Audiohobby.pl

ODSLUCHY W POZNANIU I OKOLICY

Salonpoznan

  • 47 / 5851
  • Użytkownik
26-09-2008, 13:49
Melduję że już jestem i poza ewentualną krótką przerwą na wyjście do sklepu jestem cały czas do 20. Oczywiście do 17 mogę jeszcze zajmowac się innymi rzeczami ale generalnie jestem. Jeśli chodzi o inne dni to zawsze można się umówic a jeśli nie będzie przeszkadzało to że będę w innym pomieszczeniu działał z jakąś automatyką to w ciągu dnia też można. Jak zwykle szczegóły do dogadania na miejscu, a na razie cieszę się z dzisiejszego spotkania.

Staszek
Salon Poznań
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

lancaster

  • Gość
26-09-2008, 14:34
Staszek, powinienem być ok. 17. działania z automatyka sa bezkolizyjne :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

piotrmos

  • 21 / 5914
  • Użytkownik
26-09-2008, 22:55
Szkoda, ze nikt dziś nie wpadł, bo klipsche hereski + sunaudio i doktor - docent narobiły dziś na Łąkowej sporego rabanu :) Te sklejkowe "budki" chyba nie  mają ograniczeń :) Lampa 3,5W... :) na godzinie 9 można było kruszyć skały pod budowę autostrady :) Energia, żywioł i wykop, skala instrumentów 1:1. Ręce mi się jeszce trzęsą :)

lancaster

  • Gość
27-09-2008, 00:08
Ta jak piotr napisal. Dziś najpierw zrobilismy kilka porownań(dla kolegów)....a potem już tylko luchaliśmy muzyki.
Grao naprawde fantastycznie musze przyznac. Zaryzykuję ze jedna z naj jeśli nie najlepsza prezentacja Heresy.
Wyada ogratulowac Krystianowi systemu.
Choc u Gustwa całosc poszla już nieco do gory....hmmmm....Krystian, moze jednak dolozymy mały tłumik na zakres sredniowysokotonowy....choc z druge strony jakby miao grać jak na Łąkowej to niczego bym nie ruszał....kłopoty z basem ? Jakie klopoty z basem ?:)
chlopakom tez z tego co wiem bardzo sie podobało ;)
Dzięki za gścinę Staszek.
W przyszlym tygodniu z tego co wiem odgrody, wstepnie wtorek - czwartek.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
27-09-2008, 00:14
\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
27-09-2008, 00:37
Jest ekspresja, jest szybkość, jest "audiofilski plankton" i dobra przestrzeń. Ciekawy i wciągający dźwięk. To na plus.

Minusy: Równowaga tonalna przesunięta w górę. Niedostatki basu, szczególnie tego niższego. Odchudzone wokale.
Moim zdaniem to system do dobrze wytłumionego pomieszczenia. Z moim niestety się nie "zgrywa" ale testuję dalej.

cypher

  • 252 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
27-09-2008, 01:40
Panowie Klipsch-e można storoić ;-)). W zwrotnicy na średnicy jest rafo, które ścisza oraz prawdopodobnie doposowuje impednację (Tak napisał kolega w wątku Klipsch-ach). W niektórych pomieszczeniach jeśli jest za dużo średnicy można ją ściszyć przelutowując horna na inny odczep w trafie ;-)). O ile są takie odczepy ;-))

lancaster

  • Gość
27-09-2008, 09:54
cypher, proponowalem Krystianowi ze mozna lekko sciszyc zakres sredniowysootonowy....ale chyba mi nie wierzy :)
Na Łąkowej nie miałem zadnych uwag co do roównowagi tonalne, a bas miejscami byl super(bez namniejszych niedostatków wobec reszty pasma, bo naturalnosć i kontrola jak zwykle świetna)
W Heresy caly bajer żeby sciszyc zakres średniowysokotonowy o jakieś 2-3 dB

Macie moze plany zwrotnicy do Heresy ?:)
Wtedy z pelnym przekonaniem będe polecał ludziom te kolumny do dowolne elektroniki jako absolutny top do 10Kzł....moze nie wzorniczy ;)

U Gutawa tak jak pisze zagralo tak jak czasami gra u Krystiana(u Krystiana chyba jednak mimo wszystko gra to pelniej)
Przesuniecie pasma w gorę i zwiazane z tym rozjasnienie/odchudzenie średnicy nawet dla mnie bywalo upierdliwe. Pomimo świetnej artykulacji, zmian tempa, stereofonii, barwy i mocy dxwieku nie zostawiłbym sprawy w ten sposób.
Krystian, dobiorę sie do nich !!!:))))

.....Forte nadchodzi :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
27-09-2008, 10:19
Panowie,

a możecie opisać jakoś to pomieszczenie na Łąkowej, gdzie zestaw Kristiana grał dobrze (wielkość, proporcje, odległość od ścian, wytłumienie, etc.)

oraz dla porównania pomieszczenie, w którym słucha Gustaw (w domu?)

no i czy to dokładnie ten sam zestaw? czyli pożyczony od Krystiana....

może macie szersze zdjęcia?
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
27-09-2008, 11:29
Maciek...
- kamiennica
- wymiary pomieszczenia ok 5x5m
- sufit nieregularny(jakos tak pofalowany artystycznie - łuki biegnące od okna w stronę tylnej ściany.
- na podlodze wykładzina
- w pomieszczeniu stoją jeszcze 2 pary kolumn wolnostojących
- na podlodze miedzy kolumnami stoi elektronika - WTL(wzmacnaicz hybrydowy), TEAC CD i zwykle stal tam GC,a le w tym tyodniu poszedł sobie na odsluch do znajomego
- jest też stolik(na którym stoją napoje :)...i plyty - te lezą) - stolik metalowy odlew ze szklanym blatem
- narożnik i w komplecie do niego 2 pufy(robily z astandy do Heresy)
- w narożniku stoi wieszak(taki stary klasyczny stoący na który mozna odwiesic kuretkę a na dole wieszaka znajduje sie obrecz na parasole :)) Na wieszaku wisza nieużywane akurat kable
- na ścianie znajduje sie przeszklona gablota z fotami wyrobów deep mk

cos pominąłem ?



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lok

  • 432 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
27-09-2008, 13:10
lancaster
Jeżeli chociaż jedna osoba się przekonała to było warto......:) dzieki za pomoc.

lancaster

  • Gość
27-09-2008, 13:29
No problem :) Kuba i Staszek rozglądaja sie za Klipschem :))))
Pogadaliśmy i mowilem ze zarowno Altec(mój typ poki co:)), Klipsch, odgroda  czy tannoy(bardzo ladna barwa) - kolejnosć alfabetyczna. To jest to !:)
Gra muzyka. Trzeba tylko wybrac cos dla siebie.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
27-09-2008, 13:47
Ja czekam na możliwość przetestowania Forte. Jeżeli do ekspresji Heresy dojdzie bas i wypełni jeszcze średnicę to może być ciekawie.


Bardzo podoba mi się Sun w wersji SV-2A3. Moim zdaniem to ogólnie lepsze rozwiązanie niż testowany tydzień temu Sun na 300B.
To oczywiście rzecz gustu ale jednak bardziej podoba mi się 2A3 i już :-)
Sun Audio 2A3 posiada chyba jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny w kategorii firmowych wzmacniaczy. Przy normalnych poziomach głośności daje sobie radę z moimi dużymi Focalami i uważam, że wcale nie jest konieczne posiadanie wysoko efektywnych kolumn do tego wzmacniacza.

CD Lector - bardzo fajny CD o analogowym brzmieniu, aczkolwiek bez utraty szczegółów. Dodatkowo, elegancki design.

Bacek

  • 2366 / 5907
  • Ekspert
27-09-2008, 14:06
Mam nadzieje że Forte szczęśliwie płyną. Przy dobrych wiatrach jeszcze cztery tygodnie. Więc za jakiś czas egzemplarz testowy w Poznaniu powinien być.
Dziś przysłali mi sierściucha na podłogę. A wcześniej panel z gąbki na przód i akustyka pokoju znacznie się uspokoiła. Więc będzie można docenić ich zalety, bo bez tego było by ciężko.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

vector

  • 321 / 5913
  • Zaawansowany użytkownik
27-09-2008, 14:38
Czesc chlopaki....
...jak widze jasna strona mocy muzycznej rosnie w sile...:)))
Chcialem tylko wtracic moje trzy grosze.... Polecam glosniki Klipsch Cornwall. Wiem, ze rzadko mozna ich posluchac ale jest to glosnik w stylu Heresy bez zadnych ograniczen basowych. Tam jest driver 38cm chyba (duzy jest..!!!) i duza obudowa, wiec basu tez jest duzo. Najlepsze jest to, ze jakosc tego basu jest taka jak w Heresy.
Mnie osobiscie basu w Heresy nie brakuje ale jak widac zalezy to od pomieszczenia. U mnie akurat graja OK. Cornwalle mialem przez kilka lat i prawde mowiac to jedyne glosniki, ktorych zalowalem po sprzedazy. Sprobujcie Cornwalli.....:) Biorac pod uwage ich cene to jest to naprawde znakomita okazja!!! Jesli Heresy np. maja rekomendacje do 10kPLN to Cornwalle beda mialy do 20kPLN a moze wyzej...... Pomijajac burczybasy oczywiscie bo w tej konkurencji to latwo mozemy dosc do 200kPLN.....hihihi.....


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?