Audiohobby.pl

ANTIQUE SOUND LAB MG OTL 32 DT - po przeróbkach

Baele

  • 753 / 5120
  • Ekspert
17-07-2012, 04:36
na allegro wylądował ciekawy wzmak http://allegro.pl/antique-sound-lab-mg-otl-32-dt-i2496520255.html
po modyfikacji.

Koledzy, którzy są bardziej "techniczni" :-)
Czy i jaką zmianę w brzmieniu mogły wprowadzić dokonane "poprawki"?
Kiedyś gdzieś czytałem, że ten ASL w wersji nieprzerabianej potrafił zagrać ciekawiej od Twin-Heada.

Poniżej opis modyfikacji:

"
- wymienione gniazdo sieciowe IEC (złocone piny)
- wymienione okablowanie na srebrno - złote Mundorf SGW105WH
- wymienione podstawki pod lampy EL84/6BQ5 oraz ECC82/12AU7 na 6 x TEFCOM-73293 (spiekany kompozyt teflonowy, złocone piny)
- wymieniona podstawka pod lampę prostowniczą na CONNEX-70031 (teflon obrabiany maszynowo CNC, złocone piny)
- wewnątrz podstawek zamontowane piękne, bursztynowe diody Siemensa podświetlające lampy sterujące oraz lampy mocy
- wymienione kondensatory w zasilaczu na Black Gate VK - 4 szt.
- wymienione kondensatory na wyjściu na Black Gate VK - 2 szt.
- wymienione kondensatory na papierowo - olejowe Jensen - 4 szt.
- wymienione rezystory przy lampach na Kiwame - 6 szt.
- wymieniony potencjometr głośności na Dact CT2
- wymieniony selektor źródeł na Dact CT3
- wymienione rezystory na siatkowe Audionote - 2 szt.
- pochromowane elementy obudowy (dwie pokrywy sekcji zasilającej)
- standardowe śrubki wymienione na precyzyjnie wykonane, miedziane, pozłacane
- wymieniony włącznik sieciowy
- wymienione lampy sterujące na dobraną parę NOS RCA 5814A (short blackplate, "O" getter), zamontowane silikonowe dampery
- wymienione lampy mocy na fabrycznie dobrany kwartet EL84-T PSVane (low noise, no mic), zamontowane silikonowe dampery
- wymieniona dioda prostownicza na potężną i przepięknie się prezentującą - Full Music 274B/n/+"


Żeby była sprawa jasna - w żaden sposób nie jestem związany ze sprzedającym (a może to któryś z kolegów z AH? ;-) ).

Po prostu jestem ciekaw czy taka ingerencja, oprócz walorów estetyczno-wizualnych, miała jakikolwiek sens.

lancaster

  • Gość
17-07-2012, 09:20
Wzmacniacz niemal na 100% brzmi inaczej od "firmowego". Piszę "niemal" bo nie można wykluczyć ze udało sie tymi zmianami tak namieszac że brzmi identycznie:-)
Stara dobra zasada. Wypożyczyc urzadzenie do domu - nie bedziesz żałował.

PS. wygląda na sensownie zrobiony tuning + bajery w   stylu chromowanie i śrubki :-)
Nie podoba mi sie tylko pozlacane IEC, Nie wypowiadam sie odnośnie diody prostowniczej bo jej nie słyszałem.
Reszta modów bardzo in plus.

Baele

  • 753 / 5120
  • Ekspert
17-07-2012, 09:22
>> lancaster, 2012-07-17 09:20:20
Wzmacniacz niemal na 100% brzmi inaczej od "firmowego". Piszę "niemal" bo nie można wykluczyć ze udało sie tymi zmianami tak namieszac że brzmi identycznie:-)

Albo wręcz  spie......ć ;-)

lancaster

  • Gość
17-07-2012, 09:25
eeee, raczej nie. DACT + papierowo olejowe kondensatory....na oko wygląda dobrze. Serio.

Tak jak pisałem, posłuchac u siebie i jesli sie podoba to zostac szczęsliwym nabywcą :-)

Baele

  • 753 / 5120
  • Ekspert
17-07-2012, 10:33
chętnie bym posłuchał, ale jestem 6 tys km od Kraju nad Wisłą ;-(

jjurek

  • 2060 / 5830
  • Ekspert
17-07-2012, 21:02
Większość wymienionych elementów to audiofilska biżuteria (oprócz lamp).

Sprzedawany wzmacniacz niekoniecznie zagra lepiej od fabrycznego.

Taki kosztuje ok. 900 dolarów co i tak wydaje się być zawyżoną ceną .

Trzeba też mieć również świadomość, że to OTL grający różnie (nieprzewidywalnie) w zależności od podpiętych

słuchawek.

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
18-07-2012, 08:26
A czy w tej cenie Zana Deux nie byłaby większym pewniakiem?

http://allegro.pl/eddie-current-zana-deux-handcrafted-in-the-usa-i2472730880.html

Wydaje mi się, że mogłaby okazać się bardziej uniwersalna. OTL\'e potrafią pięknie zagrać ale są strasznie wybredne co do doboru słuchawek, a już w szczególności wybrzydzają z niskoohmówkami.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

Baele

  • 753 / 5120
  • Ekspert
18-07-2012, 08:33
Paweł,

mi Twój LD MKVI+ bardzo się podobał :-)))

A czemu sądzisz, że Zana Deux byłaby lepszym wyborem?

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
18-07-2012, 08:46
Fakt, LD VI+ grał pięknie z Denonami i Ultrasone\'ami :) Jednak PS1000 okazały się być dla niego zbyt wybredne i pokazywały zaledwie część swoich możliwości.

Szczerze powiedziawszy to z wyglądu bardziej leżą mi produkty ASL, jednak Zana ma zdecydowanie większy zapas mocy i ponoć pięknie prowadzi słuchawki niskoohmowe. Poza tym ta nazwa to już legenda :) Miałem kiedyś OTL\'a, znajomy ma do teraz i wiem, że nie zawsze brzmi tak jak powinien, braki mocy mogą objawiać się clippingiem, często zdarza się niedobór lub przesyt niskich częstotliwości, zdecydowanie polecany pod wysokoohmówki choć też nie zawsze dobrze się z nimi zgrywa.

Dobrze sparowany ze słuchawkami OTL potrafi zagrać pięknie, ale kupno w ciemno jest zawsze ryzykiem. Piotr Ryka kiedyś zachwalał tryb OTL w swoim T-H w połączeniu z Beyerdynamicami DT 880 Pro.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
18-07-2012, 13:27
Baele,

4900PLN to sporo pieniedzy. Do wysokoomowych nausznikow ten ASL moze byc swietny (Takie T1 lub DT880 250/600), jednak z niskoomowymi (jak juz Pawel zauwazyl) moze mu czasem brakowac kopa, chociaz swietnie gra podobniez z Audiotechnica W5000, jednak z takimi GS1000 czy PS1000 sobie nie do konca radzil, brakowalo zrywnosci na basie, rytmu, dzwiek byl zbyt statyczny. Poza tym jest duza czansa ze ten ASL bedzie Ci brumil, tak jak Wojtkowi Luczynskiemu, chyba ze wymienisz w nim transformatory na cichsze, ale to nabije Ci tylko cene.

Jak ma byc lampa warto sie przyjrzec temu urzadzeniu, bardzo chwalonemu przez swoich wlascicieli:

http://www.decware.com/newsite/minitoriise.htm

Weight     14 lbs. ea.  
Dimensions     6.50" H x 12.125" W x 9.125" D  
Circuit type     Single ended Class A Pentode  
Power output     3.3 watts RMS into 4 ohms  
Input voltage     1.0 volts for full output w/ 12AT7  
Noise / Hum     Less   than 0.5 millivolts  
Response     20 Hz ~ 20 kHz  
Regulation     OA3 and OC2 / tube voltage regulation  
Rectification     5U4G / tube rectification  
Output tubes     6V6  
Signal tube     12AU7 or 12AT7 or 12AX7  
Transformers     Decware  
Biasing     Self-Biasing  
Resistors     precision WW/MF by DALE, VISHAY  
Signal Cap     Polyurethane Film  
AC cord     Removable power cord  
Consumption     75 watts at full power  
Input jacks     RCA type 24K Gold / Teflon  
Output jacks     5-way binding posts accept 12 gauge  
Speaker dB/1w     89 dB minimum / 96 dB is ideal  

Warranty     Lifetime to original owner  

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
18-07-2012, 13:57
Dokładnie tego modelu Zana Deux słuchałem, w tym pomieszczeniu co robione zdjęcia. :) Wydaje mi się, iż w porównaniu do tego wypasionego ASL 32 jest mniejsze ryzyko straty na odsprzedaży, ponieważ sprzęt jest fabryczny, a nie kombinowany jednostkowo. Poza tym znam właściciela, bardzo fajny gość, i wiem że ten wzmacniacz jest sprawny. ;) Z regionu Krakowa lub Śląska to nawet warto się na odsłuch umówić i podjechać do niego. Tzn. jak zaprosi, bo za gospodarza nie mogę się wypowiadać.

Baele

  • 753 / 5120
  • Ekspert
18-07-2012, 14:42
znajomy ma mi przywieźć z zagranicy AKG K1000 i zastanawiam się czym by je napędzić...

Gustaw

  • Gość
18-07-2012, 14:54
Pamiętam, że chyba kiedyś Włodek Łuczyński wspominał, że K1000 dobrze zgrały się z chińskim Music Angelem.

Gustaw

  • Gość
18-07-2012, 14:55