Audiohobby.pl

TUBA Panie Redaktorze

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 16:17
Byłem dzis u znajomego, i zostałem napadniety artykułem w Audio a dokładnie recenzja kolumn WHT PR1.
Konstrukcja prosta jak cep - czyli już na starcie mi się podoba :-) Trochę żart, akurat słuchałem tych kolumn na zdaje się zeszłorocznym Audioszole i wrazenia jednoznacznie pozytywne. Przynajmniej na tle wielu nazwijmy to klasycznych(współcześnie) paczek. Same kolumny zbudowane "ryzykownie" w oparciu o 20cm midbas z gruszkowatym korektorem fazy + głośnik wstęgowy. Woofer nie foltrowany, tweeter filtrowany jedynie pojedynczym kondensatorem. Cena 69Kzł ...co mogę powiedzieć....moja ulubiona liczba do 100 !:-)


Na razie ani słowa o TUBIE ? Nic nie szkodzi zaraz wszystko sie wyjaśni :-)

Czytajac zawiły wstępniak natknąłem się na opis kołchoźnika na peronie, czyli wynurzenia na temat jak Pan redaktor "słyszy/słyszał" tuby. Coś sie zaczęło o TUBACH, ale to jeszcze nie  ostatnie słowo !:-)
Oczywiscie koszmarne podbarwienia :-) W tym samym albo innym numerze audio patrze recka Sonus Faber Toy czy jakos tak ("po Bożemu" 3 drogżny Peerless/Vifa) Dźwięk w zasadzie bez uwag, prawie pół recki poświęcone świetnemu zszyciu basu z 12cm średniotonowym. Jak na opis brzmienia podniecony byłem do białości...ale czytam dalej...2-3 zdania o najładniejszych w testowanej grupie kolumn wokalach i o nieco słabszej górze  ale i tak gra super.

Dodam o czym zapewne pan redaktor nie wie, ze właściciel Sonus Faber słucha na tubach kupionych od naszego forumowego kolegi jzagaji :-))))

No ale wypadało przeczyać również podsumowanie numeru pióra redaktora naczelnego....i tu się dowiadujemy, ze największym problemem sprzetu audio domowego jest niedostatek dynamiki.
Z czym nie sposób się nie zgodzić :-)

I to w zasadzie tyle.

Poniżej na fotkach WHT, oraz 4calowe compression drivery basowe Goto(jako ciekawostka) :-)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
25-07-2010, 16:37
>Dodam o czym zapewne pan redaktor nie wie, ze właściciel Sonus Faber słucha na tubach kupionych od naszego
>forumowego kolegi jzagaji :-))))


no przyznam, że ja też nie wiedziałem

jest gdzieś coś więcej na ten temat?
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 16:46
magus, a wiedziałeś że założyciel Audio Physica słucha na dipolu ? :-)

Odnośnie tuby pogadaj z Jackiem. Spra (ok metra) a wewnatrz z tego co pamiętam koaksjalny BMS.

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
25-07-2010, 16:47
ok.

myślałem, że pochwalił się tym gdzieś na forum
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 16:48
Pisal o tym na forum...poczekaj

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 16:51
"Malych do woofera? Taka tuba ma 1 metr srednicy. Robimy je dla zalozyciela Sonus Fabera, pana J. Szalla. Przygotowuje on nowe glosniki dla nowych wlascicieli SF i elementy z laminatow beda robione w Autotech z bazaltu. W tej chwili jest robiona forma. Moga pracowac do 150Hz. Wszystko schodzace nizej wymaga rozmiarow rzedu 2 metrow wiec do mieszkan nie bardzo sie nadaje.
zobacz cały temat: HORN
   jzagaja    
2010-01-19 / 23:14"

Wszyscy hulają na tubach, a dla ludu mainstream....bolesne(jak dla kogo ;-)) :-)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
25-07-2010, 16:58
Ba!

Wyobraź sobie, ile MUSIAŁYBY kosztować takie tuby ze znaczkiem "designed to suit the personal taste of the Sonus Faber founder"?!
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 17:04
magus, nie trzeba sobie wyobrażać. Wystarczy spojrzeć w cennik np. Magico, gdzie głosniki dla smiertelników zaczynają się od zdaje sie 18K$ a kończa na pewnie 100(?)...wiesz nanorurki, Scan speak pierscieniowy czy co tam dała fabryka...a topowe Ultimate II to 5 drożna tuba...ktoś powie: "tak ale...."...no właśnie głośniki Ale tam siedzą :-)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
25-07-2010, 20:31
jzagaja,

serdecznie gratuluje klienta

nie wiem czy dobrze zrozumiałem
(jeśli możesz zdradzić)
Sonus ma zamiar rozpocząć produkcję modeli tubowych?
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
25-07-2010, 20:39
Gerhard na dipolu, SF na tubach od jzagaji, Nelson Pass na odgrodzie .... dziwne ? Zupełnie nie.
Sami budowli konstrukcje, które można sprzedać w rozsądnej ilości ale panowie chyba nie mają zamiaru prywatnie tracić czasu na klasyczne popierdułki. Ja, ciągle, jak mantrę , będę powtarzać, że każdy komu zależy na dobrym dźwięku,kiedyś skończy na analogu, lampie i tubie.

Gustaw

  • Gość
25-07-2010, 20:44
>> magus, 2010-07-25 20:31:50
Sonus ma zamiar rozpocząć produkcję modeli tubowych?

Może pod nową marką bo, o ile się nie mylę, to Serblin sprzedał Sonusa.

http://www.francoserblin.it/ktema/photo1.php

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
25-07-2010, 20:47
Gustaw

spytałem, bo zdanie jzagaji brzmiało następująco:

>Robimy je dla zalozyciela Sonus Fabera, pana J. Szalla. Przygotowuje on nowe glosniki dla nowych wlascicieli SF

pytanie, czy te głośniki są robione dla nich prywatnie, czy dla ich firmy?
Odszedł 13.10.2016r.

  • Gość
25-07-2010, 21:51
>> lancaster, 2010-07-25 16:17:55

No ale wypadało przeczyać również podsumowanie numeru pióra redaktora naczelnego....i tu się dowiadujemy, ze największym problemem sprzetu audio domowego jest niedostatek dynamiki.




to ja tu się śmieję z audiofilskiej dynamiki, a nie Ty!

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 21:55
Świetnie Jacek, gratuluję.
Ze swojej strony teraz już expresowo odpalamy produkcję tub wykończenie obustronie,
Na poczatek Tractrix 400Hz. Raczej pozostanę wierny BMS-owi, przynajmniej do czasu przerzucenia sie na Goto :-)

lancaster

  • Gość
25-07-2010, 22:00
bady, tuba akurat do dynamiki ma lepszą genetykę od klasycznej paczki :-)
To nie jest dynamika audiofilska...zreszta sam widzisz jak przychodzi co do czego to i Sonus Faber robi tuby ...na BMS :-)