Audiohobby.pl

Masskotka79 i jej Yamaha PianoCraft E810 :-)

Masskotka79

  • 61 / 5813
  • Użytkownik
07-06-2008, 08:14
Hej, audiofile!

Od pewnego czasu jestem dumną posiadaczką Yamahy PianoCraft E810. Tylko się ze mnie nie śmiejcie, bo wiem, jakie tu macie „piece”. Podoba mi się bardzo jej dźwięk, ale czytam fora internetowe i myślę, że można ten jej miły sound z lekka poprawić.

I tu pytanie do Was, doświadczeni koledzy - co mogę zrobić, aby jeszcze przyjemniej mi się jej słuchało? Może kupić „sobowtór”, albo jakieś czarodziejskie kabelki? Tylko, proszę nie piszcie – „Masskotka – kup sobie coś innego, bo to Ci nie zagra”, bo i tak sobie jej nie zmienię, a chcę tylko ją rozbudować, podrasować.

Przy okazji, napiszcie też, jakie słuchawy mogę do niej kupić. Wystarczą Creativy Live? Czy może coś innego? Mam Kossy PortaPro, ale to głównie do MP3. Lubię dobrego rocka, elektronikę, czasami coś mocniejszego, ale także jazz i klasykę. Pokój do słuchania ma 24m2 razem z aneksem kuchennym, raczej o regularnych kształtach.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Massi

lancaster

  • Gość
07-06-2008, 09:17
Creativki aurvana Live wystarcza w zupełnosci i będziesz...hmmm....zadowolona.
Co do zmiany brzmienia YPC to napisz czego byś oczekiwała ? Lepiej dla kazdego moze oznaczać co innego. Dla mnie YPC jest bardzo pozytywnym zestawem. Może kablami próbowalbym modelowac brzmienie pod zestaw/pomieszczenie. Pamietaj ednak ze to bedzie kosmetyka i dxwiek będzie inny a niekoniecznie lepszy.
Geeralnie poprosilbym chłopaka zeby w czasie kibicowania polutował interconect i zakonfekcjonował głośnikowe....napisz w ktpra stronę potrzebujesz zmienic brzmienie to coś sie poradzi :)

McGyver

  • 114 / 5904
  • Aktywny użytkownik
07-06-2008, 10:11
Proponuję zaopatrzyć się w kable głośnikowe ProCab LS25 i interkonekty Belkin Synapse Platinum series...Grają nadspodziewanie dobrze, i są sprawdzone we współpracy z Piano.
Co do bardziej radykalnych zmian, to informacji należy szukać na audiostereo, np. tu:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=36949

  • Gość
07-06-2008, 11:01
A te zmiany to na lepsze?

EMiL

  • 531 / 5888
  • Ekspert
07-06-2008, 11:10
Kup sobie beyerdynamici dt231, sluchawki na lata:)
Zainwestuj w standy i kable studyjne - nie jakies audiofilskie voodoo za chore pieniadze.

Ps. Pianocraft jest troche za maly na tak duzy pokoj.  

EMiL

  • 531 / 5888
  • Ekspert
07-06-2008, 11:13

  • Gość
07-06-2008, 11:23
Vires, 2008-06-07 11:01:37
"A te zmiany to na lepsze?"


No czytac ni eumiesz? Napisał przecież, że te zmiany to radykalne... Grafton może potwierdzić!


Masskotka79

  • 61 / 5813
  • Użytkownik
07-06-2008, 12:43
Faktycznie, będę musiała chyba kupić jakieś podpórki pod kolumny do PC, bo jakieś straszne ingerencje w nie same mnie nieco przerażają, ale dzięki za poradę McGyver. Może kiedyś spróbuję. Kabelki widzę, że do wymiany, bo mam na razie te fabryczne z pudła.

Co do słuchawek, to nie znam takich, o których pisze kolega powyżej. Muszę poszperać na forum i poczytać. Szczerze mówiąc, myślałam o Creative Live, bo zbierają od dobre recenzje na wielu forach. Może się nadadzą do mojej Yamahy? Co mnie jeszcze do nich dodatkowo zachęca to ich niewygórowana cena. Ale nie upieram się. Przecież słuchawek jest wiele. Może koledzy i koleżanki rzucą jeszcze parę propozycji?

THX

Masskotka79

  • 61 / 5813
  • Użytkownik
07-06-2008, 12:49
I jeszcze, a propos tego co napisał eMIL. Dlaczego Yamaha jest za mała na 24m2? Mam sofę dość blisko głośników i całkiem dobrze słychać. Mocy jej nie brakuje, chyba, że chodzi Ci o to, że dźwięk nie wypełnia dobrze całego pokoju? Czytałam, że PC spokojnie nagłaśnia pomieszczenia do 25m2, a nawet większe. Ale może się mylę?

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5862
  • Ekspert
07-06-2008, 13:05
>> Masskotka79, 2008-06-07 12:49:32
I jeszcze, a propos tego co napisał eMIL. Dlaczego Yamaha jest za mała na 24m2?

Kotka, eMIL najprawdopodobniej był po spożyciu. Zerknąlem do Gugla, żeby sprawdzić jaką to ma moc - Gugiel twierdzi że 2x60W. Nawet jeśli to liczba wynikająca z "dziwnych" metod pomiarowych to raczej nie ma możliwości, żeby twój zestaw nie nagłośnił wystarczająco twojego pomieszczenia.

Ludzie! Przecież tu są osoby grające na sprzętach o mocy pojedyńczych watów, np. lancaster, nieco ponad 3W. To co, klon Sun Audio też "za mały"?

Koti, pierwsze co polecam zrobić, to zakupić podstawki/standy pod kolumienki i naprawdę poeksperymentować z ich rozmieszczeniem. Możesz uzyskać zdumiewające rezultaty!

Rolandsinger

  • 2894 / 5902
  • Ekspert
07-06-2008, 13:42
Maskotoko, z CAL! powinnaś być bardzo zadowolona. Ja ich używam częściej niż słuchawek tzw. klasy hi-end. Gdyby ich brzmienie Cię nie urzekło z dziurki w PC, zawsze możesz dokupić dedykowane pod nie wzmaczek słuchawkowy (pytaj Kol. majkel jak by co), a będzie dużo lepiej.

Pozdrawiam


Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

  • Gość
07-06-2008, 13:47
zatem yamaha jest za mala do pomieszczenia 24 metry bo bikoz jeśli masz małą powierzchnię niskotonowca (takie uproszczenie ;p), to sama moc już dużo basu nie da. A małe pomieszczenia bas podbijają bardziej, niż duże :)

Akurat mam przed sobą E 810 w pomieszczeniu sporo ponad 20 m2. No i nie każdy mam możliwość zaadaptować taki duży pokój całkowicie pod pianocrafta (rozstawiać głośniki po kątach itp.) W sumie mi w klasyce to nie przeszkadza i milo się PC słucha.

Swoją drogą przez pianocrafta sąsiedzi już apelowali o spokój.

Co nie zmienia jednak faktu, że na słuchawkach pioneera za 50 zl z allegro (90 w sklepie)(takie wsuwane, izolujące od otoczenia) jest duże więcej detali, niż na tym PC E810.
W kabelki żadne na pewno bym się nie bawił.

Masskotka - jeśli chcesz coś zmieniać, poczytaj o modyfikacji emila. Na pewno to sensowniejsze, niż bełkot megokonstruktora. McG na forach hobbystycznych istnieje tylko po to, aby budować sobie renomę i kręcić swoje prywatne lody. Najlepiej, żebyś mu oddała swojego PC, już on z niego zrobi hajenda. Za drobną opłatą. A fazę dogrywa "na ucho".
(hehe, tu mnie żadnen McG nie zablokuje ;p )

  • Gość
07-06-2008, 14:05
>> Qubric_, 2008-06-07 11:23:35

>No czytac ni eumiesz? Napisał przecież, że te zmiany to radykalne... Grafton może potwierdzić!

Graftona w to nie mieszaj!

McGyver

  • 114 / 5904
  • Aktywny użytkownik
07-06-2008, 14:09
A viresowi żal dupę ściska, bo ktos potrafi coś zrobić własnymi rękami. Na forum audiostereo juz od dawna na mnie najeżdżał niczym niesprowokowany. Może zamiast krytykować cudze opracowania, mimo że nie ma o nich pojęcia, bo nie słuchał, to zaproponowałby coś konstruktywnego oprócz swojego malkontenctwa?
Proponuje czytać ze zrozumieniem oba wątki. Są tam gotowe do zastosowania w praktyce efekty prac i moich, i eMIla. Podane na tacy, ze wszelkimi potrzebnymi wskazówkami do samodzielnego wprowadzenia ich w życie.
A że zajmuję się zawodowo ulepszaniem sprzętu audio, tom co z tego? Przynajmniej potrafię zrobić coś samodzielnie, a nie tylko bezproduktywnie dosrywać.

  • Gość
07-06-2008, 14:14
No dobra.
To co powiedział Grafton na temat tej modyfikacji?