Audiohobby.pl

Klipsch

marcow

  • 1045 / 5368
  • Ekspert
31-01-2010, 11:28
"Herezje" odjechały. Trochę mi żal. Stary Klipsch miał rację, dając im taką nazwę.
Jego oponenci twierdzili, że taka kolumna nie może grać a takich nie brakuje do dzisiaj!
Heresy jednak grają. Jak je się dobrze ustawi i wyposaży w dobrą elektonikę to nie brakuje
ani przestrzeni ani basu. Jednej rzeczy nie maja: burczybasu.!
Trzeba mieć swoje zdanie i nie słuchać opinii każdego krytykanta. Czasami to co mówi większość
nie jest prawdą tylko herezją.
Podziękujmy Panu Klipschowi, że nie uległ!

marcow

karbidoczaszka

  • 153 / 5908
  • Aktywny użytkownik
31-01-2010, 12:10
Na zdjęciu te Klipsche mają dziwny kolor okleiny. Były odrestaurowane?

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

marcow

  • 1045 / 5368
  • Ekspert
31-01-2010, 12:49
Nie moje kolumny może właściciel się wypowie, wyglądały na jasny buk.
marcow

lok

  • 432 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
31-01-2010, 16:59
Tak kolumny byly odnawiane przez poprzedniego wlasciciela. Jakim zabiegom je poddal to nie wiem. Wydaje mi sie ze zostala zeszlifowana wierzchnia warstwa.

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
28-02-2010, 12:30
Ciekawy test Klipsch Cornwall

http://sites.google.com/site/mitjaborko/Klipsch_Cornwall_Test_Report.pdf

Jeszcze nie widziałem tak wyczerpującej recenzji głośników. Pomiary łącznie z THD, wrażenia z odsłuchów bardzo szerokiego spektrum muzyki, przyrównane lampa kontra tranzystor.

Gość w ogóle ma niezłą baterię głośników.

http://sites.google.com/site/mitjaborko/home


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
28-02-2010, 22:21
Trochę śmieszny ten test

najpierw kilkanaście stron technikaliów, których na razie nie chciało mi się czytać, potem 4-stronicowy wstęp do odsłuchu z tłumaczeniem, że skoro większość osób jest zainteresowana wrażeniami odsłuchowymi, to autor zrobi też i taki test :)

a następnie rozsądna koncepcja oceny brzmienia różnych instrumentów i różnej muzyki, z którego głównie można się dowiedzieć, że instrumenty grają prawdziwie i dynamicznie (może niepotrzebnie się czepiam - bo cóż więcej się liczy)

ale najfajniejsza była ocena wokalu - 3 linijki, z czego 5 słów o wokalu, 13 o fortepianie i co najmniej 15 o basie :)


ale generalnie, recenzja ciekawa i mimo wszystko mająca większy sens, niż 99% tego co płodzą tzw, profesjonaliści
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
02-03-2010, 16:03
"I can assure you that some loudspeakers of good quality with 87 dB nominal sensitivity, and driven with
20 Watts achieve 100 dB SPL level in some cases even with 15% acoustic distortion and more."

prawdę mówi?
Odszedł 13.10.2016r.

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
03-03-2010, 12:18
Mówi prawdę, ogólnie dobre konstrukcje tubowe mają niższe zniekształcenia niż konstrukcje bezpośrednie.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
03-03-2010, 14:09
że niższe, to wiadomo :)

ale 5-krotna różnica w stosunku do głośników "dobrej jakości"?!?!
Odszedł 13.10.2016r.

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
14-04-2010, 21:37
Gdyby ktoś był zainteresowany małym upgreadem Klipschy to za jakiś czas będzie małe zamówienie autotransformatorów u Ogonowskiego. Trafa coś na wzór t2a tylko z trochę solidniejszymi/większymi/lepszej jakości rdzeniami. Cena ma być coś kole 100 pln za sztukę. Dla nie klipszowców to trafo może zbić poziom głośnika o 3,6,9 lub 12db.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
14-04-2010, 21:40
ty mi Bacek lepiej powiedz, czy ta tuba, którą się chwaliłeś w innym wątku pasowałaby do moich głośników :)
Odszedł 13.10.2016r.

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
14-04-2010, 23:08
Raczej nie wejdzie na głębokość, do Cornwall\'a. Trzeba by był zmienić driver na 2\'\' bo dla nich tubki są znacząco płytsze albo mocno ciąć i zrobić tubkę na 400hz gdzie cięcie drivera miał byś koło 600 czyli jak w orginale, może na styk by weszło (sama tuba jakieś 26-28 cm). Podobno tractrix jest grzechu wart w porównaniu do oryginalnych tubek. Bob Crites handluje tubkami (za w miarę rozsądną cenę) które by ci do tego weszły z tym driverem który masz.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
14-04-2010, 23:09
>ty mi Bacek lepiej powiedz, czy ta tuba, którą się chwaliłeś w innym wątku pasowałaby do moich głośników :)

w sumie jak byś ją postawił a paczce to też by pasowała :)
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

magus

  • 20990 / 5915
  • Ekspert
14-04-2010, 23:12
Bacek,

a driver ile może mieć?

bo u mnie w środku powinno być 31-32 cm
Odszedł 13.10.2016r.

Bacek

  • 2366 / 5908
  • Ekspert
15-04-2010, 11:55
A wydawało mi się że już odpowiadałem.

W każdym razie tak na oko to ma z 7cm więc może być mało miejsca. Zawsze można tubkę jeszcze zmniejszyć trochę, tak żeby na styk weszła (w kocu oryginał się mieści). Niewątpliwie całość to żmudna robota.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES