Audiohobby.pl

Odgrody na starych i nowych szerokopasmowcach :)

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 13:46
Popelniliśmy ostatnio likla projektów.....zalinkuję ten watek Łukaszowi Fikusowi, jezeli wyrazi zainteresowanie to bedzie szansa na wiele godzin przyjemnej pogaduchy :)
Ze swojej strony wkrótce ważenia z odsuchw:

2x12cali(na kanał) Audax w obudowie ala Linkwitz
1x 15 cali(na kanał) Altec
1 x 15cali(na kanał) Alphard
1 x 15 cali(na kanał) Isophon
1 x 15 cali Monacor
W planach obudowa Karlsona:)

W roli sekcji średniowysokotonowej:
Sabcie zielone
visaton B200
sypravox - 15 cm maluch....ale daje radę ;)

jake sa Wasze doświadczenia z innymi lub tymi samymi gosnikami ?

seniortelefono

  • 284 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 14:45
lancaster
A Sabcie okrągłe czy elipsy?

vector

  • 321 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 15:03
Isophona tez mamay?
To moj pierwszy wpis wiec jest poniekad testowy:)


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 15:38
vector :) Isophony ma koziolek....chodzą takie nowe po 400euroów/szt....ale dopóki sie nie posucha to oprocz tego ze dobrze wygladają powiedziec wiecej niewiele mozna....

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 15:41
Sabcie okrągłe....elipy próbowalismy i zostaliśmy przy okraglych waśnie....są szybsze i ogólnie jakos tak bardziej sie podobay....to i zostały....z sabami trzeba mocno uwazac na dobor ich efektywnosci miedzy sobą....te z magneami DEW są bardziej efektywne....co nie zawze okazywało sie lepsze(więcej srodka)....zostaliśmy przy "podkówkach"....dxwiek(w komplecie z mimo wszystko ciut za cichym alphardem) kosi kolumny za kilkanascie tysiecy na pewno.

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 15:46
vector, mozesz wkleic foxbatowi link do aukcji na ebay(tej z DAC) ?

http://www.audiohobby.pl/index.php?id=show_topic&catid=4&topid=5#koniec

tymek

  • 187 / 5904
  • Aktywny użytkownik
06-03-2008, 16:12
Może przenieście wątek do DIY, będzie w przyszłości łatwiej namierzyc.

tymek

  • 187 / 5904
  • Aktywny użytkownik
06-03-2008, 16:46
Słuchał ktoś z was Fostexa 206 w dedykownej obudowie? Myślę o tej konstrukcji tylko nigdy nie słyszałem takiegi dzwięku. Może ktoś ma doświadczenie i opisze wrażenia.

konto_usuniete

  • 0 / 5420
  • Nowy użytkownik
06-03-2008, 16:56
Czy temat jest ögraniczony do  szerokopasmowcow?

Swego czasu- jeszcze w czasach wspolpracy z Argosem popelnilem odgrode ale na konwencjonalnych glosnikach
Gwoli scislosci odgroda byla tylko dla zakresu sredniowysokotonowego Bas byl w obudowie zamknietej
W moim odczuciu byla to najlepsza aplikacja weglowki ScanSpeaka jaka zrobilem
Takie aspekty jak  stereofonia ,dynamika (srednicy ) powietrze trudno mi bylo powielic w klasycznej obudowie


Pozdrawiam

seniortelefono

  • 284 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 17:17
lancaster
A może wiesz jak rozwiązać problem "za cichego Alpharda" ? Mam taki zestaw i ten właśnie "malutki" problem :-)
Oczywiście poza zmianą głośnika - to by było za proste :-)

bartek_z

  • 404 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 17:33
Oj Waldi, i widzę że cię zupełnie pokrzywiło od łojenia francuskich winiaczy z extra ilosciami siarki ;-). Aspekty o których piszesz rzeczywiscie były trudne do powtórzenia w normalnej obudowie, ale wgłąb to-to sceny nie chciało budować jak zwykła obudowa.  Wróciłem później do tematu, ale odpusciłem sobie bas, pojedynczy Scan na desce i wysokotonówka. Nie dało się nic zrobić, żeby pociagnac scenę tak daleko za kolumny jak by się chciało. A dynamika - kwestia napędu ;-) W sumie to zalezy kto co lubi, do mnie osobiście OB nie przemawia w dalszym ciągu, choć w sumie mam na warsztacie jeden taki podobny projekcik, choć nie na Scanie, trzeba kurde olek dzwonić i umówić się na palikotówkę ze starymi ziomalami a nie szukać po szerokim świecie drugiej Irlandii jak to twoje ziomy z Kaszub mają w zwyczaju ;-)

W ogóle to gdzie teraz siedzisz w FR czy juz w PL? i co się nie odzywasz?

Cervantes

  • 398 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 18:39
Senirotelefono


Aktywny bas na cyfrowej zwrotnicy ala Linkwitz. U mnie za jakis miesiąc już tak będzie : )

Pozdrawiam : )
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

bartek_z

  • 404 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 18:44
Oj Waldi, i widzę że cię zupełnie pokrzywiło od łojenia francuskich winiaczy z extra ilosciami siarki ;-). Aspekty o których piszesz rzeczywiscie były trudne do powtórzenia w normalnej obudowie, ale wgłąb to-to sceny nie chciało budować jak zwykła obudowa.  Wróciłem później do tematu, ale odpusciłem sobie bas, pojedynczy Scan na desce i wysokotonówka. Nie dało się nic zrobić, żeby pociagnac scenę tak daleko za kolumny jak by się chciało. A dynamika - kwestia napędu ;-) W sumie to zalezy kto co lubi, do mnie osobiście OB nie przemawia w dalszym ciągu, choć w sumie mam na warsztacie jeden taki podobny projekcik, choć nie na Scanie, trzeba kurde olek dzwonić i umówić się na palikotówkę ze starymi ziomalami a nie szukać po szerokim świecie drugiej Irlandii jak to twoje ziomy z Kaszub mają w zwyczaju ;-)

W ogóle to gdzie teraz siedzisz w FR czy juz w PL? i co się nie odzywasz?

clo2

  • 1702 / 5904
  • Ekspert
06-03-2008, 18:56
Accuhorn stosował w swoich konstrukcjach szerokopasmowe Tesle. Można to gdzieś kupić i orientacyjnie ile takie szerokopasmowe tesle kosztują?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Cervantes

  • 398 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 19:07
sklepy car audio, shit audio, lub allegro. Są bardzo tanie. Lancaster kiedyś wspominał iż można z nich coś wyciągnąć. Cena około 26 zł za sztukę : )
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money