Audiohobby.pl

Player'y Wysokich Lotów działające pod Windows

  • Gość
23-03-2013, 13:12
Przepraszam: Włączone czy wyłączone?

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
23-03-2013, 22:33
>> kabak1991, 2013-03-23 12:36:04
Na ile kilobajtów powinien być ustawiony Full File Buffering? Może inaczej. Na ile ma pan ustawiony (domzz)? W rDac mam takie opcje jak: "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem" i "nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności". Wiecie może panowie czy powinno być to włączone czy włączone?

Tylko nie "pan" :) na forum wszyscy są na TY.
Bufor mam ustawiony na 300Mb, ale to zależy tylko od ilości pamięci RAM w kompie. Co do przejmowania wyłącznej kontroli i priorytetu - w skrócie oznacza to, że program aktualnie korzystający z karty dźwiękowej/dac\'a itp. przejmuje całkowitą nad nią kontrolę i żadna inna aplikacja nie może jej używać.

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
23-03-2013, 22:35
>> kabak1991, 2013-03-23 12:36:04
>> wyłączności". Wiecie może panowie czy powinno być to włączone czy włączone?

powinno być włączone, ale słuchając muzyki z np. foobara nie posłuchasz muzyki np. na YT.

  • Gość
24-03-2013, 12:00
Ok, dzięki. FFB ustawiłem na 1GB. W kompie mam 8 GB pamięci więc mnie nic nie rusza. Wtyczka Wasapi ustawiona na tryb push, długość buforu na 250ms i bity na 24. Dźwięk naprawdę uległ poprawie. Brakuje mi tylko już tak długo oczekiwanych Audeze LCD-2. Może niedługo będzie coś wiadomo w końcu :)
Teraz trochę mnie wkurza jak mój tor audio obnaża słabości tracków w niskiej jakości. Wcześniej słyszałem zakłócenia i zanieczyszczenia ale teraz to stało się bardzo uciążliwe. Muszę ściągnąć więcej plików we FLACu. Te ścieżki są trochę mniej denerwujące.

P.S. Ja tam z nikim nie jestem na Ty. Nikogo z tego forum nie znam, nikt mi się nie przedstawiał, wódeczki też z nikim nie piłem. Znam tylko pana Michała Wyrobę ale tylko ze słyszenia że tak powiem. Jakoś tak wolę na pan ze wszystkimi bo to bardziej kulturalnie i ludzie bardziej skorzy do rozmowy :)

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
24-03-2013, 12:02
 >> kabak1991, 2013-03-24 12:00:16
>Teraz trochę mnie wkurza jak mój tor audio obnaża słabości tracków w niskiej jakości. Wcześniej słyszałem zakłócenia i zanieczyszczenia ale teraz to stało się bardzo uciążliwe. Muszę ściągnąć więcej plików we FLACu. Te ścieżki są trochę mniej denerwujące.

Jakie zakłócenia i trzaski w plikach niskiej jakości?

  • Gość
24-03-2013, 12:55
Słyszę jakieś dziwne trzaski kiedy przełączam utwory w Foobarze ale to chyba wina programu. Podczas odtwarzania muzyki nic się nie dzieje. Standardowy spadek jakości muzyki w plikach niższej jakości niż FLAC - ot co. Słuchałem płytki Polskie Karate i nie mogłem opędzić się od wrażenia zanieczyszczenia tracka zakłóceniami i drobnymi trzaskami których nie powinno tam być. W plikach w formacie FLAC jest tego trochę mniej ale wciąż jest obecne. To po prostu chyba przypadłość komputera. Nie ma co ukrywać, PC to źródło nie najwyższych lotów, chociaż po tych kombinacjach z programem wszystko uległo poprawie. Pewnie swoje robią też słuchawki  - DT770 PRO ze standardowym kablem. Poprawne, trochę zbasowane, takie jak lubię, ale żadna z nich doskonałość.

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
24-03-2013, 13:11
Jest kilka możliwości i każda z nich powoduje taki efekt:
1. Przekaźniki wyłączają sygnał, gdy jest cisza lub DAC odłącza, gdy brakuje np. 1024 próbek, czyli zmiany przy przełączaniu utworów. Zmiana ustawień w systemie może generować ciche sample.
2. Różnica próbkowania i korekta zegara na karcie, przy s/pdif objawy bywają inne. Ustaw w systemie jedną częstotliwość próbkowania zgodną z odtwarzaną. Jak masz ASIO, to ono samo przełącza i przy każdym utworze masz pstryk na początku. WASAPI może nie przełączać i resampluje.
3. Źle poprowadzone okablowanie w komputerze i zbierasz piski, ew. trzaski z komputera. Mało możliwe, ale efekty bywają nawet mocniejsze niż te, co opisujesz.
4. Niestabilność karty, ale objawy byłyby także podczas słuchania.

  • Gość
24-03-2013, 13:29
Możliwa jest opcja 3 ale to chyba nie ma aż takiego wpływu bo z poprzednim HUD mx1 nic takiego nie uświadczyłem. Sprawdziłem opcję drugą i wygląda na to że odpada bo jest to samo. Opcja 4 raczej też odpada. Tylko nie wiem jaką kartę ma pan na myśli. Graficzną czy dźwiękową? Dźwiękowej nie posiadam, wszystko u mnie dzieje się na zewnątrz. Moolight+rDac+Tomanek UPS dla rDac. Do kompa podpięte Ultraviolet Wireworld. najbardziej prawdopodobna jest opcja 1. W foobarze jest taka opcja Shuffle i tam jest jeden decybel. Może chodzi właśnie o przełączanie utworów? może trzeba dać to na zero decybeli. Albo jeszcze inaczej. Włączyć pomijanie ciszy? Też zauważyłem coś takiego ale nie wiem dokładnie w czym rzecz.

Asio i wasapi różnią się jakością dźwięku? Jeśli nie można by przejść na Asio, może problem by zniknął.

  • Gość
24-03-2013, 13:47
Przepraszam - popełniłem błąd logiczny. Napisałem wcześniej że problem dotyczący zmiany ilości herców odpada bo jest to samo. Zmiana wtyczek nic nie da.

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
24-03-2013, 19:17
hmmm, a próbowałeś zwiększyć "Buffer length" w Foobarze?  Na początek najlepiej do takiej wartości, aż podpis "warning..." zrobi się szary.

  • Gość
24-03-2013, 19:48
Zwiększyć? Myślałem że trzeba go jak najbardziej zmniejszyć. Mam ustawione na 250ms bo wcześniej pisaliście że trzeba zmniejszyć ile się da. Po przeczytaniu paru postów drugiego kolegi tutaj który robił pomiary, zdecydowałem że już więcej nie będę obniżał. Ale wydaje mi się że nie w tym rzecz. Pan wyżej który podawał parę opcji chyba się wstrzelił z tą pierwszą opcją.

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
24-03-2013, 20:33
U mnie jest coś takiego w Beresfordzie. Z odpowiednio spreparowanymi plikami dźwiękowymi też chyba tak się dzieje.

  • Gość
24-03-2013, 20:40
Ważne że podczas odtwarzania tracku jest dość czysto i znośnie. Pliki FLAC naprawdę dają radę. Może by wysłać Majkelowi moje DT770 PRO do rekabligu? :) Coś tam zawsze da ten kabel. Chociaż akurat w kontekście tego o czym rozmawialiśmy nie pomoże.

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
24-03-2013, 22:54
>> kabak1991, 2013-03-24 20:40:40
>> Ważne że podczas odtwarzania tracku jest dość czysto i znośnie. Pliki FLAC naprawdę dają radę. Może by wysłać Majkelowi >> moje DT770 PRO do rekabligu? :) Coś tam zawsze da ten kabel. Chociaż akurat w kontekście tego o czym rozmawialiśmy nie >> pomoże.

DT770 PRO to dosyć specyficzne słuchawki, może prościej (i być może taniej) byłoby zainwestować w jakieś inne (a przynajmniej najpierw sprawdzić czy pasują). Używane DT990 Pro są naprawdę tanie.

Żeby nie odbiegać od tematu... powstaje alternatywa dla Jplay\'a. Nazywa się MQN i na razie ma bardziej minimalistyczną obsługę niż Stealth :) Najnowsza kompilacja V2 - moim zdaniem - jakościowo niczym się nie różni od Jplay.

bezpośrednie linki do programu:
https://rapidshare.com/#users|45980080|0ae609ce616a35c8de7ac5fda4b6194c|11541

oraz temat z instrukcją jak uruchomić na CA:
www.computeraudiophile.com/f11-software/visual-studio-2012-c-and-wasapi-minimalist-player-15401/

  • Gość
25-03-2013, 15:57
A można porównywać jakościowo JPlay do Foobara 2000 z wtyczką wasapi?