Audiohobby.pl

Francuskie kolumny

KorneL

  • 6 / 5560
  • Nowy użytkownik
12-02-2009, 09:20
Witam Wszystkich

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zakupem Triangli Trio.
Jestem dopiero co po odsłuchu zestawów i bardzo mi się podobały, szczególnie dynamika i przestrzeń robią znakomite wrażenie.
Swój kontakt z wyrobami francuskiej manufaktury rozpocząłem od zakupu zestawu biurowego - Comete i jestem zadowolony.
Czy ktoś z Was miał szerszy kontakt z wyrobami takich firm jak Cabasse, JMLab, Triangle ?

Brzmienie określiłbym jako świeże i swobodne a jednocześnie bardzo sugestywne.


lancaster

  • Gość
12-02-2009, 13:08
Daj znac jak bedzies zmiał okazę posluchac dluzej.
Znajomy ma Triangle Cellius i uwazam wsrd tradycyjnych paczek sa to świetne zestawy.
Generalnie szybkos, dynamika i fajna barwa(choć w aden sposob nie ocieplana)
Stylistyka tez calkiem OK, uwazam ze to bardzo dobry wybor.

JMLab sluchalem kilkakrotnie.....nie ma sensu sie rozpisywac generalnie charakter grania podobny do triangle tylko nieco dosadniejsze granie.....co do Cabasse to z tej troki jako design najbardziej przypadly mi do gustu.

Andy777

  • 180 / 5891
  • Aktywny użytkownik
12-02-2009, 13:30
Jestem fanem Triangli, słucham już trzeciej pary (Antal, Zays, Luna), został tylko Magellan:). Jeśli się zdecydujesz, uwzględnij wymianę gratów w zwrotnicach.

lancaster

  • Gość
12-02-2009, 13:46
Andy nie chce offtopowac wątku, ale ile taka wymiana daje ?
Znajomy ma Celliusy....moze byśmy zrobili eksperyment ?:)

KorneL

  • 6 / 5560
  • Nowy użytkownik
12-02-2009, 13:52
Modyfikacje odpadają.
Nie znam się na tym i nie znam nikogo kto by się ich ewentualnie podjął.

Poza tym kolumny będą nowe, szkoda gwarancji.

Co dają takie modyfikacje Andy ?

Andy777

  • 180 / 5891
  • Aktywny użytkownik
12-02-2009, 14:46
>Poza tym kolumny będą nowe, szkoda gwarancji.

IMHO bardziej niż gwarancji szkoda czasu na słuchanie bez wymiany. Zresztą można tak to zrobić, żeby była możliwa zmiana powrotna. Ale najpierw dasz kupcowi posłuchać i zdecydować... Ja tak zrobiłem sprzedając Zays-y.

W Lunach wymieniłem prawie wszystko, oryginalne pozostały chyba tylko rezystory, oraz okablowanie wewnętrzne dla mid i tweatera. Trzeba przyznać, że producent olał temat, może tak robi tylko na rynki wschodnio-wschodzące? bo nie wyobrażam sobie że przy cenie rzędu 5k$ można wkładać np. bipolary, oraz pytę w pcv.





Andy777

  • 180 / 5891
  • Aktywny użytkownik
12-02-2009, 15:00
>> lancaster, 2009-02-12 13:46:36
Andy nie chce offtopowac wątku, ale ile taka wymiana daje ?
Znajomy ma Celliusy....moze byśmy zrobili eksperyment ?:)

Eksperyment rzekłbym dość kosztowny, po kilka Mundorfów (środek, góra) i SCR (dół) na stronę, łącznie chyba tysiak. Ale naprawdę warto, we wszystkich aspektach.

KorneL

  • 6 / 5560
  • Nowy użytkownik
13-02-2009, 08:50
Andy, może bym spróbował takiej modyfikacji jeżeli ktoś by mógł przy niej pomóc.
Pokryję koszty podróży i ugoszczę. Tylko muszę mieć gwarancję że operacja jest w pełni odwracalna.
Ryzyko finansowe biorę na siebie(koszt eksperymentu plus pracy)
Zastanowię się nad tym poważnie.

Napisz cokolwiek więcej, czego można się konkretnie spodziewać ?

KorneL

  • 6 / 5560
  • Nowy użytkownik
14-02-2009, 10:13
Otrzymałem ofertę pomocy przy modyfikacjach. Sprawa jest w tej chwili realna do wykonania.

lancaster

  • Gość
14-02-2009, 10:20
No to moze zaryzyu i opisz wrazenia koniecznie.
Andy tez bys cos napisal o dxwieku po modyfikacach.
Serio, znajomyma Celliuy i iedys nawet sie przymierzalismy do takiej zabawy....ezeli rznice sa spore to mu przekaze co i ak sie  zdźwiekiem dizeje i bedzie mozan poróbowac.

Andy777

  • 180 / 5891
  • Aktywny użytkownik
14-02-2009, 11:20
Wystarczy zajrzeć do zwrotnic, rozrysować schemat, i wiadomo co trzeba wymienić, lub opublikować na forum, fachowcy podpowiedzą.
Żeby rzetelnie odpowiedzieć co się zmienia, należałoby postawić obok kolumnę niemodyfikowaną (a najlepiej obie) i porównywać. Może to nie jest zły pomysł - robić pojedynczo? Jest tylko jedno ale - kilkadziesiąt lub więcej godzin wygrzewania.
Ja swoje robiłem "w ciemno" i jestem pewien, że gadają lepiej niż przed, we wszystkich aspektach. A jeśli nawet tak nie jest, to mózg mi mówi że musi być lepiej, więc ja mu wierzę :).

lancaster

  • Gość
14-02-2009, 11:25
Andy, w Klipsch HEresy znajomy wymieni kiedys tylko kondy(oryginalne podeschnięte na rosyjskie papierowo olejowe)
różnica w postawionych obok siebie oumnach byla bezproblemwa do rozróznienia, wiec spodziewam sie ze warto.
....o tylko moja mozgowniaca(i z tego co wiem znajomego tez) nie uklada sie czerpiac ze sfery oczekiwań :))))

....no ale dobra...przy okazi powiem mu ze est lepiej e wszytskich aspektach...jak kupi juz te mundorfy i polutujemy calosć z masakry nie bedie to najwyżej mnie zastrzeli, czy jak ?;)