd masz wiedzieć  ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 17-01-2014, 22:50
Po optymalizacji, czarach marach itp spodziewam sie moze z 10% roznicy. Porownywalem DAC po usb i z napedu zewnetrznego. Roznice owszem sa ale roznica klasy bym tego nie nazwal.
Pobawie sie kiedys foobarem wg zalecen domzza i sprawdze. Jak sie tyle napracuje to musi byc lepiej ;-) Ostatnio mam tak ze czego nei slucham to nie mam nic ochoty zmieniac. Tak jest dobrze.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 17-01-2014, 23:04
"Ostatnio mam tak ze czego nei slucham to nie mam nic ochoty zmieniac. Tak jest dobrze."

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82uchota
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 17-01-2014, 23:23
kabak, jak bede bardziej gluchy niz audiofile w slepych testach (gdzie nie rozpoznaja tych klas/przepasci/deklasacji roznicy o których na okraglo nawijka) to  zaczne sie martwic :-)))

znajdx cos w wikipedii o urojeniach, sugestii i placebo lub o zwyklym natrectwie przy okazji checi na ciagle zmiany.

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 17-01-2014, 23:26
...zreszta o czym tu gadac...po PRLu sporo zostało i nie odejdzie.


Dobrze ze sa tez normalni ludzie dla odmiany bo czlowiek by myslal ze jest idealista.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 18-01-2014, 00:34
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/150896.php

Powyżej prpzykład robienia wody z mózgu z PC audio.

Wystarczy chciwy człowiek, bez zahamowań, który pełni rolę promotora na audiofilskich forach audio i można takiego pc-cika opychać po 20 kilka tysięcy złociszy. Były Musy, Devialety teraz jest promowany Aurrender. Wszystko ląduje najpóźniej po roku w ogłoszeniach w cenie "specjalnej" bo akurat wszedł nowszy model grający ocYwiście o dwie klasy lepiej bo zastosowano w nim kosmiczną technologię niwelującą wplyw promieniowania kosmicznego i faz księżyca." Bo za granie z plików  to, panie kochany, trzeba zapłacić ale będzie Pan zadowolony."  
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 07:51
Temat jest prosty. W cenie sklepowej + 1000zl w zyciu by go nie sprzedal, a przy odpowiedniej cenie przynajmniej ktos sie zainteresuje. Naprawde nie mam pretensji ze wzgledow j.w.
W zasadzie to nawet powodzenia w sprzedazy zycze calkiem szczerze.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 08:26
eeee, no przejrzalem ogloszenie :
"Podana cena jest sporo niższa niż same części użyte do jej budowy. "


Obudowa 4500zl http://allegro.pl/origenae-s21t-atx-htpc-z-ekranem-dotykowym-12-1-i3876884809.html
Karta AES EBU (poprawcie mnie jesli nie o taka chodzi) - znalazlem w cenach od 700zl po przecenie z 1500 do 3500zl liczmy 3500.
2 szt dysku 2T to jakies 700-800zl
Windows serwer pewnie kosztuje 3000
Do tego bebechy kompa w stylu karta ze zisntegrowana grafika itp pewnie z 1000zl.

Koszty faktycznie sa w okolicach ceny sprzedazy, wiec bez jaj ze ktos na tym robi jakiej kokosy. Uwazam ze cena jest OK.
Pytanie tyllko jak to gra w porownaniu z kompem, bo do tego sluzy.



Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 18-01-2014, 09:21
Za te pieniądze (20 kzł) można mieć 6-7 komputerów, które nie zagrają gorzej od tego cudaka. Przecież w środku jest zwykły komp na Windows.
Po jakiego diabła siedzi tam Windows Serwer? Cała firma będzie słuchać muzyki w układzie klient-serwer? Co takiego jest potrzebne do tak niewymagającego procesu dla komputera jak granie zwykłych plików muzycznych?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2014, 09:28
"Po optymalizacji, czarach marach itp spodziewam się może z 10% różnicy."

Za dużo ,dużo mniejszą różnicę audiofile są gotowi wydawać grube tysiące ,patrz sieciówki, kable po 6-10 000zl i więcej,
a ja proponuje pół godziny zabawy z nowym systemem i gwarantuję większą różnicę jak te 10% !
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 18-01-2014, 09:36
Jeżeli to mają być bezkosztowe zmiany, które dodatkowo są  bezpieczne dla innych zadań do których zwykle używa się komputera to OK ale kiedy czytam o gigantycznych zmianach i zasilaczach audiofilskich do kompa to macki mi opadają.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2014, 09:52
A.H =>
Patrz tytułowy wpis tam jest mowa o małej zabawie z systemem - programem Windows 7 pro (lub Windows 8).
Chodzi tylko o software.
Ważne , chodzi o nowy postawiony system przez siebie samego bo kupując laptopa dostajemy go z tzw. całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli jest tam zainstalowanych więcej programów niż ja mam na swoim po roku używania.
Do muzyki i tylko do muzyki używam małego komputera ASRock 100HT, nie ma na nim nawet przeglądarki czy antywirusa itp.
Zresztą prawie wszystko opisałem wyżej.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 09:52
A.H, jeszcze raz :-) Sama obudowa kosztuje 4200zl + karta AES EBU kolejne 3000zł. Dyski 700-800zl.
Pewnie ze mozna kupic za te pieniadze kilka PC-etow ale jesli maja byc tak wyposazone to NIE MOZNA. Mozna kupic jeden.

Mnie ten windows serwer specjalnie nie robi roznicy. Za to sensem sdmusa mialo byc uzycie kart ssd czy jakos tak, bo dyski mialy degradowac dxwiek ? Poprawcie mnie jesli sie myle, bo jesli tak to te 2 x 2 T sa powaznym downgradem ;-)
Jesli cos mi sie pozajacowalo prosze o sprostowanie.

PS. Gutek, wezme sie, wezme, ostatnio DL 165 x 6 lecialem, +15kg od ostatniej rozmowy. Trzeba sie skupic na powaznych rzeczach a nie jakichs PC-drobiazgach ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 10:39
>> sebna, 2014-01-17 21:16:05
>> Ty właśnie udowodniłeś, że bitperfect bitperfectowi nierówny

A mnie się wydawało, że Ogórek zwiększył bufor (do czego namawia twórca wtyczki w razie problemów) by uzyskać bitperfect, a nie _poprawiać_ bitperfect.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2014, 11:16
lancaster=>
Nie chcę cię załamywać ,ale ja od 150 zaczynam ;-)
Także faktycznie musisz się sprężyć ;-)
A tak poważnie to bardzo ładny wynik , ja się tym zajmuję - jeszcze trochę i będzie 40 lat, także mam trochę doświadczenia.

Co do reszty nie masz racji no ,ale cóż nic na siłę ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 18-01-2014, 11:17
>> Kraft, 2014-01-18 10:39:48
>> sebna, 2014-01-17 21:16:05
>> Ty właśnie udowodniłeś, że bitperfect bitperfectowi nierówny

A mnie się wydawało, że Ogórek zwiększył bufor (do czego namawia twórca wtyczki w razie problemów) by uzyskać bitperfect, a nie _poprawiać_ bitperfect.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dokładnie taki był azamysl mojego postu.
Zaniemówiłem jak można róznie interpretować proste stwierdzenie.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 11:59
I jeszcze ta aura wszechobecnego jittera, a nawet, jak widzę w podlinkowanym wcześniej tekście - pocket jittera (można pobrudzić spodnie ze śmiechu). Czy ktoś ogarnięty mógłby mi powiedzieć o co chodzi, jeśli standard USB 2.0 już tylko w trybie half duplex zapewnia przepustowość 6-krotnie większą niż prędkość odczytu blu raya, nie mówiąc o CD, a obciążenia współczesnego procesora odtwarzaniem plików audio jest tak niskie, że ciężko je zmierzyć? Dlaczego panowie z jplay, mqn i wacek wie czego jeszcze chcą, na dodatek programowo, zmniejszać "jitter" w transporcie danych między interfejsem nadawczym PC i odbiorczym w DAC-u, jeśli ostatnim zadaniem jakie te interfejsy mają na celu jest timing próbek dźwiękowych i żaden z nich nie ma wpływu na słyszalny, wpływający na jakość dźwięku jitter? Czy ktoś tym panom wytłumaczył, że jitter wpływający na falę dźwiękową powstaje nie przy przejściu danych z jednego interfejsu na drugi, ale przy samej konwersji D/A, albo przy miksowaniu dźwięku z wielu źródeł różniących się zegarami, i że można go bezproblemowo mierzyć (nieregularny przez poziom szumów, a regularny przez poziom zniekształceń intermodulacyjnych)? I zanim Corvus poleci pakować gdzie się da zegary TCXO ktoś mu delikatnie zaznaczy, że najbardziej dziadowski kwarc oscyluje na częstotliwości 128-krotnie większej niż standardowy plik Audio CD?

Tak sobie marudzę ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 12:21
Reasumując - mogę tu i teraz dokonać zakładu, że gdy audiofil przyniesie najbardziej wypasiony, jubilerski napęd CD, a ja wyciągnę z piwnicy kompa z lat 90-tych na pierwszym pentiumie, załaduję go bloatware\'m ze współczesnych laptopów, a i tak w ostatecznym rozrachunku mój rupieć zdewastuje tego cedeka w roli transportu :)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: MAG w 18-01-2014, 12:57
>> Kraft, 2014-01-18 12:21:20
Reasumując - mogę tu i teraz dokonać zakładu, że gdy audiofil przyniesie najbardziej wypasiony, jubilerski napęd CD, a ja wyciągnę z piwnicy kompa z lat 90-tych na pierwszym pentiumie, załaduję go bloatware\'m ze współczesnych laptopów, a i tak w ostatecznym rozrachunku mój rupieć zdewastuje tego cedeka w roli transportu :)

Kiedyś byłem obecny przy takich doświadczeniach i jakoś obóz komputerowy wypadł bardzo blado , poza tym komputer to komputer a sprzęt grający produkowany jest po to by grać ale niektórzy próbują widzieć w komputerach coś więcej , rozumiem może z braku miejsca może z innych powodów.
Ta dzisiejsza mikroskopijność produktów z czego wynika jak myślicie ?







Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2014, 14:01
Audio Reserch CD9 vs zwykły blaszak jako transport. Co wygra? :p
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2014, 14:08
Panie Kraft, musisz Pan swoje tezy przedstawić Panu Wiktorowi który na co dzień udziela się w elektrostatach, tylko polecam na PW, bo może wyjść kupa śmiechu jak Pan napisze to ogólnym forum. Zamiast topowego Accuphase Wiktora, mógłby Pan zalecić swojego piwnicznego blaszaka jako transport dla jego systemu. :)

A teraz Pan MAG wykłada się właśnie ze śmiechu przed ekranem monitora :) Zgadłem czy nie? :p
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 18-01-2014, 14:15
 >> Kraft, 2014-01-18 11:59:36
> I zanim Corvus poleci pakować gdzie się da zegary TCXO ktoś mu delikatnie zaznaczy, że najbardziej dziadowski kwarc oscyluje na częstotliwości 128-krotnie większej niż standardowy plik Audio CD?

> Tak sobie marudzę ;)

Teraz siedzę na jakimś dziadowskim, pewnie za grosze + PCM2902E i dopiero powoli osiągam dynamikę tego, co na tamtym TCXO, ale tam też siedziałem na PCM1792, który jest z 2 generacje do przodu od mojego teraz. To przecież tylko 100zł za TCXO, a DAC to 30zł czy rezystor po 4zł.

Z mojego doświadczenia odbiornik i jitter to jedno, a reclocking pozwala wiele wybaczyć. Jak psułem odbornik USB, a poprawiałem reclocking na odbirniku S/PDIF, to podobnie brzmiało, tyle że reclocking nie schodził zbyt nisko z częstotliwością. Słyszalne zmiany są wg mnie bardzo duże i bardzo łatwo zmienić (popsuć) dźwięk na tym etapie. Poza tym ktoś miał pomysł wcisnąć dwa kondensatory sprzęgające multiplekser analogowy z odbiornikiem S/PDIF, które psuły wiele niezależnie od jakości odbiornika USB. Wszystko to zmienia dźwięk i nie ma przepisu, by komuś najlepszy odbiornik USB z najmniejszym jitterem grał super w zestawie, bo zestaw może nie przenosić tak wysokich częstotliwości poprawnie w czasie i one giną, rozlewają się, słabną. Mogę podać przykład dźwięków w muzyce i jak jitter oraz system analogowo-cyfrowy DACa na to wpływały. Wzmacniacze to temat oklepany.

Co do PC, to bywały kiedyś różnice na systemach wyjścia audio, ale jeżeli wykluczyć mikser audio, to czy był to jitter? Można sprawdzić, ale i tak duże znaczenie odgrywa czyiś gust, a nie poprawność czy ułomność systemu audio.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 15:06
"I jeszcze ta aura wszechobecnego jittera ..."

Na jednym z audiofilskich spotkan jitter wylazl z kolumn i dal wyklad na temat trendow muzycznych Baroku,
tak ze nie taki jitter straszny jak go maluja.


"
Odpowiadasz na wpis
>> kabak1991, 2014-01-18 14:01:44
Audio Reserch CD9 vs zwykły blaszak jako transport. Co wygra? :p "

teraz juz nie jestem pewien jaka jest procedura ? Nadal rozwija sie dywanik i sklada pokłony w kierunku Mekki ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2014, 15:07
Jak słyszę , że komputer w roli transportu wypadł słabo  to mi się nóż w kieszeni otwiera.
To znaczy ,że bawili się nim kompletni dyletanci , ludzie bez pojęcia,
bo jak wytłumaczyć fakt ,ze ja sprzedałem na rzecz transportu z kompa odtwarzacze CD.
U mnie w systemie Acuphase DP500 robił tylko i wyłącznie za transport !!!
Potem niemalże w tym samym czasie miałem DCSa transport Verdi - dość droga zabawka , z tego co słyszałem to chyba jeden z lepszych transportów CD. Miałem okazję go porównać do ślicznej Audiomeca Mephisto i był lepszy o co najmniej o klasę.

Wszystkie te transporty załatwia laptop, komputer z wyjściem dźwięku po USB na konwerter BADA czy Stello U3 !!!
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2014, 15:37
"Jak słyszę , że komputer w roli transportu wypadł słabo to mi się nóż w kieszeni otwiera."

Spokojnie, nie jest tak źle :) Ja sam gram z komputera nawet nie używając konwertera żadnego i muzyki da się słuchać :) Chociaż korci mnie ten HiFace Two. Dobrze zmodyfikowany Foobar robi fajną robotę.

Naprawdę chciałbym usłyszeć takie dobre CD jak Audio Reserch. Ciekaw jestem jak to gra naprawdę, ale od mojego przyjaciela wiem że naprawdę bardzo dobrze. Sam oczywiście nie posiadam, mówię tylko co słyszałem. Nie mam w tym żadnego interesu. Jak ktoś miał możliwość posłuchania tego CD9 to chętnie wymienię jakieś wiadomości na PW bo będę się szykował w przyszłości do zakupienia tego transportu. :)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2014, 15:49
"Naprawdę" ;p Głupio wyszło...
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 15:57
kabak, jestes kims z rodziny Mirka ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2014, 16:10
kabak1991=>
Zwróć uwagę,że mówię o transportach bo zarówno Accuphase DP500 jak DCS (typowy transport) wszystko odczytywało informacje z płyty potem sygnał szedł na  zewnętrzne DACi.
Z kompa po USB i konwerter plus DAC dźwięk jest bardziej szczegółowy , bardziej otwarty ,dużo lepszy bas i dynamika , lepsza przestrzeń , scena ,barwa ,mikro detale, praktycznie wszystko lepsze.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2014, 16:44
Z kompa po USB i konwerter plus DAC dźwięk jest bardziej szczegółowy , bardziej otwarty ,dużo lepszy bas i dynamika , lepsza przestrzeń , scena ,barwa ,mikro detale, praktycznie wszystko lepsze.

To też wynikło z mojej ostatniej rozmowy z Panem który sprzedawał dość fajny DAC na którego że tak powiem kolokwialnie się przysadziłem. On również używał konwertera i mówił mi to samo. Bardzo duża szczegółowość zauważalna od razu. Widzę że sporo Pan testował, odezwę się na PW w któryś dzień jeśli można oczywiście. :)

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 17:26
>> kabak1991, 2014-01-18 14:01:44
>> Audio Reserch CD9 vs zwykły blaszak jako transport. Co wygra? :p

Oblazły pająkami blaszak zrobi z niego mokrą plamę. Niektóre smartfony też :)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2014, 17:33
Mina testera w takim przypadku bezcenna :p Pamiętam jak ładnie zagrały Denony D7100 z Xperia Z. Naprawdę byłem zdziwiony.

Sebastian co o tym myślisz?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 17:44
Może wytłumaczę dlaczego. Na spokojnie, choćby i trwało to godzinę, jestem w stanie wyciągnąć z płyty audio pełne, zgodne na sumach kontrolnych dane z płyty audio. Później już tylko transportuje je na zewnątrz, za każdym razem z idealną precyzją. Ty musisz modlić się, że cedek przy odtworzeniu (czyli de facto także przy "ripowaniu" płyty) nie zatnie się, nie pogubi bitów w różnych przypadkowych miejscach, tudzież nie będzie dokonywać predykcji i aliasingu z absolutnie gównianą jakością wg. algorytmów które jest w stanie policzyć muzyczny dac czy procesor dsp, nawet mimo wbudowanego w cd bufora. Zdarza się to nawet na płytach bez skazy na pierwszy rzut oka. Ot, i cała tajemnica wiary.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 17:55
Już nie wspominając o przereklamowanym jitterze między interfejsami. Bo o ile pecetowi, przez asynchroniczny interfejs można ze względu na szybkość transmisji danych zlecić taktowanie próbek z najbardziej wymyślną precyzją (np. przez masterclock z zegarem trzymanym w "piecu" dla stabilności temperaturowej) o tyle z refleksem mechanizmu cd możesz sobie pogrzebać w bucie co najwyżej. Jitter z transportu CD jest kilka rzędów wielkości za pecetem z dac-iem z porządna implementacją odbiornika USB.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: patrykvel w 18-01-2014, 18:00
Ale teraz pojdzmy w druga strone. Posiada ktos z was Ipada oraz camera connection kit z wyjsciem USB? Jezeli brakuje komus samej przejsciowki, to mozna ja kupic od skosnookich przyjaciol za 2-3dolary.
Ipad wspiera USB audio class 2.0, wiec nawet pliki 192KHz mozna odtwarzac na zewnetrznym DACu.

Ja taki test zrobilem sobie 3 dni temu. Roznica w jakosci dzwieku jest slyszalna natychmiastowo, a czym dluzej sluchalem, tym bardziej wychodzily ulomnosci mojego PC(windows 8, Intel i5 4670) w roli transportu danych.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 18:06
Absolutnie, ale w różnice w stosunku do PC nie wierzę. Choć przyznaję, że aplowski dizajn w zderzeniu z topornością blaszaka może wywołać brain jitter ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: patrykvel w 18-01-2014, 18:28
Dlatego w nauce obowiazuja testy empiryczne, a nie wiara.
Druga sprawa, nie wiem czemu wszyscy uparli sie na ten magiczny "bitperfect". Mowienie, ze kazdy transport ktory puszcza sygnal "bitperfect" MUSI grac tak samo, ma tyle samo prawdy co mowienie, ze wszyscie DACe, wzmaki itp. ktore maja plaska charakterystyke czestotliwoscia MUSZA grac tak samo.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 18:44
Testy empiryczne jak najbardziej, ale sensowność ich przeprowadzania "na ucho" względem zaawansowanej elektroniki jest żadna. Bitperfect to nie magia. Chodzi o uzyskanie pełnej informacji jaka została zapisana w ścieżce dźwiękowej bez żadnych pobocznych zakłóceń. W zasadzie tyle powinno obchodzić człowieka wiernego hi-fi, jeśli idzie o transport. Całą resztę można spokojnie zostawić miłośnikom low-fi. Jeśli najdzie mnie ochota na ingerencję w charakterystykę dźwięku użyję equalizera.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 18:48
patryk, urzadzenie moze wplywac na dxwiek bezposrednio - poprzez mniej znieksztalcone odtworzenie sygnalu lub posrednio - np. poprzez zaklocenia.
bitperfect nalezy do tych pierwszego typu i o ile profil znieksztalcen moze byc kwestia gustu to zawartosc oryginalu w sygnale im wieksza tym bardziej mile widziana. Utracone dane żegnamy na zawsze, zaklocenia mozna redukowac. Stad bitperfect. Tez uwazam ze jest to sprawa wazna - czysto intuicyjnie ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 18-01-2014, 18:51
Bitperfect to przecież mały problem: jest albo go nie ma.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 18:59
To chyba jeden z większych problemów audiofilskich. Dla niektórych, szczególnie wychowanych na winylu, nie do pomyślenia jest żeby perfekcyjny transport dźwięku uzależniony był w zasadzie od jednej zmiennej. Posrało tych pececiarzy, przecież tu trzeba uwalać bufory, zmniejszać latencje, kable sata owijać folią aluminiową, tworzyć ramdyski, a już co najmniej słuchać plików gapiąc się w zgaszony ekran przy hibernacji ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 18-01-2014, 19:09
Jeżeli ktoś zasila odbiornik USB przez zasilanie USB, to może i tak jest, jeżeli przewody D+ i D- sieją po V+, GND i po ekranie. W dodatku można kombinować z GND i ekranem, czy nawet próbować zasilać z D+. Przy zasilaniu zewnętrznym chyba nie powinno być jakiejś różnicy, niby może się zmieniać rozkład transmisji danych w czasie, itd. itp. i siać gdzieś indziej, ba, u mnie punkt podłączenia masy wyjścia z PCM2902 do masy cyfry/analoga w DACu ma znaczenie. A masa idzie aż z GND z kompa, więc ma jakiś wpływ, ale zasili z zewnątrz i po sprawie pewnie. Tak też u siebie planuje zrobić, ale muszę dokupić 3 paluszki na USB i po sprawie. To już wyjdzie 15 paluszków...

Przecież tu zwykła zmiana w odbiorniku ma wpływ na dźwięk, a przy komputerze to bywa jak totalne placebo.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 19:20
Jeśli zasilanie idzie po USB to bez izolacji galwanicznej ani rusz. Przy dedykowanym zasilaniu wystarczy zneutralizować linię zasilającą w kablu USB lub po prostu nie lutować jej do odbiornika/wypiąć ze zworki. Tyle. Większość dobrych DAC-ów ma ten temat ogarnięty.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2014, 19:24
Kraft =>
Końcówka tego wątku poczytaj -próbowałem ....
http://audiohobby.pl/topic/12/7054#koniec
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: patrykvel w 18-01-2014, 19:25
Koledzy zle mnie zrozumieli, ja nie neguje tego, ze sygnal musi byc bit perfect. Jedynie chcialem zaznaczyc, ze nie jest to jedyny parametr ktory decyduje o jakosci transportu.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 19:28
kraft od kiedy posluchalem przyzwoitego DAC z PC przestalem miec "ale" odnosnie mozliwosci tego medium. Byc moze tak jak Gutek czy domzz pisza mozna jeszcze sporo podciagnac, nie mam nic przeciwko, ale jeszcze mniejsze mam cisnienie zeby to robic.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 18-01-2014, 19:44
>> patrykvel, 2014-01-18 18:00:05
>Ale teraz pojdzmy w druga strone. Posiada ktos z was Ipada oraz camera connection kit z wyjsciem USB? Jezeli brakuje komus samej przejsciowki, to mozna >ja kupic od skosnookich przyjaciol za 2-3dolary.
> Ipad wspiera USB audio class 2.0, wiec nawet pliki 192KHz mozna odtwarzac na zewnetrznym DACu.
>
> Ja taki test zrobilem sobie 3 dni temu. Roznica w jakosci dzwieku jest slyszalna natychmiastowo, a czym dluzej sluchalem, tym bardziej wychodzily ulomnosci >mojego PC(windows 8, Intel i5 4670) w roli transportu danych.

Roznic miedzy Ipadem, Mac\'iem a PC nie stwierdzilem - przez zadnego DAC\'a a probowalem 3
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 19:47
>> gutekbull, 2014-01-18 19:24:02
>> Końcówka tego wątku poczytaj -próbowałem ....
>> http://audiohobby.pl/topic/12/7054#koniec

Za stroną producenta:
The USB receiver and processing are powered by the computer, while the output master clocks and line drivers are powered by a separate isolated linear power supply.

Także pupa zbita. Zostaje izolacja galwaniczna na zewnętrznym separatorze. Jeśli znasz speca, to może ten konwerter grzebnąć i dorobić separację najlepiej na transformatorze.

>> patrykvel, 2014-01-18 19:25:16
>> Jedynie chcialem zaznaczyc, ze nie jest to jedyny parametr ktory decyduje o jakosci transportu.

Chętnie dowiem się o innych parametrach. Obiecuję się nie śmiać, serio.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 20:23
>> lancaster, 2014-01-18 19:28:09
>> kraft od kiedy posluchalem przyzwoitego DAC z PC przestalem miec "ale" odnosnie mozliwosci tego medium. Byc moze tak jak Gutek >> czy domzz pisza mozna jeszcze sporo podciagnac, nie mam nic przeciwko, ale jeszcze mniejsze mam cisnienie zeby to robic.

Na wstępie może zaznaczę, że należę do osób słyszących różnice w brzmieniu między samymi kośćmi DAC (za co nie raz zbierałem niesłuszne i haniebne baty od fallowa i majkela ;) nie mówiąc o pełnych aplikacjach konwerterów, wzmacniaczach czy interkonektach analogowych. Ale żadne ze znalezionych w sieci tweaków systemowych i sprzętowych, które każdy średnio zaawansowany użytkownik kompa może przeprowadzić samodzielnie nie dały słyszalnego efektu. No i w sumie nie mogły, bo nie mają żadnego uzasadnienia teoretycznego.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 18-01-2014, 20:33
kraft, nie przejmuj sie ja tez slysze roznice w DAC :-))), choc kosci ktorymi sie bawie na codzien sa z 2 roznych swioatow - 1543 i 4397. Swego czasu bdb slyszalem roznice miedzy 1543 i 1541 (wybralem dla siebie 1543)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 18-01-2014, 22:02
>> Kraft, 2014-01-18 20:23:18
...żadne ze znalezionych w sieci tweaków systemowych i sprzętowych, które każdy średnio zaawansowany użytkownik kompa może przeprowadzić samodzielnie nie dały słyszalnego efektu. No i w sumie nie mogły, bo nie mają żadnego uzasadnienia teoretycznego.

Na początku wątku wkleiłem link do darmowego skryptu CADa dla windows 8 (kompleksowy Tweak OSeu pod jednym kliknięciem).

Uruchom (tylko na systemie, który bezie używany tylko do Audio bo do niczego innego po uruchomieniu się już nadawać nie będzie :D - zrób sobie dual boota np.) i powiedz mi, że nie słyszysz różnicy.

Jeżeli słyszysz różnice między DACami to nie ma możliwości, żebyś nie usłyszał różnicy powodowanej tym skryptem bo jest większa niż różnice między dobrymi implementacjami DACów.

Jak różnicę usłyszysz to jest tylko czubek góry lodowej... tego co można osiągnąć ze skończonym produktem.

Pozdrawiam
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 18-01-2014, 22:13
Sebna, ale co to może zmienić? I tak masz to wszystko taktowane z odbiornika USB czy zmiany w interfejsie S/PDIF. DAC nie ma zegara (a przynajmniej te, które używałem). Dane z USB nie idą w tempie co do sampla audio, bo idą paczkami. W S/PDIF podobnie. W DACu sterowanym I2S już chyba tylko po jednym samplu, ale głowy nie dam sobie uciąć, bo nie zaglądałem w te papiery od dawna.

To bardzo ryzykowne stwierdzenie, że skoro I2S można synchronizować wg S/PDIF, to i S/PDIF może być synchronizowany wg USB, ale przecież do takiego PCM2902, który jest bardzo popularny i ponoć dobry, jest kwarc, więc nagle odpada PLL wg do paczek z USB, które są chyba 32-bajtowe.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 18-01-2014, 22:36
>> sebna, 2014-01-18 22:
Jak różnicę usłyszysz to jest tylko czubek góry lodowej... tego co można osiągnąć ze skończonym produktem.

Hmm. Z produktem? Czyżby komercyjnym?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 22:38
>> sebna, 2014-01-18 22:02:04
>> Na początku wątku wkleiłem link do darmowego skryptu CADa dla windows 8 (kompleksowy Tweak OSeu pod jednym kliknięciem).

Oczywiście tego skryptu nie uruchomię, bo na konkretny backup nie mam czasu, a sam jestem w trakcie dopieszczania instalacji 8.1, bynajmniej nie pod audio. Poczytałem pdfa z opisem tego skryptu i mam to wszystko dawno przerobione, pod siódemką, poza oczywiście odchudzaniem ekranu Start. Paradoksalnie niektóre tweaki mogą przydać się by zwolnić zasoby dla naprawdę zasobożernych aplikacji, np. graficznych, albo by wydłużyć żywot SSD ograniczając ilości zapisów, ale na jakość dźwięku nie mają _najmniejszego_ wpływu. Zero, null, nada.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: sebna w 18-01-2014, 23:05
>> Kraft, 2014-01-18 22:38:44
Oczywiście tego skryptu nie uruchomię...

Oczywiście...

Pozdrawiam
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 18-01-2014, 23:14
Spróbuj na japońskim forum. Może znajdzie się jakiś kamikaze ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 19-01-2014, 00:08
Tak sobie rozmawiacie o skrypcie odchudzająco-wyłączającym wszystko do granic możliwości w Windowsach.

Tak się zastanawiam, naprawdę bez jakichkolwiek podtekstów, ale tak na zdrowy rozum. Jaki jest sens kupować system operacyjny, za całkiem niepomijalną kasę, żeby później wszystko w nim powyłączać i do poziomu tak ekstremalnego, żeby nadawał się wyłącznie od jednej czynności.

Bo to trochę tak jak kupić Jumbo Jeta, obciąć mu skrzydła, wybebeszyć co się da i cieszyć się że pojedzie po autostradzie.
Ale to czy nie lepiej kupić po prostu samochód, co służy od razu do jeżdżenia? Będzie chyba bardziej  z sensem i taniej.

Albo inaczej, po co wjeżdżać samochodem w bajoro, żeby później cieszyć się jakie mamy doskonałe środki czyszczące? Może lepiej się w bajoro nie pchać w ogóle....

Więc może zamiast kupować i instalować system, który odpala 67 procesów w tle, aby je później pieczołowicie wyłączać, jako zbędne do audio i cieszyć się z hardcorowego podejścia. To nie lepiej może posadzić jakiegoś linuxa, chudy rdzeń systemu i do tego absolutnie niezbędne, pewnie ze 3 procesy, do obsługi audio?

Gdzie tu sens z tymi Windowsami, skoro ktoś je kupuje i instaluje z zamiarem wyłączenia 90% funkcjonalności. To jest po prostu nielogiczne i chore, już niezależnie od rozpatrywania efektów takiego działania.  No chyba, że to na zasadzie, bo takie coś jest "trendy" i "cool". Ot taka fajna audiofilska zabawa.

Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 01:11
Czesc z tych procesow mozna tak czy siak wylaczyc bo przecietnemu uzytkownikowi nie sa do niczego potrzebne. Kiedys z nudow bawilem sie w obcinanie serwisow i zmiane priorytetow ale sens takiej zabawy byl w czasach jednoprocesorowych maszyn o niskiej wydajnosci. Na dzien dzisiejszy odtwarzanie audio nie stanowi nawet minimalnego wyzwania dla komputera wiec takie zabawy traktuje jako audiovoodoo. W dobie dyskow SSD, duzej ilosci pamieci i szybkich wielocore\'owych procesorow nie widze zadnej roznicy w tym czy wylacze np. routing albo zdalny dostep do rejestru - zwlaszcza jesli komputer dziala tylko jako transport. Jak czytam o tych myszkach czy dyskach zaklocajacych sygnal audio to bardzo mocno sie zastanawiam nad jakoscia komponentow w takim sprzecie. Ani na moim pececie ani na zadnym z notebookow nic nie slychac - jedyne co moze byc slyszalne to wlaczanie/wylaczanie wd green ale slychac je wylacznie jak zblize ucho do obudowy dysku. Jesli ktos wierzy w cytat ponizej to jego sprawa - ja nie wierze:

"I believe that a computer being used for audio should just be used for that - not email, not
web surfing, etc. You need to think that your computer is an "audio component" and you
want to strip everything off of it that is not necessary for audio use. CAD believes that the
fewer unnecessary processes that are running on the computer, the better the sound quality
will be."
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 19-01-2014, 01:58
Jest sens. Im droższy, tym lepszy.



;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 09:34
SlawekR =>
Jest bardzo prosty sens wyłączania wszystkiego ponieważ kupiłem system (komputer) tylko i wyłącznie do jednej czynności.
Różnica w dźwięku jest spora , inaczej proszę postawić i posłuchać np.Foobara na dwu letnim systemie i na nowo postawionym.
Co do Linuksa odpowiedź jest prosta - popularność - po co zawracać kijem Wisłę.
Nie neguję wyższości Linuksa, ale fakt ,ze nie zaistniał w świadomości - w domach wielu ludzi co w stosunku do Windowsa miało miejsce.
Po co instalować Linuksa - uczyć się go ( a nie jest prosty - intuicyjny ) skoro wszyscy od dziecka siedzą na Windowsie.
Średnio Kowalski parę lat ma do czynienia z Windowsem i gubi się w tym wszystkim , a ty mu każesz zmieniać system na na pewno nie prostszy - może inaczej to inny świat.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 10:32
Gutek,

Ale czy mówimy o komputerze do wszystkiego czy komputerze do audio? Jeżeli do audio to po co Windows jeżeli Waszym zdaniem trzeba tam sporo modyfikować. Jeżeli do audio to Linuks też ma nakładki graficzne i normalny user nie musi wpisywać komend w CLI..
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-01-2014, 10:43
Jak wyżej. Jeżeli ma się jeden komputer do wszystkiego co się robi, włącznie z odtwarzaniem muzyki w możliwie wysokiej jakości, to sobie można powyłączać wszystko, co nie służy pracy wykonywanej na komputerze jak i sferze dźwięku. Natomiast kupowania PCta po to, żeby zrobić z niego odtwarzacz plików, to nie rozumiem. Lepiej od razu kupić odtwarzacz plików. Będzie do tego jeszcze lepiej przygotowany nie zawierając rozwiązań software i hardware niepotrzebnych, a nawet przeszkadzających audio. Do tego taki odtwarzacz ma pilota przeważnie od razu i nawet się da podłączyć do telewizora lub monitora.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 10:52
A.H.=>
Mam postawionego Linuksa Mint jedną z odmian na pendrive, także nie o mnie tu chodzi ;-)
Mam też wersje Linuksa tzw. audiofilską i z tą robiłem porównania z Windows 7 i ten ostatni wypadł lepiej ?

Korci mnie zakup tego systemu - Maca ,który wyżej tak mocno skrytykowałem , tylko w wersji najtańszej to 2400zł i jest tam dysk 500Gb,
a to trochę mało ;-(
Wolałbym przedtem sprawdzić , przekonać się czy jest sens - czy faktycznie zagra on lepiej niż system jaki posiadam,dochodzi jeszcze spraw kilku tysięcy flaców, no i koszta oprogramowania do odtwarzania ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 11:47
>> gutekbull, 2014-01-19 09:34:49
>SlawekR =>
>Jest bardzo prosty sens wyłączania wszystkiego ponieważ kupiłem system (komputer) tylko i wyłącznie do jednej czynności.
>Różnica w dźwięku jest spora , inaczej proszę postawić i posłuchać np.Foobara na dwu letnim systemie i na nowo postawionym.

Mozesz cos wiecej napisac na ten temat? Bo szczerze mowiac nie zauwazylem u siebie takich objawow. Ostatnio przeinstalowalem system z powodu zmiany SSD i nie zauwazylem zadnej poprawy pod wzgledem dzwieku
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 11:56
Co tu pisać mam system jak w tytułowym poście gra już ok.pół roku i wczoraj zrobiłem lifting Acronisem i zagrało o klasę lepiej,
jeśli jest taki efekt to jestem gotów co dwa tygodnie przywracać obraz dysku ;-)
System włączam tylko do audio !
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 12:02
Zastanawiam się nad jednym ogólnym aspektem audio i dyskusji na forum.

Nie chciałbym nikogo urazić, ale fakt ,ze w danym systemie są spore różnice może wypływać z faktu posiadanych klocków ,kolumn, wzmacniacz, konwerterów itd.
W jednym systemie słyszymy spore różnice , a w innym zastanawiamy się czy w ogóle są jakieś.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 12:08
Ja też ne chcę nikogo urazić ale trzeba również przyjąć taką możliwość, że różne osoby posiadają różną odporność na sugestię lub autosugestię.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 12:11
Jestem odporny na bzdury - zmiany jakie wprowadzają kable mnie nie interesują ,są za małe w stosunku do wydanej kasy !!!
Chyba nie podejrzewasz mnie o reklamę Windowsa ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 12:14
Jeszcze inną możliwością jest to, że dany sprzęt jest tak do dupy skonstruowany, że jest czuły na wszelkie duperele i stąd te pewne różnice :)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 12:15
Możliwe ,że JMLaby Mini Utopie są do d....y ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 12:21
Nie słuchałem. Zakładam, że są dobre bo PS 5.1 były dobre i Mezzo też ale Grandy? Srednio :)
Z Mezzo próbowałem różnych konfiguracji i modyfikacji systemu. Oprócz włączonego up samplingu na poziomie systemu przy innych modyfikacjach różnicy nie było ale nie mówimy tutaj o Windows.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 12:22
Przeszedłem niemalże wszystkie stopnie audio zabawy od radia Diora czy Amator poczynając i wiem ,ze choćbyś się uparł pewnych rzeczy nie usłyszysz na Cambridge NADie itd.
Żeby pojechać 300km/h potrzebne jest odpowiednie auto, Skoda raczej nie da rady ;-)
I nie ma się co obrażać bo takie są fakty ,ktoś kto posiada lepsze "auto" od mojego pewnie słyszy więcej.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 12:28
Ja reż miałem amatora a z osobistego doświadczenia wiem, że przejechanie 300 kilometrów nowym Passatem może być znacznie bardziej wkur..ce niż kilkuletnią Octavią. Serio.

:)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 12:31
Ja mam Roomstera ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 12:50
Kupiłem swego czasu za śmieszne pieniądze ok. 1700-1800zł Asus Xonar One.
Nie słyszałem jakoś zachwytów na temat tego klocka, a ten gdy ominie się jego USB i poda się sygnał z laptopa poprzez konwerter zewnętrzny w moim przypadki BADA USB i wtedy po RCA do Asusa, mamy dźwięk  DACA ,który mnie zadziwił coś ok 10000zl !
Krążą opnie ,ze Asus Xonar One ,aby pokazać co potrafi potrzebuje dobrego towarzystwa ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 19-01-2014, 13:21
U mnie poległ w starciu z wewnętrznym Xonarem Essence ST. W dalszym ciągu uważam, że jeśli nie szuka się źródła do "pokolorowania" niedociągnięć reszty systemu, jest to jedna z najlepszych opcji.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 13:55
>> gutekbull, 2014-01-19 12:02:38
>Zastanawiam się nad jednym ogólnym aspektem audio i dyskusji na forum.
>
>Nie chciałbym nikogo urazić, ale fakt ,ze w danym systemie są spore różnice może wypływać z faktu posiadanych klocków >,kolumn, wzmacniacz, konwerterów itd.
>W jednym systemie słyszymy spore różnice , a w innym zastanawiamy się czy w ogóle są jakieś.

Nie chcialbym Cie urazic ale to co piszesz jest klasycznym przykladem audiovoodoo. W sytuacji kiedy komputera nie traktuje sie jak smietnika, a zwlaszcza kiedy uzywa sie go wylacznie do audio, nie ma zadnej logicznej podstawy do tego zeby produkowany przez niego dzwiek roznil sie po pol roku czy nawet x latach. Nie ma tam zlosliwych skrzatow ktore przeklamuja co druga nute, zlosliwe procesy nie legna sie jak myszy a rejestr i dyski nie fragmentuja sie same z siebie. Wiec jesli slyszysz ze cos gra lepiej po przeinstalowaniu co pol roku to albo robisz cos wybitnie zle albo tylko Ci sie wydaje (zgodnie z zasada ze przeciez swieza instalka musi byc lepsza) - i reszta systemu nie ma w tej sytuacji najmniejszego znaczenia
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 14:05
"Wiec jesli slyszysz ze cos gra lepiej po przeinstalowaniu co pol roku to albo robisz cos wybitnie zle albo tylko Ci sie wydaje (zgodnie z zasada ze przeciez swieza instalka musi byc lepsza) - i reszta systemu nie ma w tej sytuacji najmniejszego znaczenia"

Nic nie przeinstalowuje tylko powielam- przywracam obraz systemu jaki pierwotnie zrobiłem przy pierwszej instalacji,
wówczas natychmiast zrobiłem Acronisem obraz dysku "C" -systemowego.
No i jest różnica - dlaczego ?
A to co pisałem - co cytujesz ,to ogólna podstawa w zabawie audio gdybyśmy nie słyszeli różnic po wymianie naszych zabawek to cała zabawa w audio nie miała by większego sensu. Inaczej wszyscy mieliby te same klocki bo po co zmieniać jak nie słychać różnicy.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 14:37
>> gutekbull, 2014-01-19 14:05:31
>"Wiec jesli slyszysz ze cos gra lepiej po przeinstalowaniu co pol roku to albo robisz cos wybitnie zle albo tylko Ci sie wydaje >(zgodnie z zasada ze przeciez swieza instalka musi byc lepsza) - i reszta systemu nie ma w tej sytuacji najmniejszego znaczenia"
>
>Nic nie przeinstalowuje tylko powielam- przywracam obraz systemu jaki pierwotnie zrobiłem przy pierwszej instalacji,
>wówczas natychmiast zrobiłem Acronisem obraz dysku "C" -systemowego.
>No i jest różnica - dlaczego ?
>A to co pisałem - co cytujesz ,to ogólna podstawa w zabawie audio gdybyśmy nie słyszeli różnic po wymianie naszych zabawek >to cała zabawa w audio nie miała by większego sensu. Inaczej wszyscy mieliby te same klocki bo po co zmieniać jak nie słychać >różnicy.

A jak weryfikujesz ze jest ta roznica? Bo domyslam sie ze nie robisz DBT ani zadnych pomiarow tylko ja "slyszysz"? Bez zmiany sprzetu czy ustawien BIOSu klonowanie nie rozni sie od reinstalacji. A czy ta zabawa ma sens zalezy od osoby i uzasadnienia - ja zdaje sobie sprawe z wplywu placebo i czynnikow zewnetrznych na moje postrzeganie dzwieku wiec staram sie je wyeliminowac. Ale jesli ktos lubi sluchac oczami i portfelem to jego sprawa - byleby nie wmawiac wszystkim x roznic w klasie nie majacych logicznago uzasadnienia
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 14:45
Uzgodnijmy jedną rzecz , traktujmy się w dyskusji poważnie to zaoszczędzi powielania wpisów.
Mówię ,że jest spora różnica to jest.
Uznaję jedną metodę weryfikacji audio - własne uszy - wszak jest to forum audiofilskie ;-)
Inna weryfikacja jakości dźwięku jest dla mnie pozbawiona sensu ,przynajmniej w tej zabawie !
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 14:54
Nie widze problemu - tyle ze oznacza to rowniez ze jak mowie ze jej nie ma to jej nie ma :) I gwarantuje Ci ze na Twoim systemie powiem dokladnie to samo
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 15:04
Dawindyk=>
Skoro ty wiesz lepiej co ja słyszę u siebie w domku to już mi się odechciało ciągnąc ten wątek .... ;-(

To po prostu nie ma większego sensu, z dwa lata temu wycofałem się z forum audiostereo po podobnych wpisach,
chyba już jestem za stary na te internetowe p.....y
Zniechęcające jest wypisywanie w kółko tego samego, wtedy było podobnie, a teraz po ok.4-5 latach  okazało się ,że prawie wszyscy przechodzą na słuchanie z laptopa.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 19-01-2014, 15:07
A może zanim koledzy się pozagryzają i w ramach poważnego wzajemnego traktowania warto przeprowadzić proste doświadczenie. Skoro rozważacie wpływ tzw. narzutu programowego na system, no bo skoro różnica dotyczy opcji system "na czysto" i pod obciążeniem różnymi rzeczami. To może po prostu warto rozpocząć odtwarzanie muzyki w systemie optymalnym. I podczas odsłuchu, otworzyć przeglądarkę, najlepiej firefox z pluginami i powiedzmy w 17 kolejnych zakładkach, otworzyć choćby stronę Audiohobby. Można to zrobić w opcji "przywróć poprzednią sesję" co da dość gwałtowną zmianę warunków pracy środowiska Windows.

Takie doświadczenie może wykonać każdy i w dowolnym momencie i posłuchać jaki to ma wpływ na dźwięk.
A jeśli tego będzie mało, to na zasadzie kumulacji, można przy okazji rozpocząć operację równoległego kopiowania wielu plików, może być nawet na dysk zewnętrzny USB, żeby jeszcze ten interfejs obciążyć, zarówno programowo jak  i sprzętowo od strony zasilania dysku.  

A jeśli nadal ktoś będzie mieć wątpliwości, to można rozpocząć instalację jakiegoś programu antywirusowego, może być w wersji 30 dniowej, każdy producent takie oferuje.

Takie 3 czynności jednocześnie, rozpoczęte podczas słuchania muzyki muszą dać efekt znaczący, jeśli takowy wpływ występuje. No bo nie ma opcji, aby mogło być inaczej.

Do dzieła więc.... a później dyskutujcie dalej.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Corvus5 w 19-01-2014, 15:08
Ja nie zauważam różnicy.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 19-01-2014, 15:11
Ewentualnie, jeśli ktoś wzdraga się przed takim doświadczeniem jak wyżej, to proszę o rozsądną argumentację, dlaczego ono miałoby być niewłaściwe do wykazania tego typu zależności wpływu "narzutu programowego" i procesów działających w tle, na system operacyjny i jego wpływ na odtwarzaną muzykę.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 15:13
SlawekR =>
Nic dodać ,nic ująć, trafiłeś w samo sedno !
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 19-01-2014, 15:31
Panowie, dokladnie. Robmy eksperymenty i dzielmy sie wynikami, tylko nie "nie bo nie" albo "gluchy jestes" bo to gownazeria i mysle nie to forum.
Czum innym jest nie zgadzac sie z rozmowca bo rozne sa gusta i oczekiwania a czym innym psuc merytoryczna dyskusje niemadrymi uwagami.


Ze swojej strony tak jak deklarowalem przy okazji kolejnego czyszczenia systemu sprawdze kilka tweakow, poswiece temu dzien-dwa i bede wiedzial na wlasny uzytek czy i co warto lub czy w ogole ma to dla mnie sens.
I nawet wtedy nie powiem ze nie dziala bo nie bede wiedzial czy dobrze wszystko zrobilem, nie jestem spec od kompow. Jesli posluchalbym systemu Gutka i mial mozliwosc porownania swojego lapa z jego po czym stwierdziłbym badx nie roznice moznaby powieziec cokolwiek wiecej. Nie spodziewam sie jakichs gigantycznych roznic ale slysze roznice miedzy softem wiec na pewnow  ramach PC sa takowe do zrealizowania.

Pozdrowienia i luzu.

Gutek, proponuje nie zaglebiac sie w dyskusje jak chlopaki zaczynaja cisnac, natomiast warto wyrazic wlasna opinie po testach bo to jedno ma spora wartosc, zwlaszcza gdy jest podane wraz z przepisem.
Ktos sprawdzi i jak mu ladnie zadziala to masz dobry uczynek odfajkowany ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 15:48
Jeśli założyłem temat o konfiguracji Windowsa i o zmianach jakie to działanie wnosi na odsłuch to nie po to ,aby sprawdzać kto lepiej słyszy ode mnie co się dzieje u mnie w domku skoro nawet nie był u mnie w domku ;-)
Prawie jak u Barei ;-)
Dlaczego tak jest  i co zrobić ,aby te zmiany były jak największe, co jeszcze można powyłączać, jak lepiej kontrolować te 78 procesów chodzących w tle, teraz się zastanawiam czy nie wgrać Windowsa na nowo  - jak najstarszej wersji i od razu wyłączyć Windows Update,
czy nie spróbować wersji serwerowej ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 16:24
>> SlawekR, 2014-01-19 15:07:01

samo iTunes - OS X10.7 + sterowanie iPad
vs.
iTunes, w tle Safari, Mail, Excel, Photoshop i Ilustrator.
podpięty dysk po USB, klawiatura i mysz bezprzewodowa.

samo iTunes - OS X10.7 + sterowanie iPad
vs.
iTunes + dysk podpięty to routera (dane po WiFi), w tle Safari.

iTunes na OS X
vs.
iTunes na Windows 7 (na tym samym kompie) nie pamiętam jak ustawiałem Windows. Pamiętam tylko, że było to proste w.g zaleceń producenta przetwornika.

iTunes na OS X
vs.
iTunes na Windows 7 (okrojona wersja systemu na net- booku Dell-a)

wynik: zero różnicy, przynajmniej takiej którą można wyłapać po przełączaniu lub restarcie komputerów.

PC z JPlay
vs.
Mac OS X z darmowym FrontRow.

W tym samym systemie Mac znacznie lepiej.


Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 19-01-2014, 18:16
Jeszcze jedno. Czytając tego pdfa z DAC i przeglądając skrypt nie da się nie zauważyć, że facet wyłącza wszystko na ślepo. Wszystko co nie kojarzy się z audio zostaje wymiecione. Otóż bardzo łatwo tu o wtopę, bo poza MS chyba nikt nie zna szczegółowo zależności między konkretną usługą, a innymi usługami i funkcjami systemu. Myślę, że można łatwo nabruździć w podsystemie audio nawet o tym nie wiedząc. To z kolei może tłumaczyć lepszość świeżych instalek u Gutka.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 19-01-2014, 18:21
A.H, wex pod uwage ze porownanie Jplay vs Mak bylo dosc zgrubne. Mak faktycznie wypadł slyszalnie lepiej od Jplay ale ... system byl ustawiony w  przypadkowym pomieszczeniu i gral ogolnie w nim powiedzmy przecietnie jako caqlosc z naciskiem na domulenie i rozlazlosc basu. W tym samym pomieszczeniu sluchalem coprawda innego systemu i brzmial calkiem fajnie, ale to jakby inny temat.
Teraz tak...masz domulony system z poluzowanym dolem a Jplay jest odtwarzaczem grajacym po cieplejszej stronie, dla odmiany fubar jest neutralniejszy a ktos moze nawet powiedziec odchudzony - niech bedzie.
W takich warunkach jesli Mak jest blizej neutralnosci niz "ciepelka" - a   z tego co sluchalem mak jest neutralny Jplay przez swoje lekkie docieplenie moze wypasc w takiej konfiguracji tym bardziej slabiej, nie mowiac o tym ze to byla jakas starsza wersja Jplay-a. Nie bronie Jplaya bo jak wiesz nie sprawdzil sie u mnie pod wzgledem technicznym , bo dxwiekowo mozna z nim zyc tak jak i z wieloma innymi odtwarzaczami ale przedstawiam kontekst porownania.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 19-01-2014, 18:46
>> lancaster, 2014-01-19 18:21:12

Ja to odebrałem w taki sposób.

Specjalnie skonfigurowany PC, ze specjalnym oprogramowaniem przez osobę twierdzącą, że wie co robi i to pracujący w najlepszym trybie dla audio  czyli  w hibernacji.

Z drugiej przypadkowo wstawiony Mac, z przypadkowym oprogramowaniem i z zachowaniem wszystkich cech normalnego komputera tzn mogący dobierać pocztę, wyświetlać okładki, przełączać utwory.

Każdy miał równe szanse i wyszło jak wyszło.

Potem, w domu, zainstalowałem też nowszą wersję i było też nieciekawie. Nie instalowałem najnowszych wersji bo mi się odechciało testowania po takich wynikach. Być może w wersji 5 już jest super ale w poprzednich też miało być a nie było.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 19-01-2014, 18:49
heh, wlasnie dlatego nie napalam sie na te wszystkie upgrady, choc darmowe. Kiedy nic mi nie przeszkadza w sluchaniu mzyki od jakiegos czasu nie chce mi sie kombinowac. Zamiast tego slucham muzyki ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 18:54
>> Corvus5, 2014-01-19 15:08:48
>Ja nie zauważam różnicy.

Ani ja. Byc moze zauwazylbym cos na znacznie slabszej maszynie z HDD (zwlaszcza bez wlaczonego DMA) ale nie mam nic takiego pod reka. Dwie otwarte przegladarki z ponad setka tab\'ow, antywirus i x innych aplikacji i procesow nie robia zadnego wrazenia na zadnym z moich komputerow. Ba - nawet przywisniecie przegladarki nie powoduje zadnego zaklocenia pracy. Wystarczy przyzwoity procesor, SSD i odpowiednia ilosc RAM\'u
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 19-01-2014, 19:05
Jeśli już robimy porównania także z systemami opartymi o OSX, to warto pisać w jakiej wersji systemu i Itunes były one robione, bo mniej więcej od połowy istnienia Mountain Liona i którejś kolejnej wersji Itunes, producentowi udało się zoptymalizować soft na tyle, że doszedł w zasadzie do końca drogi w kwestiach audio. Od tego momentu producenci softów niezależnych zmienili też front marketingowy, większky nacisk kładąc na funkcje dodatkowe, typu włączenie trybu wyłączności, zaawansowane algorytmy głośności cyfrowej, crossfeed, itd. A zaprzestali pisania o wyższości jakości dźwięku zużyciem im aplikacji. Gdyż jakość dźwięku stała się po prostu identyczna, jak z użuciem "gołego" Itunes.

 Łatwo to zresztą sprawdzić, co piszę. Wystarczy wejść na dowolną stronę producenta softu wspomagającego kwestie audio.

I ostatnia sprawa, dla rzetelności dyskusji, warto by było, aby osoby, które gdyby im dać MACa do ręki, nie potrafiłyby  znaleźć w nim opcji audio, bo to ich pierwszy kontakt z tym systemem, aby te osoby raczej nie wyrokowały w tonie kategorycznym, o przydatności tegoż systemu dla potrzeb audio i sensowności jego stosowania w opozycji do Windowsa.
Bo takie coś jest, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne.  Lepiej na ten temat niech wypowiadają się ci, którzy chociaż wiedzą, gdzie jest opcja "wyłącz"  w Mavericksie i co to takiego na ten przykład App Nap ;)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 19:07
>> Kraft, 2014-01-19 18:16:28
>Jeszcze jedno. Czytając tego pdfa z DAC i przeglądając skrypt nie da się nie zauważyć, że facet wyłącza wszystko na ślepo. Wszystko co nie kojarzy się z >audio zostaje wymiecione. Otóż bardzo łatwo tu o wtopę, bo poza MS chyba nikt nie zna szczegółowo zależności między konkretną usługą, a innymi usługami >i funkcjami systemu. Myślę, że można łatwo nabruździć w podsystemie audio nawet o tym nie wiedząc. To z kolei może tłumaczyć lepszość świeżych instalek >u Gutka.

No tego nie wykluczam - dlatego napisalem "albo robisz cos wybitnie zle ". Chociaz i tak trudno mi sobie wyobrazic sytuacje kiedy ta roznica zwiekszalaby sie bez instalacji dodatkowych programow/uslug. Moze Gutek instalowal te tweak\'i po odzyskaniu systemu? Ale wtedy po ich instalacji raczej od razu powinno brzmiec gorzej. NVM - przy normalnym systemie i komputerze nic takiego nie powinno sie stac
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 19:09
Dawindyk=>
To tylko się cieszyć,że masz tak odporną maszynę.

Jeśli ktoś na forum jest z Trójmiasta, a nie daje sobie rady z laptopem to jestem gotów pomóc - ustawić.
Warunek w tym tygodniu i laptop, komp musi być tylko i wyłącznie do muzy.
Zobaczymy czy nie ma różnicy !
Pisać na prv.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 19:31
>> gutekbull, 2014-01-19 19:09:21
>Dawindyk=>
> To tylko się cieszyć,że masz tak odporną maszynę.

Tu nie ma czego gratulowac - wystarczy normalna konfiguracja z i3/5/7, SSD i normalna iloscia pamieci. W moim macbook\'u pro nie zmienialem nic jesli chodzi o hardware i ani windows ani osx nie maja problemu z odtwarzaniem dzwieku. Ba - windowsy radza sobie z dzwiekiem nawet uruchomione jako vm. JRiver uzywany nawet do odtwarzania plikow HD nie zuzywa u mnie w systemie wiecej niz 0.4% czasu procesora wiec nie bardzo rozumiem czemu mialoby to byc jakiekolwiek wyzwanie dla komputera. Jesli ktos ma tzw. micro stutter to zwykle wystarczy odpowiedniej wielkosci bufor zeby wyeliminowac jego znaczenie dla audio - ew. wtedy zaczac sie rozgladac za winnym (i najczesciej nie jest to zadna z uslug ktore mozna wylaczyc)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 19:38
Dawindyk=>
Odtwarzanie dźwięku nie jest żadnym wyzwaniem dla komputera - Windowsa, źle mnie zrozumiałeś.
Problem polega na zupełnie czymś innym, jesteśmy na forum audio  i chodzi o to żeby nie było jakoś tylko jakość ;-)
a tu już jest różnie.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 19-01-2014, 19:48
>> gutekbull, 2014-01-19 19:38:54
Odtwarzanie dźwięku nie jest żadnym wyzwaniem dla komputera - Windowsa, źle mnie zrozumiałeś.
Problem polega na zupełnie czymś innym, jesteśmy na forum audio i chodzi o to żeby nie było jakoś tylko jakość ;-)
a tu już jest różnie.

_________
No to w takim razie na czym polega problem? Pytam z ciekawości, bo jakiś kontekst merytoryczny racjonalnego wyłączania kolejnych usług chyba powinien być zachowany. No chyba, że operacja ta jest robiona na ślepo, wyłącznie na zasadzie przekonania że tak powinno być lepiej. Ale wtedy wkraczamy w rejony voodoo i szamaństwa. A chyba nie o to chodzi w racjonalnej dyskusji.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 19:58
SlawekR=>
To ja się pytam  w moim wątku dlaczego jest różnica ;-)
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 20:12
>> gutekbull, 2014-01-19 19:38:54
>Dawindyk=>
> Odtwarzanie dźwięku nie jest żadnym wyzwaniem dla komputera - Windowsa, źle mnie zrozumiałeś.
> Problem polega na zupełnie czymś innym, jesteśmy na forum audio i chodzi o to żeby nie było jakoś tylko jakość ;-)
> a tu już jest różnie.

Przepraszam - ale co jest roznie? Jezeli system poradzi sobie z przeslaniem na czas danych do odtworzenia do odpowiedniego interface\'u to jakosc jest zawsze taka sama. Problem moglby sie pojawic w sytacji kiedy cos wywlaszczaloby proces audio i nie pozwolilo mu tych danych przeslac na czas - ale tego typu efekt bylby wyraznie slyszalny i da sie mu zaradzic optymalizujac wielkosc bufora. Kombinacje z wylaczaniem zbednych serwisow czy optymalizacja ustawien systemu pomagaja czesto uzyskac lepsza wydajnosc aplikacji uzywajacych kazdej dostepnej mocy procesora ale akurat na audio maja praktycznie zerowy wplyw.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: SlawekR w 19-01-2014, 20:17
A to sorry. Odniosłem mylne wrażenie, że większość rzeczy jest tu prezentowana raczej w tonie twierdzącym niż pytającym. Chyba za bardzo zasugerowałem się postem otwierającym wątek :).

Co i tak nie zmienia faktu, że pytanie pozostaje otwarte, skoro wyłączamy tak ogromną ilość usług, że system przestaje być użyteczny do jego normalnych funkcji, to wedle jakiego klucza i  racjonalnych podstaw jest to robione. Bo chyba nie na ślepo, wedle przeczucia?!?!

Zapytałem kiedyś o to w wątku obcojęzycznym na jednym z for, gdzie była prezentowana wyższość systemu serwerowego Windows na na wersją zwykłą. Pytanie było proste, dlaczego jest lepsza wersja serwerowa, co w niej jest tak kluczowego, co ją odróżnia, z punktu widzenia audio, na tle zwykłych wersji? Pytanie o tyle zasadne, że przecież różnica w cenie mała nie jest.  W odpowiedzi niestety spotkałem się wyłącznie z agresją słowną.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 20:30
SlawekR
Żeby nie było niejasności nie jestem,ani nie poczuwam się do roli eksperta.
Skromną optymalizację ,która podałem na początku wątku robię na wszystkich swoich prywatnych laptopach, no może nie tak całościową z wyłączaniem karty graficznej ;-) i nie chodzi mi o audio, a wygodniejszą prace z systemem.
Zauważyłem sporą różnicę e w jakości dźwięku i tak jak napisałem rzuciłem to pod dyskusje licząc na pomoc w zakresie dalsze optymalizacji systemu lib poprawy tego co jest.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 20:35
>> SlawekR, 2014-01-19 20:17:28
>A to sorry. Odniosłem mylne wrażenie, że większość rzeczy jest tu prezentowana raczej w tonie twierdzącym niż pytającym. Chyba za bardzo zasugerowałem >się postem otwierającym wątek :).
>
> Co i tak nie zmienia faktu, że pytanie pozostaje otwarte, skoro wyłączamy tak ogromną ilość usług, że system przestaje być użyteczny do jego normalnych >funkcji, to wedle jakiego klucza i racjonalnych podstaw jest to robione. Bo chyba nie na ślepo, wedle przeczucia?!?!
>
> Zapytałem kiedyś o to w wątku obcojęzycznym na jednym z for, gdzie była prezentowana wyższość systemu serwerowego Windows na na wersją zwykłą. >Pytanie było proste, dlaczego jest lepsza wersja serwerowa, co w niej jest tak kluczowego, co ją odróżnia, z punktu widzenia audio, na tle zwykłych wersji? >Pytanie o tyle zasadne, że przecież różnica w cenie mała nie jest. W odpowiedzi niestety spotkałem się wyłącznie z agresją słowną.

A z czym sie chciales spotkac jak Ci ludzie nia maja pojecia jakie sa roznice za to wiedza ze maja wplyw na dzwiek? :) Wiekszosc roznic miedzy systemami jest przez uzytkownikow "audio" albo kompletnie nieuzywana albo wylaczana w trakcie "optymalizacji". Mit o wielkich toznicach miedzy wersja serwerowa a desktopowa wywodzi sie z czasow NT/9x kiedy byly to zupelnie rozne systemy - aktualnie nie jest to juz prawda i roznice miedzy nimi (przynajmniej w temacie core a nie uslug) sa kosmetyczne
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 21:09
BTW - kilka uwag w temacie zmian sugerowanych na pierwszej stronie:

2. Obok - Ochrona komputera -konfiguruj - Wyłącz ochronę systemu.
I pozbawiłeś się właśnie możliwości odzyskania rejestru/bibliotek systemowych. To ustawienie przydaje się tylko kiedy nie miesza się w systemie a koniecznie chce się mieć cały dysk do swojej dyspozycji

4. Obok Efektów wizualnych - zakładka Zaawansowane - zaznaczamy Usługi działające w tle
Jeśli to ma być komputer do audio to czemu chcesz obniżyć priorytet odtwarzaczowi audio uruchomionemu w FG?

5. W tej samej zakładce -Pamięć wirtualna -klikamy na Zmień i zaznaczamy -Bez pliku stronicowania i Ustaw i restart systemu. ( zakładam, że mamy 3-4GB RAMu !)
To spowoduje ze aplikacje wymagające pamięci wirtualnej (tak, są takie) nie będą działać

6. Najeżdżamy myszką na - komputer- Prawy klawisz myszki - właściwości-po lewej stronie -zaawansowane ustawienia - zakładka Zaawansowane i na samym dole ustawienia - odhaczamy -Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych i Czas wyświetlania w razie potrzeby opcji odzyskiwania
Jak się nie ma więcej systemów to i tak się nic nie wyświetla a jak się ma to raczej chciałoby się mieć czas na wybranie tego który się chce wystartować. Ta opcja zreszta przyspiesza wylacznie start komputera wiec jak mialaby wplywac na wydajnosc systemu czy jakosc audio?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 21:22
2. "I pozbawiłeś się właśnie możliwości odzyskania rejestru/bibliotek systemowych." Nie potrzebuje w razie czego  mam obraz dysku z Acronisa.
4.Chyba masz rację ,ale priorytet ustalam w programie Ashampoo Core Tuner 2 ?
5. Robię tak od lat (min.4GB RAMu) i nigdy nie miałem problemu ,poza tym w laptopie mam dysk SSD ?
6. Mało istotna ,rozumiem ,że jak nie ma dwóch systemów to nie ma żadnej zwłoki czasowej ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 21:35
>> gutekbull, 2014-01-19 21:22:57
>2. "I pozbawiłeś się właśnie możliwości odzyskania rejestru/bibliotek systemowych." Nie potrzebuje w razie czego mam obraz dysku z Acronisa.

Zgadza sie - tyle ze albo robisz ten obraz czesto albo zawsze wracasz do poczatku. Jesli zainstalowales sobie zly sterownik albo cos Ci podmienilo biblioteke systemowa to mozesz sie zawsze cofnac do momentu przed ta zmiana (w wypadku recovery nawet przed zaladowaniem windows)

> 4.Chyba masz rację ,ale priorytet ustalam w programie Ashampoo Core Tuner 2 ?

Owszem - ale w ten sposob rozstrzygasz co domyslnie powinno miec wyzszy priorytet. Jesli nie masz procesow mielacych cos w tle powinienes raczej ustawic priorytet dla programow

> 5. Robię tak od lat (min.4GB RAMu) i nigdy nie miałem problemu ,poza tym w laptopie mam dysk SSD ?

Dysk SSD w niczym nie pomoze. Czesc programow wymaga swapa i nie da sie tego przeskoczyc - jesli ich nie masz to OK ale trzeba byc ostroznym z polecaniem tego ustawienia

> 6. Mało istotna ,rozumiem ,że jak nie ma dwóch systemów to nie ma żadnej zwłoki czasowej ?

Dokladnie
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 19-01-2014, 21:55
> 5. Robię tak od lat (min.4GB RAMu) i nigdy nie miałem problemu ,poza tym w laptopie mam dysk SSD ?\'

Dla kondycji  dysków SSD w ogóle plik wymiany nie za bardzo jest korzystny ,ale z drugiej strony masz racje ,choć tutaj jest tyle teorii ?
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 19-01-2014, 23:02
Dla kondycji SSD generalnie niekorzystne sa zapisy ale chyba nie o to chodzi w ich uzyciu :) Ja mam ustawiony maly, stalej wielkosci swap i nie narzekam
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 20-01-2014, 13:53
Anandtech przeprowadzał wyliczenia żywotności dla Samsungów na kościach TLC (czyli najgorszych) i wyszło, że przy codziennym zapisie 50 GB danych wersja 250 GB pożyje co najmniej 15 lat, a wersja 500 GB skromne 31 lat :) Nie ma sensu oszczędzać SSD panowie. Prędzej padnie elektronika w takim dysku niż kości NAND przekroczą zakładaną ilość cykli zapisu.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 20-01-2014, 14:17
Dlatego wlasnie to napisalem :) Generalnie SSD kupuje sie po to zeby przyspieszyc komputer wiec jesli ktos probuje przeniesc wszystko na zwykle dyski byle tylko ograniczyc ilosc zapisow na SSD to jak dla mnie neguje to sens zakupu SSD. IMHO to jedno z rozwiazan ktore najbardziej popchnelo wydajnosc komputerow do przodu. Moze nie w sensie wydajnosci benchmarkowej ale na pewno w w sensie responsywnosci i multitaskingu
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 20-01-2014, 14:38
No i umożliwiło budowę kompletnie bezgłośnego systemu. Choć jeśli ktoś rzeczywiście planuje kupić peceta wyłącznie pod audio to Intel NUC wystarczy z zapasem. Jeśli go wpiąć z tyłu monitora nawet przestaje być widoczny.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 20-01-2014, 19:30
Dawindyk =>

4. "2. Processor scheduling - określa, jakie procesy mają nadany wyższy priorytet przez system operacyjny. Ustawienie domyślne ustanawia priorytet dla oprogramowania, a nie dla zasobów systemowych. Ponieważ jednak sterowniki audio pracują w tle, a nie jako oddzielne programy najlepiej jest ustawić procesor aby obsługiwał najpierw procesy w tle.

Start -> Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane Ustawienia Systemu -> zakładka Zaawansowane -> w polu Efekty wizualne, planowane użycie procesora, wykorzystanie pamięci i pamięć wirtualna naciskamy Ustawienia -> zakładka Zaawansowane i zaznacz: Usługi Działające w Tle"


Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: Dawindyk w 20-01-2014, 21:41
>> gutekbull, 2014-01-20 19:30:04

O ile mnie pamiec nie myli sterowniki i tak dzialaja z najwyzszym priorytetem a w ten sposob mozna tylko przypisac wyzszy priorytet procesom dzialajacym w tle lub programom
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: domzz w 24-01-2014, 21:30
Gutekbull, powinno Cię zainteresować - pełna optymalizacja systemu: AUDIOPHILE OPTIMIZER
http://www.highend-audiopc.com/

jedynie 100euro
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: zygmuntlotos w 25-01-2014, 13:20
Z tej stronki wynika że win2012 server jest najlepszy do ustawień audiofilskich
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: A.H. w 26-01-2014, 19:28
Ja natomiast czytałem, że dla ustawień audiofilskich najlepszym systemem operacyjnym jest ten zainstalowany na komputerach pokładowych promu kosmicznego Atlantis. Najmniejszy jitter pojawia się w stanie nieważkości a czarne, audiofilskie, tło widać we wszystkich wizjerach.
Tytuł: Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 11-02-2014, 23:05
Proponuję to wypróbować :
http://www.daphile.com/#screenshots
Zainstalowałem na pendrive, gra doskonale.
Podłączamy pendrivie i odpalamy komputer-serwer z USB , ustalamy język ,wifi i jazda ;-)
Sterowanie z drugiego laptopa w przeglądarce lub znajdujemy w sieci DAPHILE i klikamy dwa razy ,aż do otwarcia strony ,ustawienia itd.
Tez jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem ;-)