Audiohobby.pl

Dlaczego(kolumny)??

marko3T

  • 421 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2008, 11:21
Dlaczego wszystkie klasyczne kolumny tzn. z obudową wrzucacie do jednego worka?
To , że głośnik dostał obudowe to znaczy , że  ta konstrukcja jest za przeproszeniem do dupy?
Może chodzi o to żeby słuchać muzyki na "rozwiązaniach" niszowych , wtedy lepiej gra?
W prawdziwej, żywej muzyce jest bas i wysokie tony, pamiętacie o tym?
Nowe technologie w przetwornikach was odstraszają?

Ten wątek to takie moje inne spojrzenie na ta jedyna słuszną drogę , na ten silny nurt jaki widać na Audiohobby.

Pzdr.
marko3T

Na marginesie nie łechtaja mnie recenzje w kolorowej prasie.

__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
02-04-2008, 11:33
marko, ja niczego nigdzie nie wrzucam. Podoba mi sie to co sie podoba i wszystko. Lepsze knajpy tez są niszowe nie stać mnie wiec nie jadam ale przynajmniej nie opowiadam ze w McDonaldsie jest super żarcie choć bardzo popularny:)
....to już wolę domowe jedzenie.....najprosciej zrobić test - porównanie bezpośrednie. Nie jest przecież powiedziane ze klasyczna kolumna nie zagra świetnie więc o co chodzi ? Mogę tylko napisac za siebie ze oczucie realizmu jakie towarzyszy ppodczas odsluchu z OB jest jak dla mnie o niebo bardziej komfortowe niz z chyba jakiejkolwiek mniej lub bardziej dudniącej paczki jaką do tej pory słuchałem....co zrobic.
Sam koncze teraz projekt na Seasie i zapewniam ze robione przeze mnie ostatnio fullrange są jak dla mnie sporo lepsze sonicznie - prawdziwsze. Być moze to tylko kwestia gustu i niech do czasu porównania bezpośredniego tak zostanie.
Silny nurt....no cóż to miał być w pierwotnym zamysle serwis poświecony tej tematyce, bo na as na koncu wogóle juz ie szło o tym pogadac .... no i ten mocny nurt zostanie pewnie :)
Jedyniesłuszna droga to dla mnie porównać i wybrać co sie komu bardziej podoba....dla mnie sprawa jest jasna i nie ma sie co meczyc....jak ktos chce zebym mu np. doradził system z zupełnie innej bajki to również myślę bardzo trafnie to w oparciu o swoje dośc bogate doswiadczenia z audio wogóle uczynie....bez ironiii...najwyzej mysl będzie kolatać sie po glowie....szkoda kasy i czasu.

marko3T

  • 421 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2008, 11:43
Witam Cie lan. Moje poglądy będą przeciwwagą , bede płynął pod prąd nie z upartości lecz z przekonania:-)
Czuje się gorszy , bo słucham dającego mi satysfakcje BR. Może w tym zalewie hornów, OB, szerokopasmowców to ja będe "niszowcem" i może to BR urośnie do miana produktu wyjątkowego:-)

Ten wątek to mała prowokacja , ale wynika po częsci z tego , że jestem mocno przekonany do tego co słysze , słyszałem i do tego co lubię.

Mam nadzieje ,że moje inne spojrzenie  nie bedzie nikomu przeszkadzało , a jeżeli będzie to i tak go nie zmienię:-)

Pzdr.
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
02-04-2008, 11:59
marko, zupełnie niepotrzebnie czujesz się gorszy - serio :)
To byc moze kwestia upodobań, a byc może tak ci sie podoba - no i co ? Ano nic....pieknie sie rznimy i nie ma problemu jak dla mnie.....ale wiesz ;) .... bardzo chętnie bym porównał :)
Bardzo mi sie podoba ze masz własne zdanie, nawet nie wykluczam ze mnie przekonasz(albo ja Ciebie hehe)....ale to raczej podczas porównanka kolumny obok kolumn/system obok systemu a nie pisząc ;)
....za duze uparciuchy jesteśmy :)

foxbat

  • 1057 / 5904
  • Ekspert
02-04-2008, 12:00
marko, a coz to za watek o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkanocnymi.....
a moze to forum takie ma byc? moze jest dla takich "popaprancow" jak ja? zawsze bawilo mnie cos innego niz wszystkich ;) i tak mam w moich roznych zainteresowaniach ;) wszyscy mieli atari, ja mialem c64, jak juz przeszedlem na PC to nie na windows tylko zaczelem sie bawic pierwszymi popularnymi linuxami... bo zawsze cos mi sie nie podobalo w produktach masowych... nie bylo miejsca na indywidualizm... taki i w audio... po pierwszych zabawach z BR przeszedlem na OZ... ale jednak szukalem czegos innego... i znalazlem w hornach :)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

marko3T

  • 421 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2008, 13:13
To mój głos , wątek mający zaznaczyć inne spojrzenie. Patrzysz ooo.... marko3T , to ten od bass reflexów :-) No i jak napisałem lekko prowokujący , byłem ciekaw jak szybko zostane zmieszany z błotem , ale na hobby jest kultura może później będzie dym:-)

To Ty foxbat jesteś hornista , a ja myślałem , że masz coś ze studio 16 hz . No nie mogłem sie powstrzymać.
__________________
Tylko V2!

  • Gość
02-04-2008, 13:47
czyli 95% producentów kolumn jest głuchych i nie douczonych bo robią skrzynki ja to tak rozumiem dlaczego ob jest takie cool że tylko kilka firm to robi dlaczego...

to nie my marko3T oszaleliśmy to oni :)))

p.s sam kiedys miałem OB na sabach i altecku ale sie wyleczyłem

lancaster

  • Gość
02-04-2008, 13:49
oldemort, pewnie :) To nie my to oni :) Na pewno :))) Mi tam nie przeszkadza za ktos uwaza np. ceramiki za szczyt reprodukcji dźwieku....jak dla mnie to mogą sie nawet komuś podobac panele nxt, albo inne nowinki....co za problem :)

  • Gość
02-04-2008, 13:52
rzecz gustu ale wiadomo o gustach się....

ale rozumiem ludzi co słuchają OB i całej tej otoczki

marko3T

  • 421 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
02-04-2008, 14:00
Ja dla siebie nie widzę w tej chwili innych głośników jak te z twardymi membranami, a wszelkie tego typu przetworniki to wynalazki ostatnich lat , w szerokiej perspektywie to nowości.

Słucham prawie codziennie szerokopasmowców z magnesami alnico własnie w OB , taki sprzęt mam w stolarni , ale późnym wieczorem odpalam Manleya i  kolumny Insomnia.Lab mod. Cygnus, i jestem prawie szczęśliwy.
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
02-04-2008, 14:01
voldemort, alez ja też rozumiem fanów np. avalona i ceramicznych driverów :) rozumieć w tym wypadku absolutnie jak dla mnie nie oznacza - podzielać fascynacje.

  • Gość
02-04-2008, 14:04
marko3T a co to takiego ? Insomnia.Lab mod. Cygnus

  • Gość
02-04-2008, 14:05
voldemort, alez ja też rozumiem fanów np. avalona i ceramicznych driverów :) rozumieć w tym wypadku absolutnie jak dla mnie nie oznacza - podzielać fascynacje.

i odwrotnie :)

foxbat

  • 1057 / 5904
  • Ekspert
02-04-2008, 14:07
marko

>To Ty foxbat jesteś hornista , a ja myślałem , że masz coś ze studio 16 hz . No nie mogłem sie powstrzymać.

no prawda jest taka, ze marze o Minasach, ale mnie na nie nie stac ;)


---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
02-04-2008, 14:08
voldemort, a można wiedzieć jaką zwrotnice miaes w Sabach i jaki uklad/typ glośnikow ?