Audiohobby.pl

Feliks Audio Espressivo tube rolling

Maciejus19

  • 1 / 3679
  • Nowy użytkownik
27-04-2014, 21:37
Witam serdecznie .
W związku z tym że jest to dość popularna konstrukcja proponuje aby jej posiadacze wypowiedzieli się na temat wpływu zmiany lamp na brzmienie w konfiguracji z różnymi słuchawkami.
1. Tesla e88cc gold pin razem z słuchawkami denon d600 i senn hd600
Z denonami zagrała bardzo przyzwoicie . Słuchawki te mają raczej sterylne brzmienie , grają skrajami pasam podczas gdy średnic jest niemal anemiczna i ukryta gdzieś w cieniu wydaje się oderwana od reszty pasma.
Lampy tesli powszechnie uważane za nieco zamulone i zbyt rozmiękczone nadały tym słuchawką
przyjemnej lekko ocieplonej barwy , znacząco pogrubiły średnice oraz przybliżyły do słuchacza .
Ludzkie głosy nabrały  chropowatości i realizmu skraje pasma : bas który zazwyczaj jest twardy i dominujący uległ w jakimś stopniu redukcji i dość przyjemnemu zmiękczeniu niestety kontrola nie jest najwyższej próby , wysokie tony zaokrągliły się całość zyskała na  muzykalności kosztem utraty odrobiny kontroli . Uważam że jak na tak niedrogie Lampy reprodukcja muzyki za ich pośrednictwem jest co najmniej dobra
Słuchawki hd600 same niejako są w swej charakterystyce w wielu miejscach podobne do e88cc tesla i połączenie to w moim mniemaniu nie było zbyt udane . Powolne i kluchowate
Tyle ode mnie zachęcam innych użytkowników do wpisów :)
przy okazji chciałem zapytać czy ktoś miał okazje wpiąć do wzmacniacza 6n23p ? Podobno to bardzo dobra lampa w atrakcyjnej cenie i zastanawia mnie jak wypada w tym zestawieniu ?
Pozdrawiam Maciek

sir.jax

  • 241 / 3813
  • Aktywny użytkownik
04-05-2014, 14:01
Wiem, że pan Henryk w instrukcji podaje zamienniki lamp 6N1P i jest tam m.in. E88CC, ale kontaktowałem się ze sklepem lampyelektronowe.pl i powiedziano mi, że 6N1P nie mają jako takich zamienników, każda z tych lamp jakie podał pan Henryk ma inne parametry i różnią się one od siebie zupełnie, może pkt. pracy etc.
Zrezygnowałem więc z kombinowania, chociaż napisane jest że Espressivo ma auto bias i z dostosowaniem lamp nie ma problemu.
Zakupiłem jednak zwykłe lampy 6N1P i poprosiłem o sparowanie, bo w Espressivo była ich militarna wersja 6N1P EW-zwykłe podobno są bardziej muzykalne.
Powiem tak, militarne grają jaśniej i możę z bardziej "precyzyjnym" basem jednak w zwykłych ten bas ma jak na mój gust lepszą barwę mimo, że gra bardziej "lampowo", góra jest przyjemniejsza mniej jaskrawa odbiór faktycznie jest bardziej muzykalny, środek pasma O.K. może bardziej namacalny jak w militarnych nie wiem nie umiem tego opisać ;)

System: Advance Acoustic MCD203II+espressivo+HD600;

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

jjurek

  • 2064 / 5832
  • Ekspert
04-05-2014, 19:13
Pan Henryk wie co pisze.
W przypadku Espressivo można stosowac zamiennie ecc88 i 6n1p.

sir.jax

  • 241 / 3813
  • Aktywny użytkownik
04-05-2014, 19:28
Ale ja nie powiedziałem, że pan Henryk nie wie co pisze.
W espressivo można stosować zamiennie E88CC, 6922, 6N23P i 6DJ8, ja nie chciałem ryzykować zwłaszcza przy cenach tych lamp.
6N1P to żaden koszt w porównaniu z pozostałymi, a jak bym miał wybierać to wolałbym coś z EH lub Gold Lion / Genalex.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

sir.jax

  • 241 / 3813
  • Aktywny użytkownik
04-05-2014, 22:39
Trzeba by to sprawdzić, ponadto jakiś wpływ też będzie miało źródło i łączówka.
Na audiophilosophy jest recenzja...
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Gustaw

  • Gość
04-05-2014, 23:26
>> sir.jax, 2014-05-04 19:28:52
Ale ja nie powiedziałem, że pan Henryk nie wie co pisze.

Ale Jurek wcale nie napisał, że powiedziałeś, że "pan Henryk nie wie co pisze".

almagra

  • 11514 / 5556
  • Ekspert
05-05-2014, 08:49
Tesla gold pin i gówniany pin nie nadają się do zastosowań hi endowych.