Audiohobby.pl

Linkwitz Orion, czyli DIY za 30Kzł

  • Gość
12-07-2011, 10:01
trzech na jednego ? - forumowa spółdzielnia


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Gustaw

  • Gość
12-07-2011, 10:15
>> bady, 2011-07-12 09:55:18
Dokładnie na tej zasadzie jedzie każda inna firma, której produkty są idealne, a jednak wypuszcza nowe modele. Czemu Linkwitz miałby podkładać się jakiemuś WLMowi?

To jest jakiś argument.

Gustaw

  • Gość
12-07-2011, 10:18
>> Jarek, 2011-07-12 10:01:14
trzech na jednego ? - forumowa spółdzielnia

Dziękuję za kolejny merytoryczny wpis.
Mam nadzieję, że wybaczysz mi, że powstrzymam się przed komentowaniem następnych.

  • Gość
12-07-2011, 12:10
>> Gustaw, 2011-07-12 10:18:09
Dziękuję za kolejny merytoryczny wpis.

Wzruszające jak bardzo dbasz o mertyoryczny poziom forum.

Podziękuj kol. lancastrowi za wykasowanie wątku XYZPawła o Orionach, bo nie mogę ci przypomnieć twojej w nim merytorycznej "twórczości".
Byłby to niewątpliwy wzór do naśladowania przez użytkowników forum - w końcu jesteś teraz przedsawicielem waaadzy.



Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
12-07-2011, 13:39
Jarku, nie ma za co mi dziękować - ponieważ konto Pawłaxyz zostało usunięte akurat nie przeze mnie a później to Paweł zażyczył sobie usunięcia swoich wpisów. Każdy user ma do tego pełne prawo, wpisy usunął administrator techniczny.
Tak więc jeśli chcesz komuś podziękować to :
1. Pawłowi za decyzję
2. moderatorowi za usunięcie konta/adminowi technicznemu za usunięcie wpisów
3. Ponownie Pawłowi za trollowanie
4. rodzicom i znajomym (tradycyjnie przy okazji podziękowań).

Jak pewnie zauważyłeś nie ma mnie na liście (przynajmniej taką mam nadzieję)

Gustaw w wątku Pawła o Orionie zrobił DOKŁADNIE TO co Paweł robił w KILKUNASTU wątkach, uprzednio proszony o zaniechanie tego i nie rozpieprzanie ich.

...oczywiście wygodniej jest o sytuacji nie pamiętać i snuć własne wizje.
W zasadzie mam z Tobą tylko 1 problem. Chętnie bym się do ciebie podowalał tak jak Ty to robisz...niemniej nie ma do czego, bo nie popełniasz żadnych wpisów które można by choćby podejrzewać o nie offtopowe.

  • Gość
12-07-2011, 13:44
>> Gustaw, 2011-07-12 10:15:57
To jest jakiś argument.





To jaki argument ma być, bo nie rozumiem? Miał napisać, że jego audio jest gówniane, gdy konkurencja o swoich pisze w superlatywach i jeszcze płaci prasie, żeby ta dalej ich reklamowała w obiektywnych testach?
Człowiek wymyślił oryginalną konstrukcję, wydaje się, że trochę w nich Hi-Techu, ludzie piszą że fajne. Dużo bardziej wyróżniają się, niż jakieś estradowce opakowane w domowe pudełka. A nad tymi estradowcami jakoś nikt się nie wyżywał, choć ich najtańszy produkt klasy kołchoźnika kosztuje 8kzł, bo ma super żywy dźwięk.
______________________________________
>> lancaster, 2011-06-04 20:48:41
Jednym słowem bady możesz mi zrobić próbę mikrofonu.

  • Gość
12-07-2011, 13:45
edit: nad tymi estradowcami nikt na tym forum się nie wyżywał...
______________________________________
>> lancaster, 2011-06-04 20:48:41
Jednym słowem bady możesz mi zrobić próbę mikrofonu.

  • Gość
12-07-2011, 13:50
>> lancaster, 2011-07-12 13:39:20
Gustaw w wątku Pawła o Orionie zrobił DOKŁADNIE TO co Paweł robił w KILKUNASTU wątkach, uprzednio proszony o zaniechanie tego i nie rozpieprzanie ich.

Przypomnij wątki Gustawa w których XYZPaweł robił DOKŁADNIE TO co Gustaw:
- kopiował setki idiotycznych fraz i wklejał je namiętnie w wątku
albo naślij moderatora Gustawa



Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
12-07-2011, 14:02
Jarku, zawsze imponowali mi mądrzy ludzie. Dlatego Cię tak cenię.
Wspomniałem, wcześniej o tym, że Pawełxyz zażyczył sobie wykasowania WSZYSTKICH swoich postów ... ale fakt zapomniałem dodać, ze wszystkich BEZ WYJĄTKU.
Stąd pewnie brak wpisów Pawła z tamtego okresu.
Podpowiem tylko, ze Paweł jak kataryna wklejał swoje TE SAME mantry w różnych wątkach i był proszony wielokrotnie przez wiele osób o zaprzestanie tego. Bez skutku.

Gustaw

  • Gość
12-07-2011, 14:09
>> bady, 2011-07-12 13:44:27
To jaki argument ma być, bo nie rozumiem?

Nie rozumiemy się. To jest właściwy argument. Zgadzam się z tym i tyle.

  • Gość
12-07-2011, 14:17
ok.
______________________________________
>> lancaster, 2011-06-04 20:48:41
Jednym słowem bady możesz mi zrobić próbę mikrofonu.

lancaster

  • Gość
12-07-2011, 14:38
bady, głośniki jak głośniki. Akurat dobre głośniki profesjonalne mają uważam olbrzymi potencjał. Stosowane często w konstrukcjach bardzo drogich (uważam że dźwiękowo jest to w pełni uzasadnione na tle "klasycznej" konkurencji), albo przez pasjonatów DIY którym żadne sklepowe zabawki dogodzić nie są w stanie (grają jak Ty to piszesz "mniej żywo", lub wręcz nieżywo :-)).

Jedno co, to z wątku wyciągnąłem naukę, że proponując jakikolwiek komercyjny produkt nie ma sensu kopać się z koniem (i matołami) i oferować głośników charakterystycznych. Mam na myśli takich które na pierwszy rzut oka (bo na konstrukcji krytykanci znają się w ogóle - przynajmniej z tego co widzę).
Gdyby tego coaxa Eminence stosowało w swoich zestawach 20 firm jak np. stosuje Scan Speaki, Vifę, Morela itp to nie byłoby problemem myślę zastosować go i po raz 21-szy.
Inspiracja coaxem nie przyszła po odsłuchu WLM zbudowanego na tym coaxie (słuchałem 2 krotnie Divy, za pierwszym razem w sklepie totalna poracha ...przypadkowa konfiguracja pewnie a za drugim lepiej, ale się nie obronił :-)), tylko po odsłuchu Tannoy SRM (słuchane później Tannoy Gold tez wrażenia nie zrobiły....całkiem fajnie zagrały Glenair, a znów tak sobie Kingdom).
Orionami po odsłuchu nie jestem zainteresowany, ale ta jak wcześniej pisałem nie wiem czy były prawidłowo złożone (DIY), nie wiem jak graja późniejsze zapewne poprawione wersje itp.
Dla jasności...słyszałem lepiej brzmiące dipole za ułamek kwoty jaką trzeba wydać na Oriona (tego którego słyszałem). Popularne Saby Greencone dają mi większa przyjemność i poczucie realizmu (to Twoje "żywo" :-)).

  • Gość
12-07-2011, 15:42
żywo napisałem głupio, bo bez " " ". Dla mnie tam żadne żywo.


______________________________________
>> lancaster, 2011-06-04 20:48:41
Jednym słowem bady możesz mi zrobić próbę mikrofonu.