Audiohobby.pl

Linkwitz Orion, czyli DIY za 30Kzł

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5360
  • Ekspert
26-06-2011, 10:40
>> _avw_, 2011-06-26 10:32:14
"Ambient" byłby jeszcze bardziej bez sensu.

Powiedz to Von Schweikertowi, Wilson Audio, Genesis i paru innym firmom :)

  • Gość
26-06-2011, 10:43
Oriony sa dipolem a nie kolumną wszechkierunkową ani bipolową. Po co wcinasz bezsensowne odpowiedzi o ambientach?
Tak jak przypuszczałem wątek założony jest ze złośliwości na konstrukcję, której nie da się klonować zarobkowo. I najbardziej w nim bedą się udzielać dłubacze sprzedajacy na e-bayach, zwłaszcza kiedy nie mają nic do powiedzenia.
Pozdrawiam

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5360
  • Ekspert
26-06-2011, 10:53
>> _avw_, 2011-06-26 10:43:41

Żeby dipol moim zdaniem dobrze działał to musiał by mieć przynajmniej na dole cztery 15" bo inaczej D4 to jak bym słuchał Beyerdynamic T1 : góra i średnica kapitalne a na basie chudo że aż żal.
Tak że sama sekcja niskotonowa to 1,80m a gdzie reszta? Poza tym wychodzą trudnosci materiałowe obudowy bo musi być niezwykle sztywna i mieć dużą masę-czytaj bezwładność-paździerz tu nic nie pomoże będzie fatalnie ścianka drgała.

I takie coś pięknego na pewno sobie wstawi "Kowalski" do M3 :)

lancaster

  • Gość
26-06-2011, 11:24
"Jeśli Cube Audio jest takie dobre jak twierdzisz obroni się samo i nie musisz dyskredytować innych rozwiązań"

Przecież niczego nie dyskontuje. Rozmawiam o realnych doświadczeniach, oraz przypuszczeniach dotyczących ich przyczyn.
Być może prawidłowo zbudowane Oriony brzmią znakomicie, ale niestety tego nie wiem.
Słuchałem wersji, którą sam autor uznał za potrzebującą poprawek.

lancaster

  • Gość
26-06-2011, 11:32
"Na tym forum postanowiłem nie pisać w tematach merytorycznych, po przeczytaniu Twojej deklaracji o wykorzystywaniu komercyjnie cudzych pomysłów podrzucanych przez uczestników. "

Gdzie takowa się znajduje ?
Wpadł tu kiedyś magik który twierdził podobnie jak Ty, ze Cube Audio Silver to WLM, twierdził ze sprzedaż LM3875 zbudowanego wg noty aplikacyjnej Nationala to klon. Oczywiście nie stwierdził, ze robi tak wielu wytwórców (znaczy się korzysta z tej noty (np. Audiosector w pełni komercyjnie) :-) Wzmacniacze zbudowane w oparciu o kostki Natinala serii Overture są b.popularne...np. Cambridge Audio, Audio Analogue (uwazam wyjątkowo udana aplikacja w Crescendo), Jeff Rowland i pewnie dziesiątki innych. Po to producent wypuścił tą serię, żeby jej używać. Jaka różnica czy ktoś dowie się o ich istnieniu z netu, czy będą firmą zadomowioną na rynku otrzyma je jako sample ?

Oczywiście swoich danych nie chciał przy tym podać :-)
Pisz częściej (Qubric ?), zapraszam.  Tylko proszę bez chamstwa i pomówień.

Pozdrawiam

  • Gość
26-06-2011, 11:38
Cierpicie na jakąś manię prześladowczą?
Jestem na forach DiY od co najmniej 12 lat.
A twoją zachęte do zamieszczania "inspiracji" w DiY oraz walki z głośnikami eminence inspirowanymi produktem WLM czytałem w wątkach na DiY i są powszechnie tutaj znane i wypominane nie tylko teraz przeze mnie. I albo nie chcesz, bo raczej nie przypuszczam ze nie rozumiesz. Cuba Audio i WLM to Eminence z estrady. Tylko że WLM pierwszy wpadł na ten pomysł, za to bierze chorą kasę. Kopiści pomysłu zadowalają się ostatkami.

lancaster

  • Gość
26-06-2011, 11:39
Rafaell, akurat basu w Orionach jest pod dostatkiem. Ma lekko pneumatyczny charakter i to w zasadzie moja jedyna uwaga do niego. Wiele kolumn chciałby taki mieć bo nie snuje się, ma właściwą wagę i naprawdę dobre zejście.
Cały czas pisze o realnie słuchanej parze kolumn.
Dla jasności. Dźwięk był OK, to nie jest koszmar wykręcający jak cytryna człowieka na fotelu. Mi wręcz nieco brakował kontrastów, choć dźwięk potrafił być dosadny na górnym środku....taki bez eteryczności/jak dla mnie wrażenie "przytkania" w tym zakresie. Charakter dźwięku mimo to określiłbym jako surowy ale niedrażniący.
Czy warto zapłacić za takie DIY 30Kzł pozostawiam każdemu do indywidualnych rozważań. Komplet głośników ok 5Kzł, obudowy pewnie max 2Kzł (w super wykonaniu). Pozostaje kwestia wzmacniaczy i zwrotnic które trzeba sobie samemu poskładać w takich okolicznościach. Bezproblemowo można się zamknąć w 10Kzł.

lancaster

  • Gość
26-06-2011, 11:44
avw, kiedy pisałem o klonowaniu WLM miałem na myśli klonowanie a nie żadną inspirację. Potem stwierdziłem, ze są lepsze głośniki średniowysokotonowe od APT50.
"głośniki z estrady" przed WLM brało mnóstwo konstruktorów DIY, a tego typu głośnikach buduje swoje kolumny wielu producentów (Aspara, Zu, Avantgarde....). Koaksjalny Eminence

Żebyś nieco ochłonął kolejna konstrukcja będzie również na Eminence, koaksjalnym ale tym razem 8 calowym, którego nie używa WLM :-)

lancaster

  • Gość
26-06-2011, 11:44
...i proponuję nie robić offtopw  w wątku o Orionach.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5360
  • Ekspert
26-06-2011, 11:47
>> lancaster, 2011-06-26 11:39:23
Rafaell, akurat basu w Orionach jest pod dostatkiem. Ma lekko pneumatyczny charakter

Jak miałem 14 lat to takowy bardzo lubiłem ale czy to na pewno o to w high endzie chodzi?

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
26-06-2011, 11:51
>> _avw_, 2011-06-26 10:43:41

>Tak jak przypuszczałem wątek założony jest ze złośliwości na konstrukcję


szkoda, że ciebie oburzają wszelkie złośliwe wątki, czy tylko te skierowane twoim zdaniem przeciwko xyz-owi

co rodzi uzasadnione przypuszczenia, że twoja walka ze złośliwościami ma charakter czysto złośliwy
Odszedł 13.10.2016r.

  • Gość
11-07-2011, 12:58
>> magus, 2011-06-26 11:51:44

napisz coś o Orionach


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
11-07-2011, 13:01
Jarek, może daj dobry przykład. Cokolwiek...ja wiem...np.fajne, albo wiśniowe.

  • Gość
11-07-2011, 13:15
>> lancaster,

kiedy ja chciałbym przeczytać, coś na teamat Orionów od aktywengo uczestnika dyskusji o nich
tylko taki wpis ma jakąś wartość


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
11-07-2011, 13:43
Jarku, nie będę z Tobą rozmawiał językiem nienawiści.
Napisz coś w temacie, albo w  innym temacie w którym napiszesz coś w temacie.
tak bardzo brakuje tego typu Twoich wpisów.

No to jak ? Ładne łabądki i wisienka ?
Dla mnie bardzo ładne.