Audiohobby.pl

Jak wykonać interconnect RCA-TS?

aml

  • 34 / 5359
  • Użytkownik
10-10-2009, 20:02
Witajcie,
potrzebuje pilnie porady jak wykonać IC jack-rca do połączenia E-MU i wzmacniacza.

Zakupiłem 3m kabla mikrofonowego Conducfil 8896 (2 żyły i ekran), 2xneutrik rca oraz 2x neutrik mono jack.

Jedną żyłę podłączam standardowo jako sygnał. I teraz jest problem bo nie wiem co zrobić z drugą żyłą oraz ekranem. Słyszałem, że z jednej strony (której? od wzmacniacza czy źrodla) podłącza się je do obudowy wtyczki razem z ekranem, a z drugiej ekran się ucina i podłącza się do obudowy tylko drugą żyłę.

Z góry dziękuję za pomoc.
adam

krisio06

  • 346 / 5731
  • Zaawansowany użytkownik
10-10-2009, 20:06
Jedną żyłę podłączasz do sygnału, a ekran i drugą żyłę wpinasz gnd czyli jak to określasz "obudowy wtyczki". :)

aml

  • 34 / 5359
  • Użytkownik
10-10-2009, 20:25
Dzięki za odpowiedz. Ale powiedz jeszcze czy druga żyłe u ekran podlaczam z obydwu stron tak samo czy może tak jak pisałem powyżej. I jeszcze nie wiem jeszcze czy te druga żyłe i ekran lutuje w dwóch punktach czy łącze w jeden kabel i lutuje w jednym punkcie?
To moje pierwsze DIY :)

krisio06

  • 346 / 5731
  • Zaawansowany użytkownik
10-10-2009, 20:34
Z obu stron tak samo łączysz. Takim sposobem jaki opisales robi się bodajze kable kierunkowe ( a może się myle ). Ktoś na forum próbował tym sposobem i efekt nie był zadowalający.

>>  I jeszcze nie wiem jeszcze czy te druga żyłe i ekran lutuje w dwóch punktach czy łącze w jeden kabel i lutuje w jednym punkcie? <<

A co to za różnica czy tak czy tak? :)

Molibden

  • 1906 / 5905
  • Ekspert
10-10-2009, 20:45
Ekran łączysz od strony wzmacniacza z masą.
Jedną żyłę przeznaczasz na sygnał, drugą na masę.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

aml

  • 34 / 5359
  • Użytkownik
10-10-2009, 21:39
I chyba właśnie tak zrobię. Dziękuje wam za pomoc.
Na koniec tylko jedno pytanie. Jak lepiej połączyć ekran z masą? Przylutować w dwóch osobnych punktach czy spleść razem i przylutować w jednym miejscu?

Molibden

  • 1906 / 5905
  • Ekspert
11-10-2009, 00:24
Wygodniej osobno skręcić, pocynować, skrócić i przylutować końcówki masy i ekranu do styku.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

aml

  • 34 / 5359
  • Użytkownik
20-10-2009, 00:26
Zapomniałem podziękować za pomoc. Kable działają już u mnie jakiś czas i wszystko jest ok.
Męczy mnie tylko jedna myśl: czy sposób lutowania  (jakość wykonanych połączeń) ma duży wpływ na dźwięk? Wydaje mi się, że wykonałem wszystko przyzwoicie, ale myśl, że może mogłem lepiej nie daje mi spokoju :)

Molibden

  • 1906 / 5905
  • Ekspert
20-10-2009, 01:00
Jeśli wizualnie lut jest dobry, czysty to nie ma czego poprawiać.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!