Audiohobby.pl

Kolumny z najprawdziwszymi wokalami.

lancaster

  • Gość
03-06-2010, 20:41
Jakie zestawy zrobiły na Was największe wrażenie pod względem reprodukcji ludzkiego głosu ?
Ze słuchanych przeze mnie bardzo dobrze zaprezentował się Lowther DX2 w obudowie Audiovector(gradacja), Ancient Audio Holography(barwa i wibracje), Tannoy SRM(obecność), Klipsch Cornwall(obecność i wibracje), Sonus Faber Guarnieri(barwa). Kolejność przypadkowa.

Interesująco wokale były tez prezentowane np. na monitorach Studio100 ProAc-a czy Da Capo 3A Reference.
W obu przypadkach ładnie różnicowane w zależności od realizacji a ponadto dość sugestywne. W przypadku ProAc z nieco lepszą barwą, w przypadku 3AR wymagające nieco więcej zachodu przy konfiguracji systemu, ale na tle grupy podobnych cenowo zestawów OK.

yolaos

  • 605 / 5901
  • Ekspert
03-06-2010, 21:49
AN

Bacek

  • 2366 / 5897
  • Ekspert
03-06-2010, 21:49
Klipsch Cornwall i  Tannoy SRM.
W Tannoyach szczególnie damskie wokale.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

nygus

  • 217 / 5889
  • Aktywny użytkownik
04-06-2010, 00:14
Sadzac po wpisach, mam wrazenie, ze tytul wątku powinien byc jednak "kolumny z najbardziej czarującym, odseparowanym od reszty pasma, wokalem".

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

lancaster

  • Gość
04-06-2010, 00:15
A dlaczego ?

Bacek

  • 2366 / 5897
  • Ekspert
04-06-2010, 08:21
Nygus>

Cornwalle to najbardziej zrównoważone głośniki jakie słyszałem więc o oderwaniu tu nie ma mowy. Tannoye miały pewne niedostatki na dole pasma, ale nawet to co z tego dołu było, było świetne.

Pytanie też w jakiej konfiguracji czegoś się słuchało. Pamiętam  że jak kilka lat temu wpadłem na AudioShow do pokoju AudiNote to ich paczki były podpięte do gramofonu, który albo zupełnie nie był skalibrowany, albo ktoś całą płytę szpilką przejechał. Grało to jak radio tranzystorowe, zupełnie bez góry i dołu, co sądząc choćby po samych użytych driverach jest nie możliwe.



------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
04-06-2010, 08:42
Odnośnie Audio Niote trafiałem na różne prezentacje. Nie zawsze grało specyficznie. Kilka razy, zwłaszcza z winylu właśnie grało bardzo ciekawie i właśnie średnica mi się podobała, choć nie mogę niestety powiedzieć ze stała się dla mnie wzorem. Ładna, dość dynamiczna, dość barwna. W porównaniu z tym co prezentują choćby Cornwall dźwięk mało ekspresyjny(kto słuchał dobrego horna wie o co biega :) )
Na AS2009 poprosiłem wystawcę o podmianę źródeł na tym samym materiale muzycznym. W torze cyfrowym pracował 47Labs Pitracer + zdaje się DAC5 AN. Niestety różnica na korzyść winylu była ewidentna.
Nie przesądzam, że to różnica miedzy technologiami....być może kwestia realizacji/wydania niemniej jednak dźwięk z winylu AN(nie mam pojęcia jaki model) był sporo bogatszy a przy tym dynamiczniejszy. A przy tym naprawdę mi się podobał.

  • Gość
04-06-2010, 09:53
lancaster -->

Odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta ... Harbeth... Harbeth i jeszcze raz Harbeth!
Osobiście używam tych głośników od kilku lat i wszystkie typy, które pojawiły się w tym wątku są namiastką tego co może zaproponować membrana Radialowa w Harbethach.
Od wielu lat slucham głównie wokalistyki (muzyka accapella, chóry, wszelakiej maści soliści,solistki ansamble wokalne etc.).

Przerabiałem ProAc, AN, tuby i inne wynalazki  by po wielu próbach zatrzymać się na Harbeth\'ach.
W tych głośnikach jest magia, ktorej nie znalazłem w innych konstrukcjach.

Oczywiście nie są to kolumny uniwersalne i nie zagrają dobrze z każdym materiałem ... ale wokalistyka brzmi na nich niesamowicie.

zdezintegrowany

  • Gość
04-06-2010, 09:57
>> nygus, 2010-06-04 00:14:09
Sadzac po wpisach, mam wrazenie, ze tytul wątku powinien byc jednak "kolumny z najbardziej czarującym, odseparowanym od reszty pasma, wokalem".

nygus - jeśli coś Ci wybitnie odtworzy ludzki głos z resztą sobie poradzi w drugą stronę już to nie jest takie proste.


zdezintegrowany

Dudeck

  • 5101 / 5869
  • Ekspert
04-06-2010, 11:10
Jeśli kolumny dobrze "oddają" ludzki wokal , to w pewnym sensie ten zakres też deczko uwypuklają - źle się na takich kolumnach słucha muzyki . Do słuchania wokali najlepsze są monitorki ( z prawidłową średnicą i stonowanym pozostałym zakresie z obu stron ) .

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
04-06-2010, 11:21
>> Dudeck, 2010-06-04 11:10:40
>Jeśli kolumny dobrze "oddają" ludzki wokal , to w pewnym sensie ten zakres też deczko uwypuklają - źle się na takich kolumnach
>słucha muzyki .

a jak dobrze oddają bas, to też się źle słucha muzyki? bo uwypuklają...
a jak dobrze oddają talerze, to też niedobrze dla muzyki


powyższym, Dudeck, wykazałeś, że dobry sprzęt nie istnieje
Odszedł 13.10.2016r.

  • Gość
04-06-2010, 12:08
>> lancaster, 2010-06-03 20:41:41
Jakie zestawy zrobiły na Was największe wrażenie pod względem reprodukcji ludzkiego głosu ?

komu potrzebne są kolumny odtwarzjące wybitnie tylko ludzki głos ?
ja bym chciał kolumny odtwarzające wybitnie wszystko !


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Dudeck

  • 5101 / 5869
  • Ekspert
04-06-2010, 12:16
Chodziło mi o przypadek , kiedy zwracamy uwagę na wokal ponieważ poprzez podbicie został mocniej zaakcentowany na tle całości . Czyli następuje uwypuklenie średnicy .
Gdyby nie to , może ( poprawnie grający , a jakże ) przeszedłby nam "bez echa" .

 

  • Gość
04-06-2010, 12:49

Jarek -->

komu potrzebne są kolumny odtwarzjące wybitnie tylko ludzki głos ?

... chyba tylko tym którzy sluchają wybitnych głosów ...


zdezintegrowany

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5862
  • Ekspert
04-06-2010, 13:01
>> zdezintegrowany, 2010-06-04 12:49:44
>komu potrzebne są kolumny odtwarzjące wybitnie tylko ludzki głos ?

Mnie przydałyby się bardzo.
Ja słucham sporo chórów a capella.