Audiohobby.pl

Przeróbka wzm. Onkyo A-9211 na wzmacniacz słuchawkowy

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
03-06-2009, 22:10
Może moje pytanie jest kompletnie pozbawione sensu, jednak zapytam czy możliwa jest totalna przeróbka wzmacniacza Onkyo A-9211 na wzmacniacz słuchawkowy?
Onkyo A-9211 to wzmacniacz zintegrowany
Moc wyjściowa ( 1 kHz / 4 omy DIN ) / kanał ( W )    60
Pasmo przenoszenia ( Hz )    15-50000
Stosunek sygnał / szum ( dB )    102
Całkowite zniekształcenia harmoniczne ( moc znamionowa ) ( % )    0,08
Regulacja barwy tonu        
Wejście gramofonowe
Wyjście słuchawkowe    
Wyjścia głośnikowe

Wyrzucenie wszystkich niepotrzebnych części (regulacja barwy, laudnes, wyjścia głośnikowe), użycie tych, które mogą się przydać, wykorzystanie gniazd .... sam nie wiem co jeszcze. Czy to jest technicznie możliwe? Czy przy przeznaczeniu na taką przeróbkę, tuning 500-800 pln uzyskamy/uzyskam lepszy efekt niż kupując wzmacniacz słuchawkowy za ww. kwotę?

Cel... wzmacniacz tylko słuchawkowy, o ciepłym brzmieniu, który będzie grał ze źródłem Onkyo-DX7511 i słuchawkami AKG 271 mkII

Ma to sens?

jjurek

  • 2060 / 5830
  • Ekspert
03-06-2009, 22:17
Kompletenie nie ma to sensu.
Prościej i znacznie taniej będzie przerobić dzurkę w  Twoim CD na coś ala Grado RA-1.
Zachęcam jednak do zmiany odtwarzacza:).
Natomiast sam A-9211  można przerobić na naprawdę znakomity wzmak (znam-  często słucham):
http://www.gregaudio.republika.pl/

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
03-06-2009, 23:23
Ciekawy link, dziękuję.

Zmiany odtwarzacza długo nie będzię, mam sentyment, prędzej dokupię DAC, np HF X-DAC lub coś w tym stylu.
Najpierw jednak problem  braku "wzmaka" słuchawkowego muszę rozwiązać. Nie używam w ogóle ww. Onkyo wzmacniacza stąd ten pomysł, nawet od roku nie mam w domu kolumn.