Audiohobby.pl

PracAc Studio 100 i Musical Fidelity A1

donic

  • 51 / 5377
  • Użytkownik
22-08-2009, 00:09
Witam

Wdzięczny będę za opinię, a mianowicie dzisja miałem okazję posłuchać jak w temacie i podobało mi się to zestawienie. Zastanawiam się, czy ma szanse podobać się w przyszłości. Czy ktoś słuchał i może podzielić si.ę spostrzeżeniami. Porównywałem np. z Audio Analog Paganiuni, a więc droższym urządzeniem i wydaje mi się, że z MF A1 dra lepiej, czy to jest jednak możliwe ????
 Jeżeli ktoś słuchał i ma swoje spostrzeżenia, to będę wdziędzny, pozdr donic

lancaster

  • Gość
22-08-2009, 09:13
donic, prywatnie oba urządzenia uważam za znakomite.
Nie wiem jak zgrywaja sie razem, bo nie słyszalem takiego zestawu.
Studio100 słuchałem w wielu konfiguracjach i z kazdym wydajnym prądowo/plastycznym wzmacniaczem brzmią wspaniale.
To sa najbardziej odpowiadające mi ProAc jakie słyszalem do tej pory, a do D38 słyszalem wszystko chyba(oprocz 1SC - ale z opisu osób ktore mialy okazje sluchać nie sądzę zeby przypadły mi bardziej do gustu).
AF A1 z kolei słyszalem chyba tylko 2 razy z czego za każdym razie w towarzystwie wybitnym uważam.
Ten wzmacniacz podpiety na zmianę z SunAudio SV 2A3 nie dawal uczucia dyskomfortu.
KAżdorazowo łuchałem go na wysokoskutevznych zestawach (Rehdeko, Klipsch, Rehdeko) i nei wiem jak wysterowywuje dosć wymagajace jednak jeśli chodzi o mozliwosci pradowe 100-ach.
Jeśli te dwa urządzenia ze sobą wspołgrają(zwróc uwage na kontrolę basu i swobodę/dynamikę - zróznicowanie) to bedziesz sie cieszyl swietnym dźwiekiem który ciezko będzie zastąić czymkolwiek do 20Kzł
Odwzorowanie barwy/faktury instrumentów w obu sprzęciorach pierwszorzędne(instrumenty drewniane są drewniane a blaszane = blaszne :) i tą barwę "widać")
Może nieco za wiele achwytow, ale to naprawdę udane i przemyślane urządzenia.

Pozdrawiam

lancaster

  • Gość
22-08-2009, 09:15
 correct :) (Rehdeko, Klipsch, Lowther)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
22-08-2009, 10:03
donic,
jak będziesz kierował się w audio głównie ceną, to zbankrutujesz i nadal będziesz się zastanawiał, co by tu zmienić w sprzęcie
oryginalny MF A1 (z lat 80.-90.) jest ewidentnie lepszy, niż wiele dużo droższych konstrukcji
nowy A1 (a domyślam się, że o nim mówisz - z wyświetlaczem na płycie czołowej) podobno trzyma poziom i charakter starego
nie potrafię ci doradzić, czy to dobre zestawienie (sam chętnie bym posłuchał), ale myślę że są duże szanse

pamiętaj jedno - cena to tylko wskazówka
i to w dodatku wcale nie kluczowa
Odszedł 13.10.2016r.

donic

  • 51 / 5377
  • Użytkownik
22-08-2009, 10:32
lancaster,

jeżeli mogę skorzystać z doświadczenia, otóż co sądzisz o drugim zestawieniu, o którym również myślę tj. Studio 100 plus Jolida 502B (KTT88 lub 6550) ? Z tego co słuchałem, to właśnie te dwa wzmacniacze wydają mi się pasować najbardziej tj. MF A1 i Jolida 502B. Urządzenia różnią się oczywiście zarówno konstrukcją, jak i ceną. Czy słuchałeś zestawienia z ww. Jolidą, a jeżeli tak to co o nim sądzisz?

lancaster

  • Gość
22-08-2009, 10:47
donic, chętnie bym podpowiedzial, ale nie mialem okazji posluchania dłuzej żadnego wzmacniacza Jolidy - nie mam zdania.
Najlepiej porownaj jeden obok drugiego (A1 vs Jolida)
Z mojego doświadczenia z PP na KT88 lub 6550 wzmacniacz powinien byc dobrym partnerem dla Studio100.

Posluchaj i ocen sam tak jak wyzej napisano nie kierujac sie ceną.
Bez założen, bez uprzedzeń.

WaldeK

  • 188 / 5404
  • Aktywny użytkownik
23-08-2009, 16:13
MF A1 ( stary) uwazam za jeden z lepszych wzmacniaczy - w kontekscie jego ceny uznac go nalezy( nalezalo) za produkt zdecydowanie ponad przecietna. Mialem okazje solidnie przetestowac ten wzmacniacz w naprawde wielu konfiguracjach . Pomijajac wlane konstrukcje ( dawna ofeta Minima Audio) jedno z lepszych zestawien jakie udalo mi sie skonfigurowac to kolumny mpodstawkowe Triangle ( nawzy nie pamietam - male dwudrozne z 13cm glosnikiem) + CD Micromega Stage6 . Okablowania nie pamietam. Muzykalnosc , barwa , stereofonia to wszystko bylo na o wiele wyzszym poziomie niz moglaby wskazywac cena poszczegolnych urzadzen. Synergia.

Wzmacniaczyk ten nie raz bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl. Byl czas ze rozwazalem nawet "sklonanie" tego urzadzenia :-)

Jolide 502 rowniez znam dosc dobrze . Oceniam ten wzmacniacz rowniez pozytywnie jakkolwiek nie uwazam go za taka wybitna konstrukcje jak A1 .  W niektorych zestawieniach gral bardzo dobrze ( ale do wybitnosci jednak ciut zawsze brakowalo ) w niektorych wypadal jedynie przecietnie. Z tego co pamietam to Jolida  dosc dobrze radzila sobie z monitorami B&W CDM1 .

Porownywalem kiedys Jolide z polskim lampowcem DeltaStudio na KT88 . Polski produkt byl zdecydowanie lepszy .

Tyle moich wspomnien sprzed lat :-)


WaldeK

WaldeK

  • 188 / 5404
  • Aktywny użytkownik
23-08-2009, 16:14
Mialo byc " sklonowanie" oczywiscie ...


WaldeK

WaldeK

  • 188 / 5404
  • Aktywny użytkownik
23-08-2009, 16:26
Swoja droga - od strony technicznej pewnym ograniczeniem MF A1 byl niezbyt wydolny zasilacz , dlatego wzmacniacz ten nie zawsze poprawnie reagowal na podlaczenie kolumn  o "pogietej " impedancji.
Neizbyt duzy transformator jednak w kontekscie ceny urzadzenia  nie zaskakiwal.

Mysle ze porzadny zasilacz i moze druga para tranzystorow na wyjsciu pozwolilaby temu ukladowi w pelni rozwinac skrzydla . Zreszta - takie rozwiniete i poprawione A1 byly przeciez produkowane jako A100 i MA50


http://www.mhennessy1.f9.co.uk/mf_a1/others.htm


 


PS.

W zalaczniku schemat koncowki mocy A1 w bardziej czytelnej wersji niz na stronie wyzej
WaldeK

donic

  • 51 / 5377
  • Użytkownik
23-08-2009, 18:46
Jutro pojadę o wezmę MF A1 do domu do odsłuchu w moich, a nie sklepowych warunkach.

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
23-08-2009, 19:26
WaldeK

to co pokazano na tej stronie to nie jest finalna wersja STAREGO A1 (którą to - finalną - ja prawdopodobnie posiadam)
NOWY A1 jest pewnie zmodyfikowany, więc tym bardziej cieżko na podstawie tych schematów cokolwiek wróżyć
Odszedł 13.10.2016r.

WaldeK

  • 188 / 5404
  • Aktywny użytkownik
23-08-2009, 19:41
 "Nowego" A1 nie znam . Link do strony zamiescilem jako ciekawostke - opisano tam m.in A100 , MA50
Schemat podobnie - jako ciekawostka :-)
*

A1 ktorego sluchalem to byla produkcja z lat 90-tych poprzedniego stulecia.


WaldeK

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
23-08-2009, 20:18
płyta czołowa czarna czy chromowana?
Odszedł 13.10.2016r.

WaldeK

  • 188 / 5404
  • Aktywny użytkownik
23-08-2009, 21:07
Czarna .

Srebrna byla jedna z ostatnich wersji prdukcyjnych  "starego" A1 - jakaś  "anniversary edition " czy cos w tym stylu ..

Ale ponoc nie bylo wielkich konstrukcyjnych roznic pomiedzy czarna a srebrna . Ta ostatnia miala ponoc bardziej selekcjonowane elementy - jednak caly czas w obrebie tego samego schematu .


WaldeK

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
23-08-2009, 21:11
ja mam srebrną :)
Odszedł 13.10.2016r.