Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

nsk

  • 549 / 4877
  • Ekspert
28-05-2018, 21:15
Jak ma się budżet na Chorda TT to nie ma co się przejmować Korgiem, bo on też ma ograniczenia, których nie da się przeskoczyć. To nie jest kwestia jaki super jest Korg, a raczej jak nieopłacalny jest TT.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
28-05-2018, 21:26
I ta wypowiedź nsk jest konkluzją dla całej kłótni :) Każdy patrzy w swój portfel i płaci tyle za dźwięk na ile go wycenia. Chorda za 20 kzł kupi pastwa a Korgi za 1 kzł kupi 20 osób.  20:20. Konsensus nieosiągalny  a zarazem osiągnięty :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mikolaj612

  • 347 / 3609
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 21:32
Zupełnie przy okazji.

Jak się ma soft do Korga, do np: Foobara i wtyczek na DSD itp?
Zgaduję, że eksperymentowaliście w tym temacie :)

nsk

  • 549 / 4877
  • Ekspert
28-05-2018, 21:49
Według mnie foobar ma się nijak. U mnie najlepiej wypadł AudioGate albo JRiver. HQPlayer bez kombinowania z filtrami też dobrze grał.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 21:55 wysłana przez nsk »

Sekator

  • 447 / 3325
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 21:59
Wydaje mi się Alucard, że dążysz do drogiego gdy tanie gra tak samo albo lepiej. Czym jest firemka choćby Chord przy Korgu? Przy jego profesjonalnym doświadczeniu? Niczym. Jedna z wielu wydmuszek w świecie audiofilizmu. Niestety za dużo przeszedłem slepych testów by patrzeć na cenę.

nsk

  • 549 / 4877
  • Ekspert
28-05-2018, 22:12
Nie gra. A co do porównania firm to liczby nie kłamią, Korg musi przeceniać swój produkt, a Chord nie nadąża z produkcją.

mikolaj612

  • 347 / 3609
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 22:13
@Sekator.

Tak samo można podejść do słuchawek.
Bo czym jest doświadczenie firm jak Audeze, HiFiMan czy AudioQuest przy dekadach działalności takiej Audio Technici, Beyerdynamica czy Sennheisera.

To tak samo jakby powiedzieć, że Huaewi i Samsung gówno wie o telefonach, bo w czasach gdy Motorola, Ericsson czy Alcatel robili telefony i kładli podwaliny pod rynek to tamte firmy nie ogarniały tematu.

Byłbym ostrożny z taką gadką, bo to często Ci wielcy popadają w stagnację gdy wyrobią sobie pozycję, renomę i splendor.
Daleko nie trzeba szukać.

Synthax

  • 2323 / 4126
  • Ekspert
28-05-2018, 22:27
Ej, wtręt techniczny: da się zmusić korga żeby grał z coaxialem lub optykiem? Są jakies konwertery lub co????

mikolaj612

  • 347 / 3609
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 22:31
On z USB bierze też prąd.

W teorii to się wszystko da dolutować, ale tutaj cały pic jest w tym, że tam po drodze jest coś więcej jak sam odbiornik USB :)

Synthax

  • 2323 / 4126
  • Ekspert
28-05-2018, 22:37
On z USB bierze też prąd.

W teorii to się wszystko da dolutować, ale tutaj cały pic jest w tym, że tam po drodze jest coś więcej jak sam odbiornik USB :)
No tak, dzięki . Miałem nadzieję że konwertery usb coax ( np m2tech)działają w dwie strony :)

mirhon

  • 438 / 5795
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 22:38
Jak ma się budżet na Chorda TT to nie ma co się przejmować Korgiem, bo on też ma ograniczenia, których nie da się przeskoczyć.

No nie wiem. Co prawda nie planowałem TT, ale chciałem zauważalnie dać wiecej za daca. W rezultacie zaoszczędzone środki na Korgu spożytkowałem na lepsze słuchawki staxa - zamieniłem 507 na 700.
Co do korga to o jakich ograniczeniach piszesz? Sonicznie to imho b.dobra półka, a brak innych wejść poza usb to wynika z przyjętej filozofii - upsampling ma robić PC a nie DAC, DAC ma natywnie odtwarzać DSD i robi to świetnie.

mikolaj612

  • 347 / 3609
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 22:43
On z USB bierze też prąd.

W teorii to się wszystko da dolutować, ale tutaj cały pic jest w tym, że tam po drodze jest coś więcej jak sam odbiornik USB :)
No tak, dzięki . Miałem nadzieję że konwertery usb coax ( np m2tech)działają w dwie strony :)

Potrzebujesz coax aby wyjść z transportu CD/DVD? Czy za tym się kryje coś więcej?

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
28-05-2018, 22:48
Wydaje mi się Alucard, że dążysz do drogiego gdy tanie gra tak samo albo lepiej. Czym jest firemka choćby Chord przy Korgu? Przy jego profesjonalnym doświadczeniu? Niczym. Jedna z wielu wydmuszek w świecie audiofilizmu. Niestety za dużo przeszedłem slepych testów by patrzeć na cenę.
Korg w odróżnieniu od Chorda jest firmą, dla której rynek audiofilski to taki skromny dodatek do zarobków. Ich kasa i renoma bierze się z produkcji instrumentów muzycznych i wynalazków około tego, a nie hajpów na forach koneserów dźwięku odtwarzanego.
Z audio, zwłaszcza tego audiofilskiego, nie da się żyć za to, co niektórzy chcą nazywać normalnymi cenami. Ja mogę powiedzieć śmiało, że nie żyję z audio, choć broń Boże nie piszę tego jako analogii do np. Korga. Był taki czas w moim życiu, że żyłem z audio, ale wtedy miałem preferencyjny ZUS i małe wydatki. :) Jeden facet, zanim wszedłem w tą branżę oficjalnie, tłumaczył mi, że audio to kicha, ale ja go nie posłuchałem, jak zresztą często nie słucham różnych ludzi i o ile nie mogę powiedzieć, że tego żałuję, to przyznaję mu rację. To jest kapryśny rynek, przez co nie dający stabilnych zarobków. Mógłbym sporo o nim napisać, mechanizmach, relacjach towarzysko-biznesowych, itp.

nsk

  • 549 / 4877
  • Ekspert
28-05-2018, 22:53
Nie wyciągniesz sygnału. Musiałbyś kupić chyba ten cały rejestrator MR-2000S co jest raczej słabym pomysłem jeśli używałbyś go tylko jako dac.

Jakby rozbudować zasilanie w korgu to byłoby już spoko. A w nim masz impulsówkę zasilaną przez usb. Do pewnego poziomu to wystarcza najwyraźniej.

Synthax

  • 2323 / 4126
  • Ekspert
28-05-2018, 22:56
On z USB bierze też prąd.

W teorii to się wszystko da dolutować, ale tutaj cały pic jest w tym, że tam po drodze jest coś więcej jak sam odbiornik USB :)
No tak, dzięki . Miałem nadzieję że konwertery usb coax ( np m2tech)działają w dwie strony :)

Potrzebujesz coax aby wyjść z transportu CD/DVD? Czy za tym się kryje coś więcej?
Z transportu mamwyjście coaxialne