Audiohobby.pl

Tonsil od nowa

  • Gość
24-07-2009, 13:30
Już coś słychać nowego?

Przypomniało mi się zdjęcie kolumn omega z głosnikami GDN 17/100 i pierscieniowa Vifą. Na Unitra Klub takie było?

Tak sobie pomyślałem że jak im zabraknie zapasów GDN to włozą w tę obudowę Peerlessa 176 HDS. Ma taki sam rozmiar kosza. I już będzie piękny Tonsili. W dodatku zadowoli antyfanów Tonsila, bo nie będzie zrobiony na głośnikach Tonsila :)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
24-07-2009, 13:33
>> cadam, 2009-07-23 19:38:10
>Czekamy na informacje kto będzie produkował dla Tonsila.

zdajsie, że gdzieś było info że nowy Tonsil przejął zarówno specjalistów, jak i park maszynowy.....
Odszedł 13.10.2016r.

  • Gość
24-07-2009, 21:21
Ale kim jest ten nowy Tonsil?

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert
25-07-2009, 11:47

  • Gość
25-07-2009, 14:11
Ten sklep Tonsil to jest hurtownia Wieszczeciński, a nie żaden producent. Teraz jeszcze mniej wiadomo co się za tym kryje, o ile cokolwiek się kryje, poza chęcią wypchnięcia zapasów magazynowych Tonsili.

Ma ktoś jakieś informacje od kogoś z kierownictwa tej niby firmy co to przejęła załogę i maszyny i która ma produkować dla Tonsil-Dystrybucja czyli dla Wieszczecińskiego?
Ja akurat o tej hurtowni mam średnie zdanie. Delikatne mówiąc nie udało mi się jeszcze u nich kupić czegoś z pierwszej jakości. Głośniki z niecentrycznymi magnesami upaćkane klejem i ze śladami lutowania to właśnie od nich najczęściej. Sklep podobno realizuje reklamacje, tylko nie bardzo wiadomo u kogo chce te reklamacje na Tonsile realizować. Co dalej - puści podróby Tonsila z STXa?

Poważnie to będziemy mogli wrócić do tematu kiedy objawi się producent głośników Tonsila i będzie do niego kontakt. Na razie nic takiego nie istnieje i chyba nikt poza Wieszczecińskim o tym nie słyszał.
Połóżmy wreszcie laskę na temacie reaktywacji, to się robi już niezdrowe. Jeśli ktoś zechce reaktywować produkcje Tonsili, to sam o tym poinformuje, bez pośredników z dodatkiem Dystrybucja w nazwie.

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert
25-07-2009, 17:02
Zobaczcie jakie oczekiwania mają uczestnicy klubu Unitra
http://unitra.eu.org/node/8873

Dudeck

  • 5101 / 5869
  • Ekspert
26-07-2009, 00:19
Najważniesze w tym wszystkim są zasady . Zwłaszcza , że ekskluzywne !

  • Gość
26-07-2009, 10:02
Przeczytałem jak się chłopaki z unitra Forum nakręcają. Aż dziwne że oni tak na trzeźwo. I jeszcze mam jakiś niesmak w ustach chyba musze puścić pawia. Naprawdę są jeszcze takie palanty które myślą, że ktoś otworzy produkcje tylko po to żeby oni mogli remontować za 5 złotych swoje rozpadające się Altusy z ZG-ileś sprzed 25 lat??? I każdy tam chce dla siebie coś innego a najlepszy jest ten ostatni który proponuje Tonsilowi -zejście z wysokiej półki cenowej- :)))

Czyli Tonsil ma wyprodukować po jednym modelu na miesiąc z całej swojej oferty, którą produkował przez poprzednie 40 lat i sprzedać każdy wyrób w cenie niższej niż stary używany z Allegro :))) Najlepsze jest to że w Tonsilu ktoś chyba myślał podobnie, bo przed likwidacja Pro-Tonsil wypuścili do sprzedaży zabytkowy Space 86 model sprzed 23 lat, to znowu unitromaniakom cena nie odpowiadał, bo za wysoka :)))

A naprawdę te watki są tylko reklamą sklepu internetowego człowieka, który handluje resztkami produkcji po Tonsilu i nie wiadomo nawet czy oryginalnymi. Z tejże hurtowni pochodził podobno GDN20/80/2 który miał Qts0.7 zamiast katalogowego. Była taka informacja zdaje się na Elektrodzie, ktos się mocno zawiódł. Więc ogólnie słabo to widzę, zaczną krążyć po Allegro jakieś dziwne podróbki Tonsili, a z powodu braku firmy nikt już nie będzie nawet miał o to pretensji.

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert
26-07-2009, 18:40
Jutro Tonsil ma podać szczegóły nowej działalności.

  • Gość
26-07-2009, 19:55
ZNOWU?!

Który Tonsil tym razem? Ten od Dystrybucji?
Wymyślił je przy niedzielnym obiedzie z wujkiem Zdziszkiem i ciocią Genią???

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert
26-07-2009, 19:57
Ten od Dystrybucji

  • Gość
26-07-2009, 20:19
Ahahaha - przeczytałem na Elektrodzie i własnie sobie przypomniałem anzwe tej firmy kooperującej z Tonsil Meble, która gdzies kiedyś padła. - ROTEX.
A maszyny wycenione na 200 tys. (zajebista kwota po prostu, ciekawe co "aż" tyle kosztowało?) podobno wynajęli od syndyka Tonsilu SA. Problem raczej jest taki czy posiadaja specyfikacje techniczne produktów, i do kogo nalezy dokumentacja, bo Silesia mogła ją wywieść na śląsk.

na tę fortunę zrzucił się nasz znany z wątpliwej jakości towarów hurtownik Wieszczeciński i jakis Oleśniewicz właściciel Rotexu. Gdyby się nazywał ROTAX to miałbym jednak więcej pewności co do jakości produkcji.

Jak panowie pójdą w dłubanki których sobie życzą fani z Unitra Klubu to długo nie pociągną. A jakoś małe mam przkonanie że z kapitałem 200 tys. PLN i to prawdopodobnie niewniesionym, można prowadzić działaność badawczo rozwojową.

Protonsilowi juz nieźle całkiem szło, sądząc po wprowadzeniu ostatnich GDN 17/100. Zreszta gdyby weszli w sprzet studyjny tak jak ludzie z APS Spanily dawny zespół TLC zwolnionych konstruktorów z Tonsil SA to mogliby odniesć sukcec.

Wyobrazacie sobie np. 3 drożne studyjne aktywne monitory odsłuchowe ALTUS ???!!! To bu dopiero było coś. Ale jak znam realia skończy sie na sklejaniu jakichś starych głównianych ZGB i ZGC ileś tam Spaceów 86 w róznych kolorkach i moze wypychaniu Siest, które im wymyslił Koserczyk napierany przez oparciucha lancastera, bo nic nowszego nie mają...

A może... tak mi własnie przyszło do głowy... Jesli raz się udało, to może i drugi sie uda... Co byście powiedzieli na aktywne 3 drozne aktywne monitory wielkości Altusów? Byłby na to popyt?

  • Gość
27-07-2009, 09:04
Jakieś nowe informacje już są?

Rotex Sp. z o.o. z Czechowic Dziedzic (Irena, to jedyne co ma z branżą audio) zajmuje się sprzedażą hurtową mebli i jest ze ślaska tak jak TF Silesia. Stad wzięła się jego współpraca z Tonsil Meble.
Czyli nowa (stara) produkcja będzie finansowana przez sprzedawcę części niepierwszej jakości oraz sprzedawcę mebli. Obie firmy podają oficjalnie że zatrudniają do 5 osób (niech nawet zatrudniają trzy razy tyle to nadal jest dopiero 20% ostatniego zatrudnienia w Tonsilu). Wznowienie produkcji naprawdę nic albo niewiele ich do tej pory kosztowało.
W tym biznesie jak w każdym zresztą nie jest problemem cokolwiek wyprodukować tylko wyprodukować wg specyfikacji technicznej produktów Tonsila i sprzedać jego kanałami dystrybucyjnymi za granicę. Bo przecież nikt nie utrzyma produkcji dla kilku szurniętych maniaków z Klubu-Unitra.
Produkcja nowych modeli głośników (prawdziwych nie takich jak robi STX) będzie na razie w odległych marzeniach. Jakoś nie wyobrażam sobie w tym stanie prac B+R.

Gdyby panowie byli cwani, zostawiliby po prostu produkty najnowsze, rozwijali kilka głośników do hi-endu dla takich trzaśniętych jak my (żeby np. Lacaster nie musiał psuć drogich głośników niech mu zrobią takie jak lubi ;). I poszli w rozwój modeli estradowych. GDWT są kupowane przez wielu hurtowników za granicą, nawet Eminence je kupuje. Na to jeszcze zbyt jest. Mogą też co jakiś czas przepakować kolumny w bardziej finezyjne obudowy i sprzedawać jako nowe (Altus super hi-end na przykład :)
Acha i zróbcie Koserczyka jakimś dyrektorem albo czymś, bo ostatnio tylko on wprowadził jakiś nowy produkt :)))

W jednym z wywiadów Silesia podawał że przyczyną strat Pro Tonsilu było zbyt wysokie zatrudnienie w porównaniu z rozmiarem produkcji. Nie pamiętam tylko kiedy to pisali czy gdy Tonsil zatrudniał 300 czy 140 osób. Z drugiej strony nie można w nieskończoność redukować zatrudnienia jeśli produkcja głośników odbywa się ręcznie. Można brać pracowników sezonowych ale trzeba się liczyć ze zwiększeniem ilości braków. Czyli będzie taniej, korzystniej ale Wieszczeciński będzie wypuszczał na rynek więcej odpadków z produkcji. Wprowadzenie nowych maszyn do montażu coś kosztuje.

  • Gość
27-07-2009, 09:17
Przy okazji ciekawe że się tak jakos wszystko wokół śląska obraca przy Tonsilu. Na forum Unitra Klub jest wpis podobno byłego pracownika Tonsilu który twierdził ze własnie Tonsil Meble przyczyniły sie do rezygnacji Silesii z finansowania produkcji. I nagle objawił się kolejny biznesmen ze śląska tez współpracujący z Tonsil Meble, wskakujący w buty po Silesji z groszowym kapitałem. Bardzo interesujący zwrot wypadków. Jeszcze się na koniec okaże że nawet produkcji nie rusza z tej hali która niby miała zostac oddana Mycielskiemu :)))

  • Gość
28-07-2009, 14:48
No i co?