Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 2980
  • Ekspert
29-04-2017, 23:41
Wojtku

Bardzo dobry sprzęcik Ci się trafił. I jak piszesz za nie za duże pieniążki. No i jeszcze bonus dla brata !!!

Gratuluję.

U nas te Sonacze albo ich nie ma albo są bardzo drogie. Ostatnio fajne wizualnie ale model niższy G3 poszły za 1200 zł.
Mnie takie też by odpowiadały i jak się pokażą to obserwuję ale jak zawsze kasy brak.

A mnie się ot tak dla jaj ustrzeliło AKAI CS 732 D z autorewersem - staruszka w bdb stanie wizualnym. A jaki techniczny ? To się okaże jak dotrze. Pewnie nie działa - oby tylko mechnika bo jak elektronika to gorzej.
No i bez osłony kieszeni. A kieszeni już szukam - takiej jak na fotce poniżej..
Jak ożyje to będzie reprezentował stare srebrne vintage ale już z autorewersem, bez ruchomej głowicy. I chyba to lepiej.

A z tych bardzie wypasionych decków nabyło mnie się AKAI 95 i Pioneer 777. AKAI już w domu a Pioneer czeka z wysyłką na koniec długiego weekendu.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2017, 00:27 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
29-04-2017, 23:55
Mirku bardzo miło wspominam te starsze Akaje bo sam miałem kiedyś od kolegi za młodego pożyczony CS-703D i działał super ale to były czasy Diory i Kasprzaka małego z radiem. Same wspaniałe wspomnienia :)
Czyli w AKAI CS 732 D głowica jest 4 śladowa bardzo stabilny skos głowicy, nic obrotowego. Gwarantuje to skos bez uszczerbku podczas obrotów samej głowicy. Bardzo ładnie wyglądający magnetofon. Mają urok te akajce :)
Mirku to pokaż GX-95 :) nigdy go nie miałem. Moim najlepszym akajem był GX-F95 ale jakoś mnie niczym nie urzekł. dźwiękowo przeciętny. Potem była GX-75mkII i teraz ma ja brat w Polsce . Niedawno w tamtym roku z nią walczyłem na forum tutaj pokazywałem bo miała problemy z kalibracją. Ale temat ujarzmiony i brat się cieszy :)
Gratuluje.

Co do SS-G4D to nawet nie była połowa tej kwoty co pisałeś wyżej już z wysyłka do mnie i dodatkowa para kolumn pioneer-a :)  Więc uważam zakup za raczej udany. Ale zobaczymy jak przyjdą i jak zagrają.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2017, 23:59 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2980
  • Ekspert
30-04-2017, 00:01
No to super cena Wojtku.
Naprawdę. Można kupić - ale to nie na alle....

Tutaj albo śmieci albo drożyzna że ho ho.

A ten Akajec to taki żelaźniak. Fajny ma wygląd, I na zewnątrz i wewnątrz ma trochę bebechów !!!.
Zakup z czystej ciekawości budowy mechanizmu autorewersu w tak starym decku.

Kupiłem AKAI 95, woęc 67 którego też miałem poszedł do ludzi. Został jeszcze 75 mk II .

A GX-F95 nigdy się nie dorobię. Super maszyna.

A tu AKAI 95 w doborowym towarzystwie.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2017, 00:33 wysłana przez eMandDe »

artekk

  • 1694 / 5886
  • Ekspert
30-04-2017, 11:57
No ładne maszyny Mirku,gratulacje, niech służą.
Akai GX-75/95 nigdy nie miałem, jakoś nie mogę się przekonać.
W latach 90-tych miałem AKAI GX-32. Pamiętam, że grał lekkim, przestrzennym dźwiękiem.
Teraz z Akajców mam GXC-760D, ale chwilowo w stanie rozkładu. Zamówione rolki okazały się za duże i muszę coś innego wykombinować, bo na ebay 50 euro sobie życzą za komplet.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

flyingcircus

  • 424 / 2773
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2017, 12:25

A GX-F95 nigdy się nie dorobię. Super maszyna.

Wygląda bombowo... nie trać nadziei :)

AUDIOTONE :) Te kolumny SONY by swietnie pasowaly do mojego vintage sprzetu rowniez sony (o dziwo), ale zakup ich chyba nie przejdzie, zona od razu by sie zorientowala ze pojawilo sie cos "nowego".

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
30-04-2017, 14:57
Mirku
I jak GX-95 ? Podoba Ci się brzmienie, bo stan widzę że prawie idealny :)


flyingcircus
AUDIOTONE :) Te kolumny SONY by swietnie pasowaly do mojego vintage sprzetu rowniez sony (o dziwo), ale zakup ich chyba nie przejdzie, zona od razu by sie zorientowala ze pojawilo sie cos "nowego".


Moja połowa jeszcze nie wie o tym że przyjdą .... ale Dynaudio idą z salonu a wchodzą soniaki mam nadzieje że będzie wszystko dobrze z wysyłką bo są dość ciężkie i spore. A szukałem serii SONY SS-G sporo czasu ale ceny były zaporowe (nie do przyjęcie) . A miało być coś vintage by pasowało także do sprzętu.


Ja od rana sobie nagrywam na kasetki bo mam sporo nowych flac-ków do zgrania...
Więc XK-S7000 działał od rana :) I przy tym słucham sobie .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2980
  • Ekspert
30-04-2017, 17:53
Arturze.

Dzięki. Pioneer i AKAI, AKAI i Pioneer.
Mam nadzieję, że bedą służyły. U mnie sie nie napracują. Gdybym grał codziennie innym deckiem to każdy grałby w roku z 6 dni !!!

He he he


Ja mam na stanie dwa AKAI Jeden to GX 75 mk II i teraz GX 95. Oba w bdb stanie. Dla mnie batdzo dobre maszyny. I grają na bardzo wysokim poziomie. I super wyglądają. Takie wielkie, Nikt im nie podstkoczy na półce. Pewnie sa lepssze decki jak dla kogo. Ja chciałem je mieć w swojej kolekcji i są.
Teraz dojdzie ten CS 732 D jako prawdziwy Vintage I w dodatki autorevers.

flyingcircus


Podzielam Twoje zdanie GX F95 wygląda bombowo. Zajebiście.
Moooooooooooooże kiedyś - w drugim wcieleniu !


Wojtku ?

Nie szkoda Tobie tego GX F95 ? Teaz byś miał rarytas. Pewnie kupiłbyś ze dwa Techncsy RS B100 !!!

Ja na Twoim miejscu żałowałbym.
Kurde - taka maszyna !!!!

A Sonacze naprawdę fajne kolumienki.
Jak dotrą napisszesz co i jak. I jak sie mają do wcześniejszych Dynaudio.

Przecież Dynaudio to bdb kolumienki. Nie miałem okazji słyszeć a juz o posiadaniu nie wspomne. Sama nazwa wywołuje dreszcze.




« Ostatnia zmiana: 30-04-2017, 17:55 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
30-04-2017, 21:58
Mirku
Fakt Dynaudio Audience 40 nie są złe ale to malutkie monitorki i niestety basu u niech za dużo niema ....
A sadze że soniaki będą go miały więcej , i zależało mi żeby otwór bass-reflex-u był z przodu.

A co do AKAJA GX-F95 to jak pisałem nie przypadł mi do gustu wtedy dźwiękowo. Więc poszedł do kolegi. Jemu także chyba nie przypadł bo po pór roku go sprzedał. A magnetofon był w stanie b.dobrym.
Taka to historia jego była u mnie :) Moim zdaniem grał gorzej od 75mkII
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2980
  • Ekspert
01-05-2017, 10:52
Wojtku

Wydaje mi sie, a nawet więcej niz wydaje, jestem przekonany, że dźwięk SONY będzie Ci pasował, no i basu pewnie będzie wiecej ! Jestem zdania, że kubatura kolumn i wielkość głośnika basowego ma w tym wypadku duze znaczenie.
A poza tym to sliczne kolumny, i już legenda.

A co do AKAI - rozumiem - fajnie wygląda ale gorzej gra.

artekk

  • 1694 / 5886
  • Ekspert
01-05-2017, 11:06
A co do AKAI - rozumiem - fajnie wygląda ale gorzej gra

też wyzbyłem się sentymentów, jak mi nie gra wylatuje. Chyba, że cieszy z innych powodów.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2980
  • Ekspert
01-05-2017, 12:57
Arturze, odpisując Wojtkowi na temat AKAI myślałem o tym AKAI-u, którego on posiadał GX F95. Wygląda przynajmniej bosko, a jak gra ? Nie wiem bo nie słyszałem. To jego zdanie odnośnie tego AKAI i co do rozstania sie z nim mu przytaknąłem.

Mnie AKAI GX 75/95 pasuje.

A jesli chodzi o powyższe  75/95 napisałeś wcześniej, że nigdy nie miałeś i nie możesz sie przekonać. Chodzi Tobie o ich wizualność czy słyszałeś jak grają i Tobie nie do końca pasują brzmieniowo ?

artekk

  • 1694 / 5886
  • Ekspert
01-05-2017, 13:23
zrozumiałem, co miałeś na myśli.

Historia Wojtka z GX-F95 posłużyła jako przykład, że czasami bardzo pożądane maszyny wypadają średnio i w moim przypadku nie ma zmiłuj się.

Co do GX75/95 to jest moje uprzedzenie, powiedzmy, że nieco poparte doświadczeniami kogoś, kto sprzedawał te magnetofony w sklepie. Zostawmy to, mam trochę jak nano z Pioneerami :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2980
  • Ekspert
01-05-2017, 15:26
Rozumiem Arturze.

Nieraz tak jest, że sie człowiek zatnie na coś, dodatkowo podparte opiniami innych tym bardziej.

Ogólnie jednak to widać, że AKAI 75 czy 95 jakos nie podoba się forumowiczom.

Ja nie bedę przekonywał do AKAi. Są po prostu inne. A że grają trochę gorzej, a może "inaczej", mniej powiedzmy analogowo od innych zacnych maszyn. Mnie pasują i chciałbym je mieć i mam w swojej kolekcji.
Inaczej gdyby sie chciało posiadac tylko jednego decka to może nie byłby to AKAI a inna maszyna, ale w mojej kolekcji ma swoje miejsce. I gdyby kolekcja miałaby sie skurczyć to jeden na pewno zostanie jako przedstawiciel.

He he he

To jest tak jak napisałeś wcześniej, że szpula to jest dopiero odsłuch. W ślad za tym powinno się odstawić na bok wszystkie kaseciaki. A tak nie jest.

« Ostatnia zmiana: 01-05-2017, 15:29 wysłana przez eMandDe »

mops

  • 603 / 2702
  • Ekspert
01-05-2017, 16:48
Mi Akai pasuje.Co prawda nie zdobyłem jeszcze 75 ale mam 49 i 67.
Waldek.

artekk

  • 1694 / 5886
  • Ekspert
01-05-2017, 18:45
Ogólnie jednak to widać, że AKAI 75 czy 95 jakos nie podoba się forumowiczom.

nie zauważyłem takiego zjawiska, przyznam szczerze.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo