Audiohobby.pl

Masskotka79 i jej Yamaha PianoCraft E810 :-)

lancaster

  • Gość
07-06-2008, 15:59
McGyver, zauwazam to. Zauważyłeś ? Stać Cię na to ?
McGyver, nie tylko Ty i Audiovena zapodają avatary/linki w podpisach poza audiosalonem. Nikomu nic nie mowię, ale jezeli sa kłopoty jakiekolwiek to zwracam uwagę jakie mogą być ich przyczyny. Napisze jeszcze raz. Rób jak uważasz.

zoltar7

  • 1309 / 5904
  • Ekspert
07-06-2008, 16:12
>> McGyver, 2008-06-07 15:56:58
>niemniej towarzystwo wzajemnej adoracji na mnie wsiadło.

Ciekawe dlaczego?  :))
Może zbyt dobrze znają twoje metody... pozyskiwania "klientów".

McGyver

  • 114 / 5904
  • Aktywny użytkownik
07-06-2008, 16:36
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2008-06-07 15:59:21
>McGyver, zauwazam to. Zauważyłeś ? Stać Cię na to ?
>McGyver, nie tylko Ty i Audiovena zapodają avatary/linki w podpisach poza audiosalonem. Nikomu nic nie >mowię, ale jezeli sa kłopoty jakiekolwiek to zwracam uwagę jakie mogą być ich przyczyny. Napisze jeszcze raz. >Rób jak uważasz.

Sugerujesz że wsiedli na mnie z powodu awatara? Nie rozśmieszaj mnie. Po prostu kilku userów nie może się powstrzymać żeby nie dać upustu swoim prywatnym animozjom które przywlekli za sobą jeszcze z audiostereo.
Jakoś nikewygodnie sie tu awatary zmienia. No nic, tymczasowo nie będzie żadnego, skoro tamten był nie teges. Później sobie wkleję coś ładnego.

  • Gość
07-06-2008, 16:40
jeszcze zoltarowi odpowiedz.

lancaster

  • Gość
07-06-2008, 16:49
McGyver, na wiem dlaczego dokladnie tym razem na Ciebie wsiedli, ,avatar mozesz sobie miec jaki chcesz -pisałem Ci już wcześniej ze zwrócilem Ci na to uwagę nie ze wzgledu na to ze mnie on drazni, tylko ze wzgledu na Ciebie i twoje "problemy" z innymi userwmi.
Z tego co pamietam uwagi kolegów odnośnie częsci Twojej działalnosci nie wzieły sie znikąd. Jak dla mnie możesz sobie robić fochy na maxa. Nie robi to na mnie wrażenia.

McGyver

  • 114 / 5904
  • Aktywny użytkownik
07-06-2008, 17:13
Człowieku, uwagi innych userów na mój temat wzięły się z audiostereo, a nie z tego wątku. Jak już pisałem, przywlekli za sobą stamtąd swoje prywatne animozje którym tutaj dają upust. Bo na tym forum nic nie napisałem o swojej działalności do której robisz aluzje. Nikogo tutaj niczym nie sprowokowałem, chyba tylko wzmianką om audiostereo. Na Ciebie może już nie, ale na co niektórych nadal działa to jak płachta na byka. Ale oczywiście musi być, że to ja robię fochy. Na mnie wsiedli, ale JA robię fochy. Jasne.
Mam tu nie pisać? To mi to powiedz wprost. Napisałem coś nie tak? To mi to powiedz wprost. Chyba że wolisz przejawiać milczącą zgodęm na zaśmiecanie takimi pyskówkami forum które stworzyłeś. jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Jak będziesz dbał o forum takie sobie wyhodujesz.

gagacek

  • 189 / 5819
  • Aktywny użytkownik
07-06-2008, 17:17
Masskotka79,
Jeśli lubisz swoją wieżyczkę (fajna jest) a chcesz pójść duży krok do przodu, to ja Tobie BARDZO polecam kontakt z Mc Gyverem w sprawie przeróbek kolumn do nich. Może coś jeszcze z prostych przeróbek w niej aby nie drenować niepotrzebnie kieszeni, ale to zależy czego dokładniej oczekiwałabyś.
Nie słuchaj głupich komentarzy, z resztą McGyver udostępnił przepis na to na audiostereo jak wiele innych rzeczy z resztą, w przeciwieństwie do zazdrosnych a niedouczonych co poniektórych. Efekt super.
Pozdrawiam gagacek
_________________
pozdrawiam gagacek

Masskotka79

  • 61 / 5813
  • Użytkownik
07-06-2008, 17:31
Ups, widzę, że wdepnęłam niechcący w jakąś wojenkę  :-(

Panowie, dajcie na luz, przecież, każdy z Was i tak ma swoją rację i nie warto sobie jej tak na siłę tu udowadniać, bo to i tak do niczego nie prowadzi, a na pewno już nie do odpowiedzi na moje pytanie z początku. Jak pisałam, nie jestem zainteresowana żadnymi wewnętrznymi modyfikacjami PianoCrafta, a jedynie modyfikacją „zewnętrzną”. Poczytam sobie więc więcej o kablach i akustyce.

W zasadzie to dowiedziałam się na razie tylko na pewno, że CAL to są odpowiednie do niej słuchawki i w tę stronę na razie pójdę. Proszę ponownie o jakieś inne ewentualne propozycje słuchawek.

Dziękuję wszystkim za wpisy (ale ich dużo), ale proszę i apeluję o więcej wzajemnej serdeczności, bo ja ją względem Was mam  ;-)

Massi

McGyver

  • 114 / 5904
  • Aktywny użytkownik
07-06-2008, 17:47
Ktoś tu pisał o podstawkach pod kolumny. I to jest krok we właściwym kierunku. Te kolumienki jeżeli je właściwie ustawić, to grają bardzo przyjemnie. W ich dźwięku nie ma w zasadzie nic, co moznaby nazwać wadą, co najwyżej pewne niewielkie niedociągnięcia. Biorąc pod uwagę cenę nie ma się czego czepiać.
Te ProCaby sobie kup. Są tanie, a o niebom lepsze od tych drutów które były w pudełku.
Co do słuchawek, to nie pomoge. Osobiście nie przepadam za odsłuchem słuchawkowym. Inni zapewne coś poradzą.

Slav

  • 545 / 5904
  • Ekspert
07-06-2008, 18:27
Mam pytanie do założyciela tego tematu Czy zmiany, których się chcesz podjąć maja polegać na (jeszcze) przyjemniejszym słuchaniu muzyki z PianoCrafta czy jego odsłuchiwaniu? Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego i niekoniecznie musi się podobać.

aasat

  • 2263 / 5884
  • Ekspert
07-06-2008, 18:42
Co do innych słuchawek od CAL to ciężko coś polecić praktycznie w tej cenie lub podobnej. Lepsze to są flagowce firm Sennheiser, AKG, Beyerdynamic a i tutaj zdania są podzielone, albo słuchawki vintage takie jak Pioneer Monitor 10, AKG K340, ale to już trzeba polować na ebay\'u zagranicznym, a cenowo wychodzi też nie drogo.

JFSebastian

  • 77 / 5900
  • Użytkownik
08-06-2008, 00:31
>> McGyver, 2008-06-07 17:13:10
Nikogo tutaj niczym nie sprowokowałem, chyba tylko wzmianką om audiostereo. Na Ciebie może już nie, ale na co niektórych nadal działa to jak płachta na byka.

To dlaczego nie wsiedli na eMiLa, który też wkleił link do AS ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5902
  • Ekspert
08-06-2008, 03:27
@ maskotka

Nie ma sencu Ci proponować do PC czegokolwiek innego niż CAL!, bo są to niemal darmowe słuchawki porównywalne pod względem możliwości sonicznych z takimi za 1 kzł i więcej. Oczywiście to rzecz gustu, jedni wybiorą "ortodoksyjny", kosztowny hi-end, a inni poprzestaną na Creativach, niekoniecznie ze względów finansowych (ja np. nie znajduję lepszych słuchawek do rocka). Jedno jest pewne - w tej cenie to słuchawkowy terminator.


Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

violett

  • 786 / 5892
  • Ekspert
08-06-2008, 09:45
-> Masskotka,

Jestem także posiadaczem PianoCrafta E810 i może opiszę po prostu jak ją sobie zapgrejdowałem tanim dość kosztem. Oczywiście, każdy może mieć tu własne zdanie, ale ja tu wyrażam tylko swoje i możesz z moich porad skorzystać lub nie.

IC wymieniłem na Klotza z Allegro od pana Rogoża, podobnie kable głośnikowe wymieniłem na IMG – także od tego pana. Przy czym poprosiłem go, aby końcówki bananowe zamontował tylko na jednym ich końcu, ponieważ tylko głośniki PC zaopatrzone są w takie terminale, które je przyjmują. Druga końcówka kabli głośnikowych powinna pozostać wolna i ją należy włożyć do terminali zaciskowych (dokręcanych) Yamahy. Koszt takiej operacji jest niewielki, a na pewno daje satysfakcję.

Co do standów, to o ile masz miejsce w pokoju, to IMHO warto w nie zainwestować i postawić na nich głośniki.. Daje to naprawdę poprawę dźwięku. Moje głośniki PC stoją co prawda na komodzie w sypialni, ale mam inne monitory, które właśnie w taki sposób potraktowałem. Kupiłem tanie VAP-y (koszt to ok. 300-400zł) i o ile zainteresują Cię one to są dostępne w sklepach Albatros Audio w Gdańsku albo w Gdyni. A jeżeli nie masz miejsca na standy to warto kupić (także w np. w Albatrosie) specjalne gumowe podkładki pod głośniki.

I jeszcze parę słów co do słuchawek. Popieram stanowczo zdanie kolegów m.in. Rolandsingera, Lancastera i Aasata, że warto zainwestować w CAL! Mam je i PC znakomicie się w nich prezentuje. Nie wiem, czy czytałaś obszerną recenzję Rolanda na forum MP3Store. Polecam, bo tam są zawarte wszelkie informacje na temat tych świetnych słuchawek.

Pozdrawiam i powodzenia!

V.

Masskotka79

  • 61 / 5813
  • Użytkownik
08-06-2008, 18:34
Dziękuję koledzy za liczne porady!

Już zdecydowałam, że pierwszym zakupem będą słuchawki CAL! Ciekawa jestem bardzo ich brzmienia wespół z PC.

@Rolandsinger,
próbowałam przeczytać Twój temat o CAL na MP3store, ale tam jest już ponad 1600 wpisów!!! Dla mnie to na razie nie do przejścia :), ale gratuluję świetnego i bogatego, finezyjnego języka. Przeważająca ilość osób, które kupiły te słuchawki, jest z nich bardzo, bardzo zadowolona i to jest najlepsza dla mnie rekomendacja. Widzę, że i na naszym audiofilskim forum audiohobby.pl, także są chwalone i to nawet jako "słuchawki wysokich lotów". Naprawdę, niesamowite! Umieram z ciekawości, ale muszę poczekać na nie aż do wtorku.

@McGyver, @Violett,
następnym moim krokiem będzie najprawdopodobniej zakup podstawek pod głośniki. Miejsce w pokoju mam na nie, muszę tylko uzbierać trochę pieniążków. Weszłam na stronę VAP i tam najtańsze kosztują 470zł http://www.audioton.republika.pl/vap-hifi.html , ale są ładne i będą pasowały mi do kolumn, bo te mam czarne.

Może koledzy znają jeszcze inne firmy produkujące niedrogie podstawki pod kolumny? Dajcie, proszę namiar.

Co do kabli, to widzę, że jest to bardziej skomplikowana sprawa, niż mi się z początku wydawało, więc sie jeszcze z nimi trochę wstrzymam. Poczytam najpierw i poszukam.

Massi