Audiohobby.pl

Tonsil od nowa

kali77

  • 24 / 5456
  • Użytkownik
22-07-2009, 08:35
Też życzę firmie dobrze.Może w końcu uda im się zaprojektować dobrze grające kolumny.Jeżeli chodzi o same głosniki to wiem że są dobrymi produktami.Tylko z aplikacją swoich głośników w kolumnach zawsze mieli problem.A dla czego ?.Do dzisiaj mnie to zastanawia.
Jarek

  • Gość
22-07-2009, 10:45
Zapytaj swojego laryngologa, może znajdzie odpowiedź na twoje zastanawiające problemy.



PS. Lancaster, te Denony to nic innego jak seria Sonata Tonsila czyli Denon 600.
Tonsil Fantazja to Heco.
Missiony seria 700 = Tonsil Maestro S, Wharfedale 6 też Tonsil.
Phonar też miał model Tonsila, a Phonar satelitarny 2.1 to Tonsil identyczny ze sprzedawanym w Polsce. Zestaw kd 5.1 to Thomson.
Grundig Box to Tonsil Disco, Excellence to też projekt dla angielskiego producenta.

Głośniki Tonsila były / są w Operach, Totemach, Missionach 753, WLM. Wielu innych także drogich konstrukcjach. WLM cena 16tys. PLN Nission 753 w 1992 roku prawie 3000 DM (czyli 1500 EUR + inflacja za 15 lat – poniżej zdjęcie Missiona 753).

Listę modeli Tonsila dla obcych producentów zamieszczał kiedyś Ahfc na Audiostereo.

Więc kiedy czytam wpisy jakichś przygłuchych palantów to aż nie chce się otwierać Internetu.

  • Gość
22-07-2009, 10:54
Było jeszcze gorzej Lancaster. Znaczek DENON także przyklejano w Tonsilu, tak samo jak Mission :)))
Zapomniałem dodać - nawet Akai kiedyś produkował kolumny - były lekko zmienione Tonsil Chalenge. Bardzo rzadko spotykane, obecnie nie do trafienia. Tam nie tylko projekt, produkcja i znaczek ale chyba nawet pomysł na te kolumny dla Akai pochodził z Tonsila.

Tonsil Dystrybucja

  • 2 / 5400
  • Nowy użytkownik
22-07-2009, 12:02
Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że najbliższym czasie nowa spółka Tonsil – Dystrybucje rozpoczyna dalszą dystrybucję zestawów głośnikowych dawnej firmy Tonsil oraz firmy ProTonsi w oparciu na ekskluzywnych zasadach producenta.
Informacje na temat producenta będą podane dla Państwa niebawem.
Naszym hasłem „bo jakość się nie zmienia” pragniemy wkroczyć z produktami na rynek z starannie przygotowaną ofertą.

Z poważaniem
Tonsil Dystrybucja
TD

violett

  • 786 / 5892
  • Ekspert
22-07-2009, 13:57
Drogi Tonsilu,

Trzymam za Was kciuki :)

Czy produkcja słuchawek też zostanie wznowiona?

V-tt

  • Gość
22-07-2009, 15:19
Koledzy raczej pytają czy wznowicie produkcje głośników. Pakowanie zapasów przetworników do zapasów obudów raczej ich nie interesuje za bardzo. No chyba że jakieś nowe konstrukcje.

Mieliście na wystawie Audio Show 2007 głośnik na koszu podobnym do GDN 17/100 tylko kosz okrągły i taki sam mniejszej średnicy. Oraz kopułkę metalową w krótkiej tubce aluminiowej. To by mogło stanowić dobry towar dla DIY gdyby cała seria takich głośników się pojawiła na solidnych koszach aluminiowych i z różnymi rodzajami membran.

Bacek

  • 2366 / 5897
  • Ekspert
23-07-2009, 08:56
>mwp05

Prowodyr tej strony to sądząc po adresie email chirurgia plastyczna.


Sorry za offtop

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert

rafal996

  • 1090 / 5900
  • Ekspert
23-07-2009, 12:25
No dobra, ale DYSTRYBUCJA to nie jest produkcja, tzn. firma będzie wyprzedawać zapasy magazynowe, a jak się skończą to do widzenia? Może warto by to było wyjaśnic, bo na razie wygląda naprawdę niepokojąco.

rafal996

  • 1090 / 5900
  • Ekspert
23-07-2009, 12:28
W zasadzie powinienem poprawić sam siebie, bo doczytałem więcej informacji. Wynika z tego, że Tonsil Dystrybucja zajmie się sprzedawaniem głośników i kolumn pod marką Tonsil, ale produkowanych przez innego producenta. Podobno ma to nie być producent chiński, ale mimo wszystko brzydko mi to pachnie. Inny producent to inny produkt, nawet jeśli będzie się nazywał tak samo.

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert
23-07-2009, 12:29
Ciekawe czy Tonsil będzie zajmował się nowatorskimi technologiami

meloV8

  • 1552 / 5870
  • Ekspert
23-07-2009, 12:53
Widze, ze na forach panuje niezly koncert zyczen, co do nowego Tonsila, a ja bym mial tylko jedno zyczenie... Chcialbym aby przecietny polak mogl kupic polski produkt audio ( calkiem przyzwoitej jakosci ) w kazdym malym i wiekszym miescie, w duzym markecie, a i nawet czemu nie w biedronce skoro sprzedaja tam 90% polskich produktow? Niech te produkty w koncu beda na polkach, niech klient wie, ze kupujac ten produkt daje prace drugiemu polakowi, niech wie, ze to dobra polska marka, ktora nie musi sie obawiac konkurencji z zachodu i chin, a kiedy ten sen sie spelni to i diy\'owcy dostana swoje dlugo wyczekiwane produkty.

Nie wszystko na raz kurde, nie wszystko...

Emilio

  • 8 / 5399
  • Nowy użytkownik
23-07-2009, 15:40
Tak na zdrowy rozum, to faktycznie wygląda na to, że nowa spółka zajmie się dystrybucją stanów magazynowych ProTonsilu. Nie wiem czy możemy się łudzić, że zaczną produkcję. Nawet jeśli, to wątpliwe, że będą mieli fundusze na rozwój, wprowadzenie lepszych przetworników własnej produkcji, na badania, wdrażanie produkcji, etc..... Możemy tylko trzymać kciuki i wierzyć, że ktoś dokapitalizuje spółkę i będzie się mogła ona rozwinąć w rodzimego producenta niezłych głośników i kolumn. Na pewno mają spory kapitał w postaci doświadczonych fachowców od projektowania i produkcji. Żal byłoby zmarnować ich potencjał. Jedno jest pewne: muszą poprawić kanały dystrybucji produktów!

  • Gość
23-07-2009, 17:30
O rany, na Elektrodzie ktoś zwrócił uwagę, że info Tonsila-dystrybucja napisane jest niegramatycznie. Jakby zostało przetłumaczone automatycznie. Nie przywiązywałbym do tego wielkiej wagi znając analfabetyzm internautów. Ale rzeczywiście coś może być na rzeczy. Skoro już Visaton oferuje przez Conrad Elektronik zamienniki Tonsili własnej produkcji, to co mu szkodzi kupić markę Tonsil i sprzedawać pod nią swoją największą taniochę?

W związku z tym ma dwa pytania do Tonsil-dystrybucja.

1. Kiedy nauczycie się pisać po polsku (to może być nawet większe wyzwanie niż produkcja przez Visatona głośników w cenie i o parametrach Tonsila).

2. Czy telefonują z pytaniem o głośniki będę musiał zaczynać rozmowę od pytania - „sprechen się polnisch?”





PS. a tak w ogóle to czytałem że linie produkcji głośników miała kupić jakaś firma kooperująca z Tonsil-Meble. Nawet w jakiejś informacji była podana nazwa tego kooperanta.

cadam

  • 4401 / 5903
  • Ekspert
23-07-2009, 19:38
Czekamy na informacje kto będzie produkował dla Tonsila.