Audiohobby.pl

"Stereo underground" - projekt gazeta

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 10:51
koobal, as ewnei ze bedzie na świeta 2009...13-ty numer :))))

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 10:53

Rafaell i co ? chcesz postawic gablotkę obok wyprzedaży HFM i Audio ?:))) Mi tam powiewa czy aS czy na swieta czy po nowym roku. Grunt zeby bylo zrobione dobrze.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 11:00
koobal, zresztą moze podpowiedziałbyś co i jak zeby poszło to sprawniej.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
23-07-2008, 11:13
>> lancaster, 2008-07-23 10:53:34
Wydać kasę to dziś nie problem, ważne żeby wróciła przynajmniej w tej samej ilości co do nakładów pracy,środków,.....jeśli ma wychodzić to w formie non profit chyba ze jednak profit ?

Rafaell

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
23-07-2008, 11:17
>> rochu, 2008-07-22 15:43:54
wybór działalności jako fundacja niezależnych hobbystów audio było by chyba najkorzystniejsze podatkowo, sprostuj może sie mylę?

Rafaell

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 11:17
Rafaell, nie wiem jak Adamo ale ja widze normalną działalnosć zarobkową. Nie da rady inaczej. Otwierasz pismo, placisz za ZUS(tu to wlasciewie dajesz na sobie żerowac przymusowo), płacisz za druk, podatki, dystrybucję a i autorom textow jakas kasa pewnei sie przyda.....
....no chyba że....z opłat rejestracyjnych nas zwolną, ZUS stwierdzi ze w zasadzie płacic nie musimy, a US skarbowy idąc za dobrym pryzkładem ZUS wykona to samo.....no i jeszcze jakaś frikowa drukarnia by sie przydała.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 11:30
...chyab ze w przypadku fundacji jakoś sie to obejdzie....ale nie wiem jak z drukiem.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
23-07-2008, 11:48
Druk może być do użytku wewnętrznego-wewnątrz RP ;) tylko trzeba to jakoś sprytnie umieścić w statucie, jak sad klepnie statut to dalej już z górki-pytaj kol rocha on wie od czego są fundacje

Rafaell

Adamo D

  • 194 / 5844
  • Aktywny użytkownik
23-07-2008, 11:48
No niestety ta działalność musi być zarobkowa - tzn. dla mnie w sensie zwrotu kosztów - druku itp...

Nie wiem jakby miało się do tego stowarzyszenie - trzeba tu z prawnikiem na ten temat porozmawiać ...
 

Adamo D

  • 194 / 5844
  • Aktywny użytkownik
23-07-2008, 11:53
A co do terminu - myślę że można się zaprezentować szerszej publiczności na audio show - ale jeszcze w formie "elektronicznej"
Musimy wysondować czy ma  być to projekt czysto hobbystyczny - darmowy etc.. czy też warto iść w pełen profesjonalizm w postaci wersji drukowanej, trzeba zobaczyć co ludzie na to... na poziom gazetki na teksty, testy etc...

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
23-07-2008, 11:54
Adamo D
Kto Ci naopowiadał ze fundacje nie są zarobkowe? nie mogą sobie zwracać kosztów,  popatrz na pensje ich pracowników-to że nie zarabiają jako firma pieniędzy to nie znaczy że osoby wewnątrz fundacji ich do łapek nie dostają, to nie wolontariat :)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

koobal

  • 38 / 5905
  • Użytkownik
23-07-2008, 13:38
No jest tu paru ludzi co mają wydawnictwa lub firmy z szerokiego kręgu DTP oni lepiej wiedzą. Ja tylko powiem tyle, że numer jeśli chcecie mieć wydany na święta i to będzie pierwszy numer to poskładajcie go na koniec września, bo problemów z wydaniem, drukiem, dystrybucją będziecie mięli przynajmniej na 2 miesiące. Oczywiście mówię o pierwszym numerze bo kolejne o ile powstaną będą łatwiejsze. A jak u was z wiedzą na temat składu tego typu publikacji? jak z prawami autorskimi do publikacji zdjęć , jak z oprogramowaniem?
miłośnik lamp i dobrej sztuki

Adamo D

  • 194 / 5844
  • Aktywny użytkownik
23-07-2008, 13:40
Skład, przygotowanie do druku biorę na siebie - z resztą musimy się "zapoznać" i zobaczyć jak i co

koobal

  • 38 / 5905
  • Użytkownik
23-07-2008, 13:45
no to już dużo :) a kasę na fotki lub też swoje fotki macie ? przepraszam że się pytam ale ludzie czasem zapominają o podstawowych sprawach choćby własnie legalności i praw autorskich a potem nagle trzeba płacić - a miało być tak pięknie.
miłośnik lamp i dobrej sztuki

Adamo D

  • 194 / 5844
  • Aktywny użytkownik
23-07-2008, 14:51
koobal - pytaj, pytaj, doradzaj, chcemy aby gazeta była "nasza" czyt. wszystkich

No właśnie nie wiem jak to jest ze zdjęciami - chyba wykonywać będziemy swoje - choć można -poprosić producenta, ew, dystrybutora....
jeszcze dużo szczegółów do omówienia przed nami - i liczymy na waszą pomoc