Audiohobby.pl

FrontRow ? Idealny odtwarzacz pod OS X ?

Gustaw

  • Gość
15-02-2011, 00:26
Wiele osób już chyba wie, że podstawowym źródłem dźwięku dla mnie od lat jest komputer. Niezbyt silny MacMini, z szybkim dyskiem i niewielką pamięcią RAM 4GB. Nie ma tam żadnego audiofilskiego wydziwiania, ot zwykły Mac. Oczywiście Mac wysyła dźwięk do zewnętrznego przetwornika, za pomocą zwykłego kabla USB. To tyle, małym tytułem wstępu.

Z tej racji, że komputer bazujący na systemie Mac OS X jest moim jedynym źródłem cyfrowego dźwięku od dosyć dawna udało mi się przetestować sporo programów do odtwarzania muzyki pracujących pod tym systemem. Ojjj...jak sobie przypomnę było tego sporo :-) Zarówno tych darmowych jak i płatnych, przeważnie w wersji demo, ograniczonej czasowo ale kompletnie użytecznych. Bawiłem się zarówno oprogramowaniem "audiofilskim" jak i softem do zastosowań "Pro". Tutaj przyznam, że nie do końca w wersji legalnej :{
Oczywiście okrętem flagowym jeżeli chodzi o odtwarzacze dla zwykłego śmiertelnika na OS X jest iTunes, ze wszystkimi swoimi nakładkami audiofilskimi typu Amarra lub PureAudio. Jedne sprawdzają się lepiej a inne potrafią tak znacznie skaszanić dźwięk, że trudno tutaj mówić o tym, że programowy player nie ma wpływu na jakość odtwarzanej muzyki. W zależności od zastosowanego playera można usłyszeć wszystko ..... a to chamskie wyostrzenie, innym razem przymulenie dźwięku, aż do przerw i trzasków włącznie :-) Jakby te programy tak dokładnie sprawdzić to chyba prawie każdy z nich byłby "bit perfect" ;-)

Tak jak wspominałem, przesłuchałem tych softów dużo i co wynika z moich doświadczeń ? Otóż to, że po początkowym zainteresowaniu nowym oprogramowaniem, po stwierdzeniu, że gra ciekawie i tak na końcu okazuje się, że wracam do malutkiego, dodawanego za darmo do każdego Maca, programiku FrontRow.

Nagle okazuje się, że to maleństwo potrafi odtworzyć muzykę w moim systemie lepiej od wszystkich innych porównywanych programów. Nie iTunes, z którego biblioteki FrontRow korzysta, nie Amarra za 200 USD, nie Audirwana tylko ten właśnie prosty jak cep, ale przyjazny w obsłudze FrontRow.
Po co to wszystko piszę ? Jeżeli nie chcenie tracić czasu na eksperymenty programowe, a macie dosyć równo grający system, to sugeruję właśnie ten programik jako główny soft odtwarzający na MacOS X. Jest za darmo, jest wygodny, korzysta z pilota a przede wszystkim nie psuje dźwięku. Jest najbardziej neutralny. Oczywiście odnosi się to do mojego systemu. Być może w waszych systemach będzie inaczej.

Dlaczego jeszcze wspominam o tym programie ? Otóż, z tego względu, że otrzymujemy go wraz z system i jest on.... z tego powodu trochę niedoceniany :-)  Wszyscy (prawie) sięgają po od razu po iTunes, który w obecnej wersji dobrze sprawdza się jako program do zarządzania plikami muzycznymi ale nie jako wygodny player. Dlatego jeszcze raz polecam sprawdzenie małego FrontRow. Wystarczy skrót jabłko+escape :-)

Gustaw

  • Gość
15-02-2011, 00:36
A ! Jeszcze jedno.
Jeżeli w iTunes, któryś z Was bawi się korektorem i zamknie ten program to jednocześnie ustawienia korektora zostają zapisane (co jest oczywiste) ale .......mają wpływ na FrontRow. Dlatego przed wyjściem z iTunes korekcję wyłączamy albo ustawiamy na "flat". To mały OT bo chyba z tydzień męczyłem się we FrontRow z przesterami niewiadomego pochodzenia :-)

  • Gość
15-02-2011, 02:03
Guciu - a, fe - jakie to nie... audiofilskie :)

Arek_50

  • 1130 / 5904
  • Ekspert
15-02-2011, 06:28
Ja mam w domu dwa "jabluszka" i nie zaprzegam je do muzyki...dzieciaki tylko uzywaja....

  • Gość
15-02-2011, 08:45
Ja przy pomocy iTunes zgrywam płyty na dysk a potem do iPod. Od niedawna i na razie bez okładek itp.

Czy naprawdę trzeba podawać swój adres, wiek, zainteresowania i najważniejsze ... numer Karty Kredytowej (?!?!), żeby iTunes zasysały z sieci info o zgrywanej płycie ?


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Gustaw

  • Gość
15-02-2011, 09:21
U mnie iTunes informacje o płycie ściąga bez niczego. Niestety bez zalogowania się nie chce ściągać automatycznie okładek.
Okładki wklejam z google i tyle.

Gustaw

  • Gość
15-02-2011, 09:23
>> Arek_50, 2011-02-15 06:28:45
..dzieciaki tylko uzywaja...

Bo tata jest na tyle zapatrzony w swój system, że nie chce spróbować czegoś innego ? :-)

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
15-02-2011, 10:56
Nie, Gustaw. Chodzi o to, żeby wzmacniacz nie okazał się nudny.

Gustaw

  • Gość
19-02-2011, 10:47
Po wszystko sięgną i przetestują ale nie FrontRow. Dlaczego ? Bo za darmo, z systemem .... to nie może dobrze "grać" :-)


http://www.head-fi.org/forum/thread/539740/mac-os-x-music-players-alternatives-to-itunes

dartman

  • 62 / 5904
  • Użytkownik
21-02-2011, 11:41
Odtwarzam z Macbook 13" z 4GB RAM po Toslinku. Przetestowałem już chyba wszystkie dostępne programy i skłaniam się ku wydaniu 129$ na PureMusic.
Tym bardziej, że w hdtracks oferują 20% off na kolejne zakupy, a że zaglądam tam co jakiś czas to pewnie się zdecyduję.

FrontRow jest OK ale np. nie chce odtwarzać niektórych utworów (iTunes nie ma z tym kłopotu).

PM świetnie integruje się z iTunsami co nie jest bez znaczenia przy kolekcji 70k+ utworów.
Ma możliwość ustawienia też zwrotnicy cyfrowej, nie testowałem jeszcze tej opcji.

jeycam

  • 150 / 5528
  • Aktywny użytkownik
01-03-2011, 00:29
Gustaw, mam złą wiadomość... W 10.7 podobno ma nie być już Front Row. Co do mnie, iTunes wystarczy mi w stu procentach, ale to chyba taki mały przywilej nie posiadania high-endu. :)

Gustaw

  • Gość
01-03-2011, 00:39
>> jeycam, 2011-03-01 00:29:56
Gustaw, mam złą wiadomość... W 10.7 podobno ma nie być już Front Row.


Jutro sprawdzę. Mamy u siebie już "betę". Jest full 64-bit :-)

  • Gość
01-03-2011, 08:44
>> Gustaw, 2011-02-15 09:21:16
U mnie iTunes informacje o płycie ściąga bez niczego. Niestety bez zalogowania się nie chce ściągać automatycznie okładek.
Okładki wklejam z google i tyle.

Mogłbyś opisać jak wkleić okładkę z google do iTunes ? Powoli i dużymi literami.



Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Gustaw

  • Gość
01-03-2011, 10:15
>> Jarek, 2011-03-01 08:44:26
Mogłbyś opisać jak wkleić okładkę z google do iTunes ? Powoli i dużymi literami.

O K Ł A D K Ę         P R ZE C I Ą G A M      Z     P R Z E G L Ą D A R K I        W  L E W Y  ,   D  O  L N  Y ,  R Ó  G
O K  N A    I T U N E S.


;-)

  • Gość
01-03-2011, 12:37
>> Gustaw, 2011-03-01 10:15:20

dzięki

sprawdzę wieczorem, czy litery były dostatecznie duże


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.