Audiohobby.pl

Anti-Cable

konto_usuniete

  • 56 / 5434
  • Użytkownik
11-01-2009, 15:31
>> XYZPawel, 2009-01-11 15:06:11
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale te kable sobie swobodnie zwisają, dwie żyły nie idą obok siebie ?
To on musi mieć zwiększoną indukcyjność, co może mieć jakiś wpływ na zmniejszenie basów, chociaż pewno w mniejszym zakresie.


Dzięki temu możesz sobie regulować basy. Oddalasz od siebie żyły albo przybliżasz. Jak skrzyżujesz, to odbierasz na kolumnach Radio Wolna Europa.

lancaster

  • Gość
11-01-2009, 15:54
Jak skrzyżuje to chyba radio Maryja ?

second_edition

  • 249 / 5857
  • Aktywny użytkownik
11-01-2009, 16:06
specjalnie nie ma różnicy - ja mam swoje anti zaplecione aby były wygodniejsze.

Arek_50

  • 1130 / 5911
  • Ekspert
11-01-2009, 18:36
Ty mnie nie ucz,tylko czytaj ze zrozumieniem co inni pisza.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5911
  • Ekspert
11-01-2009, 18:56
W moim Anti przewody "lecą " obok siebie ,czasem się stykają ale nie krzyżuja ani nie oplatają się wzajemnie .
To są przyzwoite kable :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5434
  • Użytkownik
11-01-2009, 19:50
>> XYZPawel, 2009-01-11 19:40:27
>> Road To Nowhere, 2009-01-11 18:56:26
>W moim Anti przewody "lecą " obok siebie ,czasem się stykają ale nie krzyżuja ani nie oplatają się wzajemnie .
>To są przyzwoite kable :-)

Trzeba by je pomierzyć, żeby się przekonać co tam wyprawiają.


A to niby dlaczego ? Podobno kable nie mają wpływu na dźwięk,... przynajmniej wg niektórych, więc po co je mierzyć.

lancaster

  • Gość
11-01-2009, 21:05
Myslę ze Paweł w ten sposób kable sezonuje.

lancaster

  • Gość
11-01-2009, 21:47
Dokladnie to, ale wyluzuj Pawel trochę ze swoją czasami przyznam pozyteczną misja
Cholera, pogadać nie idzie.
Daj czasami audiofilowi poplynac w to co mu sie wydaje i bedzie OK.
AC to naprawde przyzwoity drut. Po prostu udany.....nie wiem jak to nazwać....a do tego daje mozliwosc modelowania dxwięku(przez skręcenie- wówczas dźwięk robi sie jasniejszy).....mozna to oczywiscie opisac za pomoca fizyki ale to jest forum dla ludzi pisujacych bardziej o stronie wrazeń zwiazanych ze sluchaniem muzyki.
To tak jakbys wparował na serwis dla plastyków i zaczał im rozbierac obrazy na czynniki pierwsze pod mikroskopem.


pawcio

  • 167 / 5896
  • Aktywny użytkownik
11-01-2009, 21:56
Albo zacznij okupować jakieś domy aukcyjne, w końcu ludzie płacą ciężkie pieniądze a kopie i tak wyglądają tak samo.

skyrobin

  • 22 / 5877
  • Użytkownik
11-01-2009, 23:50
>> second_edition
>Anti polecam do zestawu grającego w sposób mocno nasycony, pełny i spokojny. Do anorektycznych, "nerwowych" >systemów może nie pasować już tak dobrze[...]

Hmm.. No właśnie mam taki system i Anti głośnikowiec zagrał skrajami pasma, wyciął subtelności (przestrzeń) a co najgorsze spłaszczył i odchudził średnicę. Pomimo wszystko i tak jest w każdym aspekcie lepszy od zwykłego przewodu nawojowego.

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
12-01-2009, 02:30
Paweł,
Jak ich zwał tak ich zwał - czy kolekcjonerzy, czy nie. Ich życie, ich sprawa - nic ci do tego, sorry
W dodatku twoja pomoc jest niechciana - zaoferowałeś się, ładnie z twojej strony, ale skoro nie przyjmują, to ... zajmij się swoimi sprawami

To zazwyczaj takie proste i oczywiste dla każdego dojrzałego człowieka :)
Odszedł 13.10.2016r.

second_edition

  • 249 / 5857
  • Aktywny użytkownik
12-01-2009, 08:49
>>Hmm.. No właśnie mam taki system i Anti głośnikowiec zagrał skrajami pasma, wyciął subtelności (przestrzeń) >>a co najgorsze spłaszczył i odchudził średnicę. Pomimo wszystko i tak jest w każdym aspekcie lepszy od >>zwykłego przewodu nawojowego.

naprawdę anti podbił skraje pasma? coś to wydaje mi sie mało możliwe, w wiekszosci przypadków wręcz skraca nieco bas (wycina mulenie), góra jest normalna. A wycięta średnica... no niewiem - to zupełnie przeciwna opinia do tych które znam. Mało tego - słuchałem anti w wielu systemach i raczej dokładnie odwrotnie się zachowuje, posłuchaj srebrnej sonus olivy - ciekaw jestem efektu (w systemach które słuchałem ten zawsze wycinał średnicę, podbijał skraje i pozbawiał nasycenia)

skyrobin

  • 22 / 5877
  • Użytkownik
12-01-2009, 18:15
Anti głośnikowy niezupełnie podbił skraje pasma choć tak odebrałem to co zrobił u mnie w systemie z dźwiękiem. Napisałem, że zagrał skrajami pasma zaraz bezpośrednio po odsłuchu Kondo. Anti mocno wyszczuplił i pozbawił subtelności średnicę więc  mogło pojawić się wrażenie, że zagrał skrajami pasma.
Odnośnie basu Anti - jest OK, krótki, szybki, może tylko trochę narowisty, mógłby być odrobinę \'in time\'.
A co do wysokich - są bardzo dobre i całkiem szczegółowe. Najbardziej podoba mi się ich precyzja, lepsza niż w Kondo i dlatego Anti został na górze w bi-wire.

second_edition

  • 249 / 5857
  • Aktywny użytkownik
12-01-2009, 18:54
moje zdziwienie pojawiło się dlatego, że u siebie właśnie zostałem zmęczony srebrem które pozbawiło muzyki treści. Średnica zostałą mocno wyprana. Został sam szkielet oraz właśnie krańce pasma z mocną górą i mocnym basem. Po włączeniu anticabla aż gęba mi się uśmiechneła. Po prostu nokaut. Ale widzisz, być może kondo są jeszcze mocniej nasycone... chociaż porównując anti do innych kabelków - np VDH nie odczułem odchudzenia. Być moze tak specyficznie zagrały z twoim zestawem - bo chyba tak czasami może być. W wiekszości jednak zestawień nie było nigdy odchudzenia czegokolwiek.
Ale myślę, ze właśnie dlatego tak odmienne sa zdania na temat kabli i tyle tu zawsze gorących dyskusji... tu chyba nie ma gotowej recepty i efekty są różne i nieprzewidywalne.

skyrobin

  • 22 / 5877
  • Użytkownik
12-01-2009, 19:53
No właśnie, dopóki nie wpadną Ci przewody które potrafią zachwiać przekonanie, że \'cóż jeszcze można zmienić na lepsze kabelkami\' dopóty będzie się wydawać, że wszystko się podoba i jest OK, a w każdym razie lepiej niż było z poprzednimi drutami :)
Chciałbym podkreślić (to największy mój zarzut wobec Anti głośnikowych), że odfiltrowują na średnicy przestrzeń, drobne niuanse, skracają wybrzmienia choć wydają się całkiem przejrzyste. Niestety z tych powodów stają się mało interesujące.

Tematu odchudzenia, nasycenia, masy nie chciałbym już więcej poruszać bo to cechy moim zdaniem raczej są związane z charakterem przewodu i preferencjami słuchacza a także jak napisałeś, może być związane ze specyfiką konkretnego systemu.